2019-12-09   12:44:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Loranga Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 söndag 22/9 start kl : 14:30 (insim 13:15)

Document
Heatlista
Loranga Cup
Plats: Halmstad Arena Arrangör: Simklubben Laxen
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 31, 200m Bröstsim Damer
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:52
Anm tid
Start ca:
188 1 Elin Ryman 2006 MASS 25m
253 2 Elin Mårtensson 2007 VARBERG 25m
256 3 Stella Förstberg 2007 VARBERG 25m
87 4 Wilma Augustsson 2008 SK LAXEN 25m
151 5 Emilia Isberg 2003 MASS 25m
158 6 Ebba Carlström 2006 MASS 25m
154 7 Frida Olofsson 2004 MASS 25m
8 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:56
176 1 Livia Bravert 2006 MASS 25m
229 2 Ella Franvin 2009 SK STIMMET 25m
200 3 Iselin Mattsdotter 2006 MASS 25m
152 4 Gabriella Rolf 2004 MASS 25m
261 5 Signe Mörtsell 2006 VARBERG 25m
94 6 Livia Berggren 2009 SK LAXEN 25m
192 7 Elin Hillström 2007 MASS 25m
178 8 Agnes Sjöström 2006 MASS 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:00
109 1 Nova Bergqvist 2008 SK LAXEN 25m
93 2 Emmie Fransson 2009 SK LAXEN 4:23.43 50m
195 3 Linnéa Ottosson 2007 MASS 4:18.13 25m
92 4 Nicol Bertic 2006 SK LAXEN 3:57.85 25m
266 5 Liv Blomdahl 2009 VARBERG 4:08.71 50m
88 6 Alva Holmgren 2008 SK LAXEN 4:20.20 25m
241 7 Elsa Rohman 2009 STRÖMSTAD 4:41.13 50m
159 8 Matilda Lundberg 2005 MASS 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:05
186 1 Clara Almqvist 2006 MASS 3:54.90 50m
180 2 Freja Kinnander 2007 MASS 3:51.15 50m
252 3 Lovisa Lidén 2006 VARBERG 3:43.42 50m
91 4 Rebecka Viktorsson 2008 SK LAXEN 3:41.53 50m
278 5 Freja Borgkvist 2006 FALKENBERG 3:42.41 25m
196 6 Beatrice Stefanescu 2007 MASS 3:48.85 50m
286 7 Alva Gustafsson 2009 FALKENBERG 3:53.09 50m
239 8 Elvira Axelsson-Larsholt 2006 STRÖMSTAD 3:55.57 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:10
Anm tid
Start ca:
238 1 Molly Östby 2006 STRÖMSTAD 3:34.90 25m
161 2 Alice Alsterstad 2005 MASS 3:33.33 50m
179 3 Isa Janson 2006 MASS 3:31.93 50m
63 4 Emilia Pålsson 2005 SK LAXEN 3:30.04 25m
294 5 Saga Bengtsson 2006 SK LAXEN 3:30.73 25m
245 6 Ingrid Josefson 2007 VARBERG 3:32.03 50m
197 7 Hedda Östberg 2006 MASS 3:34.29 50m
162 8 Anna Ström 2006 MASS 3:39.25 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:14
164 1 Lia Wallström 2004 MASS 3:25.31 25m
72 2 Nellie Lindell 2006 SK LAXEN 3:22.96 25m
175 3 Elsa  Blomberg 2006 MASS 3:21.19 25m
221 4 Alice Öberg 2005 SK STIMMET 3:17.80 25m
170 5 Tindra Janson 2005 MASS 3:20.76 25m
237 6 Alva Rohman 2007 STRÖMSTAD 3:22.65 25m
78 7 Alice Fransson 2007 SK LAXEN 3:23.75 25m
59 8 Tilda Hägglund 2005 SK LAXEN 3:28.53 25m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:18
171 1 Laura  Perisic 2005 MASS 3:16.07 25m
182 2 Alva Gadolin 2006 MASS 3:14.67 25m
141 3 Agnes Gustafsson 2002 MASS 3:12.86 25m
157 4 Anya Chen 2004 MASS 3:11.51 25m
210 5 Amanda Thom 2005 SMÅLANDSST 3:12.18 50m
167 6 Melis Suleyman 2005 MASS 3:14.60 25m
189 7 Lovisa Stokke Eriksson 2006 MASS 3:15.09 25m
193 8 Gilma Janesjö 2007 MASS 3:16.96 50m
Gren 31, 200m Bröstsim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:22
144 1 Elsa Stenfeldt 2004 MASS 3:06.73 25m
45 2 Ellen Gullberg 2005 SK LAXEN 2:58.76 25m
43 3 Wilma Svensson 2002 SK LAXEN 2:54.29 25m
28 4 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 2:38.24 25m
41 5 Elsa Jonsson 2004 SK LAXEN 2:48.58 25m
49 6 Nikita Reljanovic 2004 SK LAXEN 2:55.88 25m
166 7 Alicia Smith 2005 MASS 3:03.15 50m
146 8 Alva Ström 2003 MASS 3:11.09 25m
2019-09-22 12:48:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner