2020-02-27   12:55:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Brunflo (och Brunflo Cup)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Heatlista
UGP1 och Brunflo Cup
Plats: Arrangör: SK Ägir
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC
Final 1 (8)
Sponsor: Zenjo Verktygsteknik AB
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:32
98 1 Ingrid Jonsson 2008 SK ÄGIR 25m
43 2 Alva Ekerlid 2008 SK ÄGIR 25m
100 3 Asha Murad 2007 SK ÄGIR 25m
107 4 Alexa Nyström 2008 SK ÄGIR 25m
105 5 Stacy Yav 2007 SK ÄGIR 25m
6 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:34
96 1 Emma Mattsson 2006 SK ÄGIR 25m
90 2 Towa Carlberg 2008 SK ÄGIR 25m
88 3 Julia Johansson 2008 SK ÄGIR 53.68 25m
99 4 Vera Laxbäck 2009 SK ÄGIR 1:04.02 25m
47 5 Maya Kram 2008 SK ÄGIR 25m
44 6 alma djusberg 2008 SK ÄGIR 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:36
102 1 Alva Forsberg 2008 SK ÄGIR 50.88 25m
64 2 Jasmine Rydefjord 2007 SK ÄGIR 47.21 25m
41 3 Elsa von Essen 2007 NJURUNDA 46.80 25m
40 4 Olivia Palin 2008 NJURUNDA 47.02 25m
87 5 Ida Persson Paletun 2008 SK ÄGIR 49.63 25m
38 6 Lilly Utterström 2007 NJURUNDA 51.49 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:37
84 1 Emelie Betzel 2008 SK ÄGIR 44.88 25m
86 2 Theresia Haraldsson 2006 SK ÄGIR 44.05 25m
36 3 Anna-Klara Sundström 2007 NJURUNDA 43.36 25m
52 4 Olivia Johansson 2002 SK ÄGIR 43.71 25m
97 5 Juni D. Linder 2008 SK ÄGIR 44.46 50m
33 6 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 46.46 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:39
37 1 Elsa  Larsson 2008 NJURUNDA 42.78 25m
29 2 Wilja Edin 2006 NJURUNDA 41.48 50m
65 3 Tuva Wallskog 2004 SK ÄGIR 40.59 25m
30 4 Elma Neuman 2008 NJURUNDA 41.25 25m
81 5 Linnea Wallskog 2008 SK ÄGIR 42.53 50m
91 6 Linnea Drewes 2004 SK ÄGIR 43.03 50m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:40
Anm tid
Start ca:
17 1 Lovisa Lundblad 2003 NJURUNDA 38.14 25m
74 2 Irene Nasta 2004 SK ÄGIR 38.01 25m
1 3 Kristina Vestman 2004 HÄRNÖSAND 37.33 25m
79 4 Ella Wesslau 2004 SK ÄGIR 37.47 25m
4 5 Ida Eriksson 2005 HÄRNÖSAND 38.08 50m
73 6 Meja Boson 2006 SK ÄGIR 39.63 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:41
3 1 Ella Heed 2005 HÄRNÖSAND 37.07 25m
23 2 Isabelle Grönlund 2004 NJURUNDA 36.21 25m
56 3 Sofia Boije 2003 SK ÄGIR 35.65 25m
57 4 Tess Viggeborn 2003 SK ÄGIR 36.12 25m
12 5 Lotta Larsson Wermelin 2002 NJURUNDA 36.44 25m
69 6 Alma Enarsson 2003 SK ÄGIR 37.29 25m
Gren 3, 50m Ryggsim Damer BC Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:43
71 1 Tove Rehnstedt 2005 SK ÄGIR 34.60 25m
54 2 Filippa Jakobsson 2003 SK ÄGIR 32.71 25m
24 3 Gloria Muzito 2002 NJURUNDA 31.37 25m
25 4 Joyce Muzito 2001 NJURUNDA 32.38 25m
11 5 Felicia Hjälte 2002 LULEÅ SS 33.72 25m
16 6 Saga Persson 2003 NJURUNDA 35.09 25m
2019-10-12 12:53:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Ägir

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner