2019-12-06   12:54:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 38
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  08:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 38, 100m Medley Herrer  Indledende (9) 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
406  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VATCPH-STT    25m  1:11.16 
116  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:07.94 
456  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  1:10.83 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
492  Alfred Balslev Jørgensen  2004  0429AK  SØLLERØD    25m  1:07.71 
408  Andreas Stampe Dalgaard  2004  0449AD  VATCPH-STT    25m  1:07.51 
300  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  1:07.09 
347  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    25m  1:07.10 
295  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  1:07.53 
404  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  1:07.85 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
34  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  1:06.34 
60  Alexander Vergereau  2004  0447AA  BIRKERØD    25m  1:06.24 
38  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  1:06.03 
179  Mathias Parkhøi  2003  0383AD  HVIDOVRE    25m  1:05.78 
514  Peter Vinge-Maigaard  2003  0351AB  VI39    25m  1:05.96 
503  Oscar Isberg  2004  0433AC  TUNE    25m  1:06.07 
95  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  1:06.26 
517  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  1:06.85 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
541  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:05.60 
Anders K. Kortegaard  2004  0471AB  JYLLINGE    25m  1:05.34 
316  Noah Bred  2003  0399AE  GLADSAXE    25m  1:04.47 
19  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  LAKSEN    25m  1:04.22 
338  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    25m  1:04.34 
549  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  1:05.07 
427  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  1:05.59 
57  William Ølshøj  2004  0415AC  BIRKERØD    25m  1:05.63 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
109  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  1:03.91 
150  Malte Egholm Brøns  2003  0331AC  HØRSHOLM    25m  1:03.42 
489  Christoffer Weiss  2002  0273AE  SØLLERØD    25m  1:02.95 
574  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:02.47 
205  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  1:02.52 
312  Marcus Hiort  2003  0307AH  GLADSAXE    25m  1:03.33 
129  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    25m  1:03.62 
242  Carl Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  1:04.15 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  1:02.17 
30  Jonas Hansen  2001  0123AH  SLAGELSE    25m  1:01.44 
155  Alexander Tullberg  2003  0377AA  HØRSHOLM    25m  1:01.33 
289  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    25m  1:01.21 
25  Theodor L Munch-Jensen  2002  0215AL  SOLRØD    25m  1:01.23 
166  Martin Vennick Haugbølle  2001  0155AE  HØRSHOLM    25m  1:01.42 
31  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    25m  1:01.50 
388  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    25m  1:02.35 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Ferdinand Wahl  2000  0089AB  KVIK    25m  1:00.83 
314  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    25m  59.88 
432  Joakim Køhn  2003  0375AE  KVIK    25m  58.84 
454  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  57.36 
458  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  57.98 
122  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    25m  59.72 
348  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    25m  1:00.62 
436  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:01.01 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
539  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  1:00.80 
273  Julius Munk  2000  0055AA  HERLEV    25m  59.81 
266  Frederik Møller  2002  0263AL  HERLEV    25m  58.65 
164  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  HØRSHOLM    25m  57.13 
67  Joakim Brønnum  1997  9759AT  ALLERØD    25m  57.68 
151  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  HØRSHOLM    25m  59.67 
524  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  VAT CPH-MK    25m  1:00.52 
159  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HØRSHOLM    25m  1:00.99 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
519  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  VAT CPH-MK    25m  1:00.67 
341  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    25m  59.73 
463  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  58.17 
345  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  56.39 
467  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  57.47 
162  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  59.51 
502  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  1:00.03 
134  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    25m  1:00.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark