2020-02-24   23:08:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 10:00

Document
Heatlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 9, 100m Medley Damer
Försök 1 (8)
Sponsor: Sparbanken Rekarne
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:48
0 25m
1 25m
238 2 Paula Edebrink 2006 STRÄNGNÄS 25m
184 3 Noelia Cypriansen 2009 UPPLANDS-B 25m
78 4 Linnèa Eriksson 2010 KARLSHAMN 1:56.15 25m
215 5 Laila Pietsch 2010 ÖSA 1:58.70 25m
242 6 Louise Lowe 2005 STRÄNGNÄS 25m
217 7 Cassandra Norlander 2008 ÖSA 25m
8 25m
9 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:50
212 0 Ronja Lindqvist 2008 ÖSA 1:42.23 25m
205 1 Ingrid Hiding 2006 ÖSA 1:38.26 25m
206 2 Josefine Forsström 2007 ÖSA 1:36.90 25m
38 3 Agnes Gustafsson 2007 ESKILSTUNA 1:36.25 25m
236 4 Thilde Roshag 2006 STRÄNGNÄS 1:34.04 25m
42 5 Isabelle Marek 2008 ESKILSTUNA 1:35.47 25m
43 6 Maya-Li Orrego 2008 ESKILSTUNA 1:36.37 25m
39 7 Ellen Vikström 2006 ESKILSTUNA 1:37.57 25m
211 8 Matilda Larsson 2008 ÖSA 1:39.76 25m
209 9 Rut Kämblad 2008 ÖSA 1:43.62 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:53
207 0 Alice Larsson 2006 ÖSA 1:33.56 25m
71 1 Carla Karsberg 2007 FALUN 1:32.09 25m
204 2 Rosa Jansson 2008 ÖSA 1:31.33 25m
74 3 Ida Tengvall Williams 2005 FALUN 1:30.95 25m
75 4 Thea Klingberg 2006 FALUN 1:29.82 25m
182 5 Ellen Sundquist 2006 UPPLANDS-B 1:30.30 25m
178 6 Elsa Kjellström 2006 UPPLANDS-B 1:31.06 25m
69 7 Alice Lundin 2007 FALUN 1:31.83 25m
245 8 Lora Encheva 2004 STRÄNGNÄS 1:32.16 25m
89 9 Cindra Lindström 2006 KATRINEHOL 1:33.56 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:55
100 0 Emmie Wendborg 2006 NYKÖPING 1:29.64 25m
66 1 Moa Öhlund 2005 FALUN 1:28.64 25m
208 2 Tilde Rilvén 2008 ÖSA 1:27.93 25m
70 3 Emma Färlin 2006 FALUN 1:27.52 25m
30 4 Amanda Malmström 2007 ESKILSTUNA 1:26.29 25m
180 5 Elin Söderlund 2006 UPPLANDS-B 1:27.19 25m
240 6 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 STRÄNGNÄS 1:27.85 25m
1 7 Tindra Bärgård 2006 SK ENA 1:28.62 25m
91 8 Agnes Skog 2006 KATRINEHOL 1:29.01 25m
2 9 Thea Eriksson 2006 SK ENA 1:29.80 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:57
73 0 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:26.03 25m
85 1 Elin Andersson 2005 KATRINEHOL 1:25.05 25m
202 2 Ellen Jörstad 2007 ÖSA 1:23.66 25m
235 3 Vera Romin 2005 STRÄNGNÄS 1:23.49 25m
19 4 Ellen Roos 2005 ESKILSTUNA 1:20.29 25m
244 5 Tyra Håkanson Reneström 2003 STRÄNGNÄS 1:21.83 25m
3 6 Tilde Svegårdh 2005 SK ENA 1:23.56 25m
84 7 Kajsa Ejdvinsson 2004 KATRINEHOL 1:23.66 25m
228 8 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 1:25.72 25m
179 9 Linnea Malm 2005 UPPLANDS-B 1:26.11 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:59
26 0 Alice Roos 2007 ESKILSTUNA 1:19.64 25m
187 1 Jennifer Titus 2002 ÖSA 1:15.56 25m
197 2 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 1:13.32 25m
157 3 Amanda Sandberg 2003 TÄBY SIM 1:12.00 25m
106 4 Embla Börjesson 2002 TÄBY SIM 1:07.93 25m
28 5 Elin Logander 2005 ESKILSTUNA 1:10.55 25m
65 6 Tuva Hjemli 2005 FALUN 1:12.73 25m
104 7 Anna Ladis 2001 TÄBY SIM 1:14.21 25m
227 8 Emma Sebelius 2002 HK SIM 1:17.58 25m
231 9 Felicia Sobotka 2005 HK SIM 1:20.15 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:01
97 0 Ellen Persson 2004 MARIESTAD 1:19.30 25m
108 1 Jennie Ewerbring 2003 TÄBY SIM 1:15.04 25m
15 2 Lovisa Laine 2005 ESKILSTUNA 1:13.16 25m
27 3 Sammi Thai 2005 ESKILSTUNA 1:11.72 25m
194 4 Julia Månsson 2002 ÖSA 1:07.62 25m
18 5 My Larsson 2005 ESKILSTUNA 1:10.50 25m
177 6 Linnea Zetterlund 2003 UPPLANDS-B 1:12.59 25m
67 7 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:13.79 25m
80 8 Filippa Karlsson 2004 KATRINEHOL 1:16.40 25m
31 9 Selma Hasanbegovic 2005 ESKILSTUNA 1:20.13 25m
Gren 9, 100m Medley Damer Försök 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:03
25 0 Sigrid Bengtsson 2005 ESKILSTUNA 1:18.89 25m
29 1 Maja Björkbacka 2005 ESKILSTUNA 1:14.61 25m
176 2 Selma Åström 2003 UPPLANDS-B 1:13.06 25m
109 3 Ingrid Franks 2003 TÄBY SIM 1:11.32 25m
63 4 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:07.22 25m
61 5 Amanda Jobs 2003 FALUN 1:09.58 25m
9 6 Adina Nyström 1999 ESKILSTUNA 1:12.26 25m
199 7 Filippa Sjöholm Sundström 2003 ÖSA 1:13.43 25m
62 8 Ellen Lundin 2005 FALUN 1:15.58 25m
183 9 Ebba Fors 2006 UPPLANDS-B 1:20.00 25m
2019-10-18 18:03:05 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner