2020-06-01   05:35:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 13/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 35, 400m Frisim Herrar
Final 1 (6)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:37
1 25m
2 25m
75 3 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 25m
152 4 Malte Andersson 2007 UPSALA S 6:51.02 50m
17 5 Eduards Drozdovs 2007 BORLÄNGE 7:00.00 25m
198 6 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 25m
7 25m
Gren 35, 400m Frisim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:45
Anm tid
Start ca:
162 1 Ludvig Höglund 2007 UPSALA S 6:50.00 25m
109 2 Anton Löfgren 2006 LUDVIKA SS 6:27.32 25m
87 3 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 6:09.61 25m
174 4 Leo Jönsson 2007 UPSALA S 6:05.19 25m
173 5 Simon Jansson 2007 UPSALA S 6:06.37 25m
171 6 Alvin Pelling Trautenberger 2006 UPSALA S 6:27.22 25m
168 7 Tú Bardage 2006 UPSALA S 6:36.72 25m
Gren 35, 400m Frisim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:52
170 1 Oliver Munn 2007 UPSALA S 5:51.62 50m
142 2 Johannes Fischer 2007 UPSALA S 5:50.00 50m
151 3 Arvid Högström 2006 UPSALA S 5:44.28 50m
134 4 Daniel Parker 2004 UPSALA S 5:22.25 25m
208 5 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 5:37.11 25m
94 6 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 5:49.96 50m
89 7 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 5:50.95 25m
Gren 35, 400m Frisim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:58
121 1 Lukas Nilsson 2006 SÖDERHAMN 5:21.83 25m
126 2 Axel Furuhall 2004 SÖDERHAMN 5:15.46 25m
144 3 Tage Helin 2007 UPSALA S 5:11.55 25m
7 4 Marcus Tägtström 2002 BORLÄNGE 5:09.46 25m
227 5 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 5:11.24 25m
101 6 Anton  Sölveskog 2003 HUDIKSVALL 5:14.37 25m
158 7 Gabriel Leijon 2006 UPSALA S 5:20.48 25m
Gren 35, 400m Frisim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:04
Anm tid
Start ca:
133 1 Markus Brenning 2005 UPSALA S 5:08.92 25m
129 2 Felix Do 2004 UPSALA S 5:00.25 25m
45 3 Linus von Hofsten 2006 FALUN 4:56.13 25m
157 4 Johan Bjersand-Hellström 2005 UPSALA S 4:53.20 50m
95 5 Tobias Flykt 2004 HEDEMORA 4:53.57 25m
153 6 Adam Wahlberg 2006 UPSALA S 4:58.97 25m
37 7 Oscar Westman 2005 FALUN 5:03.48 25m
Gren 35, 400m Frisim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:10
186 1 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 4:51.71 50m
72 2 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 4:51.24 25m
179 3 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 4:40.41 25m
239 4 Danny Simaleza 2005 UPSALA S 4:32.54 25m
182 5 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 4:37.71 25m
155 6 Ludvig Glantz 2006 UPSALA S 4:43.75 25m
139 7 Filip Hallin 2006 UPSALA S 4:51.39 25m
2019-10-13 13:55:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner