2020-06-01   04:22:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 12/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar
Final 1 (8)
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:22
1 25m
2 25m
219 3 Troy Sakelliou 2006 VÄSTERÅS 25m
228 4 Olle Ulfvebrand 2010 VÄSTERÅS 49.77 25m
198 5 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 50.78 25m
6 25m
7 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
19:24
Anm tid
Start ca:
152 1 Malte Andersson 2007 UPSALA S 49.18 25m
51 2 Eric Viker 2008 FALUN 45.68 50m
142 3 Johannes Fischer 2007 UPSALA S 42.56 25m
112 4 Oscar Glad 2007 SS MORA 42.25 25m
171 5 Alvin Pelling Trautenberger 2006 UPSALA S 42.45 25m
83 6 Viggo Brodin 2005 GÄVLE SS 42.71 25m
18 7 Osama Bahssas 2005 BORLÄNGE 46.11 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:25
17 1 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 42.23 25m
75 2 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 41.35 25m
174 3 Leo Jönsson 2007 UPSALA S 40.73 50m
87 4 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 40.66 25m
211 5 Elias Lundin 2006 VÄSTERÅS 40.68 25m
173 6 Simon Jansson 2007 UPSALA S 40.78 25m
55 7 Linus Bäcke 2006 FALUN 41.44 50m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:27
151 1 Arvid Högström 2006 UPSALA S 40.30 25m
16 2 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 39.89 25m
106 3 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 39.17 25m
218 4 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 38.68 25m
102 5 Gustav Hedin 2005 HUDIKSVALL 39.06 25m
157 6 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 39.75 25m
77 7 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 40.06 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
19:28
Anm tid
Start ca:
126 1 Axel Furuhall 2004 SÖDERHAMN 38.61 25m
99 2 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 37.65 25m
6 3 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 37.39 25m
146 4 Ravi Parekh 2005 UPSALA S 37.04 50m
29 5 Viggo Redlund 2005 SK ENA 37.35 50m
208 6 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 37.51 25m
19 7 Melad Bahssas 2002 BORLÄNGE 37.95 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:30
94 1 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 36.63 25m
37 2 Oscar Westman 2005 FALUN 36.55 25m
101 3 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 36.16 25m
158 4 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 35.91 25m
207 5 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 36.15 25m
45 6 Linus von Hofsten 2006 FALUN 36.20 25m
5 7 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 36.55 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:31
227 1 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 35.68 25m
3 2 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 34.38 25m
203 3 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 34.20 25m
98 4 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 32.55 25m
95 5 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 33.39 25m
7 6 Marcus Tägtström 2002 BORLÄNGE 34.29 25m
121 7 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 35.06 25m
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
19:32
153 1 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 32.15 25m
194 2 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 30.48 25m
60 3 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 29.96 25m
59 4 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 29.90 25m
31 5 Elias Persson 2002 FALUN 29.95 25m
155 6 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 29.99 25m
186 7 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 31.33 25m
2019-10-12 15:04:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner