Startliste for DM-L/DJM-L og Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
27 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:14 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (10) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.75 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Katharina Stiberg (1988) 31.09 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 30.09 2009-08-02 |
|
Heat 1 (10) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
602 |
1 |
Dena Zornic |
1996 |
9662AA |
VI39 |
|
50m |
39.83 |
254 |
2 |
Sisse Sørensen |
1996 |
9674AB |
HERNING |
|
50m |
38.24 |
7 |
3 |
Melizza Petersen |
1994 |
9486AK |
LAKSEN |
|
50m |
38.15 |
292 |
4 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
50m |
38.10 |
553 |
5 |
Helle Kjær |
1994 |
9486AR |
THISTED |
|
50m |
38.13 |
534 |
6 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
SVENDBORG |
|
50m |
38.19 |
606 |
7 |
Lea Sørensen |
1994 |
9466AC |
STT |
|
50m |
38.47 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Mie Astrup Dresler |
1996 |
9622AJ |
FR.SUND |
|
50m |
38.01 |
575 |
2 |
Amalie Matthiesen |
1994 |
9402AO |
TRITON V |
|
50m |
37.82 |
487 |
3 |
Mathilde Leth-Espensen |
1995 |
9548AE |
GI40HERMES |
|
50m |
37.74 |
268 |
4 |
Clara Amalie Lisbjerg |
1996 |
9692AJ |
HILLERØD |
|
50m |
37.17 |
65 |
5 |
Maria Pedersen |
1995 |
9596AN |
AGF |
|
50m |
37.27 |
178 |
6 |
Sif Szetu |
1994 |
9436AF |
GLADSAXE |
|
50m |
37.74 |
377 |
7 |
Christina Witten |
1995 |
9558AG |
KØGE |
|
50m |
37.98 |
285 |
8 |
Nanna Trier Nipper |
1996 |
9614AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
38.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Emma Donde |
1994 |
9496AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
37.15 |
589 |
2 |
Katrine Brahtz |
1995 |
9518AG |
AIF |
|
50m |
37.12 |
343 |
3 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
9578AX |
KVIK |
|
50m |
36.98 |
474 |
4 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
50m |
36.96 |
163 |
5 |
Laura Kragholm |
1995 |
9502AE |
GENTOFTE |
|
50m |
36.97 |
413 |
6 |
Louise Houmann Larsen |
1995 |
9524AB |
NÆSTVED |
|
50m |
37.00 |
573 |
7 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
50m |
37.15 |
286 |
8 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
37.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Regitze Svensson |
1995 |
9598AJ |
LYNGBY |
|
50m |
36.92 |
69 |
2 |
Ulrika Toft |
1995 |
9512AC |
AGF |
|
50m |
36.73 |
41 |
3 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
50m |
36.13 |
436 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
35.85 |
407 |
5 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
50m |
35.89 |
201 |
6 |
Jannie Brink |
1996 |
9606AJ |
HSK |
|
50m |
36.63 |
386 |
7 |
Anne Frølund-Grangaard |
1996 |
9632AB |
LYNGBY |
|
50m |
36.87 |
525 |
8 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
9538AN |
OSLF |
|
50m |
36.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
50m |
35.77 |
440 |
2 |
Katrine Baht-Hagen |
1994 |
9458AI |
BIRKERØD |
|
50m |
35.61 |
397 |
3 |
Kelly Riber Rasmussen |
1994 |
9472AL |
LYNGBY |
|
50m |
34.54 |
55 |
4 |
Josephina Bartela |
1994 |
9496AJ |
AGF |
|
50m |
32.75 |
162 |
5 |
Olivia Ane Frey |
1994 |
9466AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
34.26 |
570 |
6 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
TRITON B |
|
50m |
35.29 |
35 |
7 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
50m |
35.61 |
266 |
8 |
Louise Hedmann Jacobsen |
1996 |
9624AB |
HILLERØD |
|
50m |
35.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Malene Johansson |
1992 |
9234AH |
FARUM |
|
50m |
38.21 |
430 |
2 |
Nina Jørgensen |
1990 |
9014AF |
ROSKILDE |
|
50m |
37.66 |
613 |
3 |
Christine Pedersen |
1993 |
9308AG |
GSK |
|
50m |
37.60 |
429 |
4 |
Maria Jørgensen |
1990 |
9088AE |
ROSKILDE |
|
50m |
37.51 |
303 |
5 |
Sigrid Jensen |
1990 |
9038AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
37.54 |
412 |
6 |
Julie Brøggler |
1993 |
9354AP |
NÆSTVED |
|
50m |
37.61 |
47 |
7 |
Amalie Stage |
1993 |
9326AC |
AALBORG |
|
50m |
38.02 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Camilla Tschikai Pedersen |
1991 |
9148AB |
FARUM |
|
50m |
37.22 |
312 |
2 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
IHF |
|
50m |
37.21 |
164 |
3 |
Klara Grønne Leth |
1990 |
9054AB |
GENTOFTE |
|
50m |
37.11 |
484 |
4 |
Louise Fleron |
1990 |
9092AH |
GI40HERMES |
|
50m |
36.81 |
189 |
5 |
Julie Damberg |
1992 |
9296AD |
GREVE |
|
50m |
36.92 |
11 |
6 |
Line Hedmann Jacobsen |
1993 |
9374AA |
SLANGERUP |
|
50m |
37.16 |
365 |
7 |
Yalda Ghaznavi |
1992 |
9254AK |
KØGE |
|
50m |
37.22 |
174 |
8 |
Tenna Larsson |
1989 |
8962AE |
GLADSAXE |
|
50m |
37.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Kamilla Malczynska |
1993 |
9358AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
36.50 |
543 |
2 |
Petra Wennberg |
1993 |
|
SK SYDSIM |
|
50m |
35.57 |
455 |
3 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
9206AB |
ALLERØD |
|
50m |
34.92 |
344 |
4 |
Linda Lund |
1984 |
8442AA |
KVIK |
|
50m |
33.12 |
486 |
5 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
9274AF |
GI40HERMES |
|
50m |
33.79 |
278 |
6 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.42 |
118 |
7 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
50m |
36.17 |
469 |
8 |
Isabella Kjeldsen |
1993 |
9346AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
36.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Frederikke Hedegaard |
1993 |
9394AJ |
WEST SWIM |
|
50m |
36.33 |
544 |
2 |
Frederikke Hall |
1992 |
|
SØLLERØD |
|
50m |
35.56 |
57 |
3 |
Katrine Crone |
1992 |
9248AA |
AGF |
|
50m |
34.50 |
458 |
4 |
Louise Jansen |
1984 |
8432AA |
ALLERØD |
|
50m |
32.05 |
8 |
5 |
Sofie Seheim |
1991 |
9174AF |
LAKSEN |
|
50m |
33.79 |
401 |
6 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
50m |
35.33 |
390 |
7 |
Anna Klüver Jepsen |
1993 |
9392AI |
LYNGBY |
|
50m |
36.12 |
245 |
8 |
Nanna Lunding |
1991 |
9122AB |
HERNING |
|
50m |
36.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Tasha Mac Brayd |
1993 |
9384aj |
HERNING |
|
50m |
36.24 |
144 |
2 |
Marie Lensbjerg |
1991 |
9114AE |
FARUM |
|
50m |
35.42 |
12 |
3 |
Charlotte Jensen |
1992 |
9262AL |
SLANGERUP |
|
50m |
34.50 |
88 |
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
FREM |
|
50m |
31.23 |
348 |
5 |
Helena Pedersen |
1991 |
9168AD |
KVIK |
|
50m |
33.43 |
116 |
6 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
50m |
35.09 |
383 |
7 |
Bettina Caspersen |
1992 |
9218AB |
LYNGBY |
|
50m |
35.68 |
578 |
8 |
Mathilde Stærk |
1990 |
9082AB |
TRITON V |
|
50m |
36.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
09:14 |
|