Startliste for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Kortbane |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
2 |
Jonathan Løgstrup Sørensen |
2006 |
0621AS |
KOLDING |
|
25m |
|
19 |
3 |
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
RINGE |
|
25m |
1:45.21 |
92 |
4 |
Sebastian N Pedersen |
2007 |
0785AM |
ERRITSØ |
|
25m |
1:46.87 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Malthe Petersen |
2008 |
0885AA |
FREM |
|
25m |
1:40.45 |
7 |
2 |
Jacob Landtved |
2006 |
0611AB |
RINGE |
|
25m |
1:38.36 |
94 |
3 |
Bastian Ladekjær |
2007 |
0705AK |
DELTA |
|
25m |
1:37.73 |
90 |
4 |
Felix Nielsen |
2006 |
0683AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:38.17 |
140 |
5 |
Max Sierszecki |
2007 |
0735AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:39.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
RINGE |
|
25m |
1:32.60 |
107 |
2 |
Mads Møller Rieck |
2006 |
0651AO |
DELTA |
|
25m |
1:30.73 |
100 |
3 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
DELTA |
|
25m |
1:29.91 |
111 |
4 |
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
DELTA |
|
25m |
1:30.68 |
11 |
5 |
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
RINGE |
|
25m |
1:32.07 |
21 |
6 |
Rasmus Bjerre |
2008 |
0801AD |
RINGE |
|
25m |
1:37.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
0619AH |
ODENSE |
|
25m |
1:28.39 |
2 |
2 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
0695AJ |
RINGE |
|
25m |
1:22.35 |
77 |
3 |
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.95 |
87 |
4 |
Asger Nielsen |
2005 |
0595AP |
ERRITSØ |
|
25m |
1:21.93 |
131 |
5 |
Felix Wetcke-Brask |
2006 |
0613AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:22.53 |
122 |
6 |
Marcus Berg |
2007 |
0723AO |
SVENDBORG |
|
25m |
1:28.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.08 |
99 |
2 |
Jakob Kristensen |
2006 |
0613AI |
DELTA |
|
25m |
1:17.54 |
176 |
3 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
ODENSE |
|
25m |
1:16.03 |
72 |
4 |
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.49 |
155 |
5 |
Martin Christensen |
2006 |
0601AH |
VEJLE |
|
25m |
1:18.08 |
76 |
6 |
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Christian N. Christensen |
2006 |
0621AH |
KOLDING |
|
25m |
1:15.33 |
184 |
2 |
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
ODENSE |
|
25m |
1:13.02 |
35 |
3 |
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
NYBORG |
|
25m |
1:12.20 |
110 |
4 |
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
DELTA |
|
25m |
1:12.58 |
154 |
5 |
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
VEJLE |
|
25m |
1:13.95 |
82 |
6 |
Oskar Foss |
2006 |
0677AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:15.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
NYBORG |
|
25m |
1:11.52 |
1 |
2 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
RINGE |
|
25m |
1:10.20 |
95 |
3 |
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
DELTA |
|
25m |
1:05.97 |
5 |
4 |
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
RINGE |
|
25m |
1:08.85 |
33 |
5 |
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
NYBORG |
|
25m |
1:11.37 |
103 |
6 |
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
0661AO |
DELTA |
|
25m |
1:11.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg |
Udskriftstidspunkt |
09:40 |
|