2020-04-06   15:11:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer
Final 1 (10)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:00
214 1 Clara Strand 2006 VÄSTERÅS 25m
54 2 Isabella Ihrlund 2007 FALUN 25m
225 3 Astrid Eriksson 2006 VÄSTERÅS 25m
91 4 Noemi Megyesi 2005 HARNÄS SKU 3:23.76 25m
30 5 Elin Adamsson Warg 2007 FALUN 25m
230 6 Joline Smeds 2006 VÄSTERÅS 25m
220 7 Wilma Larsson 2007 VÄSTERÅS 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:04
Anm tid
Start ca:
27 1 Kristina Lind 2007 SK ENA 3:20.85 25m
127 2 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 3:09.33 25m
201 3 Johanna Holmberg 2007 VÄSTERÅS 3:02.95 25m
166 4 Isabelle Vallgren 2006 UPSALA S 2:59.35 25m
20 5 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 BORLÄNGE 2:59.56 25m
165 6 Tea Wetterbom 2006 UPSALA S 3:04.09 50m
206 7 Terese Lundberg 2004 VÄSTERÅS 3:14.43 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:08
96 1 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 2:58.84 25m
97 2 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 2:56.61 25m
169 3 Linnea Glantz 2007 UPSALA S 2:53.96 25m
74 4 Maja Edring 2002 GÄVLE SS 2:50.03 25m
42 5 Alice Lundin 2007 FALUN 2:50.60 25m
163 6 Maj Grimnell 2007 UPSALA S 2:56.27 25m
79 7 Judith Forsberg 2005 GÄVLE SS 2:56.94 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:12
49 1 Olivia Eriksson 2007 FALUN 2:49.52 25m
24 2 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 2:48.41 25m
67 3 Lisa Holfve 2005 GÄVLE SS 2:44.62 25m
25 4 Thea Eriksson 2006 SK ENA 2:42.27 25m
104 5 Hanna Wahlqvist 2004 LUDVIKA SS 2:44.37 50m
47 6 Hanna Frank 2006 FALUN 2:44.86 25m
209 7 Monica Zhan 2005 VÄSTERÅS 2:48.77 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:15
Anm tid
Start ca:
140 1 Edith Lindhagen 2004 UPSALA S 2:41.69 25m
43 2 Emma Färlin 2006 FALUN 2:39.07 25m
123 3 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 2:37.30 25m
161 4 Alva Marhold 2007 UPSALA S 2:36.57 25m
85 5 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 2:37.08 25m
141 6 Alice Törnkvist 2004 UPSALA S 2:38.50 50m
65 7 Nathalie Stigenberg 2004 GÄVLE SS 2:39.47 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:18
195 1 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 2:36.37 25m
204 2 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 2:35.09 25m
122 3 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 2:34.15 25m
2 4 Edith Wallberg 2007 BOLLNÄS SS 2:32.28 25m
143 5 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 2:33.42 25m
147 6 Alva Stadell 2006 UPSALA S 2:34.78 25m
86 7 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 2:36.35 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
187 1 Mira Myllylä 2002 VÄSTERÅS 2:32.27 25m
14 2 Olivia Nyström 2006 BORLÄNGE 2:29.80 50m
135 3 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 2:28.34 50m
156 4 Ida Svensson 2006 UPSALA S 2:27.39 25m
124 5 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 2:27.53 25m
130 6 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 2:28.46 25m
205 7 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 2:31.59 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:24
117 1 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 2:27.30 25m
150 2 Nora Högström 2007 UPSALA S 2:25.71 25m
176 3 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 2:23.68 25m
180 4 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 2:23.09 25m
69 5 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 2:23.20 25m
41 6 Sara Strömsöe 2006 FALUN 2:24.54 25m
132 7 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 2:26.26 50m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:27
34 1 Ellen Lundin 2005 FALUN 2:22.65 25m
128 2 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 2:21.81 25m
12 3 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 2:19.41 25m
188 4 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 2:17.83 25m
181 5 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 2:18.10 25m
149 6 Nike Söderström 2007 UPSALA S 2:20.41 25m
115 7 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 2:22.47 25m
Gren 1, 200m Frisim Damer Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
120 1 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 2:15.57 25m
9 2 Emma Larsson 2002 BORLÄNGE 2:14.41 25m
119 3 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 2:13.04 25m
35 4 Julia Lindgren 2004 FALUN 2:09.28 25m
177 5 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 2:12.35 25m
116 6 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 2:13.31 25m
197 7 Tara Klarbo Egan 2005 VÄSTERÅS 2:15.27 25m
2019-10-12 09:03:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner