2019-12-09   12:30:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SUM-SIM Region 2019, Skåne norra

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
1 200m medley pojkar 15-16
Sponsor: DiTEC
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 42 William Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2004 AC9904 25m 2:10.03
2 32 Axel Auer Helsingborgs Simsällskap 2003 AB8103 25m 2:12.13
3 179 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:13.15
4 35 Hugo Vaide Helsingborgs Simsällskap 2003 AD8903 25m 2:16.01
5 617 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 25m 2:17.08
6 93 Philip Turkowitch Helsingborgs Simsällskap 2003 AY0703 25m 2:17.54
7 53 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 50m 2:17.63
8 40 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2003 AI1303 25m 2:18.19
9 478 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 2:18.46
10 619 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 25m 2:19.54
11 155 William Svensson Karlskrona Simsällskap 2003 AB9103 25m 2:20.07
12 49 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 2:20.11
13 34 Jacob Söderberg Helsingborgs Simsällskap 2003 AD2103 25m 2:20.31
14 41 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap 2003 AI3303 25m 2:20.71
15 278 Anton Witzell Simklubben Lödde 2004 AC4904 25m 2:21.16
16 241 Markus Rydgren Landskrona Simsällskap 2003 AM3303 25m 2:22.48
17 73 Kasper Nygren Helsingborgs Simsällskap 2004 AN5304 25m 2:22.90
18 74 Olle Olsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AN7304 25m 2:23.11
19 181 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 25m 2:24.02
20 280 Hampus Erdös Simklubben Lödde 2003 AK0303 25m 2:27.96
21 59 Alexander Larsson Helsingborgs Simsällskap 2003 AQ0303 25m 2:29.48
22 197 Tomislav Corluka Kristianstads SLS 2003 AC7703 25m 2:30.50
23 60 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1503 25m 2:34.10
24 149 Leo Spogardh Karlshamns Simklubb 2004 AE2304 25m 2:37.73
25 637 Sebastian Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2004 AT9704 25m 2:41.13
26 222 Felix Jönsson Kristianstads SLS 2004 AV2304 25m 2:43.33
27 239 Viggo Thomsen Landskrona Simsällskap 2004 AE4904 25m 2:44.16
28 148 Adrian Spogardh Karlshamns Simklubb 2004 AC7904 25m 2:46.07
29 245 Marcus Riis Landskrona Simsällskap 2004 AM5504 25m 2:48.78
30 685 Ville Nordqvist S 71 2004 AF2304 25m 2:52.55 EFT
31 618 Noa Rydén Ängelholms Simsällskap 2004 AC6304 25m 2:53.29
2019-11-06 16:15:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
2 200m fjärilsim flickor 15-16
Sponsor: PEAB
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 477 Emma Ragnarsson S 71 2004 AI4203 25m 2:24.00
2 36 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 2:26.60
3 55 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:28.78
4 623 Elsa Kanth Ängelholms Simsällskap 2004 AN9204 25m 2:47.36
5 159 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 25m 2:48.71
6 476 Michaela Ruzic S 71 2003 AG8203 25m 2:51.21
7 196 Alexandra Petersen Kristianstads SLS 2003 AC1803 25m 2:57.16
2019-11-06 16:16:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
3 200m frisim pojkar 14
Sponsor: Max Matthiessen
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 624 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 25m 2:03.10
2 50 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 2:03.31
3 67 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 2:04.51
4 51 Axel Vaide Helsingborgs Simsällskap 2005 AB2705 25m 2:04.88
5 91 Hilding Hallberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AP6105 25m 2:11.09
6 250 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 2005 AK8505 50m 2:12.90
7 252 Casper Kristensen Landskrona Simsällskap 2005 AK7505 25m 2:15.22
8 242 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap 2005 AB8705 25m 2:16.95
9 626 Noah Andersen Ängelholms Simsällskap 2005 AD5105 25m 2:17.00
10 174 Yousef Abu Hajaj Karlskrona Simsällskap 2005 AS2905 25m 2:17.83
11 481 Hugo Johnsson S 71 2005 AD4905 25m 2:18.26
12 376 Oscar Wahl Osby Simsällskap 2005 AX9505 25m 2:20.20
13 207 Melvin Carlsson Kristianstads SLS 2005 AG7505 25m 2:21.49
14 291 Pelle Erdös Simklubben Lödde 2005 AI5305 25m 2:21.88
15 75 Vilgot Lindberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AJ6705 25m 2:31.30
16 630 Elias Berg Ängelholms Simsällskap 2005 AF6905 25m 2:31.71
17 94 Felix Ferm Helsingborgs Simsällskap 2005 AQ8505 25m 2:33.32
18 171 Barnabás Tóth Karlskrona Simsällskap 2005 AL4505 25m 2:33.34
19 254 Dennis Henriksson Landskrona Simsällskap 2005 AN4705 25m 2:36.72
20 173 Melvin Petersson Karlskrona Simsällskap 2005 AR4105 25m 2:36.93
21 86 Wille Palm Helsingborgs Simsällskap 2005 AN4105 50m 2:40.27
22 628 Johannes Svensson Ängelholms Simsällskap 2005 AE6905 25m 2:44.39
23 218 Linus Svensson Kristianstads SLS 2005 AN8905 25m 2:47.03
2019-11-06 16:16:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
4 200m frisim flickor 14
Sponsor: PM Sweden - Fitline
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 165 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 2:09.13
2 78 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 2:09.34
3 373 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 2:10.23
4 72 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 2:12.46
5 64 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 2:14.64
6 65 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 2:15.58
7 368 Selma Seipp Osby Simsällskap 2005 AC6605 25m 2:16.33
8 283 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 50m 2:22.89
9 243 Tova Siversson Landskrona Simsällskap 2005 AE4805 25m 2:23.22
10 258 Isabelle Persson-Giribaldi Landskrona Simsällskap 2005 BL1205 25m 2:23.24
11 80 Sofia Frisk Helsingborgs Simsällskap 2005 BD7205 25m 2:26.11
12 633 Erica Persson Ängelholms Simsällskap 2005 BA5605 25m 2:26.33
13 211 Elly Petersson Kristianstads SLS 2005 AU5805 25m 2:26.50
14 69 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 2:27.26
15 200 Linnea Ranvert Kristianstads SLS 2005 AC4605 25m 2:27.27
16 209 Emma Widerfors Kristianstads SLS 2005 AQ2205 25m 2:27.74
17 63 Amanda Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2005 AO9605 25m 2:28.86
18 302 Adelina Gummesson Lönsboda Simsällskap 2005 AI9805 25m 2:29.94
19 205 Filippa Molin Kristianstads SLS 2005 AK1205 25m 2:30.21
20 238 Livia Sjunnesson Landskrona Simsällskap 2005 AB8405 25m 2:31.12
21 68 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 50m 2:31.47
22 92 Agnes Strand Helsingborgs Simsällskap 2005 BH7205 25m 2:33.60
23 184 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 2:34.18
24 220 Hanna Andersson Kristianstads SLS 2005 BF8805 25m 2:35.91
25 116 Hilda Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2005 BW3805 25m 2:39.54
26 76 Livianne Lesmac Helsingborgs Simsällskap 2005 BA5205 25m 2:44.44
27 223 Johanna Gustafsson Kristianstads SLS 2005 BI3205 25m 2:48.17
28 190 Telma Birgersson Klippans Simsällskap 2005 BM5205 25m 2:49.94
2019-11-06 16:16:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
5 1500m frisim pojkar 15-16
Sponsor: Speedo
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 53 Alan Jovic Helsingborgs Simsällskap 2004 AG5904 25m 17:24.75
2 478 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 17:25.35
3 198 Herman Modig Kristianstads SLS 2003 AC3903 25m 17:58.19
4 142 Marco Lindström Höganäs Simsällskap 2004 AL7904 25m 20:22.39
2019-11-06 16:16:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
6 200m frisim flickor 15-16
Sponsor: Ernst & Young
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 38 Sabina Alman Helsingborgs Simsällskap 2003 AL0403 25m 2:04.32
2 46 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 2:07.37
3 43 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 25m 2:08.84
4 47 Emilia Nordén Helsingborgs Simsällskap 2003 AT3803 25m 2:09.44
5 477 Emma Ragnarsson S 71 2004 AI4203 25m 2:09.48
6 233 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 2:11.94
7 54 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 2:12.95
8 365 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 25m 2:13.27
9 90 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 2:14.78
10 231 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 25m 2:15.87
11 48 Karla Stjepanetic Helsingborgs Simsällskap 2003 AT2803 25m 2:15.91
12 240 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 2:16.24
13 281 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 50m 2:17.64
14 45 Hanna Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1803 25m 2:17.70
15 621 Ella Persson Ängelholms Simsällskap 2004 AJ2604 25m 2:18.60
16 234 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap 2003 AI3803 25m 2:18.62
17 33 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 2:18.65
18 645 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap 2003 AR1403 25m 2:18.87 EFT
19 237 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap 2003 AP5803 25m 2:20.53
20 157 Tuva Pålsson Karlskrona Simsällskap 2003 AC8803 25m 2:21.61
21 482 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 2:21.89
22 249 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap 2004 BJ1204 25m 2:21.97
23 469 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 2:22.78
24 279 Filippa Dihle Simklubben Lödde 2003 AR6203 25m 2:22.86
25 58 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 2:23.77
26 277 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 2:24.14
27 56 Johanna Hofvendahl Helsingborgs Simsällskap 2004 AO6804 25m 2:25.27
28 236 Fanny Hess Landskrona Simsällskap 2004 AD4404 25m 2:25.52
29 284 Tilde Klehn Simklubben Lödde 2004 AY8804 25m 2:26.23
30 646 Frida Pekberg Ängelholms Simsällskap 2004 AG0404 25m 2:27.34 EFT
31 369 Jacqlyne Jersov Osby Simsällskap 2004 AL1704 25m 2:28.17
32 196 Alexandra Petersen Kristianstads SLS 2003 AC1803 25m 2:30.15
33 44 Cecilia Pettersson Helsingborgs Simsällskap 2003 AR2803 25m 2:30.74
34 183 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 2:31.90
35 475 Lovisa Rohlin S 71 2004 AB9404 25m 2:36.32 RES
2019-11-07 22:25:05 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
7 400m frisim pojkar 13 o y
Sponsor: IC Control Media & Sport
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 160 Axel Gladher Karlskrona Simsällskap 2006 AA1106 25m 4:40.07
2 212 Malte Ljunggren Kristianstads SLS 2006 AJ1106 25m 4:44.98
3 81 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 4:46.53
4 210 Jacob Olsson Kristianstads SLS 2006 AE8506 25m 4:50.05
5 204 Jacob Glans Kristianstads SLS 2006 AA2706 25m 4:52.44
6 282 Aron Paulsson Simklubben Lödde 2006 AB3306 25m 4:53.25
7 629 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 4:56.33
8 180 Anton Persson Kappsimningsklubben Karpen 2006 AA2106 25m 5:01.89
9 219 Gabriel Ekelund Kristianstads SLS 2006 AI7906 25m 5:02.24
10 95 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 2006 AM2906 25m 5:02.27
11 293 Ted Nilsson Simklubben Lödde 2006 AE7106 25m 5:02.54
12 79 Teo Cokalic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH6906 25m 5:08.98
13 286 Axel Wergeland Simklubben Lödde 2006 AC5506 25m 5:09.73
14 636 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 5:12.50
15 114 Vidar Green Helsingborgs Simsällskap 2006 AS7506 25m 5:15.74
16 377 Erik Moberg Osby Simsällskap 2006 AD3106 25m 5:17.23 EFT
17 145 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 5:19.16
18 372 Oscar Nord Osby Simsällskap 2006 AE5506 25m 5:32.98
19 295 Albin Lundkvist Simklubben Lödde 2006 AK4106 25m 5:33.83
20 290 Sebastian Björk Simklubben Lödde 2007 AA5907 25m 5:40.56
21 213 Ozzy Melin Kristianstads SLS 2006 AJ3106 25m 5:42.54
22 182 Erik Björk Kappsimningsklubben Karpen 2007 AF5107 50m 5:50.41
23 471 Jacob Edlund Ronneby Simsällskap 2006 AH2306 25m 5:54.50
24 175 Carl Rexeke Karlskrona Simsällskap 2006 AU3506 25m 6:01.63
25 192 Timotheos Ötvös Klippans Simsällskap 2007 AL4907 25m 6:10.76 RES
26 187 Algot Wassenius Klippans Simsällskap 2006 AJ0306 50m 7:11.58 RES
2019-11-06 16:16:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
8 200m medley flickor 13 o y
Sponsor: Kunskapsporten/Vattnets Hus
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 479 Agnes Alm S 71 2006 AA0806 25m 2:33.38
2 164 Lovisa Nilsson Karlskrona Simsällskap 2006 AA0606 25m 2:35.70
3 246 My Pettersson Landskrona Simsällskap 2006 AF2206 25m 2:38.30
4 82 Emma Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6406 25m 2:38.59
5 256 Maja Jensen Landskrona Simsällskap 2006 BA4606 25m 2:39.11
6 77 Ella Berg Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0606 25m 2:40.86
7 248 Moa Ekberg Landskrona Simsällskap 2006 AF4406 25m 2:42.92
8 251 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2007 AD0607 25m 2:43.93
9 483 Veronika Ruzic S 71 2006 AH1606 25m 2:44.71
10 188 Lovisa Sjöholm Klippans Simsällskap 2006 AT4406 25m 2:44.93
11 89 Kerstin Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ6806 25m 2:45.01
12 217 Alice Gulin Kristianstads SLS 2006 AT3206 25m 2:45.97
13 627 Leah Ljungerud Ängelholms Simsällskap 2006 AC8406 25m 2:46.03
14 221 Vicky Luc Kristianstads SLS 2007 AJ6607 25m 2:46.16
15 266 Emma Maric Landskrona Simsällskap 2007 AQ5607 25m 2:46.71
16 150 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 25m 2:46.95
17 87 Sally Persson Helsingborgs Simsällskap 2006 AQ0806 25m 2:47.22
18 375 Siri Norman Osby Simsällskap 2006 BJ4206 25m 2:47.51
19 641 Tilda Stenmark Ängelholms Simsällskap 2007 AP9807 25m 2:48.22
20 472 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 2:50.13
21 480 Freja Malmgren S 71 2007 AA8207 25m 2:50.34
22 66 Izabelle Agrell Helsingborgs Simsällskap 2006 AF5406 25m 2:53.01
23 85 Elin Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG1607 25m 2:53.10
24 102 Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ9407 25m 2:53.64
25 216 Isabella Wahlund Kristianstads SLS 2006 AT9406 25m 2:53.67
26 634 Vera Harrysson Ängelholms Simsällskap 2007 AF2207 25m 2:53.79
27 485 Lovisa Fast S 71 2006 AJ9206 25m 2:53.79
28 635 Ida Olsson Ängelholms Simsällskap 2007 AG6407 25m 2:54.74
29 113 Alma Palmö Helsingborgs Simsällskap 2006 BL9606 25m 2:54.90
30 244 Yasmine Strandh Landskrona Simsällskap 2006 AB7406 25m 2:55.69
31 103 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2007 AQ3607 25m 2:56.48
32 262 Clara Andersson Landskrona Simsällskap 2007 AO7407 25m 2:57.09
33 287 Tyra Sivtoft Simklubben Lödde 2006 AF0406 25m 2:58.99 RES
34 487 Mathilda Andersson S 71 2007 AF5207 25m 2:59.17 RES
35 631 Anna Larsson Ängelholms Simsällskap 2006 AM1806 25m 2:59.30 RES
2019-11-06 16:16:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
9 200m bröstsim pojkar 15-16
Sponsor: Däckperfekt AB
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 179 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen 2003 AA1703 25m 2:26.52
2 41 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap 2003 AI3303 25m 2:31.91
3 37 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap 2003 AF8703 25m 2:34.25
4 49 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap 2003 AK1903 25m 2:34.42
5 161 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 2:35.58
6 52 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 2:35.78
7 617 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2003 AA1903 25m 2:35.82
8 181 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen 2003 AI6103 25m 2:37.66
9 619 Gustaf Stokholm Ängelholms Simsällskap 2004 AD8504 25m 2:43.17
10 60 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap 2003 AR1503 25m 2:48.94
11 625 Andre Wester Ängelholms Simsällskap 2003 AO4303 25m 2:50.77
12 280 Hampus Erdös Simklubben Lödde 2003 AK0303 25m 2:52.22
13 239 Viggo Thomsen Landskrona Simsällskap 2004 AE4904 25m 2:55.08
14 637 Sebastian Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2004 AT9704 25m 3:02.06
15 685 Ville Nordqvist S 71 2004 AF2304 25m 3:19.71 EFT
2019-11-06 16:16:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
10 100m ryggsim flickor 15-16
Sponsor: Bosses Utetjänst
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 240 Emelie Ek-Värn Landskrona Simsällskap 2004 AJ8604 25m 1:04.44
2 36 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 1:05.02
3 39 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 25m 1:05.26
4 231 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 25m 1:05.45
5 233 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 1:06.00
6 43 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 25m 1:06.84
7 203 Olivia Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AX2203 25m 1:06.98
8 97 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:07.20
9 55 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 1:07.24
10 237 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap 2003 AP5803 25m 1:08.92
11 90 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 1:09.99
12 232 Tilde Röiseth Landskrona Simsällskap 2003 AF5603 25m 1:10.73
13 202 Frida Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AW9603 25m 1:11.91
14 365 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 25m 1:12.88
15 58 Anna Nilsson Helsingborgs Simsällskap 2003 BF3203 25m 1:13.21
16 369 Jacqlyne Jersov Osby Simsällskap 2004 AL1704 25m 1:13.28
17 230 Josefin Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD3403 25m 1:13.28
18 157 Tuva Pålsson Karlskrona Simsällskap 2003 AC8803 25m 1:14.44
19 277 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 1:14.78
20 623 Elsa Kanth Ängelholms Simsällskap 2004 AN9204 25m 1:15.10
21 159 Saga Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE2803 25m 1:16.31
22 475 Lovisa Rohlin S 71 2004 AB9404 25m 1:16.71
23 56 Johanna Hofvendahl Helsingborgs Simsällskap 2004 AO6804 25m 1:17.57
24 156 Sarah Petersson Karlskrona Simsällskap 2003 AC7803 25m 1:17.78
25 646 Frida Pekberg Ängelholms Simsällskap 2004 AG0404 25m 1:19.20 EFT
26 482 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 1:19.48
27 158 Alva Evertsson Karlskrona Simsällskap 2003 AE7603 25m 1:20.07
28 469 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 1:23.65
29 162 Elsa Bergelin Karlskrona Simsällskap 2004 AH0204 25m 1:24.33
30 170 Emmy Johansson Karlskrona Simsällskap 2004 BK1604 25m 1:27.16
31 147 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 1:27.33
2019-11-07 22:25:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
11 100m fjärilsim pojkar 14
Sponsor: Human Support Care - Lejongårdar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 50 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 50m 1:00.63
2 70 Niklas Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AF9905 25m 1:02.80
3 624 Joel Nilsson Ängelholms Simsällskap 2005 AC6505 25m 1:06.22
4 51 Axel Vaide Helsingborgs Simsällskap 2005 AB2705 50m 1:06.34
5 67 Jacob Langell Helsingborgs Simsällskap 2005 AG2105 25m 1:06.52
6 88 Malte Svensson Helsingborgs Simsällskap 2005 AN2305 25m 1:08.45
7 109 Anton Forsberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AU7305 25m 1:10.43
8 250 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 2005 AK8505 25m 1:11.21
9 174 Yousef Abu Hajaj Karlskrona Simsällskap 2005 AS2905 25m 1:11.75
10 242 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap 2005 AB8705 50m 1:11.80
11 481 Hugo Johnsson S 71 2005 AD4905 25m 1:11.87
12 376 Oscar Wahl Osby Simsällskap 2005 AX9505 25m 1:13.65
13 252 Casper Kristensen Landskrona Simsällskap 2005 AK7505 25m 1:14.02
14 291 Pelle Erdös Simklubben Lödde 2005 AI5305 25m 1:22.09
15 173 Melvin Petersson Karlskrona Simsällskap 2005 AR4105 25m 1:25.17
16 218 Linus Svensson Kristianstads SLS 2005 AN8905 25m 1:25.69
17 630 Elias Berg Ängelholms Simsällskap 2005 AF6905 25m 1:27.22
18 628 Johannes Svensson Ängelholms Simsällskap 2005 AE6905 25m 1:30.58
2019-11-06 16:16:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
12 100m fjärilsim flickor 14
Sponsor: NP NIlsson Trävaru AB
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 373 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 1:04.08
2 78 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 1:05.44
3 62 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:06.92
4 65 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 1:08.27
5 165 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 1:08.97
6 206 Olivia Klint Ipsa Kristianstads SLS 2005 AK0205 25m 1:10.85
7 64 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 1:12.78
8 163 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 1:12.84
9 633 Erica Persson Ängelholms Simsällskap 2005 BA5605 25m 1:13.75
10 368 Selma Seipp Osby Simsällskap 2005 AC6605 25m 1:14.83
11 238 Livia Sjunnesson Landskrona Simsällskap 2005 AB8405 25m 1:15.16
12 63 Amanda Jälminger Helsingborgs Simsällskap 2005 AO9605 25m 1:16.11
13 258 Isabelle Persson-Giribaldi Landskrona Simsällskap 2005 BL1205 50m 1:16.34
14 283 Emilia Berg Simklubben Lödde 2005 AJ2605 25m 1:17.39
15 92 Agnes Strand Helsingborgs Simsällskap 2005 BH7205 25m 1:17.83
16 68 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 1:18.04
17 144 Olivia Smith Höganäs Simsällskap 2005 BJ9805 25m 1:18.30
18 209 Emma Widerfors Kristianstads SLS 2005 AQ2205 25m 1:18.31
19 214 Ellie Petersson Kristianstads SLS 2005 BF1405 25m 1:19.67
20 200 Linnea Ranvert Kristianstads SLS 2005 AC4605 50m 1:19.83
21 211 Elly Petersson Kristianstads SLS 2005 AU5805 25m 1:20.68
22 184 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 1:20.95
23 220 Hanna Andersson Kristianstads SLS 2005 BF8805 50m 1:24.47
24 190 Telma Birgersson Klippans Simsällskap 2005 BM5205 25m 1:34.91
25 76 Livianne Lesmac Helsingborgs Simsällskap 2005 BA5205 25m 1:37.97
26 153 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 50m 1:44.04
27 367 Viola Berntsson Osby Simsällskap 2005 AC8405 25m 1:48.24
2019-11-06 16:16:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
13 4x100m medley pojkar 16 o y
Sponsor: Höja Bygg och Inredning AB
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 124 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 3:56.17
1 Hugo Vaide 2003 AD8903
2 Vlad Lupu 2003 AF8703
3 Axel Auer 2003 AB8103
4 Henning Cederlund 2003 AI1303
2 125 Helsingborgs Simsällskap lag 2 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 3:59.46
1 Philip Turkowitch 2003 AY0703
2 Alan Jovic 2004 AG5904
3 Jacob Söderberg 2003 AD2103
4 William Lundblad 2004 AC9904
3 126 Helsingborgs Simsällskap lag 3 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 4:07.93
1 Olle Olsson 2004 AN7304
2 Kalle Edelhamre 2003 AI3303
3 Oliver Kock 2003 AK1903
4 Viktor Wiberg 2003 AR3503
4 127 Helsingborgs Simsällskap lag 4 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 4:27.84
1 Alexander Larsson 2003 AQ0303
2 David Alderbrink 2003 AR1503
3 Adam Juliusson 2004 AG4904
4 Kasper Nygren 2004 AN5304
5 651 Ängelholms Simsällskap Ängelholms Simsällskap 2003 25m 4:31.94
1 Gustaf Stokholm 2004 AD8504
2 Andre Wester 2003 AO4303
3 Wilmer Ingvarsson 2003 AA1903
4 Noa Rydén 2004 AC6304
2019-11-09 05:46:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
14 4x100m frisim flickor 16 o y
Sponsor: Jolyn
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 128 Helsingborgs Simsällskap Lag
1
Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 3:56.39
1 Angelina Agrell 2003 AR6803
2 Sabina Alman 2003 AL0403
3 Tyra Littorin 2004 AG8404
4 Elsa Andersson 2004 AO3804
2 129 Helsingborgs Simsällskap lag 2 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 4:04.36
1 Alice Persson 2003 AN5803
2 Emilia Nordén 2003 AT3803
3 Hanna Pettersson 2003 AR1803
4 Alicia Johansson 2003 AI2603
3 271 Landskrona Simsällskap lag 1 Landskrona Simsällskap 2003 25m 4:06.88
1 Emelie Ek-Värn 2004 AJ8604
2 Viktoria Dellhede 2003 AD2403
3 Matilda Hoff 2003 AG6803
4 Linnéa Lindh 2003 AI3803
4 130 Helsingborgs Simsällskap lag 3 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 4:08.60
1 Karla Stjepanetic 2003 AT2803
2 Cajsa Wöhl 2004 AP3204
3 Nina Podric 2004 BU7604
4 Tuva Edvinsson 2004 AB7604
5 272 Landskrona Simsällskap lag 2 Landskrona Simsällskap 2003 25m 4:19.41
1 Emma Hassling 2004 AD5404
2 Tilde Röiseth 2003 AF5603
3 Fanny Hess 2004 AD4404
4 Wilma Rundblad 2003 AP5803
6 299 Simklubben Lödde Simklubben Lödde 2003 25m 4:20.96
1 Isabel Smideberg 2004 AJ7804
2 Filippa Dihle 2003 AR6203
3 Emilia Berg 2005 AJ2605
4 Julia Nilsson 2004 AF7804
7 489 S 71 S 71 2003 25m 4:22.02
1 Emma Ragnarsson 2004 AI4203
2 Rebecka Ungureanu 2004 AX7404
3 Michaela Ruzic 2003 AG8203
4 Lovisa Rohlin 2004 AB9404
8 649 Ängelholms Simsällskap Ängelholms Simsällskap 2003 25m 4:22.92
1 Emmie Andersson 2003 AR1403
2 Ella Persson 2004 AJ2604
3 Elsa Kanth 2004 AN9204
4 Frida Pekberg 2004 AG0404
9 131 Helsingborgs Simsällskap lag 4 Helsingborgs Simsällskap 0016 25m 4:26.39
1 Anna Nilsson 2003 BF3203
2 Kornelia Pavlovic 2004 BR3204
3 Cecilia Pettersson 2003 AR2803
4 Johanna Hofvendahl 2004 AO6804
10 178 Karlskrona Simsällskap Karlskrona Simsällskap 2003 25m 4:29.00
1 Tuva Pålsson 2003 AC8803
2 Saga Evertsson 2003 AE2803
3 Sarah Petersson 2003 AC7803
4 Alva Evertsson 2003 AE7603
2019-11-09 05:46:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ängelholms Simsällskap
Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne norra
Plats: Vattnets Hus Arrangör: Ängelholms Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
15 200m medley flickor 15-16
Sponsor: DiTEC
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 39 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 25m 2:25.85
2 233 Matilda Hoff Landskrona Simsällskap 2003 AG6803 25m 2:26.54
3 46 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 2:26.58
4 203 Olivia Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AX2203 25m 2:27.25
5 477 Emma Ragnarsson S 71 2004 AI4203 25m 2:28.23
6 36 Alicia Johansson Helsingborgs Simsällskap 2003 AI2603 25m 2:28.50
7 55 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 2:28.56
8 281 Isabel Smideberg Simklubben Lödde 2004 AJ7804 25m 2:28.87
9 97 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 2:29.67
10 365 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 25m 2:31.07
11 645 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap 2003 AR1403 25m 2:33.51 EFT
12 90 Kornelia Pavlovic Helsingborgs Simsällskap 2004 BR3204 25m 2:33.92
13 231 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 25m 2:34.11
14 235 Emma Hassling Landskrona Simsällskap 2004 AD5404 25m 2:34.50
15 234 Linnéa Lindh Landskrona Simsällskap 2003 AI3803 50m 2:35.88
16 249 Isabella Djuric Landskrona Simsällskap 2004 BJ1204 25m 2:36.82
17 369 Jacqlyne Jersov Osby Simsällskap 2004 AL1704 25m 2:38.13
18 237 Wilma Rundblad Landskrona Simsällskap 2003 AP5803 25m 2:38.37
19 202 Frida Jarl Halvarsson Kristianstads SLS 2003 AW9603 25m 2:39.24
20 623 Elsa Kanth Ängelholms Simsällskap 2004 AN9204 25m 2:40.27
21 277 Julia Nilsson Simklubben Lödde 2004 AF7804 25m 2:41.33
22 33 Tuva Edvinsson