2020-06-01   05:38:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 13, 200m Medley Herrar
Final 1 (8)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:08
1 25m
2 25m
77 3 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 25m
216 4 Algot Rådman 2006 VÄSTERÅS 25m
108 5 Alfred Gustafsson 2005 LUDVIKA SS 25m
6 25m
7 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:11
Anm tid
Start ca:
1 25m
173 2 Simon Jansson 2007 UPSALA S 3:35.84 50m
171 3 Alvin Pelling Trautenberger 2006 UPSALA S 3:30.00 25m
142 4 Johannes Fischer 2007 UPSALA S 3:11.52 50m
109 5 Anton Löfgren 2006 LUDVIKA SS 3:28.72 25m
168 6 Tú Bardage 2006 UPSALA S 3:35.00 25m
152 7 Malte Andersson 2007 UPSALA S 3:50.14 50m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:15
207 1 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 3:11.51 25m
106 2 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 3:09.67 25m
145 3 Artur Norman 2005 UPSALA S 3:08.89 50m
151 4 Arvid Högström 2006 UPSALA S 2:59.97 50m
160 5 Elias Sayed 2006 UPSALA S 3:06.60 25m
75 6 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 3:08.94 25m
174 7 Leo Jönsson 2007 UPSALA S 3:10.00 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:19
170 1 Oliver Munn 2007 UPSALA S 2:57.69 25m
6 2 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 2:56.87 25m
157 3 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 2:54.77 50m
158 4 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 2:51.33 25m
227 5 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 2:51.55 25m
203 6 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 2:56.84 50m
29 7 Viggo Redlund 2005 SK ENA 2:57.23 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:22
Anm tid
Start ca:
121 1 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 2:50.49 25m
37 2 Oscar Westman 2005 FALUN 2:50.29 25m
133 3 Markus Brenning 2005 UPSALA S 2:49.40 25m
146 4 Ravi Parekh 2005 UPSALA S 2:48.79 25m
101 5 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 2:48.95 25m
134 6 Daniel Parker 2004 UPSALA S 2:49.99 25m
192 7 Måns  Rydergren 2003 VÄSTERÅS 2:50.33 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:26
144 1 Tage Helin 2007 UPSALA S 2:47.08 25m
139 2 Filip Hallin 2006 UPSALA S 2:45.08 25m
210 3 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 2:41.76 25m
73 4 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 2:40.36 25m
95 5 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 2:41.59 25m
153 6 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 2:44.21 50m
126 7 Axel Furuhall 2004 SÖDERHAMN 2:46.78 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:29
129 1 Felix Do 2004 UPSALA S 2:37.87 50m
98 2 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 2:36.35 25m
63 3 Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003 GÄVLE SS 2:34.16 25m
155 4 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 2:32.60 50m
196 5 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 2:33.18 25m
3 6 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 2:36.13 25m
45 7 Linus von Hofsten 2006 FALUN 2:36.36 25m
Gren 13, 200m Medley Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:32
190 1 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 2:30.12 25m
182 2 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 2:29.68 25m
68 3 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 2:27.55 25m
1 4 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 2:21.56 25m
179 5 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 2:24.40 25m
239 6 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 2:28.79 25m
72 7 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 2:29.91 25m
2019-10-12 15:03:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner