2019-12-15   23:31:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Loranga Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Loranga Cup
Arrangör:
Plats: Halmstad Arena Simklubben Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
5 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 43 Wilma Svensson Simklubben Laxen 2002 BK8402 25m 1:06.55
2 28 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 25m 1:06.76
3 40 Hannah Fritz Simklubben Laxen 2003 BB5603 25m 1:06.85
4 29 Petronella Ottosson Simklubben Laxen 2002 AN8802 25m 1:10.66
5 30 Edith Axelsson-Wiesel Simklubben Laxen 2002 AO3602 25m 1:12.36
6 159 Matilda Lundberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 AY6605 50m 1:13.44
7 27 Emilia Karlberg Simklubben Laxen 2002 AM0602 25m 1:14.29
8 37 Erica Ivansson Simklubben Laxen 2003 AQ8803 25m 1:14.87
9 189 Lovisa Stokke Eriksson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AZ8406 25m 1:14.88
10 283 Elise Dahlberg Falkenbergs Simklubb 2006 AY2806 25m 1:14.98
11 146 Alva Ström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG5603 25m 1:16.67
12 188 Elin Ryman Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:16.72
2006 AZ7406
13 160 Ingrid Toresäter Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 AY9405 25m 1:16.80
14 178 Agnes Sjöström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AS3606 25m 1:17.02
15 157 Anya Chen Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 BH1604 25m 1:18.82
16 214 Gresa Hasi Smålandsstenars Simsällskap 25m 1:18.97
2008 AV3608
17 221 Alice Öberg SK Stimmet 25m 1:19.24
2005 AV2805
18 61 Maja Ljungdahl Simklubben Laxen 25m 1:19.81
2006 AO9606
19 282 Kristin Johannesson Falkenbergs Simklubb 2004 BQ9804 25m 1:19.85
20 147 Elsa Höstner Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG8403 25m 1:20.16
21 155 Fanny Sjöström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 BF5804 25m 1:20.39
22 176 Livia Bravert Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AS6406 25m 1:20.61
23 78 Alice Fransson Simklubben Laxen 2007 AO9207 25m 1:20.81
24 166 Alicia Smith Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BB5805 50m 1:20.82
25 173 Alva  Sonberger Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BE8605 25m 1:20.93
26 220 Elsa Pettersson SK Stimmet 2005 AV3805 25m 1:21.15
27 182 Alva Gadolin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AY3806 25m 1:21.56
28 50 Elicia  Allard Simklubben Laxen 2005 AP0805 50m 1:21.67
29 48 Emmalina Ottosson Simklubben Laxen 2005 AP3405 25m 1:21.94
30 177 Sigrid Carlsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AS9406 25m 1:22.32
31 277 Thea Qvarnström Falkenbergs Simklubb 2005 AE1205 25m 1:23.10
32 167 Melis Suleyman Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BC7405 25m 1:23.20
33 141 Agnes Gustafsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2002 AT1602 25m 1:23.44
34 151 Emilia Isberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BK9203 25m 1:23.51
35 164 Lia Wallström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 BK5804 25m 1:24.70
36 280 Maja McAdam Falkenbergs Simklubb 25m 1:24.81
2006 AO0806
37 193 Gilma Janesjö Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:25.04
2007 AP5207
38 108 Sophia Röhrle Simklubben Laxen 2007 BI0607 25m 1:25.08
39 236 Freja  Simonsson Strömstads Simförening 2006 AF8406 25m 1:25.13
40 58 Beatrice Andersson Simklubben Laxen 2005 BB3205 25m 1:25.16
41 162 Anna Ström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AM7606 25m 1:25.96
42 92 Nicol Bertic Simklubben Laxen 2006 BM4406 25m 1:25.99
43 181 Maja Burenius Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AV5806 50m 1:26.14
44 21 Tove Öjersson Simklubben Götene 2005 AM1605 25m 1:26.20
45 184 Tuva Byfeldt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BJ4605 25m 1:26.21
46 238 Molly Östby Strömstads Simförening 25m 1:26.33
2006 AK1806
47 158 Ebba Carlström Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:26.83
2006 AJ3606
48 225 Ebba Jakobsson SK Stimmet 2004 BP2204 25m 1:27.25
49 144 Elsa Stenfeldt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ9204 25m 1:27.26
50 175 Elsa  Blomberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AS1606 25m 1:28.13
51 64 Josephine Andersson Simklubben Laxen 2007 AN8207 25m 1:28.41
52 239 Elvira Axelsson-Larsholt Strömstads Simförening 2006 AL1606 25m 1:28.43
53 243 Esther Ohlson-Prangeröd Strömstads Simförening 2007 BD1207 25m 1:28.47
54 247 Stella Geigel Varberg Sim 2007 AF8207 25m 1:28.80
55 211 Ida Thom Smålandsstenars Simsällskap 2007 AF8407 25m 1:29.27
56 152 Gabriella Rolf Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AW7204 25m 1:29.39
57 154 Frida Olofsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 BF7804 50m 1:29.39
58 171 Laura  Perisic Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BE1805 25m 1:29.99
59 22 Lisa Andersson Simklubben Götene 2005 AP1405 25m 1:29.99
60 279 Bianca Havner Falkenbergs Simklubb 2005 BB2205 25m 1:30.30
61 202 Lilith Annmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 BL4606 25m 1:31.08
62 59 Tilda Hägglund Simklubben Laxen 2005 BB6205 25m 1:31.24
63 203 Meja Mulder Pettersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BT0405 25m 1:31.26
64 250 Nova Niemi Varberg Sim 2007 AM5207 25m 1:31.70
65 244 Freja Gustafsson Varberg Sim 2004 AZ9604 25m 1:32.20
66 226 Signe Nilsson SK Stimmet 2008 AB9408 25m 1:32.55
67 23 Ebba Öjersson Simklubben Götene 2008 AA7408 25m 1:32.59
68 180 Freja Kinnander Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AI3407 25m 1:32.70
69 183 Matilda Boreström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 BJ6605 25m 1:33.21
70 161 Alice Alsterstad Mölndals Allmänna
Simsällskap
2005 AY8405 50m 1:33.29
71 252 Lovisa Lidén Varberg Sim 50m 1:33.71
2006 BH0206
72 245 Ingrid Josefson Varberg Sim 50m 1:33.94
2007 AA7607
73 281 Adiyat Coles Falkenbergs Simklubb 25m 1:35.56
2008 AB1808
74 199 Nina Ljunggren Mölndals Allmänna
Simsällskap
25m 1:35.84
2007 AU9207
75 93 Emmie Fransson Simklubben Laxen 2009 AF8609 25m 1:35.96
76 206 Tilde Haugsnes Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 BG3607 25m 1:36.65
77 204 Leia Haley Åslin Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 BO9206 25m 1:37.39
78 179 Isa Janson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AU3206 25m 1:38.25
79 284 Wilma Carlsson Falkenbergs Simklubb 50m 1:38.46
2005 BL8605
80 72 Nellie Lindell Simklubben Laxen 50m 1:38.92
2006 BB8206
81 278 Freja Borgkvist Falkenbergs Simklubb 50m 1:40.18
2006 AO9406
82 197 Hedda Östberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
50m 1:41.13
2006 BH7206
83 73 Maya Möllborn Simklubben Laxen 2007 AN6607 25m 1:41.42
84 192 Elin Hillström Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP6207 50m 1:41.61
85 200 Iselin Mattsdotter Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 BI9606 50m 1:44.85
86 195 Linnéa Ottosson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP3407 25m 1:45.27
87 286 Alva Gustafsson Falkenbergs Simklubb 2009 AA5809 50m 1:45.50
88 196 Beatrice Stefanescu Mölndals Allmänna
Simsällskap
2007 AP3607 50m 1:45.86
89 186 Clara Almqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2006 AZ3206 25m 1:48.49
90 109 Nova Bergqvist Simklubben Laxen 2008 AX2208 25m 1:48.53
91 74 Louise Thomasson Simklubben Laxen 2006 BB9206 25m 1:48.73
92 81 Emma Hakobyan Simklubben Laxen 2008 AM5208 25m 1:50.16
93 256 Stella Förstberg Varberg Sim 2007 AX1607 50m 1:51.90
94 260 Fanny Niklasson Varberg Sim 2007 BG0607 50m 1:52.86
95 255 Alma Göransson Varberg Sim 2007 AX6407 50m 1:55.10
96 258 Tindra Leijon Varberg Sim 2008 AS4808 25m 1:55.79
97 261 Signe Mörtsell Varberg Sim 2006 BR1806 50m 1:56.10
98 262 Jasmine Hesselgren Varberg Sim 2008 AZ8608 50m 1:56.41
99 105 Perla Bruhn Simklubben Laxen 2009 AK9409 25m 2:01.01
100 89 Noomi Hullegård Simklubben Laxen 2009 AE3209 25m 2:06.54
101 230 Ella Lövenkjaer SK Stimmet 2010 AG8810 50m 2:21.28
102 264 Vida Eriksson Varberg Sim 2007 BL0807 25m
103 131 Anna Lisa Brofelth Simklubben Laxen 2009 AS4409 25m
104 228 Hedda Bergendorff SK Stimmet 2009 AN2009 25m
105 229 Ella Franvin SK Stimmet 2009 AP0209 25m
2019-09-22 13:54:25 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner