2019-12-06   12:53:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 23, 100m Medley Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
176  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    25m  1:18.06 
137  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    25m  1:13.76 
160  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m  1:13.60 
366  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:13.60 
296  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  1:13.60 
250  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  1:13.69 
409  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VATCPH-STT    25m  1:14.02 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
525  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  1:12.79 
420  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:12.61 
535  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:11.90 
487  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    25m  1:11.66 
529  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  1:11.83 
254  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:12.40 
153  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  1:12.66 
488  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    25m  1:13.52 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
545  Emma Mikkelsen  2001  0176AB  VEST    25m  1:11.40 
243  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:11.29 
304  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:11.07 
357  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  1:10.80 
352  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    25m  1:10.97 
353  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:11.16 
77  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    25m  1:11.35 
571  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  1:11.55 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  1:10.42 
495  Ida Marie Platzer  2005  0572AC  SØLLERØD    25m  1:10.31 
317  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:10.15 
Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  1:10.02 
50  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    25m  1:10.05 
572  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:10.24 
102  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:10.40 
551  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    25m  1:10.50 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:09.04 
573  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:08.67 
332  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  1:08.58 
336  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  1:08.46 
106  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    25m  1:08.55 
351  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    25m  1:08.66 
141  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KØGE    25m  1:08.84 
356  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    25m  1:09.45 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    25m  1:07.68 
473  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:06.66 
259  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    25m  1:05.44 
46  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    25m  1:02.72 
407  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VATCPH-STT    25m  1:04.07 
464  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  1:06.11 
70  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    25m  1:06.91 
471  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:08.39 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  1:07.66 
434  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    25m  1:06.30 
437  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    25m  1:05.03 
298  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    25m  1:02.47 
108  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    25m  1:03.42 
143  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    25m  1:05.70 
72  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    25m  1:06.89 
165  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  HØRSHOLM    25m  1:08.25 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
537  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  1:07.18 
532  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:06.26 
521  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    25m  1:04.25 
41  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    25m  1:01.47 
522  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    25m  1:03.32 
387  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    25m  1:05.51 
325  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:06.78 
320  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    25m  1:08.19 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark