2020-04-06   15:08:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 8, 50m Frisim Damer
Final 1 (17)
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:20
1 25m
2 25m
30 3 Elin Adamsson Warg 2007 FALUN 25m
213 4 Elsa Danielsson 2007 VÄSTERÅS 47.45 25m
232 5 Elin Klintberg 2004 VÄSTERÅS 25m
6 25m
7 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 2 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:21
Anm tid
Start ca:
1 25m
56 2 Nathalie Sjöblom 2010 FALUN 44.84 50m
221 3 Armita Samani 2003 VÄSTERÅS 41.59 25m
167 4 Sara Högdin 2007 UPSALA S 39.45 25m
224 5 Kajsa Trossmo 2008 VÄSTERÅS 39.59 25m
223 6 Svea Rådman 2007 VÄSTERÅS 42.42 25m
229 7 Lova Jonasson 2007 VÄSTERÅS 45.72 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 3 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:23
53 1 Lovisa Morén 2006 FALUN 38.72 25m
225 2 Astrid Eriksson 2006 VÄSTERÅS 38.18 25m
206 3 Terese Lundberg 2004 VÄSTERÅS 38.00 50m
163 4 Maj Grimnell 2007 UPSALA S 37.86 25m
199 5 Emilia Romberg 2005 VÄSTERÅS 37.88 50m
27 6 Kristina Lind 2007 SK ENA 38.14 25m
84 7 Filippa Daleving 2007 GÄVLE SS 38.50 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 4 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:24
220 1 Wilma Larsson 2007 VÄSTERÅS 37.80 25m
166 2 Isabelle Vallgren 2006 UPSALA S 37.50 25m
21 3 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 37.05 25m
105 4 Rosa Söderholm 2005 LUDVIKA SS 36.84 25m
127 5 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 36.98 25m
165 6 Tea Wetterbom 2006 UPSALA S 37.43 50m
81 7 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 37.53 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 5 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:25
Anm tid
Start ca:
230 1 Joline Smeds 2006 VÄSTERÅS 36.59 25m
231 2 Lilian Löwgren 2007 VÄSTERÅS 36.49 25m
79 3 Judith Forsberg 2005 GÄVLE SS 36.29 25m
200 4 Soobin Åkerlund 2004 VÄSTERÅS 36.12 25m
175 5 Louise Pallas 2006 UPSALA S 36.17 50m
82 6 Ebba Sundberg 2006 GÄVLE SS 36.37 25m
226 7 Ella Åkerberg 2006 VÄSTERÅS 36.51 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 6 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:26
50 1 Evelina Lemon 2006 FALUN 35.94 25m
201 2 Johanna Holmberg 2007 VÄSTERÅS 35.74 25m
154 3 Anni Uljas 2007 UPSALA S 35.71 25m
20 4 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 BORLÄNGE 35.65 25m
169 5 Linnea Glantz 2007 UPSALA S 35.67 25m
172 6 Signe Grundemar 2006 UPSALA S 35.72 25m
44 7 Carla Karsberg 2007 FALUN 35.79 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 7 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:27
222 1 Emma Mattsson 2005 VÄSTERÅS 35.50 25m
131 2 Ella Andersson 2007 UPSALA S 35.48 25m
97 3 Emma Dolan 2006 HEDEMORA 34.96 25m
91 4 Noemi Megyesi 2005 HARNÄS SKU 34.76 25m
202 5 Elvira Muhr 2007 VÄSTERÅS 34.83 50m
71 6 Tekle Batsikadze 2005 GÄVLE SS 35.39 25m
46 7 Doris von Hofsten 2008 FALUN 35.50 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 8 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:28
24 1 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 34.72 25m
164 2 Märta Säfsten 2006 UPSALA S 34.26 50m
111 3 Edith Trapp-Östling 2006 SS MORA 34.16 25m
161 4 Alva Marhold 2007 UPSALA S 33.78 25m
49 5 Olivia Eriksson 2007 FALUN 33.97 25m
96 6 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 34.16 25m
42 7 Alice Lundin 2007 FALUN 34.70 50m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 9 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:29
22 1 Ebba Axelsson 2006 BORLÄNGE 33.74 25m
15 2 Melina Abrishami 2006 BORLÄNGE 33.65 25m
54 3 Isabella Ihrlund 2007 FALUN 33.47 25m
4 4 Eleanor  Fredholm 2007 BOLLNÄS SS 33.30 25m
74 5 Maja Edring 2002 GÄVLE SS 33.30 25m
138 6 Ebba Lundqvist 2007 UPSALA S 33.60 25m
47 7 Hanna Frank 2006 FALUN 33.72 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 10 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:30
123 1 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 33.20 25m
43 2 Emma Färlin 2006 FALUN 33.08 25m
156 3 Ida Svensson 2006 UPSALA S 32.94 25m
93 4 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 32.61 25m
13 5 Elena Mortazavi 2004 BORLÄNGE 32.88 25m
147 6 Alva Stadell 2006 UPSALA S 32.99 25m
193 7 Ida Ångström 2005 VÄSTERÅS 33.17 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 11 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:31
85 1 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 32.45 25m
25 2 Thea Eriksson 2006 SK ENA 32.19 25m
205 3 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 32.06 50m
67 4 Lisa Holfve 2005 GÄVLE SS 32.01 25m
70 5 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 32.04 25m
150 6 Nora Högström 2007 UPSALA S 32.07 25m
76 7 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 32.21 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 12 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:32
122 1 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 31.89 25m
104 2 Hanna Wahlqvist 2004 LUDVIKA SS 31.62 25m
195 3 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 31.42 25m
238 4 Vilma Hjertberg 2004 GÄVLE SS 31.19 25m
80 5 Stina Hedlund Loman 2006 GÄVLE SS 31.26 25m
136 6 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 31.44 50m
204 7 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 31.84 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 13 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:33
2 1 Edith Wallberg 2007 BOLLNÄS SS 30.97 25m
130 2 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 30.85 50m
176 3 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 30.60 25m
191 4 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 30.48 25m
64 5 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 30.59 25m
128 6 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 30.74 25m
66 7 Hanna  Stolt 2004 GÄVLE SS 30.90 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 14 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:34
135 1 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 30.46 25m
86 2 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 30.25 25m
132 3 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 30.08 50m
34 4 Ellen Lundin 2005 FALUN 30.00 25m
124 5 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 30.02 25m
39 6 Tuva Hjemli 2005 FALUN 30.21 25m
36 7 Alva Viker 2003 FALUN 30.45 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 15 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:35
Anm tid
Start ca:
143 1 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 29.92 25m
188 2 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 29.87 25m
14 3 Olivia Nyström 2006 BORLÄNGE 29.80 25m
57 4 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 29.62 25m
197 5 Tara Klarbo Egan 2005 VÄSTERÅS 29.76 25m
69 6 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 29.80 25m
149 7 Nike Söderström 2007 UPSALA S 29.87 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 16 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:36
62 1 Lisa Löf 2004 GÄVLE SS 29.41 25m
32 2 Jessika Borbos 2001 FALUN 29.17 25m
12 3 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 28.60 25m
177 4 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 28.46 25m
180 5 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 28.49 25m
181 6 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 29.08 25m
185 7 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 29.40 25m
Gren 8, 50m Frisim Damer Final 17 (17)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:37
119 1 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 28.41 25m
33 2 Amanda Jobs 2003 FALUN 28.30 25m
120 3 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 28.01 25m
35 4 Julia Lindgren 2004 FALUN 26.82 25m
184 5 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 27.73 25m
41 6 Sara Strömsöe 2006 FALUN 28.26 25m
178 7 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 28.38 25m
2019-10-12 09:03:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner