2020-02-27   09:41:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP1 2019
Plats: Arrangör: Spårvägen Sim & SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
17 200m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 336 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 25m 2:34.50
2 101 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 25m 2:35.37
3 30 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 25m 2:42.61
4 666 Daniela Lietzén Åbo Simklubb 2006 06A241 50m 2:46.14
5 407 Emma Parsons Tyresö Simsällskap 2002 BF8802 25m 2:46.40
6 405 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 25m 2:46.53
7 389 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 25m 2:47.35
8 75 Amanda Andersson Lidingö Simklubb 2003 AS6603 50m 2:50.37
9 662 Maura Bergström Åbo Simklubb 2005 05A338 50m 2:51.92
10 287 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 25m 2:52.16
11 386 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 25m 2:53.85
12 107 Agnes  Behrenfeldt Simklubben Neptun 2004 AP9604 25m 2:53.88
13 523 Jessika Watanabe Väsby Simsällskap 2006 AW3606 25m 2:54.71
14 343 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 25m 2:54.90
15 242 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 2:55.77
16 551 Karolina Tylets Åkersberga Simsällskap 2006 BA9806 25m 2:57.14
17 110 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 2:57.15
18 243 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 2:58.63
19 103 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 50m 2:59.14
20 460 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 50m 3:00.70
21 21 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 50m 3:00.79
22 40 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 25m 3:01.36
23 670 Kaisla Korvonen Åbo Simklubb 2006 06A473 50m 3:01.81
24 349 Ella Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2006 AT5206 50m 3:02.47
25 279 Emelie Sveding Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AG8605 25m 3:02.76
26 42 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 25m 3:02.92
27 600 Emma Thur Stockholmspolisens IF SF 2004 AR1804 25m 3:03.08
28 50 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 50m 3:03.26
29 136 Engla Blanco Simklubben Neptun 2006 AS0206 25m 3:03.90
30 116 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 25m 3:04.49
31 43 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 3:05.34
32 563 Julia Zwinkels Solna Sundbyberg SS 04 2004 BM4404 25m 3:06.14
33 48 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 50m 3:06.20
34 496 Mimmi Krekula Väsby Simsällskap 2003 AZ3403 50m 3:07.19
35 442 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 3:07.49
36 412 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 3:08.05
37 229 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 25m 3:08.81
38 80 Elin Glifberg Lidingö Simklubb 2004 AW4804 25m 3:09.98
39 313 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 3:12.67
40 138 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 25m 3:13.13
41 544 Magda Westberg Åkersberga Simsällskap 2005 AT5805 25m 3:13.35
42 262 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 25m 3:14.82
43 404 Isa Andersson Turebergs Simklubb 2006 BD9606 25m 3:14.84
44 312 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 3:15.04
45 441 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 3:15.93
46 360 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 50m 3:16.67
47 416 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 25m 3:16.88
48 508 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 50m 3:18.23
49 9 Mikaela Erneholm Danderyds Simförening 2006 BA7606 25m 3:19.27
50 11 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 3:20.56
51 454 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 3:21.82
52 295 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 3:22.81
53 516 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 25m 3:23.08
54 452 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 3:24.62
55 353 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 25m 3:24.99
56 520 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 2006 AU8606 25m 3:26.28
57 24 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 3:27.67
58 291 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AD9807 25m 3:31.79
59 673 Ida Herold Lidingö Simklubb 2005 BU8405 25m 3:32.26
60 19 Säva Höglund Lundeberg Gustavsbergs Simsällskap 2005 AC1805 25m 3:32.80
61 188 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 2004 BS5404 25m 3:34.26
62 51 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 50m 3:37.23
63 515 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 50m 3:38.29
64 525 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 50m 3:44.91
65 69 Fanny Cao Järfälla Simsällskap 2005 BO8605 25m 3:45.07
66 451 Emma Olsson Sande Täby Sim 2005 AU5205 50m 3:45.93
67 553 Lisa  Palo Åkersberga Simsällskap 2004 BW9804 25m 3:55.10
68 264 Julia Hellberg Spårvägen Simförening 2007 AR8607 25m 4:05.09
69 438 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 50m 4:13.10
70 268 Elin Yavuz Spårvägen Simförening 2007 AW9807 50m 4:20.41
71 210 Iris Flykt-Rosén Skuru Idrottsklubb 2007 AC6607 25m
72 487 Elin Palmqvist Wisby Simsällskap 2006 BC7806 25m
73 505 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m
74 472 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 25m
75 18 Linnéa Ågren Lundman Danderyds Simförening 2006 BT7606 25m
76 377 Adriana Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2007 BJ4407 25m
77 356 Malva Lundberg Södertörns Simsällskap 2007 AM6207 25m
78 378 Nora Hodneland Södertörns Simsällskap 2007 BJ5807 25m
79 531 Tilda Flodin Väsby Simsällskap 2007 BB9207 25m
80 63 Elvira Sjöblom Hallner Järfälla Simsällskap 2007 AJ7807 25m
81 61 Linnea Johansson Järfälla Simsällskap 2007 AJ5807 25m
82 420 Tilde  Bergvall Tyresö Simsällskap 2004 BV8804 25m
83 569 Lova Deilert Solna Sundbyberg SS 04 2006 BB7806 25m
84 457 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m
85 218 Liv Öhrman Skuru Idrottsklubb 2007 BH3407 25m
86 506 Fanny Karls Väsby Simsällskap 2007 AD1407 25m
87 403 Alicia Roman Turebergs Simklubb 2006 BC9206 25m
88 423 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m
89 161 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 25m
90 456 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m
91 58 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m
92 486 Beatrice Olsson Wisby Simsällskap 2006 BD0206 25m
2019-10-13 13:34:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner