2019-12-10   04:39:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer  Indledende (11) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
469  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:05.73 
139  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KØGE    25m  1:04.72 
178  Mikkeline Timmerman  2005  0576AR  HVIDOVRE    25m  1:03.97 
515  Annika Køhn  2005  0596AK  VI39    25m  1:03.65 
288  Emily Hansen  2005  0528AO  HELSINGE    25m  1:03.69 
526  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  VAT CPH-MK    25m  1:04.32 
253  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    25m  1:05.03 
424  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:06.66 

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
414  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:03.31 
84  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  1:02.97 
488  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    25m  1:02.91 
85  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  1:02.87 
287  Mikkeline Rud Wiberg  2005  0584AH  HELSINGØR    25m  1:02.87 
377  Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    25m  1:02.92 
153  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  1:03.12 
367  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  1:03.54 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
317  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:02.78 
243  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  1:02.61 
528  Filippa Eiler  2005  0588AI  VAT CPH-MK    25m  1:02.45 
516  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  1:02.31 
173  Natacha Munch  2005  0506AD  HVIDOVRE    25m  1:02.39 
241  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  1:02.59 
535  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  1:02.66 
530  Kajsa Salomonsen  2005  0514AD  VAT CPH-MK    25m  1:02.81 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:02.21 
570  Thea Kaiser  2004  0402AZ  KALUNDBORG    25m  1:02.15 
250  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  1:02.08 
571  Anna Larsen  2004  0498AD  KALUNDBORG    25m  1:02.05 
96  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:02.07 
487  Alba Lyhne Weiner  2004  0486AT  SØLLERØD    25m  1:02.13 
353  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:02.18 
420  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:02.25 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
52  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  BIRKERØD    25m  1:01.85 
415  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:01.72 
107  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  1:01.61 
15  Silja Brage  2005  0544AL  JYLLINGE    25m  1:01.57 
76  Caroline Bach Mindested  2005  0592AF  ALLERØD    25m  1:01.57 
235  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  1:01.67 
573  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:01.79 
357  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    25m  1:01.95 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VATCPH-STT    25m  1:01.40 
171  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    25m  1:01.24 
425  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  1:01.13 
103  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  1:01.09 
39  Marie Louise B Andersen  2005  0552AJ  SLAGELSE    25m  1:01.10 
131  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    25m  1:01.15 
244  Johanne Baes Aaholst  2004  0454AE  HILLERØD    25m  1:01.38 
123  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    25m  1:01.47 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    25m  1:00.91 
161  Martha Hjuler Britze  2004  0488AC  HØRSHOLM    25m  1:00.49 
Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    25m  1:00.37 
106  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    25m  1:00.05 
343  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    25m  1:00.13 
49  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    25m  1:00.39 
325  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  1:00.63 
251  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:01.07 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    25m  59.92 
525  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  59.80 
527  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  KVIK    25m  59.65 
105  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    25m  59.46 
78  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  59.49 
121  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    25m  59.70 
58  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    25m  59.87 
455  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  59.95 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KØGE    25m  59.30 
272  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HERLEV    25m  58.37 
16  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  JYLLINGE    25m  57.49 
407  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VATCPH-STT    25m  56.62 
Andrea Paaske  2001  0186AF  JYLLINGE    25m  56.85 
442  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    25m  58.18 
336  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  58.83 
537  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  59.44 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
428  Emilie Meng  2003  0318AC  KVIK    25m  59.19 
572  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  58.26 
259  Victoria Bierre  2000  0022AS  HERLEV    25m  57.39 
223  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  55.51 
142  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  56.79 
72  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    25m  57.77 
439  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    25m  58.82 
373  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  59.44 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
213  Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    25m  58.96 
474  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  58.26 
278  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  57.30 
298  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    25m  54.84 
464  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  56.77 
256  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  HERLEV    25m  57.63 
163  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    25m  58.40 
236  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  59.32 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark