2020-02-28   06:31:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 10:00

Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
7 100m Ryggsim Damer
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 135 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 25m 1:04.36
2 188 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 1:06.18
3 63 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 1:06.35
4 156 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 1:07.96
5 191 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 1:08.00
6 192 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 1:08.37
7 18 My Larsson Eskilstuna Simklubb 2005 AF8405 25m 1:08.56
8 101 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 25m 1:08.90
9 159 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 50m 1:10.31
10 7 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 25m 1:10.59
11 20 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 25m 1:11.49
12 114 Dina Larsson Täby Sim 2004 AN1804 50m 1:11.69
13 233 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 25m 1:11.82
14 65 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 1:12.48
15 10 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 1:12.61
16 229 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 25m 1:12.63
17 27 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 2005 AK6405 25m 1:13.70
18 80 Filippa Karlsson Katrineholms Simsällskap 2004 AF8804 25m 1:13.98
19 139 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 1:14.22
20 123 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 25m 1:14.48
21 133 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 1:14.62
22 145 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m 1:14.78
23 62 Ellen Lundin Falu Simsällskap 2005 AB5405 25m 1:14.99
24 199 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 25m 1:15.01
25 227 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 2002 AN7402 25m 1:15.01
26 105 Smilla Hedlund Täby Sim 2001 BH5801 25m 1:15.25
27 137 Tuva Lundberg Täby Sim 2006 AJ6406 25m 1:15.81
28 118 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 1:16.49
29 143 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 25m 1:18.91
30 26 Alice Roos Eskilstuna Simklubb 2007 AA7407 25m 1:19.22
31 131 Maja Lingham Täby Sim 2004 BC8204 25m 1:19.52
32 201 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 1:20.62
33 97 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 1:20.92
34 2 Thea Eriksson Simklubben Ena 2006 AB9606 25m 1:22.32
35 146 Ida Lindqvist Täby Sim 2005 BH5205 25m 1:22.42
36 34 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 25m 1:22.73
37 202 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 1:23.26
38 207 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 1:25.09
39 3 Tilde Svegårdh Simklubben Ena 2005 BD5805 25m 1:25.71
40 179 Linnea Malm Upplands-Bro Simsällskap 2005 AS2405 25m 1:26.77
41 96 Elsa Olsson Mariestads Simsällskap 2003 AP4803 25m 1:26.78
42 100 Emmie Wendborg Nyköpings Simsällskap 2006 AN1606 25m 1:27.54
43 138 Emma Olsson Sande Täby Sim 2005 AU5205 25m 1:27.81
44 236 Thilde Roshag Strängnäs Simklubb 2006 AH3806 25m 1:27.85
45 69 Alice Lundin Falu Simsällskap 2007 AJ3207 25m 1:27.96
46 208 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 25m 1:28.12
47 23 Linnéa Magnusson Eskilstuna Simklubb 2005 AH1405 25m 1:28.84
48 141 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 1:28.86
49 205 Ingrid Hiding Örebro Simallians 2006 AX6406 25m 1:29.08
50 73 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 1:29.57
51 182 Ellen Sundquist Upplands-Bro Simsällskap 2006 AU8406 25m 1:29.80
52 71 Carla Karsberg Falu Simsällskap 2007 AJ1407 25m 1:30.18
53 204 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 25m 1:30.75
54 1 Tindra Bärgård Simklubben Ena 2006 AB8606 25m 1:30.78
55 144 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m 1:31.85
56 154 Ellie Söderholm Täby Sim 2005 BR1405 50m 1:32.59
57 180 Elin Söderlund Upplands-Bro Simsällskap 2006 AJ6206 25m 1:32.64
58 238 Paula Edebrink Strängnäs Simklubb 2006 AP4806 25m 1:33.10
59 212 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 25m 1:33.85
60 209 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 1:34.29
61 42 Isabelle Marek Eskilstuna Simklubb 2008 AP7408 25m 1:35.18
62 245 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 50m 1:35.35
63 39 Ellen Vikström Eskilstuna Simklubb 2006 BK8606 25m 1:36.20
64 211 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 25m 1:40.02
65 38 Agnes Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2007 AV1807 25m 1:40.77
66 89 Cindra Lindström Katrineholms Simsällskap 2006 AS4806 25m 1:43.44
67 210 Ellen Lindskog Örebro Simallians 2007 AT6407 50m 1:52.30
68 215 Laila Pietsch Örebro Simallians 2010 AB1410 50m 1:57.27
69 78 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 1:58.31
70 74 Ida Tengvall Williams Falu Simsällskap 2005 BM6405 25m
2019-10-17 08:41:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner