2020-04-06   15:08:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 9, 50m Frisim Herrar
Final 1 (11)
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:38
1 25m
2 25m
228 3 Olle Ulfvebrand 2010 VÄSTERÅS 43.85 25m
162 4 Ludvig Höglund 2007 UPSALA S 39.31 25m
152 5 Malte Andersson 2007 UPSALA S 42.64 25m
6 25m
7 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:40
Anm tid
Start ca:
1 25m
55 2 Linus Bäcke 2006 FALUN 37.56 25m
168 3 Tú Bardage 2006 UPSALA S 37.29 25m
112 4 Oscar Glad 2007 SS MORA 36.78 25m
198 5 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 37.01 25m
109 6 Anton Löfgren 2006 LUDVIKA SS 37.38 25m
7 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:41
51 1 Eric Viker 2008 FALUN 36.60 25m
87 2 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 35.87 25m
145 3 Artur Norman 2005 UPSALA S 35.49 50m
108 4 Alfred Gustafsson 2005 LUDVIKA SS 34.98 25m
219 5 Troy Sakelliou 2006 VÄSTERÅS 35.28 25m
211 6 Elias Lundin 2006 VÄSTERÅS 35.77 25m
18 7 Osama Bahssas 2005 BORLÄNGE 36.05 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:42
216 1 Algot Rådman 2006 VÄSTERÅS 34.63 25m
151 2 Arvid Högström 2006 UPSALA S 34.40 50m
29 3 Viggo Redlund 2005 SK ENA 33.94 50m
90 4 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 33.78 25m
83 5 Viggo Brodin 2005 GÄVLE SS 33.84 25m
170 6 Oliver Munn 2007 UPSALA S 34.01 50m
217 7 Thor Pedro 2005 VÄSTERÅS 34.41 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
13:43
Anm tid
Start ca:
17 1 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 33.70 25m
102 2 Gustav Hedin 2005 HUDIKSVALL 33.60 50m
16 3 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 32.70 25m
75 4 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 32.60 25m
207 5 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 32.62 25m
160 6 Elias Sayed 2006 UPSALA S 33.37 50m
77 7 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 33.61 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:44
89 1 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 32.26 25m
189 2 Johan Widén 2004 VÄSTERÅS 31.81 25m
157 3 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 31.33 25m
94 4 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 31.20 25m
158 5 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 31.29 25m
106 6 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 31.53 25m
208 7 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 31.86 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:45
45 1 Linus von Hofsten 2006 FALUN 31.06 25m
121 2 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 30.82 25m
37 3 Oscar Westman 2005 FALUN 30.06 25m
210 4 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 29.71 25m
218 5 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 30.04 25m
6 6 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 30.80 25m
99 7 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 31.05 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:46
203 1 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 29.41 25m
126 2 Axel Furuhall 2004 SÖDERHAMN 29.20 25m
192 3 Måns  Rydergren 2003 VÄSTERÅS 28.81 25m
113 4 Quintin Bröms 2003 SS MORA 28.56 25m
3 5 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 28.70 25m
146 6 Ravi Parekh 2005 UPSALA S 29.18 25m
133 7 Markus Brenning 2005 UPSALA S 29.40 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:47
98 1 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 28.47 25m
5 2 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 28.35 25m
73 3 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 28.26 50m
182 4 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 27.94 25m
196 5 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 28.24 50m
194 6 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 28.26 25m
101 7 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 28.44 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:48
179 1 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 27.81 50m
95 2 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 27.70 25m
7 3 Marcus Tägtström 2002 BORLÄNGE 27.54 25m
19 4 Melad Bahssas 2002 BORLÄNGE 27.07 25m
63 5 Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003 GÄVLE SS 27.20 25m
155 6 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 27.58 25m
153 7 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 27.73 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
13:49
60 1 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 26.91 25m
1 2 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 26.74 25m
68 3 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 26.19 25m
31 4 Elias Persson 2002 FALUN 24.67 25m
59 5 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 25.79 25m
239 6 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 26.67 25m
186 7 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 26.85 25m
2019-10-12 09:04:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner