2020-05-31   22:35:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 13/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar
Final 1 (8)
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:36
1 25m
83 2 Viggo Brodin 2005 GÄVLE SS 25m
228 3 Olle Ulfvebrand 2010 VÄSTERÅS 54.58 25m
173 4 Simon Jansson 2007 UPSALA S 51.83 25m
18 5 Osama Bahssas 2005 BORLÄNGE 52.58 25m
152 6 Malte Andersson 2007 UPSALA S 55.34 25m
108 7 Alfred Gustafsson 2005 LUDVIKA SS 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:37
Anm tid
Start ca:
162 1 Ludvig Höglund 2007 UPSALA S 50.66 25m
198 2 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 50.15 25m
55 3 Linus Bäcke 2006 FALUN 49.16 25m
51 4 Eric Viker 2008 FALUN 48.09 25m
212 5 Gustav Nilsson 2006 VÄSTERÅS 48.27 25m
75 6 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 49.66 25m
168 7 Tú Bardage 2006 UPSALA S 50.16 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:39
211 1 Elias Lundin 2006 VÄSTERÅS 47.90 25m
17 2 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 46.21 25m
121 3 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 46.05 50m
207 4 Viam Assadi 2005 VÄSTERÅS 44.81 25m
174 5 Leo Jönsson 2007 UPSALA S 45.02 25m
99 6 Sebastian  Pettersson 2006 HUDIKSVALL 46.20 25m
16 7 Oliver  Axelsson 2007 BORLÄNGE 47.50 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:40
90 1 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 44.49 25m
6 2 Simon Tibbling 2006 BOLLNÄS SS 43.65 25m
170 3 Oliver Munn 2007 UPSALA S 42.63 50m
94 4 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 42.49 25m
157 5 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 42.50 25m
216 6 Algot Rådman 2006 VÄSTERÅS 43.38 25m
29 7 Viggo Redlund 2005 SK ENA 44.46 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:41
Anm tid
Start ca:
98 1 Gustaf Sandström 2003 HUDIKSVALL 42.24 25m
153 2 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 41.74 25m
158 3 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 41.60 25m
189 4 Johan Widén 2004 VÄSTERÅS 40.98 25m
73 5 Martin Riljak 2004 GÄVLE SS 40.99 25m
77 6 Sebastian  Stolt 2006 GÄVLE SS 41.65 25m
106 7 David Cederlöf 2006 LUDVIKA SS 42.09 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:42
144 1 Tage Helin 2007 UPSALA S 40.16 25m
89 2 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 39.38 25m
208 3 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 39.13 25m
68 4 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 38.33 25m
139 5 Filip Hallin 2006 UPSALA S 38.78 25m
45 6 Linus von Hofsten 2006 FALUN 39.29 25m
5 7 Oliver Blomberg 2003 BOLLNÄS SS 39.82 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:43
218 1 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 36.51 25m
155 2 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 35.72 25m
210 3 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 35.66 25m
196 4 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 35.42 25m
192 5 Måns  Rydergren 2003 VÄSTERÅS 35.54 25m
113 6 Quintin Bröms 2003 SS MORA 35.69 25m
3 7 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 36.29 25m
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:44
60 1 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 35.03 25m
101 2 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 34.01 25m
182 3 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 32.40 25m
31 4 Elias Persson 2002 FALUN 29.49 25m
1 5 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 31.29 25m
7 6 Marcus Tägtström 2002 BORLÄNGE 33.41 25m
179 7 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 34.75 25m
2019-10-13 08:04:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner