2020-02-28   01:11:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Heatlista
UGP1 och Brunflo Cup
Plats: Arrangör: SK Ägir
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC
Final 1 (8)
Sponsor: Kannegeisser Civilworks AB
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:10
1 25m
102 2 Alva Forsberg 2008 SK ÄGIR 25m
44 3 alma djusberg 2008 SK ÄGIR 25m
105 4 Stacy Yav 2007 SK ÄGIR 25m
5 25m
6 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:11
100 1 Asha Murad 2007 SK ÄGIR 25m
43 2 Alva Ekerlid 2008 SK ÄGIR 25m
107 3 Alexa Nyström 2008 SK ÄGIR 25m
96 4 Emma Mattsson 2006 SK ÄGIR 25m
46 5 Moa Bergman 2006 SK ÄGIR 25m
6 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:12
99 1 Vera Laxbäck 2009 SK ÄGIR 1:11.82 25m
38 2 Lilly Utterström 2007 NJURUNDA 53.28 25m
95 3 Freja Lorentzen 2007 SK ÄGIR 52.65 50m
30 4 Elma Neuman 2008 NJURUNDA 53.21 25m
88 5 Julia Johansson 2008 SK ÄGIR 59.17 25m
90 6 Towa Carlberg 2008 SK ÄGIR 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:14
64 1 Jasmine Rydefjord 2007 SK ÄGIR 51.36 25m
36 2 Anna-Klara Sundström 2007 NJURUNDA 50.77 25m
75 3 Nike Wassberg 2006 SK ÄGIR 50.60 25m
1 4 Kristina Vestman 2004 HÄRNÖSAND 50.71 25m
81 5 Linnea Wallskog 2008 SK ÄGIR 51.34 50m
33 6 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 52.16 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:15
41 1 Elsa von Essen 2007 NJURUNDA 49.30 25m
91 2 Linnea Drewes 2004 SK ÄGIR 48.80 25m
52 3 Olivia Johansson 2002 SK ÄGIR 48.61 25m
84 4 Emelie Betzel 2008 SK ÄGIR 48.71 50m
40 5 Olivia Palin 2008 NJURUNDA 48.83 50m
37 6 Elsa  Larsson 2008 NJURUNDA 50.40 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:16
Anm tid
Start ca:
97 1 Juni D. Linder 2008 SK ÄGIR 47.69 50m
3 2 Ella Heed 2005 HÄRNÖSAND 44.97 25m
28 3 Tova Persson 2005 NJURUNDA 44.12 25m
71 4 Tove Rehnstedt 2005 SK ÄGIR 44.84 25m
39 5 Maja Modin 2008 NJURUNDA 46.88 25m
83 6 Linnea Betzel 2007 SK ÄGIR 47.76 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:18
78 1 Kristina Kannegiesser 2004 SK ÄGIR 42.02 25m
57 2 Tess Viggeborn 2003 SK ÄGIR 41.77 25m
69 3 Alma Enarsson 2003 SK ÄGIR 40.30 25m
4 4 Ida Eriksson 2005 HÄRNÖSAND 41.21 25m
2 5 Moa Berglund 2004 HÄRNÖSAND 41.82 25m
11 6 Felicia Hjälte 2002 LULEÅ SS 43.15 25m
Gren 11, 50m Bröstsim Damer BC Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:19
85 1 Alice Eriksson 2004 SK ÄGIR 39.26 50m
53 2 Selma Zachrisson 2003 SK ÄGIR 38.25 25m
15 3 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 32.88 25m
5 4 Ronja Widell 2004 HÄRNÖSAND 36.17 25m
6 5 Linnea Sjöberg 2006 HÄRNÖSAND 38.77 25m
20 6 Ebba Lindblom 2004 NJURUNDA 39.34 25m
2019-10-12 12:53:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner