2019-12-14   10:35:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

16_S
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
42  Friberg Gustav  1997  BIRKERØD  9709AB  25 m  53.24   
384  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  54.49   
265  Pedersen Nicklas Östman  2002  HERLEV  0231AC  25 m  54.66   
431  Nissen Jakob Strunge  2002  KVIK  0291AC  25 m  56.11   
546  Lantz Sebastian Bidstrup  1999  VEST  9901AH  25 m  56.22   
267  Brenner Luccas Dam  2001  HERLEV  0193AK  25 m  56.28   
345  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  56.37   
310  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  25 m  56.52   
348  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  25 m  56.82   
10  454  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  25 m  56.97   
11  232  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  25 m  57.53   
12  273  Munk Julius  2000  HERLEV  0055AA  25 m  57.66   
13  436  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  58.03   
14  216  Brøns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  25 m  58.32   
15  502  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  58.51   
16  64  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  25 m  58.89   
17  159  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HØRSHOLM  0077AN  25 m  58.90   
18  29  Larsen Tobias Daniel  2001  SLAGELSE  0139AH  25 m  59.61   
19  43  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  25 m  59.74   
20  314  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  25 m  1:00.30   
21  547  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  25 m  1:00.65   
22  60  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  25 m  1:00.73   
23  427  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  1:00.85   
24  25  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  25 m  1:01.33   
25  206  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  25 m  1:01.80   
26  109  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  1:02.11   
27  59  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  25 m  1:02.87   
28  205  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  25 m  1:02.93   
29  226  Eliasen Simon Rytter  2003  HOLBÆK  0319AE  25 m  1:02.99   
30  462  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  25 m  1:03.03   
31  155  Tullberg Alexander  2003  HØRSHOLM  0377AA  25 m  1:03.13   
32  295  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  25 m  1:03.99   
33  62  Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  25 m  1:04.59   
34  312  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  25 m  1:04.59   
35  327  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  25 m  1:04.74   
36  405  Kjær Jeppe  2004  VATCPH-STT  0419AB  25 m  1:04.88   
37  185  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  25 m  1:05.82   
38  493  Sandbjerg Frederik  2004  SØLLERØD  0477AL  25 m  1:05.96   
39  541  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:06.28   
40  156  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  25 m  1:06.48   
41  Kortegaard Anders K.  2004  JYLLINGE  0471AB  25 m  1:06.54   
42  350  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  25 m  1:08.53   
43  577  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  1:11.98   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  06:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark