2019-12-15   10:11:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  15:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
550  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    25m  35.14 
370  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    25m  34.58 
75  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    25m  34.58 
74  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    25m  36.35 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Kalle Gerner Knudsen  2004  0487AE  VATCPH-STT    25m  34.21 
349  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    25m  34.13 
541  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  33.88 
90  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  33.83 
456  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    25m  33.87 
404  Alexander Cueto Rasmussen  2004  0471AH  VATCPH-STT    25m  34.12 
421  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  34.19 
422  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  34.37 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Benjamin Koch Andersen  2004  0425AQ  SOLRØD    25m  33.57 
215  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    25m  33.14 
549  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  33.04 
452  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  32.60 
98  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  32.98 
36  Gustav Hartig-Larsen  2003  0379AN  SLAGELSE    25m  33.13 
95  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  33.19 
63  Villads Arfelt  2004  0417AL  BIRKERØD    25m  33.61 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Joshua P. Sidebotham  2003  0343AQ  HOVEDSTAD    25m  32.33 
517  Matias Munkholm  2004  0435AB  VI39    25m  32.03 
435  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  31.86 
38  Jannik Jørgensen  2004  0403AM  SLAGELSE    25m  31.83 
539  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  0277AI  VEST    25m  31.85 
301  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  32.02 
419  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  32.27 
110  Bror Textor-Broch  2003  0381AD  LYNGBY    25m  32.42 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    25m  31.64 
307  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  31.48 
262  Harald Wiehe Struberg  2003  0331AT  HERLEV    25m  31.04 
579  Lukas Storm  1999  9977AA  KVIK    25m  31.00 
402  Mads Ørsted Nielsen  1999  9921AF  VATCPH-STT    25m  31.02 
34  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  31.05 
248  Gustav Nissen  2001  0177AM  HERLUFSHOL    25m  31.56 
388  Frederik Jørgensen  2003  0393AL  FARUM    25m  31.69 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
308  Christian Jensen  1987  8783AA  GSK    25m  30.65 
129  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    25m  29.90 
454  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  28.94 
66  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  ALLERØD    25m  28.39 
518  Antoine Montier  1993  9327AO  VAT CPH-MK    25m  28.88 
67  Joakim Brønnum  1997  9759AT  ALLERØD    25m  29.50 
458  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  30.09 
Anders K. Kortegaard  2004  0471AB  JYLLINGE    25m  30.79 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    25m  30.47 
542  Casper Davidsen  1999  9979AA  VEST    25m  29.54 
101  Mads Ingeman Hansen  1997  9719AC  NÆSTVED    25m  28.92 
224  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    25m  27.99 
151  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  HØRSHOLM    25m  28.83 
162  Asger Væver Hartvig  2002  0277AB  HØRSHOLM    25m  29.12 
313  Oliver Steenberg  2002  0225AE  GLADSAXE    25m  30.08 
479  Emil Andersen  1992  9273AH  TRITON B    25m  30.76 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
519  Carl Terp Larsen  2001  0119AN  VAT CPH-MK    25m  30.09 
289  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    25m  29.51 
314  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    25m  28.90 
385  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    25m  26.89 
396  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    25m  28.82 
345  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    25m  29.07 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002  0239AF  SOLRØD    25m  30.00 
91  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  30.73 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark