2020-06-01   05:31:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar
Final 1 (6)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:53
1 25m
2 25m
112 3 Oscar Glad 2007 SS MORA 1:52.03 25m
171 4 Alvin Pelling Trautenberger 2006 UPSALA S 1:35.43 25m
162 5 Ludvig Höglund 2007 UPSALA S 1:37.16 25m
6 25m
7 25m
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:56
Anm tid
Start ca:
1 25m
109 2 Anton Löfgren 2006 LUDVIKA SS 1:33.29 25m
145 3 Artur Norman 2005 UPSALA S 1:28.03 25m
173 4 Simon Jansson 2007 UPSALA S 1:27.37 25m
89 5 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 1:27.65 25m
55 6 Linus Bäcke 2006 FALUN 1:30.95 50m
7 25m
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:58
102 1 Gustav Hedin 2005 HUDIKSVALL 1:26.77 25m
106 2 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 1:26.30 50m
211 3 Elias Lundin 2006 VÄSTERÅS 1:25.20 25m
29 4 Viggo Redlund 2005 SK ENA 1:23.28 25m
87 5 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 1:24.57 25m
16 6 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 1:25.52 25m
90 7 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 1:26.44 25m
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:00
208 1 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 1:21.43 25m
207 2 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 1:21.11 25m
37 3 Oscar Westman 2005 FALUN 1:19.62 25m
94 4 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 1:17.31 25m
160 5 Elias Sayed 2006 UPSALA S 1:19.19 25m
6 6 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 1:21.10 25m
139 7 Filip Hallin 2006 UPSALA S 1:21.38 25m
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:02
Anm tid
Start ca:
227 1 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 1:16.51 25m
158 2 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 1:16.07 25m
45 3 Linus von Hofsten 2006 FALUN 1:15.34 25m
203 4 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 1:14.98 25m
134 5 Daniel Parker 2004 UPSALA S 1:15.00 25m
95 6 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 1:15.41 25m
121 7 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 1:16.19 25m
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:04
3 1 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 1:13.16 25m
153 2 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 1:08.94 25m
155 3 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 1:05.17 25m
59 4 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 1:03.76 25m
60 5 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 1:03.99 25m
194 6 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 1:05.72 25m
129 7 Felix Do 2004 UPSALA S 1:10.59 25m
2019-10-12 15:03:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner