2020-01-27   18:04:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

18_S
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
69  Ellegaard Arthur Dalén  2001  ALLERØD  0197AE  25 m  2:00.45   
463  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  25 m  2:01.31   
208  Søgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  25 m  2:01.57   
430  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  25 m  2:03.51   
196  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  25 m  2:04.79   
470  Sørensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  25 m  2:05.19   
313  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  25 m  2:05.63   
266  Møller Frederik  2002  HERLEV  0263AL  25 m  2:06.45   
432  Køhn Joakim  2003  KVIK  0375AE  25 m  2:06.56   
10  31  Hansen Matthias  2001  SLAGELSE  0191AH  25 m  2:06.71   
11  433  Jørgensen Jonas M.  2001  KVIK  0193AA  25 m  2:06.84   
12  346  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  2:06.93   
13  341  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  2:07.25   
14  342  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  2:07.31   
15  30  Hansen Jonas  2001  SLAGELSE  0123AH  25 m  2:07.49   
16  524  Brønnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH-MK  0075AI  25 m  2:07.53   
17  476  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  25 m  2:08.70   
18  230  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  2:09.21   
19  398  Noe Elias  2004  DRAGSHOLM  0475AH  25 m  2:10.35   
20  306  Langvad Rasmus  2000  GSK  0045AD  25 m  2:10.77   
21  489  Weiss Christoffer  2002  SØLLERØD  0273AE  25 m  2:10.86   
22  511  Rendlev Alexander  2001  VI39  0121AE  25 m  2:11.42   
23  291  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  25 m  2:12.56   
24  128  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  25 m  2:12.68   
25  338  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  25 m  2:12.75   
26  539  Floor-Bøjden Asbjørn  2002  VEST  0277AI  25 m  2:13.16   
27  360  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  25 m  2:15.36   
28  477  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  25 m  2:15.40   
29  150  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  2:15.68   
30  449  Hovmand Ole  2003  SK-SYD  0345AH  25 m  2:16.38   
31  186  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  25 m  2:16.49   
32  419  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  2:16.65   
33  158  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  2:17.04   
34  299  Gummer Mikkel  2002  GREVE  0269AF  25 m  2:18.28   
35  514  Vinge-Maigaard Peter  2003  VI39  0351AB  25 m  2:18.39   
36  13  Wiuff Nicolai  2002  JYLLINGE  0243AB  25 m  2:18.44   
37  214  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  25 m  2:18.67   
38  316  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  25 m  2:18.95   
39  242  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  2:19.28   
40  403  Petersen Rasmus Hatting  2002  VATCPH-STT  0205AF  25 m  2:19.64   
41  134  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  25 m  2:19.80   
42  305  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  25 m  2:20.35   
43  497  Kristensen Valdemar  2003  SØLLERØD  0397AN  25 m  2:21.41   
44  496  Kristensen William  2003  SØLLERØD  0319AM  25 m  2:22.19   
45  Tranum Noah  2004  JYLLINGE  0449AG  25 m  2:24.05   
46  88  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  25 m  2:25.37   
47  541  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  2:25.57   
48  372  Nielsen Lucas  2004  FR.SUND  0403AO  25 m  2:25.61   
49  113  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:25.71   
50  271  Lindgaard Mathias  2004  HERLEV  0467AA  25 m  2:25.94   
51  375  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  25 m  2:26.23   
52  135  Gadegaard Oliver  2003  KØGE  0321AR  25 m  2:27.55   
53  459  Brandelev Bertram Grøn  2004  TRITON B  0423AI  25 m  2:28.50   
54  116  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:29.59   
55  Røpke Emil Stenholt  2004  JYLLINGE  0429AA  25 m  2:31.39   
56  492  Jørgensen Alfred Balslev  2004  SØLLERØD  0429AK  25 m  2:31.42   
57  92  Madsen August K  2004  NAKSKOV  0481AC  25 m  2:32.31   
58  303  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  2:34.17   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  06:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark