2019-12-09   10:08:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 33
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
507  Liv Salhauge  2005  0586AE  VÆRLØSE    25m  1:13.85 
509  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  1:12.88 
488  Mille Vester-Christensen  2005  0556AL  SØLLERØD    25m  1:12.28 
160  Alba Vendelboe-Schack  2005  0594AJ  HØRSHOLM    25m  1:12.56 
83  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    25m  1:13.27 
174  Emma Kjer Rasmussen  2004  0498AI  HVIDOVRE    25m  1:15.68 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  1:11.78 
527  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  KVIK    25m  1:11.39 
510  Iben Ebdrup Norling  2005  0546AU  VÆRLØSE    25m  1:10.82 
81  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  1:10.73 
540  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  1:10.80 
136  Olivia Møller  2004  0452AF  KØGE    25m  1:10.98 
297  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  HASLEV    25m  1:11.71 
200  Jasmin Egeskov Andersen  2005  0506AE  HOVEDSTAD    25m  1:11.91 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
381  Sarah Holm Clausen  2004  0486AG  FARUM    25m  1:10.67 
153  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  1:10.22 
409  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  VATCPH-STT    25m  1:09.95 
450  Josephine Frederiksen  2005  0532AP  SK-SYD    25m  1:09.63 
209  Olivia Augustinus  2004  0432BD  HOVEDSTAD    25m  1:09.70 
319  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    25m  1:10.18 
211  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  1:10.66 
207  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    25m  1:10.72 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Anna Nørskov  2004  0414AO  SØLLERØD    25m  1:09.04 
103  Cathrine Toftelund Larsen  2003  0306AO  LYNGBY    25m  1:08.37 
210  Olivia Callesen  2004  0432AK  HOVEDSTAD    25m  1:08.16 
35  Regitze Gotthard  2002  0228AA  SLAGELSE    25m  1:07.67 
85  Wilma Anker  2004  0486AK  RINGSTED    25m  1:08.06 
504  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  TUNE    25m  1:08.28 
359  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    25m  1:08.65 
84  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    25m  1:09.16 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  1:07.44 
256  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  HERLEV    25m  1:07.17 
78  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    25m  1:06.86 
332  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    25m  1:06.79 
317  Nikoline Marie Lange  2005  0594AF  GLADSAXE    25m  1:06.80 
580  Emmely Östman Pedersen  2005  0588AN  HELSINGØR    25m  1:07.11 
340  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    25m  1:07.44 
353  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    25m  1:07.60 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  1:06.36 
339  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    25m  1:04.95 
257  Amalie Kruse Enemærke  2003  0392AI  HERLEV    25m  1:02.39 
Cecilie Wiuff  2000  0072AB  JYLLINGE    25m  1:00.56 
Andrea Paaske  2001  0186AF  JYLLINGE    25m  1:01.62 
177  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    25m  1:04.37 
272  Mathilde Maria Thorsen  2004  0484AI  HERLEV    25m  1:05.43 
Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  JYLLINGE    25m  1:06.68 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
466  Camilla Hougaard  2002  0282AJ  TRITON B    25m  1:05.88 
572  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:04.55 
336  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    25m  1:02.38 
437  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    25m  59.30 
407  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VATCPH-STT    25m  1:01.55 
213  Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    25m  1:04.01 
198  Esther Else Grubert  2003  0374AG  HOVEDSTAD    25m  1:05.38 
26  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  SOLRØD    25m  1:06.66 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  KØGE    25m  1:05.80 
236  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:04.42 
278  Mathilde Menck Nielsen  2002  0246AC  HELSINGØR    25m  1:01.93 
41  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    25m  57.74 
532  Sofie Bruun Høvring  2004  0408AB  VAT CPH-MK    25m  1:01.41 
434  Liva Schmid  2000  0012AV  KVIK    25m  1:02.54 
142  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    25m  1:05.13 
354  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    25m  1:06.49 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark