2020-06-01   05:08:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 17, 100m Frisim Herrar
Final 1 (10)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:29
1 25m
2 25m
152 3 Malte Andersson 2007 UPSALA S 1:30.34 25m
108 4 Alfred Gustafsson 2005 LUDVIKA SS 1:28.82 25m
162 5 Ludvig Höglund 2007 UPSALA S 1:28.93 25m
6 25m
7 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 2 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:31
Anm tid
Start ca:
1 25m
18 2 Osama Bahssas 2005 BORLÄNGE 1:26.30 25m
198 3 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 1:25.63 25m
83 4 Viggo Brodin 2005 GÄVLE SS 1:21.14 25m
168 5 Tú Bardage 2006 UPSALA S 1:24.01 25m
112 6 Oscar Glad 2007 SS MORA 1:25.86 25m
7 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 3 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:33
216 1 Algot Rådman 2006 VÄSTERÅS 1:20.92 25m
174 2 Leo Jönsson 2007 UPSALA S 1:18.51 25m
142 3 Johannes Fischer 2007 UPSALA S 1:18.32 25m
109 4 Anton Löfgren 2006 LUDVIKA SS 1:17.49 25m
55 5 Linus Bäcke 2006 FALUN 1:18.04 50m
211 6 Elias Lundin 2006 VÄSTERÅS 1:18.36 25m
77 7 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 1:20.32 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 4 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:35
217 1 Thor Pedro 2005 VÄSTERÅS 1:17.38 50m
189 2 Johan Widén 2004 VÄSTERÅS 1:16.74 25m
90 3 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 1:16.10 25m
145 4 Artur Norman 2005 UPSALA S 1:15.60 25m
17 5 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 1:16.04 25m
16 6 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 1:16.65 25m
170 7 Oliver Munn 2007 UPSALA S 1:17.33 50m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 5 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:36
Anm tid
Start ca:
106 1 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 1:14.80 25m
75 2 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 1:12.95 25m
160 3 Elias Sayed 2006 UPSALA S 1:10.63 25m
144 4 Tage Helin 2007 UPSALA S 1:10.20 25m
29 5 Viggo Redlund 2005 SK ENA 1:10.38 25m
151 6 Arvid Högström 2006 UPSALA S 1:11.89 25m
89 7 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 1:14.68 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 6 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:38
94 1 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 1:09.82 25m
6 2 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 1:09.50 25m
218 3 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 1:07.37 25m
121 4 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 1:07.15 25m
157 5 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 1:07.29 50m
99 6 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 1:08.90 25m
158 7 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 1:09.54 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 7 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:40
146 1 Ravi Parekh 2005 UPSALA S 1:07.12 25m
133 2 Markus Brenning 2005 UPSALA S 1:06.17 25m
45 3 Linus von Hofsten 2006 FALUN 1:05.86 25m
192 4 Måns  Rydergren 2003 VÄSTERÅS 1:04.71 25m
126 5 Axel Furuhall 2004 SÖDERHAMN 1:05.77 25m
134 6 Daniel Parker 2004 UPSALA S 1:05.90 25m
37 7 Oscar Westman 2005 FALUN 1:06.46 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 8 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:41
101 1 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 1:04.71 25m
113 2 Quintin Bröms 2003 SS MORA 1:03.95 25m
5 3 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 1:03.50 25m
153 4 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 1:01.75 25m
98 5 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 1:01.94 25m
210 6 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 1:03.86 25m
3 7 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 1:04.18 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 9 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:43
129 1 Felix Do 2004 UPSALA S 1:01.75 50m
73 2 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 1:01.55 25m
7 3 Marcus Tägtström 2002 BORLÄNGE 1:01.22 25m
63 4 Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003 GÄVLE SS 1:00.76 25m
19 5 Melad Bahssas 2002 BORLÄNGE 1:00.86 25m
182 6 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 1:01.45 25m
95 7 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 1:01.59 25m
Gren 17, 100m Frisim Herrar Final 10 (10)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:44
194 1 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 1:00.37 25m
72 2 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 59.86 25m
186 3 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 58.90 25m
59 4 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 56.60 25m
1 5 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 57.82 25m
68 6 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 59.11 25m
179 7 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 1:00.23 25m
2019-10-12 15:04:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner