2020-06-01   05:36:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Falun

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 13/10 Klockan 15.00 (Insim kl. 14.00)

Document
Heatlista
Ungdoms GP 1 2019-2020 Falun
Plats: Lugnets Simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer
Final 1 (12)
Sponsor: Falu Sprint Cup 2019
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:49
1 25m
2 25m
223 3 Svea Rådman 2007 VÄSTERÅS 25m
48 4 Ida Tengvall Williams 2005 FALUN 25m
213 5 Elsa Danielsson 2007 VÄSTERÅS 25m
6 25m
7 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:50
Anm tid
Start ca:
232 1 Elin Klintberg 2004 VÄSTERÅS 25m
166 2 Isabelle Vallgren 2006 UPSALA S 50.27 25m
27 3 Kristina Lind 2007 SK ENA 49.32 25m
163 4 Maj Grimnell 2007 UPSALA S 46.66 25m
167 5 Sara Högdin 2007 UPSALA S 48.22 25m
127 6 Alva Brandt 2007 SÖDERHAMN 49.34 50m
53 7 Lovisa Morén 2006 FALUN 56.92 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:51
82 1 Ebba Sundberg 2006 GÄVLE SS 46.61 25m
131 2 Ella Andersson 2007 UPSALA S 45.05 25m
103 3 Lovisa Leonardsson 2005 LUDVIKA SS 43.84 25m
221 4 Armita Samani 2003 VÄSTERÅS 43.31 25m
220 5 Wilma Larsson 2007 VÄSTERÅS 43.33 25m
230 6 Joline Smeds 2006 VÄSTERÅS 43.91 25m
21 7 Saimi Lylander 2009 BORLÄNGE 45.95 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:52
42 1 Alice Lundin 2007 FALUN 43.26 50m
81 2 Ronja Nordlund 2006 GÄVLE SS 42.80 25m
224 3 Kajsa Trossmo 2008 VÄSTERÅS 41.57 25m
44 4 Carla Karsberg 2007 FALUN 40.89 50m
50 5 Evelina Lemon 2006 FALUN 41.50 25m
20 6 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 BORLÄNGE 42.79 25m
165 7 Tea Wetterbom 2006 UPSALA S 43.17 50m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:54
Anm tid
Start ca:
96 1 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 HEDEMORA 40.64 25m
46 2 Doris von Hofsten 2008 FALUN 40.48 50m
199 3 Emilia Romberg 2005 VÄSTERÅS 40.39 25m
24 4 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 39.25 25m
15 5 Melina Abrishami 2006 BORLÄNGE 39.29 25m
80 6 Stina Hedlund Loman 2006 GÄVLE SS 40.45 25m
175 7 Louise Pallas 2006 UPSALA S 40.62 50m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:55
141 1 Alice Törnkvist 2004 UPSALA S 39.23 50m
43 2 Emma Färlin 2006 FALUN 38.85 25m
209 3 Monica Zhan 2005 VÄSTERÅS 38.41 25m
4 4 Eleanor  Fredholm 2007 BOLLNÄS SS 37.47 25m
76 5 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 37.57 25m
111 6 Edith Trapp-Östling 2006 SS MORA 38.77 25m
201 7 Johanna Holmberg 2007 VÄSTERÅS 39.22 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:56
156 1 Ida Svensson 2006 UPSALA S 37.13 25m
161 2 Alva Marhold 2007 UPSALA S 36.79 25m
93 3 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 36.23 25m
140 4 Edith Lindhagen 2004 UPSALA S 35.98 50m
136 5 Hilma Wahlström 2006 UPSALA S 36.18 25m
13 6 Elena Mortazavi 2004 BORLÄNGE 36.52 25m
123 7 Märta Karlsson 2007 SÖDERHAMN 36.93 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:57
147 1 Alva Stadell 2006 UPSALA S 35.92 25m
122 2 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 35.63 25m
74 3 Maja Edring 2002 GÄVLE SS 35.38 25m
200 4 Soobin Åkerlund 2004 VÄSTERÅS 34.09 25m
188 5 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 34.63 50m
204 6 Evelina Killiner 2004 VÄSTERÅS 35.47 25m
47 7 Hanna Frank 2006 FALUN 35.64 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:58
132 1 Sofia  Wennerberg 2005 UPSALA S 34.04 50m
88 2 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 33.59 25m
36 3 Alva Viker 2003 FALUN 33.46 25m
177 4 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 33.08 25m
143 5 Clara Frykberg 2005 UPSALA S 33.26 50m
128 6 Alma Bergqvist 2005 UPSALA S 33.51 25m
70 7 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 33.61 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:59
32 1 Jessika Borbos 2001 FALUN 32.91 25m
178 2 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 32.63 25m
183 3 Lina Rehnman 2002 VÄSTERÅS 32.13 25m
176 4 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 31.99 25m
34 5 Ellen Lundin 2005 FALUN 32.06 25m
119 6 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 32.24 50m
124 7 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 32.64 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:00
135 1 Joanna Sundqvist 2005 UPSALA S 31.95 25m
233 2 Elise Käck 2006 VAIK SK 31.94 25m
181 3 Edith Engström 2002 VÄSTERÅS 31.45 25m
12 4 Louise Haglöv 2003 BORLÄNGE 31.27 25m
184 5 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 31.37 50m
185 6 Astrid Engström 2004 VÄSTERÅS 31.47 25m
14 7 Olivia Nyström 2006 BORLÄNGE 31.95 25m
Gren 40, 50m Fjärilsim Damer Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:01
180 1 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 31.19 25m
41 2 Sara Strömsöe 2006 FALUN 30.93 25m
57 3 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 30.09 25m
35 4 Julia Lindgren 2004 FALUN 28.43 25m
33 5 Amanda Jobs 2003 FALUN 29.59 25m
62 6 Lisa Löf 2004 GÄVLE SS 30.22 25m
120 7 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 30.98 25m
2019-10-13 13:55:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner