2020-04-06   14:51:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
17 100m Frisim Herrar
Sponsor: UGP 1 2019-2020
12 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 1:09.82
94 Aston Horn 2007 AM4907
2 Upsala Simsällskap 25m 1:10.20
144 Tage Helin 2007 AB2907
3 Gävle Simsällskap 25m 1:12.95
75 Erik Sjökvist 2007 AF4907
4 Borlänge Simsällskap 25m 1:16.04
17 Eduards Drozdovs 2007 AL9507
5 Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 1:16.10
90 Elliot Ekman 2007 AG6907
6 16 Oliver  Axelsson Borlänge Simsällskap 25m 1:16.65
2007 AK0507
7 170 Oliver Munn Upsala Simsällskap 50m 1:17.33
2007 AK7907
8 142 Johannes Fischer Upsala Simsällskap 25m 1:18.32
2007 AA1907
9 174 Leo Jönsson Upsala Simsällskap 25m 1:18.51
2007 AM3707
10 112 Oscar Glad Simsällskapet Mora 25m 1:25.86
2007 AC8107
11 162 Ludvig Höglund Upsala Simsällskap 25m 1:28.93
2007 AG1907
12 152 Malte Andersson Upsala Simsällskap 25m 1:30.34
2007 AC7507
13 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Upsala Simsällskap 25m 1:01.75
153 Adam Wahlberg 2006 AI7306
2 Västerås Simsällskap 25m 1:03.86
210 Olle Halvarsson 2006 AH7106
3 Falu Simsällskap 25m 1:05.86
45 Linus von Hofsten 2006 AN6306
4 Söderhamns Simsällskap 25m 1:07.15
121 Lukas Nilsson 2006 AH4506
5 Hudiksvalls Simsällskap 25m 1:08.90
99 Sebastian  Pettersson 2006 AD1306
6 Bollnäs Simsällskap 25m 1:09.50
6 Simon Tibbling 2006 AW0306
7 Upsala Simsällskap 25m 1:09.54
158 Gabriel Leijon 2006 AL8706
8 Upsala Simsällskap 25m 1:09.91
159 Daniel Savin 2006 AL0906
9 Upsala Simsällskap 25m 1:10.63
160 Elias Sayed 2006 AL9706
10 Upsala Simsällskap 25m 1:11.89
151 Arvid Högström 2006 AI3306
11 89 Albin Glaas Harnäs Skutskär Simsällskap 25m 1:14.68
2006 AN4706
12 106 David Cederlöf Ludvika Simsällskap 25m 1:14.80
2006 AO3506
13 109 Anton Löfgren Ludvika Simsällskap 25m 1:17.49
2006 AT7306
14 55 Linus Bäcke Falu Simsällskap 50m 1:18.04
2006 AW0906
15 211 Elias Lundin Västerås Simsällskap 25m 1:18.36
2006 AH2106
16 77 Sebastian  Stolt Gävle Simsällskap 25m 1:20.32
2006 AO3306
17 216 Algot Rådman Västerås Simsällskap 25m 1:20.92
2006 AO5506
18 168 Tú Bardage Upsala Simsällskap 25m 1:24.01
2006 AP3306
14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Gävle Simsällskap 25m 59.86
72 Samuel Sjökvist 2005 AQ0705
2 Västerås Simsällskap 25m 1:00.37
194 Joel Brewitz 2005 AG2505
3 Bollnäs Simsällskap 25m 1:04.18
3 Arvid  Lind 2005 AL4105
4 Upsala Simsällskap 25m 1:06.17
133 Markus Brenning 2005 AD4105
5 Falu Simsällskap 25m 1:06.46
37 Oscar Westman 2005 AD9505
6 Upsala Simsällskap 25m 1:07.12
146 Ravi Parekh 2005 AL7705
7 Upsala Simsällskap 50m 1:07.29
157 Johan Bjersand-Hellström 2005 AQ5305
8 Västerås Simsällskap 25m 1:07.37
218 Gustav Löfqvist 2005 AS4505
9 Simklubben Ena 25m 1:10.38
29 Viggo Redlund 2005 AV2305
10 Upsala Simsällskap 25m 1:15.60
145 Artur Norman 2005 AL2705
11 217 Thor Pedro Västerås Simsällskap 50m 1:17.38
2005 AS4305
12 83 Viggo Brodin Gävle Simsällskap 25m 1:21.14
2005 AY0705
13 18 Osama Bahssas Borlänge Simsällskap 25m 1:26.30
2005 AW5505
14 108 Alfred Gustafsson Ludvika Simsällskap 25m 1:28.82
2005 AV1505
15 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 Västerås Simsällskap 25m 58.90
186 Max Antonsson 2004 AG6304
2 Gävle Simsällskap 25m 59.11
68 Olle Wikholm 2004 AO9904
3 Gävle Simsällskap 25m 1:01.55
73 Martin Riljak 2004 AW9304
4 Hedemora Simsällskap 25m 1:01.59
95 Tobias Flykt 2004 AI6104
5 Upsala Simsällskap 50m 1:01.75
129 Felix Do 2004 AF4304
6 Söderhamns Simsällskap 25m 1:05.77
126 Axel Furuhall 2004 AZ9504
7 Upsala Simsällskap 25m 1:05.90
134 Daniel Parker 2004 AJ7304
8 Västerås Simsällskap 25m 1:16.74
189 Johan Widén 2004 AH5304
9 Västerås Simsällskap 25m 1:25.63
198 Elias Jakobsson 2004 AS8104
16-17 år
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 59 Carl Hansson Gävle Simsällskap 2003 AE9703 25m 56.60
2 1 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 57.82
3 179 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 25m 1:00.23
4 63 Oliver Hjalmarsson Sarlind Gävle Simsällskap 2003 AN7503 25m 1:00.76
5 Borlänge Simsällskap 25m 1:00.86
19 Melad Bahssas 2002 BA6302
6 Borlänge Simsällskap 25m 1:01.22
7 Marcus Tägtström 2002 AE8702
7 Västerås Simsällskap 25m 1:01.45
182 Tom Dijkhuizen 2003 AH5703
8 Hudiksvalls Simsällskap 25m 1:01.94
98 Gustaf Sandström 2003 AP4703
9 Bollnäs Simsällskap 25m 1:03.50
5 Oliver Blomberg 2003 BA1303
10 Simsällskapet Mora 25m 1:03.95
113 Quintin Bröms 2003 AZ5703
11 Hudiksvalls Simsällskap 25m 1:04.71
101 Anton  Sölveskog 2003 AX6103
12 Västerås Simsällskap 25m 1:04.71
192 Måns  Rydergren 2003 AP8703
2019-10-11 19:11:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner