2020-03-31   19:38:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
1 50m Frisim Damer
Sponsor: TYR
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 63 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 26.82
2 135 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 25m 26.89
3 156 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 27.05
4 20 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 25m 27.40
5 110 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 25m 27.81
6 10 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 27.83
7 28 Elin Logander Eskilstuna Simklubb 2005 AS8605 25m 27.94
8 250 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 25m 27.97 EFT
9 191 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 27.98
10 188 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 28.08
11 7 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 25m 28.10
12 160 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 28.25 EFT
13 67 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 28.26
14 61 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 25m 28.30
15 104 Anna Ladis Täby Sim 2001 BH7801 25m 28.37
16 80 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 2004 AF8804 25m 28.64
17 16 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 25m 28.81
18 9 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 25m 28.94
19 177 Linnea Zetterlund Upplands-Bro Simsällskap 2003 AO5403 25m 29.04
20 18 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 25m 29.31
21 29 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 29.67
22 126 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 29.72
23 229 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 25m 29.74
24 197 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 25m 29.75
25 139 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 29.79
26 134 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 29.95
27 62 Ellen Lundin Falu Simsällskap 2005 AB5405 25m 30.00
28 199 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 25m 30.12
29 15 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 25m 30.20
30 65 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 30.21
31 233 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 25m 30.23
32 116 Emelie Bergvall Täby Sim 2003 BC4603 25m 30.54
33 118 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 30.61
34 125 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 30.62
35 97 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 30.87
36 25 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 25m 30.87
37 235 Vera Romin Strängnäs Simklubb 2005 AG1605 25m 30.93
38 31 Selma Hasanbegovic Eskilstuna Simklubb 2005 BC6605 25m 31.02
39 227 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 2002 AN7402 25m 31.04
40 34 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 31.13
41 231 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ2805 25m 31.23
42 244 Tyra Håkanson Reneström Strängnäs Simklubb 2003 CA3603 25m 31.26
43 145 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m 31.33
44 176 Selma Åström Upplands-Bro Simsällskap 2003 AA5403 25m 31.43
45 182 Ellen Sundquist Upplands-Bro Simsällskap 2006 AU8406 25m 32.11
46 114 Dina Larsson Täby Sim 2004 AN1804 25m 32.11
47 22 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 32.18
48 2 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 32.19
49 85 Elin Andersson Katrineholms Simsällskap 2005 AU7405 25m 32.23
50 26 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m 32.25
51 66 Moa Öhlund Falu Simsällskap 2005 AU0805 25m 32.28
52 74 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m 32.36
53 228 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 32.84
54 96 Elsa Olsson Mariestads Simsällskap 2003 AP4803 25m 32.87
55 202 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 33.04
56 70 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 33.08
57 3 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 2005 BD5805 25m 33.15
58 178 Elsa Kjellström Upplands-Bro Simsällskap 2006 AA1406 25m 33.74
59 180 Elin Söderlund Upplands-Bro Simsällskap 2006 AJ6206 25m 33.76
60 179 Linnea Malm Upplands-Bro Simsällskap 2005 AS2405 25m 33.99
61 84 Kajsa Ejdvinsson Katrineholms Simsällskap 2004 BH5604 25m 34.15
62 91 Agnes Skog Katrineholms Simsällskap 2006 BG4406 25m 34.16
63 240 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 34.39
64 23 Linnéa Magnusson Eskilstuna Simklubb 2005 AH1405 50m 34.69
65 69 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 50m 34.70
66 1 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 34.72
67 204 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 25m 34.88
68 245 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 25m 34.97
69 30 Amanda Malmström Eskilstuna Simklubb 2007 AE1407 25m 35.00
70 201 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 35.00
71 100 Emmie Wendborg Nyköpings Simsällskap 2006 AN1606 25m 35.03
72 236 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 50m 35.05
73 207 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 50m 35.38
74 208 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 50m 35.44
75 73 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 35.50
76 71 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 35.79
77 205 Ingrid Hiding Örebro Simallians 2006 AX6406 25m 36.31
78 242 Louise Lowe Strängnäs Simklubb 2005 BJ2805 50m 36.35
79 75 Thea Klingberg Falu Simsällskap 2006 BC1806 25m 36.40
80 42 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 36.75
81 209 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 36.79
82 39 Ellen Vikström Eskilstuna Simklubb 2006 BK8606 50m 37.13
83 206 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 50m 37.78
84 43 Maya-Li Orrego Eskilstuna Simklubb 2008 AT0808 25m 38.11
85 211 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 25m 38.30
86 89 Cindra Lindström Katrineholms Simsällskap 2006 AS4806 25m 38.53
87 238 Paula Edebrink Strängnäs Simklubb 2006 AP4806 50m 40.51
88 212 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 25m 41.16
89 210 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 50m 41.55
90 184 Noelia Cypriansen Upplands-Bro Simsällskap 2009 AG7409 25m 45.60
91 215 Laila Pietsch Örebro Simallians 2010 AB1410 25m 45.70
92 78 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 45.72
93 217 Cassandra Norlander Örebro Simallians 2008 AX7808 25m 54.17
94 92 Ella Forsmark Katrineholms Simsällskap 2005 BX7005 25m
2019-10-17 08:42:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
2 50m Frisim Herrar
Sponsor: TYR
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 185 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 25m 22.12
2 6 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 25m 23.34
3 190 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 25m 24.53
4 200 Rudolfs Stupans Örebro Simallians 1999 AX0599 25m 24.71
5 79 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 24.81
6 193 Hannes Börjel Örebro Simallians 2002 AO4502 25m 25.32
7 5 Eldin Kadic Eskilstuna Simklubb 1999 AG5199 25m 25.47
8 195 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 25.81
9 14 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 25m 26.22
10 8 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 25m 26.27
11 13 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 25m 26.51
12 132 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 26.58
13 198 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 50m 26.79
14 214 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 26.81
15 82 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 27.06
16 87 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 27.25
17 230 David Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2004 AO2104 25m 27.89
18 24 Maximilian Holm Eskilstuna Simklubb 2005 AD7305 25m 27.97
19 234 Artur Romin Strängnäs Simklubb 2003 AJ0303 25m 28.16
20 98 Ludvig  Persson Nyköpings Simsällskap 2004 AD9304 25m 28.17
21 129 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 25m 28.33
22 232 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 28.80
23 11 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 25m 28.82
24 37 Mario Orrego Eskilstuna Simklubb 2006 AR5106 25m 28.88 EFT
25 189 William Forsström Örebro Simallians 2002 AM0902 25m 29.28
26 99 Lucas Wendborg Nyköpings Simsällskap 2004 AH1104 25m 29.51
27 239 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 25m 29.95
28 130 Albin Kappling Täby Sim 2003 AS2503 25m 30.04
29 64 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m 30.06
30 246 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 30.27
31 150 Eric Fransson Täby Sim 2006 AN0506 25m 30.77
32 17 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 25m 30.85
33 88 Gustav Fager Katrineholms Simsällskap 2007 AC6707 25m 31.01
34 72 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 2006 AN6306 25m 31.06
35 151 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 31.11
36 243 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 25m 31.26
37 158 Filip Norlin Täby Sim 2005 AV5505 25m 31.57
38 68 Gustav Bondensson Falu Simsällskap 2007 AD7307 25m 32.07
39 203 Emil Jörstad Örebro Simallians 2008 AB7508 25m 32.22
40 4 Viggo Redlund Simklubben Ena 2005 AV2305 25m 32.67
41 254 Alfred Lindberg Upplands-Bro Simsällskap 2004 AX4304 25m 32.97 EFT
42 251 Filip Bjällås Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA7107 25m 33.07 EFT
43 237 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 33.49
44 36 Carl Larsson Eskilstuna Simklubb 2006 AO6306 25m 34.10
45 40 Hanliang Xie Eskilstuna Simklubb 2006 AS5706 50m 34.52
46 35 Jacky Thai Eskilstuna Simklubb 2007 AF8707 25m 34.83
47 90 Johan Ekroth Katrineholms Simsällskap 2002 AZ9702 25m 35.45
48 86 Felix Eriksson Katrineholms Simsällskap 2005 AI0705 25m 35.75
49 32 Oscar Åhlén Eskilstuna Simklubb 2008 AA7708 25m 36.03
50 253 Axel Svensson Upplands-Bro Simsällskap 2006 AG1306 25m 36.53 EFT
51 76 Linus Bäcke Falu Simsällskap 2006 AW0906 25m 37.56
52 216 Sebastian Norlander Örebro Simallians 2007 AO1907 25m 38.14
53 252 Albert Sjögren Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA8107 25m 38.91 EFT
54 181 William Vide Upplands-Bro Simsällskap 2008 AA5308 25m 39.41
55 83 August Siverskog Katrineholms Simsällskap 2007 AA8707 25m 40.48
56 33 Oliver Sohlén Eskilstuna Simklubb 2009 AA3109 25m 41.51
57 94 Melvin Eriksson Köpings Simsällskap 2006 AW1306 25m 42.06
58 218 Boris Fernandez Örebro Simallians 2010 AC4310 25m 44.41
59 95 Dante Leval Köpings Simsällskap 2007 AT6307 25m 44.91
60 213 Edwin Svedell Örebro Simallians 2006 AS8106 25m 45.73
61 41 Olle Jansten Eskilstuna Simklubb 2007 AM7707 25m 48.51
2019-10-17 08:41:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
3 200m Bröstsim Damer
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 194 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 25m 2:27.51
2 109 Ingrid Franks Täby Sim 2003 AT5603 25m 2:39.48
3 106 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 25m 2:39.49
4 105 Smilla Hedlund Täby Sim 2001 BH5801 25m 2:46.40
5 15 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 25m 2:47.36
6 9 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 25m 2:48.99
7 103 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 25m 2:49.71
8 113 Engla Ellbrant Täby Sim 2004 AK2204 25m 2:52.65
9 27 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 25m 2:54.18
10 124 Emma Sommar Täby Sim 2004 BA5604 25m 2:54.23
11 28 Elin Logander Eskilstuna Simklubb 2005 AS8605 25m 2:54.39
12 65 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 2:56.29
13 119 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 2:57.25
14 157 Amanda Sandberg Täby Sim 2003 CC3403 25m 2:58.00
15 196 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 50m 3:00.25
16 148 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 50m 3:00.70
17 140 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 3:02.53
18 244 Tyra Håkanson Reneström Strängnäs Simklubb 2003 CA3603 25m 3:04.75
19 136 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 3:06.17
20 19 Ellen Roos Eskilstuna Simklubb 2005 AF1605 25m 3:06.36
21 104 Anna Ladis Täby Sim 2001 BH7801 25m 3:09.15
22 2 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 3:13.25
23 34 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 3:14.87
24 228 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 3:20.31
25 84 Kajsa Ejdvinsson Katrineholms Simsällskap 2004 BH5604 25m 3:20.73
26 3 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 2005 BD5805 25m 3:20.91
27 202 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 3:26.85
28 235 Vera Romin Strängnäs Simklubb 2005 AG1605 50m 3:28.19
29 236 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 50m 3:28.74
30 70 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 3:39.21
31 89 Cindra Lindström Katrineholms Simsällskap 2006 AS4806 25m 3:41.77
32 211 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 25m 3:46.42
33 31 Selma Hasanbegovic Eskilstuna Simklubb 2005 BC6605 25m 3:55.20
34 212 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 25m 3:58.67
35 209 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 4:16.75
36 92 Ella Forsmark Katrineholms Simsällskap 2005 BX7005 25m
37 183 Ebba Fors Upplands-Bro Simsällskap 2006 BI7806 25m
38 144 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m
39 242 Louise Lowe Strängnäs Simklubb 2005 BJ2805 25m
2019-10-17 08:41:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
4 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 185 Jonathan Kling Örebro Simallians 1993 AF1193 25m 54.46
2 6 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 25m 54.72
3 186 Simon Baastad Örebro Simallians 2002 AC2102 25m 1:01.72
4 111 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 25m 1:02.77
5 115 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 50m 1:03.51
6 102 Andres Pöllänen Täby Sim 2001 AM5901 25m 1:03.55
7 112 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 50m 1:03.73
8 214 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 1:04.11
9 79 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 1:04.27
10 14 Axel Thorsén Eskilstuna Simklubb 2003 AH6503 25m 1:07.00
11 11 Fredrik Karlsson Eskilstuna Simklubb 2004 AB7104 25m 1:07.30
12 13 Henrik Tran Eskilstuna Simklubb 2004 AC0704 25m 1:07.36
13 37 Mario Orrego Eskilstuna Simklubb 2006 AR5106 25m 1:08.57
14 132 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 1:09.46
15 232 Leo Karlsson Hallsberg Kumla Simklubb 2006 AH6706 25m 1:10.70
16 234 Artur Romin Strängnäs Simklubb 2003 AJ0303 25m 1:11.19
17 98 Ludvig  Persson Nyköpings Simsällskap 2004 AD9304 25m 1:11.67
18 120 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 1:13.36
19 239 Elias Arvidsson Strängnäs Simklubb 2005 AN7705 25m 1:13.53 EFT
20 17 Eric Åhlén Eskilstuna Simklubb 2006 AA1506 25m 1:15.59
21 64 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m 1:18.09
22 152 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 1:18.89
23 155 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 50m 1:19.50
24 147 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 50m 1:20.62
25 243 Adam Lidholm Strängnäs Simklubb 2006 AM4306 25m 1:21.78
26 237 Sigvard Göransson Strängnäs Simklubb 2007 AB6707 25m 1:22.44
27 151 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 50m 1:23.83
28 4 Viggo Redlund Simklubben Ena 2005 AV2305 50m 1:24.03
29 36 Carl Larsson Eskilstuna Simklubb 2006 AO6306 25m 1:24.79
30 203 Emil Jörstad Örebro Simallians 2008 AB7508 25m 1:32.41
31 149 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 1:36.57
32 153 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 50m 1:43.27
33 253 Axel Svensson Upplands-Bro Simsällskap 2006 AG1306 25m 1:45.68 EFT
2019-10-17 08:41:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
5 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 63 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 1:04.04
2 61 Amanda Jobs Falu Simsällskap 2003 AK0203 25m 1:04.99
3 250 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 25m 1:05.59 EFT
4 108 Jennie Ewerbring Täby Sim 2003 AT6603 50m 1:06.10
5 16 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 50m 1:06.24
6 191 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 1:06.45
7 126 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 1:06.75
8 196 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 25m 1:07.35
9 197 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 50m 1:07.52
10 10 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 1:07.55
11 101 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 25m 1:07.67
12 160 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 1:07.72 EFT
13 110 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 25m 1:08.34
14 233 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 25m 1:10.75
15 125 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 50m 1:12.30
16 67 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 1:12.76
17 187 Jennifer Titus Örebro Simallians 2002 AG5402 25m 1:12.98
18 29 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 2005 AU9205 25m 1:13.09
19 103 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 50m 1:13.51
20 62 Ellen Lundin Falu Simsällskap 2005 AB5405 25m 1:13.62
21 143 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 25m 1:14.28
22 27 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 25m 1:14.43
23 123 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 25m 1:15.27
24 133 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 1:17.52
25 116 Emelie Bergvall Täby Sim 2003 BC4603 25m 1:17.52
26 140 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 1:18.95
27 134 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 1:19.42
28 25 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 25m 1:21.40
29 113 Engla Ellbrant Täby Sim 2004 AK2204 25m 1:22.10
30 22 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 25m 1:22.57
31 97 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:22.89
32 137 Tuva Lundberg Täby Sim 2006 AJ6406 25m 1:23.87
33 131 Maja Lingham Täby Sim 2004 BC8204 25m 1:27.13
34 208 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 25m 1:32.03
35 146 Ida Lindqvist Täby Sim 2005 BH5205 50m 1:32.04
36 85 Elin Andersson Katrineholms Simsällskap 2005 AU7405 25m 1:32.28
37 2 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 1:32.64
38 179 Linnea Malm Upplands-Bro Simsällskap 2005 AS2405 25m 1:32.77
39 207 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 1:32.78
40 202 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 1:34.06
41 1 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 1:34.29
42 70 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 1:35.21
43 204 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 25m 1:40.62
44 91 Agnes Skog Katrineholms Simsällskap 2006 BG4406 25m 1:41.66
45 206 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 25m 1:43.62
46 141 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 1:47.63
47 205 Ingrid Hiding Örebro Simallians 2006 AX6406 25m 1:47.68
48 138 Emma Olsson Sande Täby Sim 2005 AU5205 50m 1:50.18
49 154 Ellie Söderholm Täby Sim 2005 BR1405 25m 1:51.57
50 210 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 25m 1:56.20
51 183 Ebba Fors Upplands-Bro Simsällskap 2006 BI7806 25m
52 180 Elin Söderlund Upplands-Bro Simsällskap 2006 AJ6206 25m
53 42 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m
2019-10-17 08:41:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
6 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 198 Anton Svennberg Örebro Simallians 2002 AV3702 25m 2:34.13
2 195 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 2:37.28
3 117 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 50m 2:39.39
4 142 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 2:39.73
5 82 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 2:42.03
6 189 William Forsström Örebro Simallians 2002 AM0902 25m 2:51.32
7 246 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 50m 3:12.30
8 21 Olle Thorsén Eskilstuna Simklubb 2006 AA6706 50m 3:21.97
9 90 Johan Ekroth Katrineholms Simsällskap 2002 AZ9702 25m 3:47.78
10 254 Alfred Lindberg Upplands-Bro Simsällskap 2004 AX4304 25m EFT
11 40 Hanliang Xie Eskilstuna Simklubb 2006 AS5706 25m
12 216 Sebastian Norlander Örebro Simallians 2007 AO1907 25m
13 218 Boris Fernandez Örebro Simallians 2010 AC4310 25m
14 83 August Siverskog Katrineholms Simsällskap 2007 AA8707 25m
2019-10-17 08:41:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
7 100m Ryggsim Damer
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 135 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 25m 1:04.36
2 188 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 1:06.18
3 63 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 1:06.35
4 156 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 1:07.96
5 191 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 1:08.00
6 192 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 1:08.37
7 18 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 25m 1:08.56
8 101 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 25m 1:08.90
9 159 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 50m 1:10.31
10 7 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 25m 1:10.59
11 20 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 25m 1:11.49
12 114 Dina Larsson Täby Sim 2004 AN1804 50m 1:11.69
13 233 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 25m 1:11.82
14 65 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 1:12.48
15 10 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 1:12.61
16 229 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 25m 1:12.63
17 27 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 25m 1:13.70
18 80 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 2004 AF8804 25m 1:13.98
19 139 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 1:14.22
20 123 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 25m 1:14.48
21 133 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 1:14.62
22 145 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m 1:14.78
23 62 Ellen Lundin Falu Simsällskap 2005 AB5405 25m 1:14.99
24 199 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 25m 1:15.01
25 227 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 2002 AN7402 25m 1:15.01
26 105 Smilla Hedlund Täby Sim 2001 BH5801 25m 1:15.25
27 137 Tuva Lundberg Täby Sim 2006 AJ6406 25m 1:15.81
28 118 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 1:16.49
29 143 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 25m 1:18.91
30 26 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m 1:19.22
31 131 Maja Lingham Täby Sim 2004 BC8204 25m 1:19.52
32 201 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 1:20.62
33 97 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:20.92
34 2 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 1:22.32
35 146 Ida Lindqvist Täby Sim 2005 BH5205 25m 1:22.42
36 34 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 1:22.73
37 202 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 1:23.26
38 207 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 1:25.09
39 3 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 2005 BD5805 25m 1:25.71
40 179 Linnea Malm Upplands-Bro Simsällskap 2005 AS2405 25m 1:26.77
41 96 Elsa Olsson Mariestads Simsällskap 2003 AP4803 25m 1:26.78
42 100 Emmie Wendborg Nyköpings Simsällskap 2006 AN1606 25m 1:27.54
43 138 Emma Olsson Sande Täby Sim 2005 AU5205 25m 1:27.81
44 236 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 25m 1:27.85
45 69 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 25m 1:27.96
46 208 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 25m 1:28.12
47 23 Linnéa Magnusson Eskilstuna Simklubb 2005 AH1405 25m 1:28.84
48 141 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 1:28.86
49 205 Ingrid Hiding Örebro Simallians 2006 AX6406 25m 1:29.08
50 73 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 1:29.57
51 182 Ellen Sundquist Upplands-Bro Simsällskap 2006 AU8406 25m 1:29.80
52 71 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 1:30.18
53 204 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 25m 1:30.75
54 1 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 1:30.78
55 144 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m 1:31.85
56 154 Ellie Söderholm Täby Sim 2005 BR1405 50m 1:32.59
57 180 Elin Söderlund Upplands-Bro Simsällskap 2006 AJ6206 25m 1:32.64
58 238 Paula Edebrink Strängnäs Simklubb 2006 AP4806 25m 1:33.10
59 212 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 25m 1:33.85
60 209 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 1:34.29
61 42 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 1:35.18
62 245 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m 1:35.35
63 39 Ellen Vikström Eskilstuna Simklubb 2006 BK8606 25m 1:36.20
64 211 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 25m 1:40.02
65 38 Agnes Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2007 AV1807 25m 1:40.77
66 89 Cindra Lindström Katrineholms Simsällskap 2006 AS4806 25m 1:43.44
67 210 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 50m 1:52.30
68 215 Laila Pietsch Örebro Simallians 2010 AB1410 50m 1:57.27
69 78 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 1:58.31
70 74 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m
2019-10-17 08:41:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
8 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 111 Gustav Ahlqvist Täby Sim 2003 AK6503 25m 58.22
2 79 Kevin Grahn Katrineholms Simsällskap 2003 AH9103 25m 1:01.78
3 200 Rudolfs Stupans Örebro Simallians 1999 AX0599 25m 1:03.57
4 193 Hannes Börjel Örebro Simallians 2002 AO4502 25m 1:05.10
5 8 Eskil Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA5303 25m 1:05.36
6 12 Carl Roos Eskilstuna Simklubb 2004 AB8104 25m 1:05.69
7 24 Maximilian Holm Eskilstuna Simklubb 2005 AD7305 25m 1:09.34
8 115 Isac Rune Täby Sim 2003 AM9503 25m 1:09.64
9 98 Ludvig  Persson Nyköpings Simsällskap 2004 AD9304 25m 1:10.30
10 99 Lucas Wendborg Nyköpings Simsällskap 2004 AH1104 25m 1:11.13
11 152 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 1:11.73
12 120 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 1:12.59
13 129 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 25m 1:13.90
14 155 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m 1:14.69
15 72 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 2006 AN6306 25m 1:15.34
16 87 Amadeus Ahlman Katrineholms Simsällskap 2003 AW4703 25m 1:15.76
17 147 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 1:16.83
18 130 Albin Kappling Täby Sim 2003 AS2503 50m 1:17.75
19 64 Oscar Westman Falu Simsällskap 2005 AD9505 25m 1:19.62
20 150 Eric Fransson Täby Sim 2006 AN0506 25m 1:22.90
21 4 Viggo Redlund Simklubben Ena 2005 AV2305 25m 1:23.28
22 203 Emil Jörstad Örebro Simallians 2008 AB7508 25m 1:23.52
23 251 Filip Bjällås Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA7107 25m 1:24.51 EFT
24 68 Gustav Bondensson Falu Simsällskap 2007 AD7307 25m 1:24.60
25 246 Thure Essén Strängnäs Simklubb 2005 AY1505 25m 1:26.31
26 158 Filip Norlin Täby Sim 2005 AV5505 25m 1:26.57
27 88 Gustav Fager Katrineholms Simsällskap 2007 AC6707 25m 1:26.88
28 149 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 1:27.71
29 153 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 1:30.43
30 76 Linus Bäcke Falu Simsällskap 2006 AW0906 50m 1:30.95
31 254 Alfred Lindberg Upplands-Bro Simsällskap 2004 AX4304 25m 1:32.32 EFT
32 252 Albert Sjögren Upplands-Bro Simsällskap 2007 AA8107 25m 1:32.60 EFT
33 86 Felix Eriksson Katrineholms Simsällskap 2005 AI0705 25m 1:34.40
34 253 Axel Svensson Upplands-Bro Simsällskap 2006 AG1306 25m 1:34.68 EFT
35 35 Jacky Thai Eskilstuna Simklubb 2007 AF8707 25m 1:37.60
36 213 Edwin Svedell Örebro Simallians 2006 AS8106 25m 1:53.54
37 218 Boris Fernandez Örebro Simallians 2010 AC4310 50m 1:54.61
38 83 August Siverskog Katrineholms Simsällskap 2007 AA8707 25m 1:56.64
39 216 Sebastian Norlander Örebro Simallians 2007 AO1907 25m
40 41 Olle Jansten Eskilstuna Simklubb 2007 AM7707 25m
2019-10-17 08:41:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb
Document