Program för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 6/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR Senior |
28.09 |
|
Robert Lindblom |
1995 |
Örebro SA |
SWE |
Helsingborg |
SWE |
2015-11-06 |
|
|
DR Junior |
28.09 |
|
Robert Lindblom |
1995 |
Örebro SA |
SWE |
Helsingborg |
SWE |
2015-11-06 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Björn C-G Calleberg |
Örebro Simallians |
1981 |
AA1581 |
25m |
29.42 |
|
|
|
|
|
2 |
36 |
|
Elias Persson |
Falu Simsällskap |
2002 |
AA7502 |
25m |
29.49 |
|
|
|
|
|
3 |
167 |
|
Jonathan Kling |
Örebro Simallians |
1993 |
AF1193 |
25m |
29.63 |
|
|
|
|
|
4 |
10 |
|
Eldin Kadic |
Eskilstuna Simklubb |
1999 |
AG5199 |
25m |
30.16 |
|
|
|
|
|
5 |
176 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
25m |
30.95 |
|
|
|
|
|
6 |
67 |
|
Ludvig Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AD7903 |
50m |
31.08 |
|
|
|
|
|
7 |
180 |
|
Anton Svennberg |
Örebro Simallians |
2002 |
AV3702 |
25m |
31.10 |
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
25m |
31.29 |
|
|
|
|
|
9 |
142 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
25m |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Axel Witt |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AE5100 |
50m |
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
25m |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
23 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
81 |
|
Anders Malmberg |
Katrineholms Simsällskap |
2002 |
AS4902 |
25m |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Marcus Tägtström |
Borlänge Simsällskap |
2002 |
AE8702 |
25m |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
143 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
25m |
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
25m |
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
168 |
|
Simon Baastad |
Örebro Simallians |
2002 |
AC2102 |
50m |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
20 |
|
Axel Thorsén |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AH6503 |
50m |
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
138 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
25m |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
135 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
201 |
|
Artur Romin |
Strängnäs Simklubb |
2003 |
AJ0303 |
50m |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
197 |
|
David Eriksson |
Hallsberg Kumla Simklubb |
2004 |
AO2104 |
50m |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
171 |
|
William Forsström |
Örebro Simallians |
2002 |
AM0902 |
25m |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
55 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
25m |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
62 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
25m |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
184 |
|
Gustav Larsson |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0105 |
25m |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
75 |
|
Filip Hedin |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AS1503 |
25m |
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
61 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
25m |
38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-04 20:44:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|