2020-06-01   05:39:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 13/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 38, 100m Frisim Damer
Final 1 (13)
Sponsor: UGP 1 2019-2020
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:01
1 25m
226 2 Ella Åkerberg 2006 VÄSTERÅS 25m
213 3 Elsa Danielsson 2007 VÄSTERÅS 1:38.15 25m
167 4 Sara Högdin 2007 UPSALA S 1:27.22 25m
84 5 Filippa Daleving 2007 GÄVLE SS 1:34.78 25m
231 6 Lilian Löwgren 2007 VÄSTERÅS 25m
7 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 2 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:03
Anm tid
Start ca:
27 1 Kristina Lind 2007 SK ENA 1:26.90 25m
81 2 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 1:25.37 25m
225 3 Astrid Eriksson 2006 VÄSTERÅS 1:23.62 25m
163 4 Maj Grimnell 2007 UPSALA S 1:23.28 25m
169 5 Linnea Glantz 2007 UPSALA S 1:23.51 25m
220 6 Wilma Larsson 2007 VÄSTERÅS 1:24.61 25m
232 7 Elin Klintberg 2004 VÄSTERÅS 1:26.60 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 3 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:05
53 1 Lovisa Morén 2006 FALUN 1:23.26 25m
222 2 Emma Mattsson 2005 VÄSTERÅS 1:22.90 25m
206 3 Terese Lundberg 2004 VÄSTERÅS 1:21.79 25m
201 4 Johanna Holmberg 2007 VÄSTERÅS 1:21.39 25m
214 5 Clara Strand 2006 VÄSTERÅS 1:21.42 25m
50 6 Evelina Lemon 2006 FALUN 1:22.24 25m
127 7 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 1:23.01 50m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 4 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:07
44 1 Carla Karsberg 2007 FALUN 1:21.21 25m
20 2 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 BORLÄNGE 1:18.32 25m
42 3 Alice Lundin 2007 FALUN 1:18.16 50m
111 4 Edith Trapp-Östling 2006 SS MORA 1:16.65 25m
96 5 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 1:17.24 25m
172 6 Signe Grundemar 2006 UPSALA S 1:18.22 25m
82 7 Ebba Sundberg 2006 GÄVLE SS 1:20.70 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 5 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:09
Anm tid
Start ca:
24 1 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 1:15.97 25m
47 2 Hanna Frank 2006 FALUN 1:14.83 25m
65 3 Nathalie Stigenberg 2004 GÄVLE SS 1:14.42 25m
22 4 Ebba Axelsson 2006 BORLÄNGE 1:14.12 25m
123 5 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 1:14.34 25m
209 6 Monica Zhan 2005 VÄSTERÅS 1:14.45 25m
131 7 Ella Andersson 2007 UPSALA S 1:15.08 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 6 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:10
141 1 Alice Törnkvist 2004 UPSALA S 1:14.04 25m
161 2 Alva Marhold 2007 UPSALA S 1:13.50 25m
36 3 Alva Viker 2003 FALUN 1:13.20 25m
164 4 Märta Säfsten 2006 UPSALA S 1:13.03 25m
13 5 Elena Mortazavi 2004 BORLÄNGE 1:13.04 25m
138 6 Ebba Lundqvist 2007 UPSALA S 1:13.35 25m
4 7 Eleanor  Fredholm 2007 BOLLNÄS SS 1:14.00 50m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 7 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:12
25 1 Thea Eriksson 2006 SK ENA 1:13.01 25m
67 2 Lisa Holfve 2005 GÄVLE SS 1:12.22 25m
43 3 Emma Färlin 2006 FALUN 1:12.12 25m
80 4 Stina Hedlund Loman 2006 GÄVLE SS 1:11.92 25m
147 5 Alva Stadell 2006 UPSALA S 1:12.02 50m
48 6 Ida Tengvall Williams 2005 FALUN 1:12.14 25m
88 7 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 1:12.43 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 8 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:14
76 1 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 1:11.59 25m
93 2 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 1:11.14 25m
195 3 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 1:10.55 25m
156 4 Ida Svensson 2006 UPSALA S 1:09.98 25m
204 5 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 1:10.45 25m
122 6 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 1:10.94 25m
10 7 Emilia Lövstrand 2002 BORLÄNGE 1:11.41 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 9 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:16
187 1 Mira Myllylä 2002 VÄSTERÅS 1:09.93 25m
85 2 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 1:09.28 25m
150 3 Nora Högström 2007 UPSALA S 1:09.11 25m
66 4 Hanna  Stolt 2004 GÄVLE SS 1:08.19 25m
130 5 Lisen Myrelid 2005 UPSALA S 1:08.66 50m
70 6 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 1:09.13 25m
2 7 Edith Wallberg 2007 BOLLNÄS SS 1:09.38 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 10 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:17
205 1 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 1:07.81 50m
86 2 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 1:07.43 25m
117 3 Moa Kvarnlöf 2004 SANDVIKEN 1:06.58 25m
128 4 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 1:06.39 25m
34 5 Ellen Lundin 2005 FALUN 1:06.52 25m
115 6 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 1:06.58 25m
136 7 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 1:07.61 50m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 11 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:19
124 1 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 1:05.99 25m
149 2 Nike Söderström 2007 UPSALA S 1:05.96 25m
233 3 Elise Käck 2006 VAIK SK 1:05.29 25m
69 4 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 1:04.86 25m
188 5 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 1:05.02 25m
135 6 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 1:05.47 25m
64 7 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 1:05.98 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 12 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:20
185 1 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 1:04.72 25m
132 2 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 1:04.44 50m
181 3 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 1:03.47 25m
33 4 Amanda Jobs 2003 FALUN 1:02.59 25m
12 5 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 1:02.75 25m
180 6 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 1:04.40 25m
191 7 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:04.56 25m
Gren 38, 100m Frisim Damer Final 13 (13)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:22
177 1 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 1:01.89 25m
119 2 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 1:01.61 25m
116 3 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 1:01.56 25m
35 4 Julia Lindgren 2004 FALUN 58.80 25m
41 5 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:01.53 25m
184 6 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 1:01.59 25m
120 7 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 1:01.78 25m
2019-10-13 13:55:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner