Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 25 m | 24.09 | |
2 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 24.79 | |
3 | 387 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 25 m | 26.04 | |
4 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 26.21 | |
5 | 256 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 26.22 | |
6 | 163 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 25 m | 26.24 | |
7 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 26.26 | |
8 | 272 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HERLEV | 0484AI | 25 m | 26.32 | |
9 | 7 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 25 m | 26.33 | |
10 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 26.39 | |
11 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 26.44 | |
12 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 26.45 | |
13 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 26.49 | |
14 | 439 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 26.69 | |
15 | 373 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 26.70 | |
16 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 26.72 | |
17 | 278 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 26.79 | |
18 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 26.79 | |
19 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 26.87 | |
20 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 26.91 | |
21 | 474 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 25 m | 26.92 | |
22 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 26.93 | |
23 | 464 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 27.02 | |
24 | 165 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 25 m | 27.11 | |
25 | 123 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 27.20 | |
26 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 27.21 | |
27 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 27.21 | |
28 | 425 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 27.32 | |
29 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 27.32 | |
30 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 27.35 | |
31 | 335 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 25 m | 27.36 | |
32 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 27.38 | |
33 | 1 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 25 m | 27.40 | |
34 | 441 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 27.40 | |
35 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 27.44 | |
36 | 4 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 27.46 | |
37 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 27.55 | |
38 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 27.57 | |
39 | 551 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 25 m | 27.61 | |
40 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 27.62 | |
41 | 236 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 27.63 | |
42 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 27.63 | |
43 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 27.68 | |
44 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 27.68 | |
45 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 27.80 | |
46 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 27.81 | |
47 | 570 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 27.84 | |
48 | 161 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 25 m | 27.85 | |
49 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 27.88 | |
50 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 27.91 | |
51 | 201 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 28.00 | |
52 | 106 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 28.13 | |
53 | 297 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 25 m | 28.17 | |
54 | 321 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 25 m | 28.20 | |
55 | 571 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 28.20 | |
56 | 103 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 28.21 | |
57 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 28.25 | |
58 | 420 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 25 m | 28.35 | |
59 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 28.37 | |
60 | 494 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 28.41 | |
61 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 28.42 | |
62 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 28.45 | |
63 | 39 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 25 m | 28.48 | |
64 | 136 | Møller Olivia | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 28.50 | |
65 | 488 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 25 m | 28.51 | |
66 | 528 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 25 m | 28.54 | |
67 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 28.57 | |
68 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 28.59 | |
69 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 28.61 | |
70 | 111 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 25 m | 28.62 | |
71 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 28.62 | |
72 | 540 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 28.66 | |
73 | 77 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 28.69 | |
74 | 96 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 25 m | 28.71 | |
75 | 241 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 25 m | 28.76 | |
76 | 97 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 25 m | 28.82 | |
77 | 296 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 25 m | 28.83 | |
78 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 28.83 | |
79 | 250 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 25 m | 28.84 | |
80 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 28.84 | |
81 | 359 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 25 m | 28.97 | |
82 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 29.05 | |
83 | 530 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 25 m | 29.05 | |
84 | 509 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 29.09 | |
85 | 284 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 25 m | 29.13 | |
86 | 383 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 25 m | 29.15 | |
87 | 89 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 25 m | 29.21 | |
88 | 118 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 25 m | 29.21 | |
89 | 178 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 25 m | 29.21 | |
90 | 10 | Andersen Juliane Bo | 2005 | JYLLINGE | 0564AL | 25 m | 29.26 | |
91 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 29.29 | |
92 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 29.29 | |
93 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 25 m | 29.30 | |
94 | 252 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 25 m | 29.32 | |
95 | 414 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 25 m | 29.46 | |
96 | 302 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 25 m | 29.63 | |
97 | 137 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 25 m | 30.31 | |
98 | 253 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 25 m | 30.65 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 263 | Nickelsen Rasmus | 2003 | HERLEV | 0347AC | 25 m | 22.59 | |
2 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 22.63 | |
3 | 187 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 22.67 | |
4 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 22.79 | |
5 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 22.81 | |
6 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 22.83 | |
7 | 268 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 22.94 | |
8 | 122 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 23.02 | |
9 | 264 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 23.08 | |
10 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 23.18 | |
11 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 23.32 | |
12 | 64 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 23.36 | |
13 | 440 | Ovesen Sebastian | 1994 | KVIK | 9429AB | 25 m | 23.42 | |
14 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 23.69 | |
15 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 23.70 | |
16 | 467 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 23.70 | |
17 | 348 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 23.75 | |
18 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 23.88 | |
19 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 25 m | 23.91 | |
20 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 23.91 | |
21 | 227 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 23.92 | |
22 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 24.00 | |
23 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 24.04 | |
24 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 24.05 | |
25 | 579 | Storm Lukas | 1999 | KVIK | 9977AA | 25 m | 24.11 | |
26 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 24.22 | |
27 | 233 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 25 m | 24.22 | |
28 | 402 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 25 m | 24.22 | |
29 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 24.25 | |
30 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 24.25 | |
31 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 24.37 | |
32 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 24.38 | |
33 | 379 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 24.42 | |
34 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 24.44 | |
35 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 24.47 | |
36 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 24.54 | |
37 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 24.58 | |
38 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 24.58 | |
39 | 138 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 24.60 | |
40 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 24.62 | |
41 | 128 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 25 m | 24.68 | |
42 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 24.68 | |
43 | 543 | Immerkjær Mathias | 1999 | VEST | 9961AF | 25 m | 24.69 | |
44 | 172 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 24.70 | |
45 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 24.73 | |
46 | 65 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 24.77 | |
47 | 184 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 25 m | 24.81 | |
48 | 269 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 24.82 | |
49 | 397 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 25 m | 24.82 | |
50 | 546 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 24.83 | |
51 | 388 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 24.90 | |
52 | 101 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 25 m | 24.91 | |
53 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 24.93 | |
54 | 457 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 24.94 | |
55 | 465 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 24.95 | |
56 | 98 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 24.99 | |
57 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 24.99 | |
58 | 574 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 24.99 | |
59 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 25.00 | |
60 | 378 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 25 m | 25.00 | |
61 | 518 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 25 m | 25.01 | |
62 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 25.09 | |
63 | 548 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 25.13 | |
64 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 25.14 | |
65 | 261 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 25 m | 25.14 | |
66 | 93 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 25.16 | |
67 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 25.20 | |
68 | 403 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 25.21 | |
69 | 12 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 25.25 | |
70 | 549 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 25.29 | |
71 | 245 | Mogensen Thor Majvig | 2004 | HILLERØD | 0419AF | 25 m | 25.42 | |
72 | 95 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 25.43 | |
73 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 25.48 | |
74 | 365 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 25 m | 25.49 | |
75 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 25.51 | |
76 | 59 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 25.57 | |
77 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 25.58 | |
78 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 25.59 | |
79 | 293 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 25 m | 25.63 | |
80 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 25.66 | |
81 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 25.67 | |
82 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 25.75 | |
83 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 25.77 | |
84 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 25.83 | |
85 | 399 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 25.84 | |
86 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 26.18 | |
87 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 26.19 | |
88 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 26.22 | |
89 | 73 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 25 m | 26.26 | |
90 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 26.27 | |
91 | 82 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 25 m | 26.29 | |
92 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 26.31 | |
93 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 26.36 | |
94 | 324 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 25 m | 26.44 | |
95 | 295 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 25 m | 26.47 | |
96 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 26.54 | |
97 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 26.58 | |
98 | 411 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 25 m | 26.59 | |
99 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 26.62 | |
100 | 283 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 25 m | 26.64 | |
101 | 86 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 25 m | 26.65 | |
102 | 577 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 25 m | 29.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 46 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 30.70 | |
2 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 30.76 | |
3 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 32.23 | |
4 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 32.25 | |
5 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 32.26 | |
6 | 71 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 32.39 | |
7 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 32.41 | |
8 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 32.47 | |
9 | 105 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 32.53 | |
10 | 386 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 25 m | 32.91 | |
11 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 32.92 | |
12 | 228 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 25 m | 33.08 | |
13 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 33.21 | |
14 | 108 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 25 m | 33.29 | |
15 | 77 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 33.44 | |
16 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 33.55 | |
17 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 33.69 | |
18 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 25 m | 33.78 | |
19 | 472 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 25 m | 33.87 | |
20 | 133 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 25 m | 33.88 | |
21 | 473 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 33.90 | |
22 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 33.95 | |
23 | 165 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 25 m | 34.00 | |
24 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 34.00 | |
25 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 34.09 | |
26 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 34.22 | |
27 | 513 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 34.43 | |
28 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 34.45 | |
29 | 355 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 34.49 | |
30 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 34.58 | |
31 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 34.61 | |
32 | 120 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 25 m | 34.65 | |
33 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 34.67 | |
34 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 34.69 | |
35 | 578 | Bruhn Emma | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 25 m | 34.88 | EFT |
36 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 35.04 | |
37 | 54 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 35.09 | |
38 | 183 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 25 m | 35.40 | |
39 | 255 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 35.41 | |
40 | 175 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 35.52 | |
41 | 356 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 35.54 | |
42 | 351 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 35.72 | |
43 | 366 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 36.00 | |
44 | 20 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 36.04 | |
45 | 55 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 25 m | 36.06 | |
46 | 285 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 25 m | 36.16 | |
47 | 536 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 25 m | 36.16 | |
48 | 243 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 36.19 | |
49 | 112 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 36.20 | |
50 | 495 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 36.21 | |
51 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 36.27 | |
52 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 36.28 | |
53 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 36.30 | |
54 | 321 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 25 m | 36.40 | |
55 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 36.54 | |
56 | 27 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 25 m | 37.25 | |
57 | 531 | Luminari Luna | 2005 | VAT CPH-MK | 0534AO | 25 m | 38.23 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 26.89 | |
2 | 224 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 25 m | 27.99 | |
3 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 28.39 | |
4 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 28.82 | |
5 | 151 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 25 m | 28.83 | |
6 | 518 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 25 m | 28.88 | |
7 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 28.90 | |
8 | 101 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 25 m | 28.92 | |
9 | 454 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 28.94 | |
10 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 29.07 | |
11 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 29.12 | |
12 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 29.50 | |
13 | 289 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 29.51 | |
14 | 542 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 25 m | 29.54 | |
15 | 129 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 25 m | 29.90 | |
16 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 25 m | 30.00 | |
17 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 30.08 | |
18 | 458 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 30.09 | |
19 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 30.09 | |
20 | 184 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 25 m | 30.47 | |
21 | 308 | Jensen Christian | 1987 | GSK | 8783AA | 25 m | 30.65 | |
22 | 91 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 30.73 | |
23 | 479 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 30.76 | |
24 | 8 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 25 m | 30.79 | |
25 | 579 | Storm Lukas | 1999 | KVIK | 9977AA | 25 m | 31.00 | |
26 | 402 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 25 m | 31.02 | |
27 | 262 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 31.04 | |
28 | 34 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 31.05 | |
29 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 31.48 | |
30 | 248 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 31.56 | |
31 | 181 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 25 m | 31.64 | |
32 | 388 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 31.69 | |
33 | 38 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 25 m | 31.83 | |
34 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 31.85 | |
35 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 31.86 | |
36 | 301 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 25 m | 32.02 | |
37 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 32.03 | |
38 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 32.27 | |
39 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 32.33 | |
40 | 110 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 32.42 | |
41 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 32.60 | |
42 | 98 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 32.98 | |
43 | 549 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 33.04 | |
44 | 36 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | SLAGELSE | 0379AN | 25 m | 33.13 | |
45 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 33.14 | |
46 | 95 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 33.19 | |
47 | 28 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 25 m | 33.57 | |
48 | 63 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 25 m | 33.61 | |
49 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 33.83 | |
50 | 456 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 25 m | 33.87 | |
51 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 33.88 | |
52 | 404 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 25 m | 34.12 | |
53 | 349 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 25 m | 34.13 | |
54 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 34.19 | |
55 | 406 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 25 m | 34.21 | |
56 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 34.37 | |
57 | 75 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 25 m | 34.58 | |
58 | 370 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 25 m | 34.58 | |
59 | 550 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 25 m | 35.14 | |
60 | 74 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 25 m | 36.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 5, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 223 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HOLBÆK | 0112AJ | 25 m | 4:10.65 | |
2 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 4:17.35 | |
3 | 40 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 4:19.70 | |
4 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 4:19.71 | |
5 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 4:20.10 | |
6 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 4:22.07 | |
7 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 4:23.17 | |
8 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 4:23.98 | |
9 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 4:24.04 | |
10 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 4:24.05 | |
11 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 4:24.34 | |
12 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 4:25.54 | |
13 | 11 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | JYLLINGE | 0358AB | 25 m | 4:28.19 | |
14 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 4:29.37 | |
15 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 4:29.44 | |
16 | 107 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 4:31.57 | |
17 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 4:33.40 | |
18 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 4:33.83 | |
19 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 4:34.11 | |
20 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 4:35.12 | |
21 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | VAT CPH-MK | 0424AO | 25 m | 4:35.56 | |
22 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 4:36.50 | |
23 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 4:37.49 | |
24 | 415 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 25 m | 4:38.48 | |
25 | 244 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 4:38.93 | |
26 | 61 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 4:38.99 | |
27 | 581 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 25 m | 4:39.03 | |
28 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 4:40.18 | |
29 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 4:40.31 | |
30 | 87 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 4:41.35 | |
31 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 4:41.61 | |
32 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 4:41.86 | |
33 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 4:42.33 | |
34 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 4:42.42 | |
35 | 512 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 4:44.50 | |
36 | 526 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 4:44.74 | |
37 | 516 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 25 m | 4:45.42 | |
38 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 4:45.77 | |
39 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 4:46.83 | |
40 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 4:46.95 | |
41 | 515 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 25 m | 4:47.88 | |
42 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 4:48.00 | |
43 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 4:48.21 | |
44 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 4:48.49 | |
45 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 4:49.60 | |
46 | 80 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 25 m | 4:50.77 | |
47 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 4:51.35 | |
48 | 528 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 25 m | 4:51.81 | |
49 | 288 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 25 m | 4:52.90 | |
50 | 382 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | 5:02.90 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 3:45.94 | |
2 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 3:49.50 | |
3 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 3:49.86 | |
4 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 3:50.83 | |
5 | 431 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 3:57.67 | |
6 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 3:57.87 | |
7 | 68 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 25 m | 3:58.51 | |
8 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 3:59.08 | |
9 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 3:59.34 | |
10 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 4:00.44 | |
11 | 311 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 4:00.82 | |
12 | 429 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 4:02.03 | |
13 | 282 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 4:02.07 | |
14 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 4:02.71 | |
15 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 4:03.48 | |
16 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 4:04.52 | |
17 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 4:05.13 | |
18 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 4:07.18 | |
19 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 4:08.62 | |
20 | 43 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 4:08.89 | |
21 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 4:09.11 | |
22 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 4:10.20 | |
23 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 4:10.42 | |
24 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 4:10.80 | |
25 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 4:11.14 | |
26 | 37 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 25 m | 4:12.21 | |
27 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 4:12.69 | |
28 | 260 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 25 m | 4:13.35 | |
29 | 100 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 4:13.79 | |
30 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 4:14.28 | |
31 | 233 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 25 m | 4:14.79 | |
32 | 543 | Immerkjær Mathias | 1999 | VEST | 9961AF | 25 m | 4:14.82 | |
33 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 4:15.13 | |
34 | 374 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 25 m | 4:16.06 | |
35 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 4:16.13 | |
36 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 4:16.62 | |
37 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 4:16.62 | |
38 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 4:17.02 | |
39 | 534 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 4:18.51 | |
40 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 4:18.60 | |
41 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 4:19.39 | |
42 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 4:19.88 | |
43 | 19 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 4:20.54 | |
44 | 234 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 4:21.80 | |
45 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 4:22.47 | |
46 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 4:23.11 | |
47 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 4:24.22 | |
48 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 4:24.33 | |
49 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 4:25.64 | |
50 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 4:27.35 | |
51 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 4:27.50 | |
52 | 290 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 25 m | 4:28.16 | |
53 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 4:28.38 | |
54 | 300 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 25 m | 4:29.18 | |
55 | 451 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 25 m | 4:29.34 | |
56 | 182 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 25 m | 4:29.88 | |
57 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 4:30.96 | |
58 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 4:31.93 | |
59 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 4:32.01 | |
60 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 4:32.21 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 17 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 25 m | 26.50 | |
2 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 27.72 | |
3 | 41 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 27.79 | |
4 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 28.24 | |
5 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 28.35 | |
6 | 441 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 28.44 | |
7 | 460 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 28.56 | |
8 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 29.28 | |
9 | 387 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 25 m | 29.52 | |
10 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 29.58 | |
11 | 104 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 29.59 | |
12 | 237 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 29.80 | |
13 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 29.80 | |
14 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 29.96 | |
15 | 425 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 30.10 | |
16 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 30.22 | |
17 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 30.23 | |
18 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 30.51 | |
19 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 30.51 | |
20 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 30.52 | |
21 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 30.62 | |
22 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 30.72 | |
23 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 30.75 | |
24 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 30.75 | |
25 | 473 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 30.85 | |
26 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 25 m | 30.89 | |
27 | 50 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 30.92 | |
28 | 123 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 31.09 | |
29 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 31.13 | |
30 | 357 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 31.20 | |
31 | 367 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 25 m | 31.24 | |
32 | 376 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 31.27 | |
33 | 26 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 31.38 | |
34 | 39 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 25 m | 31.38 | |
35 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 31.41 | |
36 | 23 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 25 m | 31.42 | |
37 | 580 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 25 m | 31.43 | |
38 | 540 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 31.52 | |
39 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 31.56 | |
40 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 31.77 | |
41 | 97 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 25 m | 31.90 | |
42 | 544 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 25 m | 31.94 | |
43 | 504 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 32.00 | |
44 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 32.04 | |
45 | 369 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 32.09 | |
46 | 551 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 25 m | 32.14 | |
47 | 115 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 32.26 | |
48 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 32.33 | |
49 | 505 | Larsen Annika Britt | 2005 | TUNE | 0586AD | 25 m | 32.33 | |
50 | 389 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 32.36 | |
51 | 294 | Petersen Anna Lind | 2004 | HASLEV | 0488AE | 25 m | 32.45 | |
52 | 530 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 25 m | 32.47 | |
53 | 571 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 32.48 | |
54 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 32.49 | |
55 | 351 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 32.57 | |
56 | 118 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 25 m | 32.66 | |
57 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 32.72 | |
58 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 32.90 | |
59 | 10 | Andersen Juliane Bo | 2005 | JYLLINGE | 0564AL | 25 m | 33.06 | |
60 | 570 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 33.09 | |
61 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 33.25 | |
62 | 296 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 25 m | 33.48 | |
63 | 55 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 25 m | 33.50 | |
64 | 420 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 25 m | 33.56 | |
65 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 33.58 | |
66 | 252 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 25 m | 33.68 | |
67 | 469 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 25 m | 33.84 | |
68 | 506 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 25 m | 33.90 | |
69 | 508 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 25 m | 33.95 | |
70 | 400 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 34.19 | |
71 | 371 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 25 m | 34.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 25 m | 24.97 | |
2 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 25.02 | |
3 | 264 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 25.88 | |
4 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 25.96 | |
5 | 546 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 26.20 | |
6 | 267 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 26.35 | |
7 | 348 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 26.53 | |
8 | 232 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 25 m | 26.90 | |
9 | 159 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 25 m | 27.07 | |
10 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 27.07 | |
11 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 27.13 | |
12 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 27.14 | |
13 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 27.32 | |
14 | 30 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 27.42 | |
15 | 29 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 27.43 | |
16 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 27.50 | |
17 | 158 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 27.72 | |
18 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 27.75 | |
19 | 65 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 27.78 | |
20 | 431 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 27.83 | |
21 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 27.92 | |
22 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 28.10 | |
23 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 28.32 | |
24 | 397 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 25 m | 28.42 | |
25 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 25 m | 28.52 | |
26 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 28.68 | |
27 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 28.72 | |
28 | 109 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 28.81 | |
29 | 295 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 25 m | 29.61 | |
30 | 226 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 25 m | 29.64 | |
31 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 29.67 | |
32 | 300 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 25 m | 29.98 | |
33 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 29.99 | |
34 | 405 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 25 m | 30.18 | |
35 | 62 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 25 m | 30.44 | |
36 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 30.51 | |
37 | 86 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 25 m | 30.68 | |
38 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 30.76 | |
39 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 31.00 | |
40 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 31.06 | |
41 | 324 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 25 m | 31.08 | |
42 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 31.10 | |
43 | 350 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 25 m | 31.19 | |
44 | 493 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 25 m | 31.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 41 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 25.91 | |
2 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 26.38 | |
3 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 27.02 | |
4 | 278 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 27.25 | |
5 | 387 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 25 m | 27.30 | |
6 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 27.31 | |
7 | 149 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 25 m | 27.45 | |
8 | 4 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 27.48 | |
9 | 7 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 25 m | 27.66 | |
10 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 27.72 | |
11 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 27.80 | |
12 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 27.90 | |
13 | 237 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 28.11 | |
14 | 108 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 25 m | 28.22 | |
15 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 28.24 | |
16 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 28.42 | |
17 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 28.44 | EFT |
18 | 256 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 28.61 | |
19 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 28.73 | |
20 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 28.74 | |
21 | 236 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 28.76 | |
22 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 28.88 | |
23 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 28.88 | |
24 | 105 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 29.11 | |
25 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 29.15 | |
26 | 272 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HERLEV | 0484AI | 25 m | 29.16 | |
27 | 119 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 25 m | 29.24 | |
28 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 29.24 | |
29 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 29.24 | |
30 | 177 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 25 m | 29.29 | |
31 | 354 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 25 m | 29.36 | |
32 | 104 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 29.37 | |
33 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 29.49 | |
34 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 29.55 | |
35 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 29.56 | |
36 | 356 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 29.58 | |
37 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 29.59 | |
38 | 357 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 29.59 | |
39 | 580 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 25 m | 29.71 | |
40 | 466 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 29.73 | |
41 | 50 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 29.74 | |
42 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 29.74 | |
43 | 359 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 25 m | 29.79 | |
44 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 29.80 | |
45 | 504 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 29.88 | |
46 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 29.95 | |
47 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 29.99 | |
48 | 103 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 30.01 | |
49 | 136 | Møller Olivia | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 30.02 | |
50 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 30.17 | |
51 | 201 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 30.19 | |
52 | 376 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 30.24 | |
53 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 30.38 | |
54 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 30.39 | |
55 | 284 | Pedersen Caroline Søgaard | 2005 | HELSINGØR | 0562AX | 25 m | 30.44 | |
56 | 494 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 30.44 | |
57 | 209 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 25 m | 30.48 | |
58 | 297 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 25 m | 30.60 | |
59 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 30.80 | |
60 | 81 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 25 m | 30.98 | |
61 | 545 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 25 m | 31.02 | |
62 | 510 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 25 m | 31.04 | |
63 | 153 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 25 m | 31.10 | |
64 | 495 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 31.16 | |
65 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 31.25 | |
66 | 111 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 25 m | 31.43 | |
67 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 31.46 | |
68 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 31.59 | |
69 | 83 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 25 m | 31.61 | |
70 | 252 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 25 m | 31.67 | |
71 | 381 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 31.73 | |
72 | 178 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 25 m | 32.53 | |
73 | 383 | Møller Mathilde Thor | 2005 | FARUM | 0564AU | 25 m | 34.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 263 | Nickelsen Rasmus | 2003 | HERLEV | 0347AC | 25 m | 23.39 | |
2 | 264 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 23.90 | |
3 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 24.15 | |
4 | 440 | Ovesen Sebastian | 1994 | KVIK | 9429AB | 25 m | 24.19 | |
5 | 463 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 24.58 | |
6 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 24.73 | |
7 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 24.73 | |
8 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 24.75 | |
9 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 24.84 | |
10 | 187 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 24.91 | |
11 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 25.02 | |
12 | 518 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 25 m | 25.07 | |
13 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 25.13 | |
14 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 25.28 | |
15 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 25.38 | |
16 | 547 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 25 m | 25.48 | |
17 | 64 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 25.52 | |
18 | 42 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 25 m | 25.53 | |
19 | 138 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 25.59 | |
20 | 122 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 25.65 | |
21 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 25.73 | |
22 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 25.81 | |
23 | 24 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | SOLRØD | 0239AF | 25 m | 25.89 | |
24 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 25.89 | |
25 | 151 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 25 m | 25.91 | |
26 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 25.92 | |
27 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 25.93 | |
28 | 172 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 26.06 | |
29 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 26.06 | |
30 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 26.07 | |
31 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 26.08 | |
32 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 26.18 | |
33 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 26.20 | |
34 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 26.33 | |
35 | 227 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 26.36 | |
36 | 403 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 26.36 | |
37 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 26.38 | |
38 | 166 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 26.40 | |
39 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 26.46 | |
40 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 26.48 | |
41 | 158 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 26.49 | |
42 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 26.53 | |
43 | 548 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 26.53 | |
44 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 26.54 | |
45 | 458 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 26.56 | |
46 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 26.72 | |
47 | 579 | Storm Lukas | 1999 | KVIK | 9977AA | 25 m | 26.73 | |
48 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 26.75 | |
49 | 242 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 26.81 | |
50 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 26.81 | |
51 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 26.83 | |
52 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 26.84 | |
53 | 306 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 25 m | 26.97 | |
54 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 26.99 | |
55 | 496 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 27.11 | |
56 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 27.13 | |
57 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 27.18 | |
58 | 73 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 25 m | 27.28 | |
59 | 93 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 27.31 | |
60 | 375 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 27.35 | |
61 | 152 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 25 m | 27.36 | |
62 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 27.44 | |
63 | 457 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 27.51 | |
64 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 27.52 | |
65 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 27.55 | |
66 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 27.66 | |
67 | 305 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 27.74 | |
68 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 27.75 | |
69 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 27.78 | |
70 | 549 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 27.80 | |
71 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 27.83 | |
72 | 399 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 27.84 | |
73 | 98 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 25 m | 27.93 | |
74 | 19 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 27.99 | |
75 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 28.17 | |
76 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 28.24 | |
77 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 28.25 | |
78 | 82 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 25 m | 28.26 | |
79 | 13 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 25 m | 28.28 | |
80 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 28.37 | |
81 | 293 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 25 m | 28.48 | |
82 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 28.60 | |
83 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 28.66 | |
84 | 127 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 25 m | 28.75 | |
85 | 301 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 25 m | 28.77 | |
86 | 5 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 25 m | 28.82 | |
87 | 372 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 25 m | 28.83 | |
88 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 28.98 | |
89 | 113 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 25 m | 29.04 | |
90 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 29.09 | |
91 | 404 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 25 m | 29.14 | |
92 | 9 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | JYLLINGE | 0429AA | 25 m | 29.62 | |
93 | 135 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 25 m | 29.75 | |
94 | 303 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 25 m | 30.53 | |
95 | 577 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 25 m | 30.69 | |
96 | 365 | Ikkala Thorbjørn Jari | 2002 | FR.VÆRK | 0207AI | 25 m | 30.97 | |
97 | 92 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 25 m | 31.73 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 552 | A6 Damer 1 | 1999 | A6 | 25 m | 8:13.25 | ||
2 | 446 | Kvik 1 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 8:19.79 | ||
3 | 557 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 25 m | 8:23.79 | ||
4 | 481 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 8:24.13 | ||
5 | 362 | Gentofte Damer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 8:27.58 | ||
6 | 238 | Holbæk Damer | 2000 | HOLBÆK | 25 m | 8:36.81 | ||
7 | 144 | Køge Damer 1 | 2000 | KØGE | 25 m | 8:38.75 | ||
8 | 447 | Kvik 2 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 8:41.26 | ||
9 | 558 | Sigma Damer B | 2002 | SIGMA | 25 m | 8:42.98 | ||
10 | 219 | Hsk Junior 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 8:44.34 | ||
11 | 363 | Gentofte Damer 2 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 8:47.23 | ||
12 | 125 | Lyngby 2 | 2001 | LYNGBY | 25 m | 8:51.37 | ||
13 | 221 | Hsk Junior 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 8:55.67 | ||
14 | 190 | Hvidovre Damer | 2000 | HVIDOVRE | 25 m | 8:59.90 | ||
15 | 566 | Vg17 Piger | 2001 | VG17 | 25 m | 9:03.18 | ||
16 | 498 | Søllerød Girls | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 9:19.96 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 444 | Kvik 1 - Drenge | 1994 | KVIK | 25 m | 7:09.15 | ||
2 | 559 | Sigma Herrer A | 1997 | SIGMA | 25 m | 7:17.69 | ||
3 | 361 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 7:26.18 | ||
4 | 445 | Kvik 2 - Drenge | 1998 | KVIK | 25 m | 7:34.89 | ||
5 | 482 | Triton Herrer 1 | 1998 | TRITON B | 25 m | 7:38.44 | ||
6 | 560 | Sigma Herrer B | 1997 | SIGMA | 25 m | 7:38.75 | ||
7 | 217 | Hsk Junior 1 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 7:41.26 | ||
8 | 239 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | HOLBÆK | 25 m | 7:46.79 | ||
9 | 240 | Holbæk Herrer | 1997 | HOLBÆK | 25 m | 7:49.35 | ||
10 | 567 | Vg17 Herrer 1 | 1999 | VG17 | 25 m | 7:53.97 | ||
11 | 218 | Hsk Junior 2 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 7:59.40 | ||
12 | 147 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 25 m | 8:00.69 | ||
13 | 501 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 8:02.46 | ||
14 | 189 | Hvidovre Herrer | 1997 | HVIDOVRE | 25 m | 8:07.66 | ||
15 | 556 | Gti-1 | 2002 | GTI | 25 m | 8:10.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 4:43.44 | |
2 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 4:54.10 | |
3 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 4:54.84 | |
4 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 4:58.99 | |
5 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 4:59.53 | |
6 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 5:00.22 | |
7 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 5:02.94 | |
8 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 5:05.37 | |
9 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 5:05.45 | |
10 | 475 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 5:08.15 | |
11 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 5:09.64 | |
12 | 471 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 5:09.80 | |
13 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 5:09.98 | |
14 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 5:11.89 | |
15 | 35 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 5:12.27 | |
16 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 5:12.94 | |
17 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 5:13.58 | |
18 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 5:14.45 | |
19 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 5:19.91 | |
20 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 5:22.83 | |
21 | 79 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 5:23.91 | |
22 | 354 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 25 m | 5:24.37 | |
23 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 5:25.59 | |
24 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 5:26.01 | |
25 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 5:28.27 | |
26 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 5:29.36 | |
27 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 5:31.06 | |
28 | 174 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 5:31.77 | |
29 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 5:33.32 | |
30 | 507 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 25 m | 5:34.74 | |
31 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 5:36.66 | |
32 | 48 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 5:37.30 | |
33 | 358 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 25 m | 5:37.40 | |
34 | 249 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 25 m | 5:38.99 | |
35 | 27 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 25 m | 5:41.84 | |
36 | 83 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 25 m | 5:42.43 | |
37 | 176 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 25 m | 5:42.53 | |
38 | 253 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 25 m | 5:42.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 13, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:41.33 2015-11-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 40 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 4:43.44 | |
2 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 4:54.10 | |
3 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 4:54.84 | |
4 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 4:58.99 | |
5 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 4:59.53 | |
6 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 5:00.22 | |
7 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 5:02.94 | |
8 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 5:05.37 | |
9 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 5:05.45 | |
10 | 475 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 5:08.15 | |
11 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 5:09.64 | |
12 | 471 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 5:09.80 | |
13 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 5:09.98 | |
14 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 5:11.89 | |
15 | 35 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 5:12.27 | |
16 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 5:12.94 | |
17 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 5:13.58 | |
18 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 5:14.45 | |
19 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 5:19.91 | |
20 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 5:22.83 | |
21 | 79 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 5:23.91 | |
22 | 354 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 25 m | 5:24.37 | |
23 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 5:25.59 | |
24 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 5:26.01 | |
25 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 5:28.27 | |
26 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 5:29.36 | |
27 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 5:31.06 | |
28 | 174 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 5:31.77 | |
29 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 5:33.32 | |
30 | 507 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 25 m | 5:34.74 | |
31 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 5:36.66 | |
32 | 48 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 5:37.30 | |
33 | 358 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 25 m | 5:37.40 | |
34 | 249 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 25 m | 5:38.99 | |
35 | 27 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 25 m | 5:41.84 | |
36 | 83 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 25 m | 5:42.43 | |
37 | 176 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 25 m | 5:42.53 | |
38 | 253 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 25 m | 5:42.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 426 | Svendsen Marcus Krøyer | 1997 | KVIK | 9787AB | 25 m | 1:46.10 | |
2 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 1:47.84 | |
3 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 1:48.38 | |
4 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 1:48.75 | |
5 | 263 | Nickelsen Rasmus | 2003 | HERLEV | 0347AC | 25 m | 1:48.86 | |
6 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 1:49.29 | |
7 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 1:49.34 | |
8 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 1:50.37 | |
9 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 1:51.01 | |
10 | 32 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 25 m | 1:51.31 | |
11 | 311 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 1:51.35 | |
12 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 1:51.63 | |
13 | 187 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 1:51.76 | |
14 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 1:52.54 | |
15 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 1:52.71 | |
16 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 1:52.74 | |
17 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 1:52.94 | |
18 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 1:53.11 | |
19 | 282 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 0145AF | 25 m | 1:54.06 | |
20 | 122 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 1:54.35 | |
21 | 44 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 1:54.38 | |
22 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 1:54.54 | |
23 | 227 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 1:54.87 | |
24 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 1:54.98 | |
25 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 1:55.12 | |
26 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 1:55.46 | |
27 | 429 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 1:55.84 | |
28 | 273 | Munk Julius | 2000 | HERLEV | 0055AA | 25 m | 1:56.07 | |
29 | 465 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 1:56.51 | |
30 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 1:56.76 | |
31 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 1:57.05 | |
32 | 233 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 25 m | 1:57.08 | |
33 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 1:57.15 | |
34 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 1:57.31 | |
35 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 1:57.37 | |
36 | 138 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 1:57.43 | |
37 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 1:57.75 | |
38 | 100 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 1:57.95 | |
39 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 1:58.13 | |
40 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 1:58.73 | |
41 | 37 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 25 m | 1:58.76 | |
42 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 1:59.16 | |
43 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 1:59.33 | |
44 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 1:59.62 | |
45 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 1:59.93 | |
46 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 2:00.37 | |
47 | 59 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:00.46 | |
48 | 172 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 2:00.51 | |
49 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:00.54 | |
50 | 260 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 25 m | 2:00.55 | |
51 | 388 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 2:01.05 | |
52 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 2:01.26 | |
53 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 2:01.91 | |
54 | 234 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 2:02.35 | |
55 | 93 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 25 m | 2:02.45 | |
56 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:02.59 | |
57 | 12 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 2:03.33 | |
58 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 2:03.50 | |
59 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 2:03.78 | |
60 | 399 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 2:03.87 | |
61 | 300 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 25 m | 2:03.98 | |
62 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 2:04.11 | |
63 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 2:04.94 | |
64 | 62 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 25 m | 2:05.53 | |
65 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 2:05.60 | |
66 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 2:06.10 | |
67 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 2:06.11 | |
68 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 2:06.80 | |
69 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 2:07.01 | |
70 | 290 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 25 m | 2:07.72 | |
71 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 2:08.09 | |
72 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 2:08.14 | |
73 | 324 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 25 m | 2:08.16 | |
74 | 411 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 25 m | 2:08.27 | |
75 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 2:08.36 | |
76 | 327 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 2:08.64 | |
77 | 261 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 25 m | 2:09.14 | |
78 | 283 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 25 m | 2:11.88 | |
79 | 127 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 25 m | 2:13.46 | |
80 | 550 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 25 m | 2:14.65 | |
81 | 152 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 223 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HOLBÆK | 0112AJ | 25 m | 1:58.99 | |
2 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:01.67 | |
3 | 464 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 2:03.42 | |
4 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:03.50 | |
5 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 2:04.15 | |
6 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:04.64 | |
7 | 149 | Føyn Anne | 2002 | HØRSHOLM | 0282AF | 25 m | 2:04.96 | |
8 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:05.85 | |
9 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 2:06.21 | |
10 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 2:06.31 | |
11 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 2:06.67 | |
12 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:06.92 | |
13 | 474 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 25 m | 2:06.92 | |
14 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 2:07.32 | |
15 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 2:08.55 | |
16 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | KVIK | 0424AO | 25 m | 2:08.83 | |
17 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 2:08.96 | |
18 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 2:09.19 | |
19 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 2:09.21 | |
20 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 2:09.34 | |
21 | 272 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HERLEV | 0484AI | 25 m | 2:09.40 | |
22 | 107 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 2:10.09 | |
23 | 256 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 2:10.18 | |
24 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 2:10.20 | |
25 | 279 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 25 m | 2:10.30 | |
26 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:10.64 | |
27 | 244 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 2:10.77 | |
28 | 581 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 25 m | 2:10.78 | |
29 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 2:11.34 | |
30 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 2:11.59 | |
31 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 2:11.73 | |
32 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 2:11.84 | |
33 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 2:12.15 | |
34 | 103 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 2:12.51 | |
35 | 1 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 25 m | 2:13.07 | |
36 | 96 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 25 m | 2:13.15 | |
37 | 439 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:13.31 | |
38 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 2:13.40 | |
39 | 61 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:13.43 | |
40 | 235 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 2:13.71 | |
41 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 2:13.76 | |
42 | 415 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 25 m | 2:14.24 | |
43 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 2:14.30 | |
44 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 2:14.31 | |
45 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 2:14.34 | |
46 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 2:14.89 | |
47 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 2:15.72 | |
48 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 2:15.82 | |
49 | 250 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 25 m | 2:16.23 | |
50 | 80 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 25 m | 2:16.74 | |
51 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 2:16.84 | |
52 | 173 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 25 m | 2:16.95 | |
53 | 321 | Kærgaard Amalie Brammer | 2004 | GLADSAXE | 0418AH | 25 m | 2:17.05 | |
54 | 528 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 25 m | 2:17.45 | |
55 | 526 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 2:17.50 | |
56 | 515 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 25 m | 2:17.91 | |
57 | 520 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 2:18.37 | |
58 | 241 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 25 m | 2:18.56 | |
59 | 288 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 25 m | 2:18.72 | |
60 | 509 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 2:19.64 | |
61 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 25 m | 2:21.16 | |
62 | 377 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 25 m | 2:22.09 | |
63 | 414 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 25 m | 2:25.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 25 m | 53.24 | |
2 | 384 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 25 m | 54.49 | |
3 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 54.66 | |
4 | 431 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 56.11 | |
5 | 546 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 25 m | 56.22 | |
6 | 267 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 56.28 | |
7 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 56.37 | |
8 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 56.52 | |
9 | 348 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 56.82 | |
10 | 454 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 56.97 | |
11 | 232 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 25 m | 57.53 | |
12 | 273 | Munk Julius | 2000 | HERLEV | 0055AA | 25 m | 57.66 | |
13 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 58.03 | |
14 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 58.32 | |
15 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 58.51 | |
16 | 64 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 58.89 | |
17 | 159 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 25 m | 58.90 | |
18 | 29 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 59.61 | |
19 | 43 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 59.74 | |
20 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 1:00.30 | |
21 | 547 | Sørensen Lars Thor | 1999 | VEST | 9935AL | 25 m | 1:00.65 | |
22 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 1:00.73 | |
23 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 1:00.85 | |
24 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 1:01.33 | |
25 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 1:01.80 | |
26 | 109 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 1:02.11 | |
27 | 59 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 1:02.87 | |
28 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 1:02.93 | |
29 | 226 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 25 m | 1:02.99 | |
30 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 1:03.03 | |
31 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 1:03.13 | |
32 | 295 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 25 m | 1:03.99 | |
33 | 62 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 25 m | 1:04.59 | |
34 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 1:04.59 | |
35 | 327 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 1:04.74 | |
36 | 405 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 25 m | 1:04.88 | |
37 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 1:05.82 | |
38 | 493 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 25 m | 1:05.96 | |
39 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 1:06.28 | |
40 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 1:06.48 | |
41 | 8 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 25 m | 1:06.54 | |
42 | 350 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 25 m | 1:08.53 | |
43 | 577 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 25 m | 1:11.98 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 59.38 | |
2 | 441 | Hansen Sofie | 2002 | KVIK | 0202AI | 25 m | 59.81 | |
3 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 1:00.44 | |
4 | 460 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 1:01.14 | |
5 | 41 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 1:01.79 | |
6 | 387 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 25 m | 1:02.62 | |
7 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 1:03.02 | |
8 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 1:03.39 | |
9 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 1:03.42 | |
10 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 1:03.64 | |
11 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 1:03.74 | |
12 | 104 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 1:04.21 | |
13 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 1:04.44 | |
14 | 50 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 1:04.80 | |
15 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 1:04.81 | |
16 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 1:05.27 | |
17 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 1:05.31 | |
18 | 237 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 1:05.41 | |
19 | 425 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 1:05.53 | |
20 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 1:06.15 | |
21 | 521 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 25 m | 1:06.15 | |
22 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 1:06.27 | |
23 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 1:06.29 | |
24 | 4 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 1:06.66 | |
25 | 23 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 25 m | 1:06.85 | |
26 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 1:07.06 | |
27 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 1:07.09 | |
28 | 389 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 1:07.19 | |
29 | 376 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 25 m | 1:07.29 | |
30 | 351 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 1:07.63 | |
31 | 544 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 25 m | 1:07.89 | |
32 | 280 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 25 m | 1:07.99 | |
33 | 580 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 25 m | 1:08.12 | |
34 | 367 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 25 m | 1:08.14 | |
35 | 79 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 1:08.41 | |
36 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 1:08.74 | |
37 | 540 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 1:08.99 | |
38 | 369 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 1:09.06 | |
39 | 439 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 1:09.10 | |
40 | 39 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 25 m | 1:09.31 | |
41 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:09.46 | |
42 | 371 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 25 m | 1:09.80 | |
43 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 1:09.94 | |
44 | 115 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 1:09.98 | |
45 | 97 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 25 m | 1:10.01 | |
46 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 1:10.37 | |
47 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 1:10.39 | |
48 | 294 | Petersen Anna Lind | 2004 | HASLEV | 0488AE | 25 m | 1:10.59 | |
49 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 1:10.69 | |
50 | 10 | Andersen Juliane Bo | 2005 | JYLLINGE | 0564AL | 25 m | 1:10.72 | |
51 | 508 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 25 m | 1:10.96 | |
52 | 469 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 25 m | 1:11.51 | |
53 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 1:11.55 | |
54 | 420 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 25 m | 1:11.68 | |
55 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 1:11.98 | |
56 | 89 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 25 m | 1:12.10 | |
57 | 530 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 25 m | 1:12.31 | |
58 | 48 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 1:13.77 | |
59 | 209 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 25 m | 1:13.82 | |
60 | 506 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 25 m | 1:15.05 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 2:00.45 | |
2 | 463 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 2:01.31 | |
3 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 2:01.57 | |
4 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 2:03.51 | |
5 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 2:04.79 | |
6 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 2:05.19 | |
7 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:05.63 | |
8 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 2:06.45 | |
9 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 2:06.56 | |
10 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 2:06.71 | |
11 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 2:06.84 | |
12 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 2:06.93 | |
13 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 2:07.25 | |
14 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:07.31 | |
15 | 30 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 2:07.49 | |
16 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 2:07.53 | |
17 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:08.70 | |
18 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:09.21 | |
19 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 2:10.35 | |
20 | 306 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 25 m | 2:10.77 | |
21 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 2:10.86 | |
22 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 2:11.42 | |
23 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 2:12.56 | |
24 | 128 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 25 m | 2:12.68 | |
25 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 2:12.75 | |
26 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 2:13.16 | |
27 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 2:15.36 | |
28 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 2:15.40 | |
29 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 2:15.68 | |
30 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 2:16.38 | |
31 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 2:16.49 | |
32 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 2:16.65 | |
33 | 158 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 25 m | 2:17.04 | |
34 | 299 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 2:18.28 | |
35 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 2:18.39 | |
36 | 13 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 25 m | 2:18.44 | |
37 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 2:18.67 | |
38 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 2:18.95 | |
39 | 242 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 2:19.28 | |
40 | 403 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 2:19.64 | |
41 | 134 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:19.80 | |
42 | 305 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 2:20.35 | |
43 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 2:21.41 | |
44 | 496 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 2:22.19 | |
45 | 5 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 25 m | 2:24.05 | |
46 | 88 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 25 m | 2:25.37 | |
47 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 2:25.57 | |
48 | 372 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 25 m | 2:25.61 | |
49 | 113 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 25 m | 2:25.71 | |
50 | 271 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 25 m | 2:25.94 | |
51 | 375 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 2:26.23 | |
52 | 135 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 25 m | 2:27.55 | |
53 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 2:28.50 | |
54 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 2:29.59 | |
55 | 9 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | JYLLINGE | 0429AA | 25 m | 2:31.39 | |
56 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 2:31.42 | |
57 | 92 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 25 m | 2:32.31 | |
58 | 303 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 25 m | 2:34.17 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Trine Kjøngerskov (2000) 2:12.62 2015-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 2:10.40 | |
2 | 4 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 2:17.92 | |
3 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 2:18.39 | |
4 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 2:20.73 | |
5 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 2:21.57 | |
6 | 177 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 25 m | 2:22.06 | |
7 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:26.60 | |
8 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:26.67 | |
9 | 466 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 2:27.00 | |
10 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 2:27.34 | |
11 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:27.45 | |
12 | 26 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 2:27.66 | |
13 | 236 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 2:28.86 | |
14 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 2:30.95 | |
15 | 516 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 25 m | 2:32.77 | |
16 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 2:34.09 | |
17 | 85 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 2:35.36 | |
18 | 354 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 25 m | 2:35.61 | |
19 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 2:35.61 | |
20 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 2:35.83 | |
21 | 504 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 2:36.16 | |
22 | 512 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 2:36.29 | |
23 | 359 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 25 m | 2:37.63 | |
24 | 494 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 2:38.69 | |
25 | 488 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 25 m | 2:42.24 | |
26 | 81 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 25 m | 2:42.98 | |
27 | 83 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 25 m | 2:45.39 | |
28 | 510 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 25 m | 2:46.14 | |
29 | 381 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 2:52.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 385 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 25 m | 58.91 | |
2 | 224 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 25 m | 1:00.42 | |
3 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 1:00.54 | |
4 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 1:03.03 | |
5 | 151 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 25 m | 1:03.89 | |
6 | 101 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 25 m | 1:03.98 | |
7 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 1:04.48 | |
8 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 1:04.49 | |
9 | 542 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 25 m | 1:04.67 | |
10 | 458 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 1:04.80 | |
11 | 289 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 1:04.84 | |
12 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 1:05.71 | |
13 | 518 | Montier Antoine | 1993 | VAT CPH-MK | 9327AO | 25 m | 1:05.79 | |
14 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 1:05.83 | |
15 | 402 | Nielsen Mads Ørsted | 1999 | VATCPH-STT | 9921AF | 25 m | 1:06.51 | |
16 | 308 | Jensen Christian | 1987 | GSK | 8783AA | 25 m | 1:06.75 | |
17 | 91 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 1:06.82 | |
18 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 1:07.02 | |
19 | 8 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 25 m | 1:07.21 | |
20 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 1:07.58 | |
21 | 181 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 25 m | 1:07.77 | |
22 | 248 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 1:08.14 | |
23 | 129 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 25 m | 1:08.42 | |
24 | 34 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 1:08.83 | |
25 | 184 | Hamid Owais | 2000 | HVIDOVRE | 0077AP | 25 m | 1:08.89 | |
26 | 388 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 1:08.90 | |
27 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 1:08.92 | |
28 | 479 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 1:09.00 | |
29 | 293 | Christiansen Marcus | 2001 | HELSINGE | 0145AT | 25 m | 1:09.17 | |
30 | 269 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 25 m | 1:09.23 | |
31 | 234 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 1:09.52 | |
32 | 262 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 1:09.99 | |
33 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 1:10.00 | |
34 | 38 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 25 m | 1:10.21 | |
35 | 301 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 25 m | 1:10.72 | |
36 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 1:11.14 | |
37 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 1:11.56 | |
38 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 1:11.64 | |
39 | 94 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 1:12.01 | |
40 | 36 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | SLAGELSE | 0379AN | 25 m | 1:12.13 | |
41 | 110 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 1:12.43 | |
42 | 63 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 25 m | 1:12.61 | |
43 | 95 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 1:13.15 | |
44 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 1:13.68 | |
45 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 1:13.80 | |
46 | 75 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 25 m | 1:14.02 | |
47 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 1:14.63 | |
48 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 1:14.67 | |
49 | 406 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 25 m | 1:15.33 | |
50 | 550 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 25 m | 1:15.60 | |
51 | 28 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 25 m | 1:15.74 | |
52 | 349 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 25 m | 1:15.83 | |
53 | 74 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 25 m | 1:16.06 | |
54 | 456 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 25 m | 1:16.34 | |
55 | 268 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 46 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 1:06.79 | |
2 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 1:06.92 | |
3 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 1:08.53 | |
4 | 71 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 1:08.82 | |
5 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 1:10.44 | |
6 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 1:11.88 | |
7 | 108 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 25 m | 1:12.50 | |
8 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 25 m | 1:12.67 | |
9 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 1:13.15 | |
10 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:13.21 | |
11 | 472 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 25 m | 1:13.32 | |
12 | 386 | Boeck Dagmar | 2004 | FARUM | 0458AM | 25 m | 1:13.33 | |
13 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 1:13.35 | |
14 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 1:13.43 | |
15 | 133 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 25 m | 1:13.51 | |
16 | 165 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 25 m | 1:13.92 | |
17 | 473 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 1:13.92 | |
18 | 77 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 1:14.43 | |
19 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 1:14.44 | |
20 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 1:14.58 | |
21 | 120 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 25 m | 1:14.89 | |
22 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 1:14.89 | |
23 | 355 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 25 m | 1:14.99 | |
24 | 35 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 1:15.11 | |
25 | 513 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 1:15.19 | |
26 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 1:15.53 | |
27 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 1:15.58 | |
28 | 102 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 1:16.43 | |
29 | 281 | Hietala Amanda | 2002 | HELSINGØR | 0204AK | 25 m | 1:16.55 | |
30 | 495 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 1:16.62 | |
31 | 183 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 25 m | 1:16.77 | |
32 | 54 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 1:16.79 | |
33 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 1:17.42 | |
34 | 578 | Bruhn Emma | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 25 m | 1:17.47 | EFT |
35 | 20 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 1:17.49 | |
36 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 1:17.57 | |
37 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 1:17.65 | |
38 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 1:17.89 | |
39 | 536 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 25 m | 1:18.05 | |
40 | 175 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 1:18.11 | |
41 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 1:18.15 | |
42 | 255 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 1:18.46 | |
43 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 1:18.52 | |
44 | 55 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 25 m | 1:19.14 | |
45 | 366 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 1:19.25 | |
46 | 112 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 1:19.26 | |
47 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 1:19.81 | |
48 | 400 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 1:19.98 | |
49 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 1:20.22 | |
50 | 285 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 25 m | 1:20.43 | |
51 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 1:20.46 | |
52 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 1:20.74 | |
53 | 249 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 25 m | 1:20.81 | |
54 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 1:21.74 | |
55 | 225 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 25 m | 1:22.10 | |
56 | 302 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 25 m | 1:22.57 | |
57 | 139 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 25 m | 1:24.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 22, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 1:59.85 | |
2 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:00.52 | |
3 | 454 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 2:03.88 | |
4 | 431 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 2:05.02 | |
5 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 2:05.44 | |
6 | 311 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 2:06.12 | |
7 | 467 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 2:06.34 | |
8 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:06.67 | |
9 | 224 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 25 m | 2:07.63 | |
10 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 2:07.80 | |
11 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 2:07.87 | |
12 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 2:08.21 | |
13 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 2:08.84 | |
14 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 2:09.31 | |
15 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 2:09.44 | |
16 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 2:09.45 | |
17 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 2:09.58 | |
18 | 267 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 2:09.64 | |
19 | 32 | Jørgensen Gustav | 2000 | SLAGELSE | 0075AP | 25 m | 2:09.76 | |
20 | 232 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 25 m | 2:09.94 | |
21 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 2:10.29 | |
22 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 2:10.58 | |
23 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 2:10.59 | |
24 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 2:10.60 | |
25 | 429 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 2:10.68 | |
26 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 2:11.45 | |
27 | 574 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 2:12.24 | |
28 | 159 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 25 m | 2:13.30 | |
29 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 2:13.42 | |
30 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 2:13.46 | |
31 | 100 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 2:13.55 | |
32 | 134 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 2:14.49 | |
33 | 29 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 2:14.59 | |
34 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 2:14.87 | |
35 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 2:15.46 | |
36 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 2:15.71 | |
37 | 59 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 25 m | 2:15.72 | |
38 | 548 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 2:16.55 | |
39 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 2:17.41 | |
40 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 2:17.45 | |
41 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 2:17.46 | |
42 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 2:17.68 | |
43 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 2:18.25 | |
44 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 2:18.75 | |
45 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 2:18.78 | |
46 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 2:18.92 | |
47 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 2:19.24 | |
48 | 260 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 25 m | 2:19.84 | |
49 | 179 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 25 m | 2:20.52 | |
50 | 19 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 2:21.22 | |
51 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 2:21.24 | |
52 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 2:21.71 | |
53 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 2:21.86 | |
54 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 2:22.01 | |
55 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 2:22.24 | |
56 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 2:22.70 | |
57 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 2:22.90 | |
58 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 2:23.63 | |
59 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 2:23.68 | |
60 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 2:23.71 | |
61 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 2:23.72 | |
62 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 2:23.91 | |
63 | 110 | Textor-Broch Bror | 2003 | LYNGBY | 0381AD | 25 m | 2:26.94 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 23, 100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 41 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 1:01.47 | |
2 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 1:02.47 | |
3 | 46 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 1:02.72 | |
4 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 1:03.32 | |
5 | 108 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 25 m | 1:03.42 | |
6 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 1:04.07 | |
7 | 521 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 25 m | 1:04.25 | |
8 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 1:05.03 | |
9 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 1:05.44 | |
10 | 387 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 25 m | 1:05.51 | |
11 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 1:05.70 | |
12 | 464 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 1:06.11 | |
13 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 1:06.26 | |
14 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 1:06.30 | |
15 | 473 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 1:06.66 | |
16 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:06.78 | |
17 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 1:06.89 | |
18 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 1:06.91 | |
19 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 1:07.18 | |
20 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:07.66 | |
21 | 163 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 25 m | 1:07.68 | |
22 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 1:08.00 | |
23 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 1:08.19 | |
24 | 165 | Tversted Martha Vitus | 2002 | HØRSHOLM | 0202AE | 25 m | 1:08.25 | |
25 | 471 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 1:08.39 | |
26 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 1:08.46 | |
27 | 106 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 1:08.55 | |
28 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 1:08.58 | |
29 | 351 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 1:08.66 | |
30 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 1:08.67 | |
31 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 1:08.84 | |
32 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 1:09.04 | |
33 | 356 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 1:09.45 | |
34 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 1:10.02 | |
35 | 50 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 1:10.05 | |
36 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 1:10.15 | |
37 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 1:10.24 | |
38 | 495 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 1:10.31 | |
39 | 102 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 1:10.40 | |
40 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 1:10.42 | |
41 | 551 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 25 m | 1:10.50 | |
42 | 357 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 1:10.80 | |
43 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 1:10.97 | |
44 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 1:11.07 | |
45 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:11.16 | |
46 | 243 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 1:11.29 | |
47 | 77 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 1:11.35 | |
48 | 545 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 25 m | 1:11.40 | |
49 | 571 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 1:11.55 | |
50 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 1:11.66 | |
51 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 1:11.83 | |
52 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 1:11.90 | |
53 | 254 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 1:12.40 | |
54 | 420 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 25 m | 1:12.61 | |
55 | 153 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 25 m | 1:12.66 | |
56 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 1:12.79 | |
57 | 488 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 25 m | 1:13.52 | |
58 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 1:13.60 | |
59 | 296 | Sørensen Petrine R. E. | 2005 | HASLEV | 0512AB | 25 m | 1:13.60 | |
60 | 366 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 1:13.60 | |
61 | 250 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 25 m | 1:13.69 | |
62 | 137 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 25 m | 1:13.76 | |
63 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 1:14.02 | |
64 | 176 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 25 m | 1:18.06 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 15:10.71 | |
2 | 68 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 25 m | 15:31.71 | |
3 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 15:42.27 | |
4 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 15:44.02 | |
5 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 16:09.89 | |
6 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 16:09.98 | |
7 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 16:13.03 | |
8 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 16:24.50 | |
9 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 16:35.58 | |
10 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 16:41.18 | |
11 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 16:48.46 | |
12 | 534 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 17:10.82 | |
13 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 17:12.90 | |
14 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 17:16.24 | |
15 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 17:16.54 | |
16 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 17:25.11 | |
17 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 17:30.68 | |
18 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 17:33.84 | |
19 | 182 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 25 m | 17:38.51 | |
20 | 290 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 25 m | 17:42.14 | |
21 | 451 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 25 m | 17:42.17 | |
22 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 17:54.94 | |
23 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 18:00.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 15:10.71 | |
2 | 68 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 25 m | 15:31.71 | |
3 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 15:42.27 | |
4 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 15:44.02 | |
5 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 16:09.89 | |
6 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 16:09.98 | |
7 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 16:13.03 | |
8 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 16:24.50 | |
9 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 16:35.58 | |
10 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 16:41.18 | |
11 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 16:48.46 | |
12 | 534 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 17:10.82 | |
13 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 17:12.90 | |
14 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 17:16.24 | |
15 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 17:16.54 | |
16 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 17:25.11 | |
17 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 17:30.68 | |
18 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 17:33.84 | |
19 | 182 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 25 m | 17:38.51 | |
20 | 290 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 25 m | 17:42.14 | |
21 | 451 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 25 m | 17:42.17 | |
22 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 17:54.94 | |
23 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 18:00.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 8:53.47 | |
2 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 9:09.40 | |
3 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 9:10.01 | |
4 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 9:10.19 | |
5 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 9:18.82 | |
6 | 107 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 9:18.90 | |
7 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 9:23.39 | |
8 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 9:24.32 | |
9 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 9:25.49 | |
10 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 9:26.20 | |
11 | 277 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 25 m | 9:26.90 | |
12 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 9:29.12 | |
13 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | KVIK | 0424AO | 25 m | 9:31.98 | |
14 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 9:33.13 | |
15 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 9:35.33 | |
16 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 9:36.05 | |
17 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 9:36.77 | |
18 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 9:37.44 | |
19 | 520 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 9:39.75 | |
20 | 279 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 25 m | 9:40.76 | |
21 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 9:44.27 | |
22 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 9:44.67 | |
23 | 512 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 9:48.09 | |
24 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 9:50.98 | |
25 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 9:59.33 | |
26 | 80 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 25 m | 10:01.33 | |
27 | 173 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 25 m | 10:13.44 | |
28 | 382 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 8:53.47 | |
2 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 9:09.40 | |
3 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 9:10.01 | |
4 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 9:10.19 | |
5 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 9:18.82 | |
6 | 107 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 9:18.90 | |
7 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 9:23.39 | |
8 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 9:24.32 | |
9 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 9:25.49 | |
10 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 9:26.20 | |
11 | 277 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 25 m | 9:26.90 | |
12 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 9:29.12 | |
13 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | KVIK | 0424AO | 25 m | 9:31.98 | |
14 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 9:33.13 | |
15 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 9:35.33 | |
16 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 9:36.05 | |
17 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 9:36.77 | |
18 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 9:37.44 | |
19 | 520 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 9:39.75 | |
20 | 279 | Trøjgaard Caroline | 2005 | HELSINGØR | 0566AH | 25 m | 9:40.76 | |
21 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 9:44.27 | |
22 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 9:44.67 | |
23 | 512 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 9:48.09 | |
24 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 9:50.98 | |
25 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 9:59.33 | |
26 | 80 | Palmund Asta | 2005 | ROSKILDE | 0582AC | 25 m | 10:01.33 | |
27 | 173 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 25 m | 10:13.44 | |
28 | 382 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:22.59 2009-12-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 167 | Red Stags 1 | 1998 | HØRSHOLM | 25 m | 3:19.00 | ||
2 | 444 | Kvik 1 - Drenge | 1994 | KVIK | 25 m | 3:21.20 | ||
3 | 274 | Herlev Herrer 1 | 2001 | HERLEV | 25 m | 3:22.21 | ||
4 | 559 | Sigma Herrer A | 1997 | SIGMA | 25 m | 3:22.29 | ||
5 | 361 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 3:24.30 | ||
6 | 482 | Triton Herrer 1 | 1998 | TRITON B | 25 m | 3:27.78 | ||
7 | 275 | Herlev Herrer 2 | 2000 | HERLEV | 25 m | 3:28.51 | ||
8 | 329 | Gsc Herrer | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 3:29.25 | ||
9 | 217 | Hsk Junior 1 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:30.24 | ||
10 | 445 | Kvik 2 - Drenge | 1998 | KVIK | 25 m | 3:31.51 | ||
11 | 240 | Holbæk Herrer | 1997 | HOLBÆK | 25 m | 3:32.31 | ||
12 | 560 | Sigma Herrer B | 1997 | SIGMA | 25 m | 3:32.46 | ||
13 | 364 | Gentofte Herrrer 2 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 3:35.53 | ||
14 | 147 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 25 m | 3:35.76 | ||
15 | 239 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | HOLBÆK | 25 m | 3:36.05 | ||
16 | 189 | Hvidovre Herrer | 1997 | HVIDOVRE | 25 m | 3:36.63 | ||
17 | 567 | Vg17 Herrer 1 | 1999 | VG17 | 25 m | 3:38.18 | ||
18 | 565 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT CPH | 25 m | 3:38.37 | ||
19 | 562 | Sigma Herrer C | 1999 | SIGMA | 25 m | 3:40.04 | ||
20 | 218 | Hsk Junior 2 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:40.14 | ||
21 | 169 | Red Stags 2 | 2000 | HØRSHOLM | 25 m | 3:41.97 | ||
22 | 555 | A6 Boys | 2002 | A6 | 25 m | 3:42.49 | ||
23 | 569 | Vg17 Herrer 2 | 2000 | VG17 | 25 m | 3:44.02 | ||
24 | 126 | Lyngby | 2001 | LYNGBY | 25 m | 3:44.17 | ||
25 | 331 | Gsc Herrer 2 | 2002 | GLADSAXE | 25 m | 3:44.45 | ||
26 | 556 | Gti-1 | 2002 | GTI | 25 m | 3:44.65 | ||
27 | 390 | Farum Drenge | 2001 | FARUM | 25 m | 3:46.07 | ||
28 | 501 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 3:49.43 | ||
29 | 453 | Sydswim Junior Drenge | 2003 | SK-SYD | 25 m | 3:52.47 | ||
30 | 148 | Køge Herrer 2 | 1997 | KØGE | 25 m | 3:54.61 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 552 | A6 Damer 1 | 1999 | A6 | 25 m | 3:45.68 | ||
2 | 557 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 25 m | 3:48.01 | ||
3 | 446 | Kvik 1 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 3:51.82 | ||
4 | 481 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 3:52.71 | ||
5 | 362 | Gentofte Damer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 3:53.15 | ||
6 | 276 | Herlev Damer 1 | 2000 | HERLEV | 25 m | 3:53.34 | ||
7 | 124 | Lyngby | 1999 | LYNGBY | 25 m | 3:53.57 | ||
8 | 238 | Holbæk Damer | 2000 | HOLBÆK | 25 m | 3:54.10 | ||
9 | 563 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 25 m | 3:54.26 | ||
10 | 170 | Red Stags | 2000 | HØRSHOLM | 25 m | 3:55.60 | ||
11 | 553 | A6 Damer 2 | 1998 | A6 | 25 m | 3:55.98 | ||
12 | 144 | Køge Damer 1 | 2000 | KØGE | 25 m | 3:56.92 | ||
13 | 447 | Kvik 2 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 3:57.76 | ||
14 | 558 | Sigma Damer B | 2002 | SIGMA | 25 m | 3:58.92 | ||
15 | 393 | Farum Damer | 1999 | FARUM | 25 m | 3:59.93 | ||
16 | 363 | Gentofte Damer 2 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 4:02.46 | ||
17 | 219 | Hsk Junior 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:02.63 | ||
18 | 564 | Vat Cph Damer 2 | 2003 | VAT CPH | 25 m | 4:02.89 | ||
19 | 190 | Hvidovre Damer | 2000 | HVIDOVRE | 25 m | 4:03.00 | ||
20 | 575 | Kalundborg Piger | 2002 | KALUNDBORG | 25 m | 4:03.00 | ||
21 | 125 | Lyngby 2 | 2001 | LYNGBY | 25 m | 4:03.83 | ||
22 | 328 | Gsc Damer | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 4:04.22 | ||
23 | 566 | Vg17 Piger | 2001 | VG17 | 25 m | 4:08.30 | ||
24 | 561 | Sigma Damer C | 2003 | SIGMA | 25 m | 4:08.87 | ||
25 | 246 | Hils Damer | 2002 | HILLERØD | 25 m | 4:08.96 | ||
26 | 145 | Køge Damer 2 | 2000 | KØGE | 25 m | 4:09.45 | ||
27 | 498 | Søllerød Girls | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 4:11.16 | ||
28 | 554 | A6 Piger | 2001 | A6 | 25 m | 4:11.27 | ||
29 | 221 | Hsk Junior 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:12.49 | ||
30 | 392 | Farum Piger | 2003 | FARUM | 25 m | 4:19.02 | ||
31 | 568 | Vg17 Piger 2 | 2001 | VG17 | 25 m | 4:21.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 28, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 4:14.41 | |
2 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 4:17.08 | |
3 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 4:17.11 | |
4 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 4:17.88 | |
5 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 4:26.58 | |
6 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 4:31.75 | |
7 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 4:32.29 | |
8 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 4:39.66 | |
9 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 4:46.91 | |
10 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 4:47.27 | |
11 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 4:48.00 | |
12 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 4:51.21 | |
13 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 4:51.36 | |
14 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 4:51.83 | |
15 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 4:52.14 | |
16 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 4:53.28 | |
17 | 179 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 25 m | 4:55.95 | |
18 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 4:56.62 | |
19 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 4:59.49 | |
20 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 4:59.82 | |
21 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 5:01.03 | |
22 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 5:01.57 | |
23 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 5:01.88 | |
24 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 5:03.49 | |
25 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 5:03.96 | |
26 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 5:04.43 | |
27 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 5:04.70 | |
28 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 5:08.33 | |
29 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 5:09.18 | |
30 | 271 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 25 m | 5:11.21 | |
31 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 5:11.75 | |
32 | 370 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 25 m | 5:12.57 | |
33 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 5:12.81 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:01 |
Løb 28, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 4:14.41 | |
2 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 4:17.08 | |
3 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 4:17.11 | |
4 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 4:17.88 | |
5 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 4:26.58 | |
6 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 4:31.75 | |
7 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 4:32.29 | |
8 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 4:39.66 | |
9 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 4:46.91 | |
10 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 4:47.27 | |
11 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 4:48.00 | |
12 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 4:51.21 | |
13 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 4:51.36 | |
14 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 4:51.83 | |
15 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 4:52.14 | |
16 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 4:53.28 | |
17 | 179 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 25 m | 4:55.95 | |
18 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 4:56.62 | |
19 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 4:59.49 | |
20 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 4:59.82 | |
21 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 5:01.03 | |
22 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 5:01.57 | |
23 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 5:01.88 | |
24 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 5:03.49 | |
25 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 5:03.96 | |
26 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 5:04.43 | |
27 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 5:04.70 | |
28 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 5:08.33 | |
29 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 5:09.18 | |
30 | 271 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 25 m | 5:11.21 | |
31 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 5:11.75 | |
32 | 370 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 25 m | 5:12.57 | |
33 | 180 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 25 m | 5:12.81 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:01 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 54.84 | |
2 | 223 | Mortensen Amalie Søby | 2001 | HOLBÆK | 0112AJ | 25 m | 55.51 | |
3 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 56.62 | |
4 | 464 | Stjernholm Liva | 2004 | TRITON B | 0486AA | 25 m | 56.77 | |
5 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 56.79 | |
6 | 7 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 25 m | 56.85 | |
7 | 278 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 57.30 | |
8 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 57.39 | |
9 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 57.49 | |
10 | 256 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 57.63 | |
11 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 57.77 | |
12 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 58.18 | |
13 | 474 | Brandt Julie Darlem | 2001 | TRITON B | 0182AH | 25 m | 58.26 | |
14 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 58.26 | |
15 | 272 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HERLEV | 0484AI | 25 m | 58.37 | |
16 | 163 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 25 m | 58.40 | |
17 | 439 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 58.82 | |
18 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 58.83 | |
19 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 58.96 | |
20 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 59.19 | |
21 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 59.30 | |
22 | 201 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 25 m | 59.31 | |
23 | 236 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 59.32 | |
24 | 373 | Schmidt Stine Saaby | 2002 | FARUM | 0258AI | 25 m | 59.44 | |
25 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 59.44 | |
26 | 105 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 59.46 | |
27 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 59.48 | |
28 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 59.49 | |
29 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | KVIK | 0424AO | 25 m | 59.65 | |
30 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 59.70 | |
31 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 59.80 | |
32 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 59.84 | |
33 | 58 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 59.87 | |
34 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 59.92 | |
35 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 59.95 | |
36 | 106 | Rottensten Anna Myhre | 2003 | LYNGBY | 0326AW | 25 m | 1:00.05 | |
37 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 1:00.13 | |
38 | 1 | Petersson Katja Korbo | 2001 | JYLLINGE | 0134AA | 25 m | 1:00.37 | |
39 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:00.39 | |
40 | 161 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 25 m | 1:00.49 | |
41 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 1:00.63 | |
42 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 1:00.72 | |
43 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 1:00.91 | |
44 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 1:01.07 | |
45 | 103 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 1:01.09 | |
46 | 39 | Andersen Marie Louise B | 2005 | SLAGELSE | 0552AJ | 25 m | 1:01.10 | |
47 | 425 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 1:01.13 | |
48 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 1:01.15 | |
49 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 1:01.24 | |
50 | 244 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 25 m | 1:01.38 | |
51 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 1:01.40 | |
52 | 123 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 1:01.47 | |
53 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 1:01.57 | |
54 | 76 | Mindested Caroline Bach | 2005 | ALLERØD | 0592AF | 25 m | 1:01.57 | |
55 | 107 | Have Fiona Andrea | 2004 | LYNGBY | 0402AG | 25 m | 1:01.61 | |
56 | 235 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 1:01.67 | |
57 | 415 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 25 m | 1:01.72 | |
58 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 1:01.79 | |
59 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 1:01.85 | |
60 | 357 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 1:01.95 | |
61 | 571 | Larsen Anna | 2004 | KALUNDBORG | 0498AD | 25 m | 1:02.05 | |
62 | 96 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 25 m | 1:02.07 | |
63 | 250 | Østerlund Amalie | 2005 | HERLUFSHOL | 0584AJ | 25 m | 1:02.08 | |
64 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 1:02.13 | |
65 | 570 | Kaiser Thea | 2004 | KALUNDBORG | 0402AZ | 25 m | 1:02.15 | |
66 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:02.18 | |
67 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 1:02.21 | |
68 | 420 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 25 m | 1:02.25 | |
69 | 516 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 25 m | 1:02.31 | |
70 | 173 | Munch Natacha | 2005 | HVIDOVRE | 0506AD | 25 m | 1:02.39 | |
71 | 528 | Eiler Filippa | 2005 | VAT CPH-MK | 0588AI | 25 m | 1:02.45 | |
72 | 241 | Kirchhoff Anna Olivia | 2005 | HILLERØD | 0566AK | 25 m | 1:02.59 | |
73 | 243 | Terkildsen Ida Zeiler | 2004 | HILLERØD | 0494AD | 25 m | 1:02.61 | |
74 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 1:02.66 | |
75 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 1:02.78 | |
76 | 530 | Salomonsen Kajsa | 2005 | VAT CPH-MK | 0514AD | 25 m | 1:02.81 | |
77 | 85 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 1:02.87 | |
78 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 1:02.87 | |
79 | 488 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 25 m | 1:02.91 | |
80 | 377 | Hansen Maya Ehlers | 2004 | FARUM | 0432AI | 25 m | 1:02.92 | |
81 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 1:02.97 | |
82 | 153 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 25 m | 1:03.12 | |
83 | 414 | Guldberg Emma Karoline | 2005 | KVIK | 0578AK | 25 m | 1:03.31 | |
84 | 367 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 25 m | 1:03.54 | |
85 | 515 | Køhn Annika | 2005 | VI39 | 0596AK | 25 m | 1:03.65 | |
86 | 288 | Hansen Emily | 2005 | HELSINGE | 0528AO | 25 m | 1:03.69 | |
87 | 178 | Timmerman Mikkeline | 2005 | HVIDOVRE | 0576AR | 25 m | 1:03.97 | |
88 | 526 | Roskær Elisabeth | 2004 | VAT CPH-MK | 0464AC | 25 m | 1:04.32 | |
89 | 139 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 25 m | 1:04.72 | |
90 | 253 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 25 m | 1:05.03 | |
91 | 469 | Sandell Sophie Lærke | 2005 | TRITON B | 0524AD | 25 m | 1:05.73 | |
92 | 424 | Stahl Victoria W. | 2005 | KVIK | 0566AJ | 25 m | 1:06.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 263 | Nickelsen Rasmus | 2003 | HERLEV | 0347AC | 25 m | 48.52 | |
2 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 48.72 | |
3 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 49.64 | |
4 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 50.02 | |
5 | 440 | Ovesen Sebastian | 1994 | KVIK | 9429AB | 25 m | 50.03 | |
6 | 122 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 50.25 | |
7 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 50.30 | |
8 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 50.37 | |
9 | 187 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 50.50 | |
10 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 50.69 | |
11 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 50.71 | |
12 | 64 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 25 m | 50.75 | |
13 | 268 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 0123AM | 25 m | 51.05 | |
14 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 51.34 | |
15 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 51.35 | |
16 | 467 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 51.36 | |
17 | 270 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 51.46 | |
18 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 51.47 | |
19 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 51.51 | |
20 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 51.57 | |
21 | 273 | Munk Julius | 2000 | HERLEV | 0055AA | 25 m | 51.75 | |
22 | 138 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 51.77 | |
23 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 51.81 | |
24 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 51.93 | |
25 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 52.12 | |
26 | 151 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 25 m | 52.18 | |
27 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 52.19 | |
28 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 52.29 | |
29 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 52.34 | |
30 | 233 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 25 m | 52.50 | |
31 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 52.55 | |
32 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 52.77 | |
33 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 52.77 | |
34 | 227 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 25 m | 52.78 | |
35 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 52.82 | |
36 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 52.87 | |
37 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 52.89 | |
38 | 379 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 25 m | 53.02 | |
39 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 53.11 | |
40 | 65 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 53.45 | |
41 | 465 | Sparholt Niels Paulli | 2000 | TRITON B | 0027AF | 25 m | 53.63 | |
42 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 53.72 | |
43 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 53.82 | |
44 | 574 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 53.89 | |
45 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 53.92 | |
46 | 397 | Jørgin Thor Malmby | 2001 | DRAGSHOLM | 0111AQ | 25 m | 54.46 | |
47 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 54.54 | |
48 | 548 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 54.64 | |
49 | 172 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 54.71 | |
50 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 54.81 | |
51 | 12 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | JYLLINGE | 0359AN | 25 m | 55.06 | |
52 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 55.07 | |
53 | 457 | Aasberg Magnus | 2001 | TRITON B | 0143AG | 25 m | 55.13 | |
54 | 37 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 25 m | 55.37 | |
55 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 55.46 | |
56 | 378 | Møller Rasmus Thode | 2002 | FARUM | 0281AR | 25 m | 55.47 | |
57 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 55.66 | |
58 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 55.90 | |
59 | 95 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 55.92 | |
60 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 55.96 | |
61 | 234 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 55.96 | |
62 | 549 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 56.09 | |
63 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 56.13 | |
64 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 56.38 | |
65 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 56.78 | |
66 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 56.92 | |
67 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 57.00 | |
68 | 261 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 25 m | 57.06 | |
69 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 57.07 | |
70 | 62 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 25 m | 57.35 | |
71 | 299 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 57.37 | |
72 | 411 | Tankmar Andreas Eriksen | 2004 | KVIK | 0471AE | 25 m | 57.73 | |
73 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 57.75 | |
74 | 295 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 25 m | 57.78 | |
75 | 283 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 25 m | 59.11 | |
76 | 135 | Gadegaard Oliver | 2003 | KØGE | 0321AR | 25 m | 59.30 | |
77 | 152 | Steenberg Emil | 2002 | HØRSHOLM | 0229AC | 25 m | 59.53 | |
78 | 88 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 25 m | 1:00.50 | |
79 | 28 | Andersen Benjamin Koch | 2004 | SOLRØD | 0425AQ | 25 m | 1:00.57 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Bierre Victoria | 2000 | HERLEV | 0022AS | 25 m | 2:08.34 | |
2 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 2:10.85 | |
3 | 460 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 25 m | 2:12.88 | |
4 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 2:14.53 | |
5 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 2:14.97 | |
6 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:15.32 | |
7 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 2:16.82 | |
8 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 2:17.84 | |
9 | 188 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 25 m | 2:17.94 | |
10 | 40 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 2:18.46 | |
11 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 2:19.09 | |
12 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 2:19.49 | |
13 | 104 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 2:19.61 | |
14 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 2:19.89 | |
15 | 425 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 2:19.94 | |
16 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 2:20.00 | |
17 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 2:20.17 | |
18 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 2:20.45 | |
19 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 2:22.20 | |
20 | 343 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 2:23.39 | |
21 | 23 | Mathiesen Caroline P. | 2001 | SOLRØD | 0172AG | 25 m | 2:23.88 | |
22 | 237 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 2:24.00 | |
23 | 171 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 25 m | 2:24.10 | |
24 | 26 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 2:25.37 | |
25 | 356 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 2:26.03 | |
26 | 79 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 2:26.15 | |
27 | 389 | Larsen Karoline K. | 2004 | FARUM | 0484AJ | 25 m | 2:26.42 | |
28 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 2:26.47 | |
29 | 357 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 25 m | 2:26.97 | |
30 | 367 | Nielsen Josefine | 2005 | FR.VÆRK | 0564AI | 25 m | 2:28.12 | |
31 | 369 | Andersen Sille | 2003 | FR.SUND | 0312AS | 25 m | 2:29.20 | |
32 | 10 | Andersen Juliane Bo | 2005 | JYLLINGE | 0564AL | 25 m | 2:30.56 | |
33 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 2:30.96 | |
34 | 544 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 25 m | 2:31.00 | |
35 | 118 | Olivarius Alma | 2005 | LYNGBY | 0532AF | 25 m | 2:31.20 | |
36 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 2:31.47 | |
37 | 115 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 25 m | 2:31.81 | |
38 | 580 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 25 m | 2:31.89 | |
39 | 508 | Hansen Signe Holm | 2005 | VÆRLØSE | 0598AK | 25 m | 2:32.99 | |
40 | 358 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 25 m | 2:33.24 | |
41 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 2:34.07 | |
42 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 2:34.17 | |
43 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 2:34.25 | |
44 | 48 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 2:34.64 | |
45 | 89 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 25 m | 2:35.64 | |
46 | 174 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 2:38.55 | |
47 | 506 | Segato Julie | 2005 | TUNE | 0538AJ | 25 m | 2:47.21 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Friberg Gustav | 1997 | BIRKERØD | 9709AB | 25 m | 1:57.36 | |
2 | 431 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 25 m | 1:57.78 | |
3 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 1:58.96 | |
4 | 267 | Brenner Luccas Dam | 2001 | HERLEV | 0193AK | 25 m | 1:59.61 | |
5 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 1:59.79 | |
6 | 311 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 25 m | 2:01.27 | |
7 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 2:01.37 | |
8 | 463 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 2:02.59 | |
9 | 348 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 2:03.87 | |
10 | 232 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 25 m | 2:04.56 | |
11 | 43 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 25 m | 2:05.46 | |
12 | 159 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 25 m | 2:06.48 | |
13 | 454 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 2:06.49 | |
14 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 2:06.73 | |
15 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 2:06.84 | |
16 | 30 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 2:08.25 | |
17 | 29 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 2:09.60 | |
18 | 100 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 25 m | 2:12.79 | |
19 | 206 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 25 m | 2:12.83 | |
20 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 2:12.88 | |
21 | 462 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 25 m | 2:14.52 | |
22 | 226 | Eliasen Simon Rytter | 2003 | HOLBÆK | 0319AE | 25 m | 2:16.93 | |
23 | 62 | Beck Jonathan | 2004 | BIRKERØD | 0497AA | 25 m | 2:17.64 | |
24 | 109 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 2:17.99 | |
25 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 2:18.44 | |
26 | 327 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 2:18.59 | |
27 | 212 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 25 m | 2:19.27 | |
28 | 300 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 25 m | 2:19.46 | |
29 | 405 | Kjær Jeppe | 2004 | VATCPH-STT | 0419AB | 25 m | 2:19.46 | |
30 | 19 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 2:19.94 | |
31 | 140 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 25 m | 2:20.74 | |
32 | 480 | Studsgaard William | 2004 | TRITON B | 0433AK | 25 m | 2:22.08 | |
33 | 350 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 25 m | 2:25.91 | |
34 | 493 | Sandbjerg Frederik | 2004 | SØLLERØD | 0477AL | 25 m | 2:26.19 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 41 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 57.74 | |
2 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 59.30 | |
3 | 4 | Wiuff Cecilie | 2000 | JYLLINGE | 0072AB | 25 m | 1:00.56 | |
4 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 1:01.41 | |
5 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 1:01.55 | |
6 | 7 | Paaske Andrea | 2001 | JYLLINGE | 0186AF | 25 m | 1:01.62 | |
7 | 278 | Nielsen Mathilde Menck | 2002 | HELSINGØR | 0246AC | 25 m | 1:01.93 | |
8 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 1:02.38 | |
9 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 1:02.39 | |
10 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 1:02.54 | |
11 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 1:04.01 | |
12 | 177 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 25 m | 1:04.37 | |
13 | 236 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 25 m | 1:04.42 | |
14 | 572 | Stanelt Frida Bang | 2004 | KALUNDBORG | 0422AL | 25 m | 1:04.55 | |
15 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 1:04.95 | |
16 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 1:05.13 | |
17 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 1:05.38 | |
18 | 272 | Thorsen Mathilde Maria | 2004 | HERLEV | 0484AI | 25 m | 1:05.43 | |
19 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 1:05.80 | |
20 | 466 | Hougaard Camilla | 2002 | TRITON B | 0282AJ | 25 m | 1:05.88 | |
21 | 516 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 25 m | 1:06.36 | |
22 | 354 | Soelberg Malou | 2004 | GENTOFTE | 0438AE | 25 m | 1:06.49 | |
23 | 11 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | JYLLINGE | 0358AB | 25 m | 1:06.56 | |
24 | 26 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | SOLRØD | 0338AQ | 25 m | 1:06.66 | |
25 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 1:06.68 | |
26 | 332 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 1:06.79 | |
27 | 317 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 1:06.80 | |
28 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 1:06.86 | |
29 | 580 | Pedersen Emmely Östman | 2005 | HELSINGØR | 0588AN | 25 m | 1:07.11 | |
30 | 256 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | 1:07.17 | |
31 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 1:07.44 | |
32 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 1:07.44 | |
33 | 353 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 25 m | 1:07.60 | |
34 | 35 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 1:07.67 | |
35 | 85 | Anker Wilma | 2004 | RINGSTED | 0486AK | 25 m | 1:08.06 | |
36 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 1:08.16 | |
37 | 504 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 25 m | 1:08.28 | |
38 | 103 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 1:08.37 | |
39 | 359 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 25 m | 1:08.65 | |
40 | 494 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 1:09.04 | |
41 | 84 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 25 m | 1:09.16 | |
42 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 1:09.63 | |
43 | 209 | Augustinus Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432BD | 25 m | 1:09.70 | |
44 | 409 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VATCPH-STT | 0508AB | 25 m | 1:09.95 | |
45 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 1:10.18 | |
46 | 153 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 25 m | 1:10.22 | |
47 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 1:10.66 | |
48 | 381 | Clausen Sarah Holm | 2004 | FARUM | 0486AG | 25 m | 1:10.67 | |
49 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 1:10.72 | |
50 | 81 | Petersen Sofie Lykke | 2005 | ROSKILDE | 0512AI | 25 m | 1:10.73 | |
51 | 540 | Thorsen Emma Vega | 2004 | VEST | 0402AH | 25 m | 1:10.80 | |
52 | 510 | Norling Iben Ebdrup | 2005 | VÆRLØSE | 0546AU | 25 m | 1:10.82 | |
53 | 136 | Møller Olivia | 2004 | KØGE | 0452AF | 25 m | 1:10.98 | |
54 | 527 | Olsen Emilia C. R. | 2004 | KVIK | 0424AO | 25 m | 1:11.39 | |
55 | 297 | Olesen Sisse Berg | 2005 | HASLEV | 0514AB | 25 m | 1:11.71 | |
56 | 111 | Elster Frederikke | 2004 | LYNGBY | 0404AY | 25 m | 1:11.78 | |
57 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 1:11.91 | |
58 | 488 | Vester-Christensen Mille | 2005 | SØLLERØD | 0556AL | 25 m | 1:12.28 | |
59 | 160 | Vendelboe-Schack Alba | 2005 | HØRSHOLM | 0594AJ | 25 m | 1:12.56 | |
60 | 509 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 1:12.88 | |
61 | 83 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 25 m | 1:13.27 | |
62 | 507 | Salhauge Liv | 2005 | VÆRLØSE | 0586AE | 25 m | 1:13.85 | |
63 | 174 | Rasmussen Emma Kjer | 2004 | HVIDOVRE | 0498AI | 25 m | 1:15.68 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 263 | Nickelsen Rasmus | 2003 | HERLEV | 0347AC | 25 m | 51.55 | |
2 | 440 | Ovesen Sebastian | 1994 | KVIK | 9429AB | 25 m | 53.51 | |
3 | 264 | Hansen Tobias Dan | 2002 | HERLEV | 0243AC | 25 m | 53.72 | |
4 | 208 | Søgaard-Andersen Oliver | 2003 | HOVEDSTAD | 0339AK | 25 m | 54.28 | |
5 | 270 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 25 m | 54.34 | |
6 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 54.41 | |
7 | 273 | Munk Julius | 2000 | HERLEV | 0055AA | 25 m | 54.63 | |
8 | 310 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | GLADSAXE | 0187AN | 25 m | 55.16 | |
9 | 433 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 25 m | 55.34 | |
10 | 69 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | ALLERØD | 0197AE | 25 m | 55.43 | |
11 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 55.46 | |
12 | 187 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 25 m | 55.95 | |
13 | 380 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 25 m | 56.38 | |
14 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 56.40 | |
15 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 56.45 | |
16 | 346 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 25 m | 56.69 | |
17 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 56.95 | |
18 | 44 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 57.17 | |
19 | 468 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | TRITON B | 0073AD | 25 m | 57.35 | |
20 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 57.40 | |
21 | 45 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 25 m | 57.59 | |
22 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 57.59 | |
23 | 291 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 25 m | 57.97 | |
24 | 458 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 57.97 | |
25 | 138 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 25 m | 58.05 | |
26 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 58.13 | |
27 | 476 | Wenk Daniel Berg | 2000 | TRITON B | 0099AB | 25 m | 58.31 | |
28 | 47 | Højberg Alfred | 2002 | BIRKERØD | 0267AD | 25 m | 58.43 | |
29 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 58.66 | |
30 | 306 | Langvad Rasmus | 2000 | GSK | 0045AD | 25 m | 58.74 | |
31 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 58.82 | |
32 | 216 | Brøns Valdemar | 2003 | HOVEDSTAD | 0341AC | 25 m | 58.84 | |
33 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 59.02 | |
34 | 360 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 25 m | 59.04 | |
35 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 59.05 | |
36 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 59.10 | |
37 | 403 | Petersen Rasmus Hatting | 2002 | VATCPH-STT | 0205AF | 25 m | 59.32 | |
38 | 13 | Wiuff Nicolai | 2002 | JYLLINGE | 0243AB | 25 m | 59.52 | |
39 | 548 | Bækgaard Frederik Emil | 2002 | VEST | 0299AI | 25 m | 59.53 | |
40 | 128 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 25 m | 59.96 | |
41 | 449 | Hovmand Ole | 2003 | SK-SYD | 0345AH | 25 m | 59.97 | |
42 | 242 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 59.98 | |
43 | 214 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 25 m | 1:00.21 | |
44 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 1:00.25 | |
45 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 1:00.40 | |
46 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 1:00.44 | |
47 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 1:00.63 | |
48 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 1:00.64 | |
49 | 172 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 25 m | 1:00.64 | |
50 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 1:00.68 | |
51 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 1:00.70 | |
52 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 1:00.79 | |
53 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 1:00.89 | |
54 | 375 | Knudsen Lars Reber | 2003 | FARUM | 0365AR | 25 m | 1:01.06 | |
55 | 496 | Kristensen William | 2003 | SØLLERØD | 0319AM | 25 m | 1:01.19 | |
56 | 299 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 25 m | 1:01.32 | |
57 | 399 | Poulsen Emil Osberg | 2003 | DRAGSHOLM | 0337AN | 25 m | 1:01.61 | |
58 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 1:02.06 | |
59 | 305 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 25 m | 1:02.10 | |
60 | 53 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325AH | 25 m | 1:02.33 | |
61 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 1:02.50 | |
62 | 318 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 1:02.66 | |
63 | 73 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 25 m | 1:02.88 | |
64 | 113 | Thorn Kasper | 2004 | LYNGBY | 0401AH | 25 m | 1:03.22 | |
65 | 82 | Colmorten Pelle | 2004 | ROSKILDE | 0443AL | 25 m | 1:03.35 | |
66 | 448 | Slente Alexander | 2004 | SK-SYD | 0427AM | 25 m | 1:03.72 | |
67 | 372 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403AO | 25 m | 1:03.86 | |
68 | 5 | Tranum Noah | 2004 | JYLLINGE | 0449AG | 25 m | 1:03.90 | |
69 | 459 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 25 m | 1:04.04 | |
70 | 271 | Lindgaard Mathias | 2004 | HERLEV | 0467AA | 25 m | 1:04.34 | |
71 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 1:04.34 | |
72 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 1:04.49 | |
73 | 88 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 25 m | 1:04.96 | |
74 | 324 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 25 m | 1:05.03 | |
75 | 127 | Schultz Oliver | 2004 | KØGE | 0425AE | 25 m | 1:06.05 | |
76 | 9 | Røpke Emil Stenholt | 2004 | JYLLINGE | 0429AA | 25 m | 1:06.52 | |
77 | 92 | Madsen August K | 2004 | NAKSKOV | 0481AC | 25 m | 1:07.77 | |
78 | 303 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 25 m | 1:08.14 | |
79 | 577 | Hillhouse Alexander | 2004 | KVIK | 0461AL | 25 m | 1:09.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 46 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 2:22.73 | |
2 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 2:27.28 | |
3 | 71 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 25 m | 2:29.15 | |
4 | 21 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 25 m | 2:32.53 | |
5 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 2:34.10 | |
6 | 105 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 2:34.14 | |
7 | 14 | Mass Isabel | 1998 | JYLLINGE | 9848AA | 25 m | 2:35.58 | |
8 | 473 | Lauridsen Josephine G. | 2001 | TRITON B | 0168AD | 25 m | 2:36.26 | |
9 | 472 | Nyegaard Emilie | 2001 | TRITON B | 0188AF | 25 m | 2:37.27 | |
10 | 199 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 2:38.08 | |
11 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 2:39.53 | |
12 | 102 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 25 m | 2:40.18 | |
13 | 578 | Bruhn Emma | 2002 | SØLLERØD | 0206AQ | 25 m | 2:42.11 | EFT |
14 | 133 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 25 m | 2:42.25 | |
15 | 325 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 25 m | 2:42.40 | |
16 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 2:42.55 | |
17 | 143 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 25 m | 2:42.62 | |
18 | 20 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 2:42.94 | |
19 | 513 | Blond Lærke | 2003 | VI39 | 0362AW | 25 m | 2:43.14 | |
20 | 120 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 0166AM | 25 m | 2:44.57 | |
21 | 536 | Thorborg Mathilde U. | 2005 | VEST | 0596AU | 25 m | 2:44.98 | |
22 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 2:45.56 | |
23 | 495 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 2:46.08 | |
24 | 15 | Brage Silja | 2005 | JYLLINGE | 0544AL | 25 m | 2:46.22 | |
25 | 22 | Josephsen Ronja K. S. | 2005 | SLANGERUP | 0546AV | 25 m | 2:46.49 | |
26 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 2:46.62 | |
27 | 412 | Koch Caroline | 2005 | KVIK | 0536AC | 25 m | 2:46.82 | |
28 | 545 | Mikkelsen Emma | 2001 | VEST | 0176AB | 25 m | 2:47.30 | |
29 | 54 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 2:47.31 | |
30 | 471 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 2:47.41 | |
31 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 2:47.81 | |
32 | 487 | Weiner Alba Lyhne | 2004 | SØLLERØD | 0486AT | 25 m | 2:48.11 | |
33 | 55 | Højberg Asta | 2005 | BIRKERØD | 0546AB | 25 m | 2:48.29 | |
34 | 112 | Jensen Isabella Ravn | 2004 | LYNGBY | 0404AM | 25 m | 2:51.13 | |
35 | 183 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 25 m | 2:51.16 | |
36 | 255 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 2:51.36 | |
37 | 400 | Mathiesen Mathilde P. | 2004 | AIF | 0432AD | 25 m | 2:51.47 | |
38 | 175 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 25 m | 2:51.91 | |
39 | 249 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 25 m | 2:52.62 | |
40 | 366 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 2:52.98 | |
41 | 225 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 25 m | 2:53.10 | |
42 | 176 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 25 m | 2:53.33 | |
43 | 382 | Møller Line Thode | 2004 | FARUM | 0424AU | 25 m | 2:53.93 | |
44 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 2:54.21 | |
45 | 531 | Luminari Luna | 2005 | VAT CPH-MK | 0534AO | 25 m | 2:55.02 | |
46 | 302 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 25 m | 2:55.53 | |
47 | 285 | Weber Johanne | 2005 | HELSINGØR | 0574AH | 25 m | 2:55.85 | |
48 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 2:56.16 | |
49 | 27 | Sepstrup-Skjoldner Anne | 2005 | SOLRØD | 0548AJ | 25 m | 2:56.93 | |
50 | 137 | Gustafson Olivia Mai | 2005 | KØGE | 0596AC | 25 m | 2:57.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 430 | Jørgensen Jacob M. | 1997 | KVIK | 9737AB | 25 m | 2:10.50 | |
2 | 66 | Rindshøj Frederik | 1999 | ALLERØD | 9955AN | 25 m | 2:14.36 | |
3 | 224 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 25 m | 2:14.55 | |
4 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 2:17.47 | |
5 | 396 | Gadgaard Mikkel | 1999 | ESBJERG | 9923AA | 25 m | 2:17.51 | |
6 | 342 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 25 m | 2:18.60 | |
7 | 289 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 2:21.39 | |
8 | 435 | Christensen Mathias | 2004 | KVIK | 0489AE | 25 m | 2:21.55 | |
9 | 542 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 25 m | 2:21.95 | |
10 | 313 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 2:22.35 | |
11 | 429 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 2:24.77 | |
12 | 101 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 25 m | 2:26.07 | |
13 | 91 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 25 m | 2:26.11 | |
14 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 2:26.42 | |
15 | 248 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 25 m | 2:28.60 | |
16 | 307 | Johansen Asger | 2003 | GSK | 0395AE | 25 m | 2:28.81 | |
17 | 422 | Kroos Oscar | 2004 | KVIK | 0459AF | 25 m | 2:30.26 | |
18 | 230 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 25 m | 2:30.30 | |
19 | 181 | Hansen Mads Haugård | 2000 | HVIDOVRE | 0059AH | 25 m | 2:30.36 | |
20 | 215 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 25 m | 2:31.57 | |
21 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 2:32.03 | |
22 | 156 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 25 m | 2:32.35 | |
23 | 34 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 2:32.68 | |
24 | 452 | Jürs Tue Vestergaard | 2004 | SK-SYD | 0411AQ | 25 m | 2:33.29 | |
25 | 234 | Lystlund Oliver | 2003 | HOLBÆK | 0363AA | 25 m | 2:33.51 | |
26 | 262 | Struberg Harald Wiehe | 2003 | HERLEV | 0331AT | 25 m | 2:35.85 | |
27 | 421 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 25 m | 2:36.17 | |
28 | 36 | Hartig-Larsen Gustav | 2003 | SLAGELSE | 0379AN | 25 m | 2:36.40 | |
29 | 75 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 25 m | 2:37.01 | |
30 | 94 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 2:37.34 | |
31 | 479 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 25 m | 2:37.42 | |
32 | 301 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 25 m | 2:37.67 | |
33 | 90 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 25 m | 2:37.69 | |
34 | 38 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 25 m | 2:37.94 | |
35 | 419 | Jørgensen Mikkel | 2003 | KVIK | 0365AE | 25 m | 2:38.56 | |
36 | 74 | Naver Mads | 2004 | ALLERØD | 0405AH | 25 m | 2:39.50 | |
37 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 2:39.94 | |
38 | 63 | Arfelt Villads | 2004 | BIRKERØD | 0417AL | 25 m | 2:41.14 | |
39 | 349 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 25 m | 2:42.07 | |
40 | 370 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 25 m | 2:43.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 37, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 339 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:14.84 | |
2 | 46 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 25 m | 2:14.90 | |
3 | 40 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 25 m | 2:15.22 | |
4 | 437 | Gaard Regitze | 2001 | KVIK | 0178AG | 25 m | 2:15.59 | |
5 | 108 | Mortensen Jessica Yu | 2000 | LYNGBY | 0072AG | 25 m | 2:16.76 | |
6 | 522 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 25 m | 2:19.36 | |
7 | 188 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 25 m | 2:19.37 | |
8 | 461 | Echardt Frederikke | 2002 | TRITON B | 0274AG | 25 m | 2:19.49 | |
9 | 70 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 25 m | 2:19.72 | |
10 | 407 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VATCPH-STT | 0598AB | 25 m | 2:20.05 | |
11 | 6 | Kristensen Kaya Fjeldsted | 2002 | JYLLINGE | 0232AJ | 25 m | 2:20.39 | |
12 | 72 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:20.61 | |
13 | 298 | Barrett Karoline | 2002 | GREVE | 0286AA | 25 m | 2:21.41 | |
14 | 213 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 2:21.53 | |
15 | 418 | Kristjánsdóttir María Fanney | 2000 | KVIK | 0004BI | 25 m | 2:21.93 | |
16 | 257 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:22.55 | |
17 | 434 | Schmid Liva | 2000 | KVIK | 0012AV | 25 m | 2:22.72 | |
18 | 326 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 25 m | 2:22.82 | |
19 | 105 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 25 m | 2:23.00 | |
20 | 438 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 2:23.25 | |
21 | 344 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 25 m | 2:23.29 | |
22 | 428 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:23.52 | |
23 | 442 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:23.65 | |
24 | 78 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:23.93 | |
25 | 340 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 25 m | 2:24.11 | |
26 | 198 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 25 m | 2:24.26 | |
27 | 537 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 25 m | 2:24.31 | |
28 | 532 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 25 m | 2:24.42 | |
29 | 11 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | JYLLINGE | 0358AB | 25 m | 2:24.49 | |
30 | 35 | Gotthard Regitze | 2002 | SLAGELSE | 0228AA | 25 m | 2:24.63 | |
31 | 141 | Larsen Amalie Wichmann | 2005 | KØGE | 0564AB | 25 m | 2:26.65 | |
32 | 142 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:26.87 | |
33 | 455 | Auerbach-Lind Kamille | 2001 | TRITON B | 0112AL | 25 m | 2:26.95 | |
34 | 200 | Andersen Jasmin Egeskov | 2005 | HOVEDSTAD | 0506AE | 25 m | 2:26.97 | |
35 | 121 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:27.12 | |
36 | 471 | Strandby Line | 2001 | TRITON B | 0106AD | 25 m | 2:27.19 | |
37 | 211 | Petersen Rebecca | 2005 | HOVEDSTAD | 0572AD | 25 m | 2:27.23 | |
38 | 336 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 25 m | 2:28.31 | |
39 | 50 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 2:28.35 | |
40 | 356 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 25 m | 2:29.19 | |
41 | 251 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 2:29.20 | |
42 | 352 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 25 m | 2:29.56 | |
43 | 210 | Callesen Olivia | 2004 | HOVEDSTAD | 0432AK | 25 m | 2:30.18 | |
44 | 333 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 25 m | 2:30.21 | |
45 | 351 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 25 m | 2:30.37 | |
46 | 475 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 25 m | 2:30.43 | |
47 | 401 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 2:30.84 | |
48 | 320 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 2:31.01 | |
49 | 61 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:31.70 | |
50 | 131 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 25 m | 2:31.76 | |
51 | 304 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 25 m | 2:32.05 | |
52 | 79 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 2:32.71 | |
53 | 132 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 2:32.71 | |
54 | 2 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 2:32.72 | |
55 | 573 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 25 m | 2:33.34 | |
56 | 512 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 2:34.41 | |
57 | 77 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 25 m | 2:34.44 | |
58 | 538 | Packert-Frandsen Natascha | 2005 | VEST | 0588AJ | 25 m | 2:34.63 | |
59 | 287 | Wiberg Mikkeline Rud | 2005 | HELSINGØR | 0584AH | 25 m | 2:34.70 | |
60 | 114 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 25 m | 2:35.04 | |
61 | 20 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 25 m | 2:35.38 | |
62 | 535 | Metz Ella Gohr | 2005 | VEST | 0542AS | 25 m | 2:35.39 | |
63 | 529 | Pedersen Hannah B. | 2005 | VAT CPH-MK | 0574AD | 25 m | 2:35.71 | |
64 | 525 | Kirketerp Cille | 2005 | VAT CPH-MK | 0526AK | 25 m | 2:36.50 | |
65 | 366 | Nørgaard Ida-Marie | 2005 | FR.VÆRK | 0596AG | 25 m | 2:36.64 | |
66 | 249 | Hansen Frederikke B. | 2005 | HERLUFSHOL | 0532AE | 25 m | 2:36.71 | |
67 | 197 | Kragh Ana Rosa | 2005 | HOVEDSTAD | 0518AD | 25 m | 2:36.95 | |
68 | 207 | Schmidt-Lund Matilde | 2005 | HOVEDSTAD | 0542AC | 25 m | 2:37.71 | |
69 | 450 | Frederiksen Josephine | 2005 | SK-SYD | 0532AP | 25 m | 2:37.84 | |
70 | 358 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 25 m | 2:37.95 | |
71 | 52 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 2:38.41 | |
72 | 51 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 2:38.59 | |
73 | 225 | Karup Anna Mundt | 2005 | HOLBÆK | 0594AC | 25 m | 2:42.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 38, 100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 345 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 25 m | 56.39 | |
2 | 164 | Tullberg Sebastian | 2000 | HØRSHOLM | 0073AC | 25 m | 57.13 | |
3 | 454 | Stjernholm Gustav Klit | 2002 | TRITON B | 0215AD | 25 m | 57.36 | |
4 | 467 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 25 m | 57.47 | |
5 | 67 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 9759AT | 25 m | 57.68 | |
6 | 458 | Hansen Mikkel S. | 2000 | TRITON B | 0001AG | 25 m | 57.98 | |
7 | 463 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 25 m | 58.17 | |
8 | 266 | Møller Frederik | 2002 | HERLEV | 0263AL | 25 m | 58.65 | |
9 | 432 | Køhn Joakim | 2003 | KVIK | 0375AE | 25 m | 58.84 | |
10 | 162 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 59.51 | |
11 | 470 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | TRITON B | 0081AA | 25 m | 59.64 | |
12 | 151 | Steenberg Rasmus | 2000 | HØRSHOLM | 0021AB | 25 m | 59.67 | |
13 | 122 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 25 m | 59.72 | |
14 | 341 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 25 m | 59.73 | |
15 | 273 | Munk Julius | 2000 | HERLEV | 0055AA | 25 m | 59.81 | |
16 | 314 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 25 m | 59.88 | |
17 | 502 | Thestrup Nickolas Kofoed | 2003 | TUNE | 0345AC | 25 m | 1:00.03 | |
18 | 265 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 25 m | 1:00.36 | |
19 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 1:00.52 | |
20 | 348 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 25 m | 1:00.62 | |
21 | 519 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 25 m | 1:00.67 | |
22 | 29 | Larsen Tobias Daniel | 2001 | SLAGELSE | 0139AH | 25 m | 1:00.79 | |
23 | 539 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VEST | 0277AI | 25 m | 1:00.80 | |
24 | 429 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 25 m | 1:00.83 | |
25 | 134 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 25 m | 1:00.84 | |
26 | 159 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HØRSHOLM | 0077AN | 25 m | 1:00.99 | |
27 | 436 | Warberg Rasmus | 2004 | KVIK | 0477AA | 25 m | 1:01.01 | |
28 | 289 | Neldeberg Frederik Junker | 2000 | HELSINGE | 0095AI | 25 m | 1:01.21 | |
29 | 25 | Munch-Jensen Theodor L | 2002 | SOLRØD | 0215AL | 25 m | 1:01.23 | |
30 | 155 | Tullberg Alexander | 2003 | HØRSHOLM | 0377AA | 25 m | 1:01.33 | |
31 | 166 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 25 m | 1:01.42 | |
32 | 30 | Hansen Jonas | 2001 | SLAGELSE | 0123AH | 25 m | 1:01.44 | |
33 | 31 | Hansen Matthias | 2001 | SLAGELSE | 0191AH | 25 m | 1:01.50 | |
34 | 101 | Hansen Mads Ingeman | 1997 | NÆSTVED | 9719AC | 25 m | 1:02.17 | |
35 | 388 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 25 m | 1:02.35 | |
36 | 574 | Mortensen Mikkel | 2003 | KALUNDBORG | 0329AI | 25 m | 1:02.47 | |
37 | 205 | Sidebotham Joshua P. | 2003 | HOVEDSTAD | 0343AQ | 25 m | 1:02.52 | |
38 | 65 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 25 m | 1:02.67 | |
39 | 489 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 25 m | 1:02.95 | |
40 | 312 | Hiort Marcus | 2003 | GLADSAXE | 0307AH | 25 m | 1:03.33 | |
41 | 150 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 25 m | 1:03.42 | |
42 | 130 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 25 m | 1:03.60 | |
43 | 129 | Damgård Andreas L. | 2000 | KØGE | 0099AG | 25 m | 1:03.62 | |
44 | 109 | Jeppesen Kasper Aagaard | 2003 | LYNGBY | 0393AH | 25 m | 1:03.91 | |
45 | 242 | Kirchhoff Carl | 2002 | HILLERØD | 0257AL | 25 m | 1:04.15 | |
46 | 19 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 25 m | 1:04.22 | |
47 | 338 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 25 m | 1:04.34 | |
48 | 316 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 1:04.47 | |
49 | 549 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 25 m | 1:05.07 | |
50 | 8 | Kortegaard Anders K. | 2004 | JYLLINGE | 0471AB | 25 m | 1:05.34 | |
51 | 427 | Stage Carl Heyn | 2003 | KVIK | 0331AD | 25 m | 1:05.59 | |
52 | 541 | Nielsen Daniel Bornhøft | 2004 | VEST | 0471AD | 25 m | 1:05.60 | |
53 | 57 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 25 m | 1:05.63 | |
54 | 491 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 25 m | 1:05.69 | |
55 | 179 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 25 m | 1:05.78 | |
56 | 514 | Vinge-Maigaard Peter | 2003 | VI39 | 0351AB | 25 m | 1:05.96 | |
57 | 38 | Jørgensen Jannik | 2004 | SLAGELSE | 0403AM | 25 m | 1:06.03 | |
58 | 503 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 25 m | 1:06.07 | |
59 | 60 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 25 m | 1:06.24 | |
60 | 95 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 25 m | 1:06.26 | |
61 | 34 | Rought Elias | 2003 | SLAGELSE | 0359AF | 25 m | 1:06.34 | |
62 | 517 | Munkholm Matias | 2004 | VI39 | 0435AB | 25 m | 1:06.85 | |
63 | 300 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 25 m | 1:07.09 | |
64 | 347 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 25 m | 1:07.10 | |
65 | 301 | Englev Alexander Marcus | 2004 | GREVE | 0481AI | 25 m | 1:07.21 | |
66 | 408 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 25 m | 1:07.51 | |
67 | 295 | Flytkjær-Hansen Holger | 2004 | HASLEV | 0479AE | 25 m | 1:07.53 | |
68 | 492 | Jørgensen Alfred Balslev | 2004 | SØLLERØD | 0429AK | 25 m | 1:07.71 | |
69 | 404 | Rasmussen Alexander Cueto | 2004 | VATCPH-STT | 0471AH | 25 m | 1:07.85 | |
70 | 116 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 25 m | 1:07.94 | |
71 | 456 | Løgager Frederik Taubert | 2004 | TRITON B | 0467AH | 25 m | 1:10.83 | |
72 | 406 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 25 m | 1:11.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 16:52.32 | |
2 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 17:34.93 | |
3 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 17:49.28 | |
4 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 17:57.82 | |
5 | 277 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 25 m | 17:59.15 | |
6 | 139 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 25 m | 18:09.98 | |
7 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 18:20.06 | |
8 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 18:34.03 | |
9 | 520 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 18:40.27 | |
10 | 87 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 18:40.85 | |
11 | 235 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 18:42.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:59 |
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:28.65 2009-11-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:22.82 2004-03-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 315 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 25 m | 16:52.32 | |
2 | 33 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 25 m | 17:34.93 | |
3 | 16 | Ruby Lærke Toft | 1999 | JYLLINGE | 9996AG | 25 m | 17:49.28 | |
4 | 49 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 17:57.82 | |
5 | 277 | Hansen Helena Hvid | 2001 | HELSINGØR | 0186AR | 25 m | 17:59.15 | |
6 | 139 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 25 m | 18:09.98 | |
7 | 222 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 25 m | 18:20.06 | |
8 | 319 | Sørensen Viktoria Freja | 2004 | GLADSAXE | 0476AA | 25 m | 18:34.03 | |
9 | 520 | Rosenberg Isabella | 2003 | VAT CPH-MK | 0366AC | 25 m | 18:40.27 | |
10 | 87 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 18:40.85 | |
11 | 235 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 18:42.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:59 |
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 7:54.64 | |
2 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 8:04.35 | |
3 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 8:09.47 | |
4 | 68 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 25 m | 8:11.08 | |
5 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 8:21.86 | |
6 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 8:26.69 | |
7 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 8:32.06 | |
8 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 8:34.23 | |
9 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 8:35.48 | |
10 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 8:39.46 | |
11 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 8:45.83 | |
12 | 534 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 8:46.14 | |
13 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 8:46.25 | |
14 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 8:51.26 | |
15 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 8:54.36 | |
16 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 8:56.56 | |
17 | 94 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 9:11.12 | |
18 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 9:22.66 | |
19 | 451 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 25 m | 9:25.03 | |
20 | 182 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 25 m | 9:32.82 | |
21 | 374 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 443 | Mortensen Óli | 1996 | KVIK | 9603AN | 25 m | 7:54.64 | |
2 | 490 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 25 m | 8:04.35 | |
3 | 413 | Rasmussen Christian | 1998 | KVIK | 9867AF | 25 m | 8:09.47 | |
4 | 68 | Rishøj Mads | 1999 | ALLERØD | 9943AN | 25 m | 8:11.08 | |
5 | 334 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 25 m | 8:21.86 | |
6 | 196 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 0223AG | 25 m | 8:26.69 | |
7 | 231 | Nielsen Silas Storm | 2002 | HOLBÆK | 0291AL | 25 m | 8:32.06 | |
8 | 524 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VAT CPH-MK | 0075AI | 25 m | 8:34.23 | |
9 | 202 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 25 m | 8:35.48 | |
10 | 511 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 25 m | 8:39.46 | |
11 | 497 | Kristensen Valdemar | 2003 | SØLLERØD | 0397AN | 25 m | 8:45.83 | |
12 | 534 | Krievs Carl Magnus | 2002 | VEST | 0257AD | 25 m | 8:46.14 | |
13 | 229 | Brown Christopher H. | 2002 | HOLBÆK | 0297AQ | 25 m | 8:46.25 | |
14 | 477 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 25 m | 8:51.26 | |
15 | 186 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 25 m | 8:54.36 | |
16 | 398 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 25 m | 8:56.56 | |
17 | 94 | Lindberg Tobias | 2003 | NAKSKOV | 0397AI | 25 m | 9:11.12 | |
18 | 185 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 25 m | 9:22.66 | |
19 | 451 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 25 m | 9:25.03 | |
20 | 182 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 25 m | 9:32.82 | |
21 | 374 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 552 | A6 Damer 1 | 1999 | A6 | 25 m | 4:04.89 | ||
2 | 557 | Sigma Damer A | 1998 | SIGMA | 25 m | 4:05.32 | ||
3 | 563 | Vat Cph Damer 1 | 1999 | VAT CPH | 25 m | 4:10.14 | ||
4 | 446 | Kvik 1 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 4:11.02 | ||
5 | 362 | Gentofte Damer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 4:12.95 | ||
6 | 124 | Lyngby | 1999 | LYNGBY | 25 m | 4:14.22 | ||
7 | 447 | Kvik 2 - Piger | 2000 | KVIK | 25 m | 4:14.58 | ||
8 | 481 | Triton Damer 1 | 2001 | TRITON B | 25 m | 4:15.09 | ||
9 | 276 | Herlev Damer 1 | 2000 | HERLEV | 25 m | 4:15.45 | ||
10 | 553 | A6 Damer 2 | 1998 | A6 | 25 m | 4:16.39 | ||
11 | 219 | Hsk Junior 1 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:21.87 | ||
12 | 363 | Gentofte Damer 2 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 4:22.08 | ||
13 | 328 | Gsc Damer | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 4:22.30 | ||
14 | 558 | Sigma Damer B | 2002 | SIGMA | 25 m | 4:23.49 | ||
15 | 144 | Køge Damer 1 | 2000 | KØGE | 25 m | 4:24.71 | ||
16 | 238 | Holbæk Damer | 2000 | HOLBÆK | 25 m | 4:24.83 | ||
17 | 190 | Hvidovre Damer | 2000 | HVIDOVRE | 25 m | 4:25.37 | ||
18 | 484 | Triton Damer 2 | 2001 | TRITON B | 25 m | 4:27.99 | ||
19 | 566 | Vg17 Piger | 2001 | VG17 | 25 m | 4:30.90 | ||
20 | 564 | Vat Cph Damer 2 | 2003 | VAT CPH | 25 m | 4:31.59 | ||
21 | 554 | A6 Piger | 2001 | A6 | 25 m | 4:31.77 | ||
22 | 125 | Lyngby 2 | 2001 | LYNGBY | 25 m | 4:32.41 | ||
23 | 221 | Hsk Junior 2 | 2003 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:32.67 | ||
24 | 561 | Sigma Damer C | 2003 | SIGMA | 25 m | 4:33.17 | ||
25 | 392 | Farum Piger | 2003 | FARUM | 25 m | 4:33.41 | ||
26 | 485 | Triton Damer 3 | 2000 | TRITON B | 25 m | 4:38.41 | ||
27 | 145 | Køge Damer 2 | 2000 | KØGE | 25 m | 4:41.07 | ||
28 | 568 | Vg17 Piger 2 | 2001 | VG17 | 25 m | 4:41.81 | ||
29 | 194 | Hvidovre Damer 2 | 2001 | HVIDOVRE | 25 m | 4:45.50 | ||
30 | 498 | Søllerød Girls | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 4:51.32 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |
Løb 42, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 559 | Sigma Herrer A | 1997 | SIGMA | 25 m | 3:38.41 | ||
2 | 444 | Kvik 1 - Drenge | 1994 | KVIK | 25 m | 3:39.70 | ||
3 | 167 | Red Stags 1 | 1998 | HØRSHOLM | 25 m | 3:41.78 | ||
4 | 274 | Herlev Herrer 1 | 2001 | HERLEV | 25 m | 3:45.98 | ||
5 | 361 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | GENTOFTE | 25 m | 3:47.59 | ||
6 | 482 | Triton Herrer 1 | 1998 | TRITON B | 25 m | 3:47.70 | ||
7 | 329 | Gsc Herrer | 2001 | GLADSAXE | 25 m | 3:50.34 | ||
8 | 240 | Holbæk Herrer | 1997 | HOLBÆK | 25 m | 3:50.99 | ||
9 | 445 | Kvik 2 - Drenge | 1998 | KVIK | 25 m | 3:51.42 | ||
10 | 275 | Herlev Herrer 2 | 2000 | HERLEV | 25 m | 3:51.60 | ||
11 | 560 | Sigma Herrer B | 1997 | SIGMA | 25 m | 3:53.69 | ||
12 | 567 | Vg17 Herrer 1 | 1999 | VG17 | 25 m | 3:54.19 | ||
13 | 364 | Gentofte Herrrer 2 | 2001 | GENTOFTE | 25 m | 3:54.84 | ||
14 | 217 | Hsk Junior 1 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:56.20 | ||
15 | 169 | Red Stags 2 | 2000 | HØRSHOLM | 25 m | 3:57.13 | ||
16 | 483 | Triton Herrer 2 | 2000 | TRITON B | 25 m | 3:58.93 | ||
17 | 147 | Køge Herrer 1 | 1997 | KØGE | 25 m | 3:59.82 | ||
18 | 565 | Vat Cph Herrer 1 | 1993 | VAT CPH | 25 m | 4:01.82 | ||
19 | 239 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | HOLBÆK | 25 m | 4:03.55 | ||
20 | 189 | Hvidovre Herrer | 1997 | HVIDOVRE | 25 m | 4:04.73 | ||
21 | 486 | Triton Herrer 3 | 1992 | TRITON B | 25 m | 4:05.32 | ||
22 | 562 | Sigma Herrer C | 1999 | SIGMA | 25 m | 4:06.34 | ||
23 | 556 | Gti-1 | 2002 | GTI | 25 m | 4:06.68 | ||
24 | 569 | Vg17 Herrer 2 | 2000 | VG17 | 25 m | 4:08.66 | ||
25 | 218 | Hsk Junior 2 | 2002 | HOVEDSTAD | 25 m | 4:09.90 | ||
26 | 501 | Søllerød Boys | 2002 | SØLLERØD | 25 m | 4:10.20 | ||
27 | 390 | Farum Drenge | 2001 | FARUM | 25 m | 4:10.67 | ||
28 | 126 | Lyngby | 2001 | LYNGBY | 25 m | 4:11.49 | ||
29 | 148 | Køge Herrer 2 | 1997 | KØGE | 25 m | 4:24.08 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 06:47 |