2020-02-26   12:28:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP1 2019
Plats: Arrangör: Spårvägen Sim & SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
25 200m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 384 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 25m 2:13.14
2 326 Mattias Kvist Södertörns Simsällskap 2003 AB5503 25m 2:14.63
3 62 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 2:14.86
4 643 Julius Grell Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 AS9903 25m 2:17.47
5 342 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 25m 2:18.59
6 247 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 2:21.57
7 33 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 2:22.38
8 146 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 25m 2:22.65
9 34 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 2:22.86
10 390 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 2:23.78
11 38 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 2:25.48
12 76 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 25m 2:26.05
13 109 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 2:26.36
14 325 Liam Björklund Södertörns Simsällskap 2003 AB6503 25m 2:26.42
15 610 Emil Frisendahl Stockholmspolisens IF SF 2003 AV8303 25m 2:26.61
16 651 Eemil Kankare Åbo Simklubb 2003 03A474 25m 2:28.28
17 667 Jaakko Pihlava Åbo Simklubb 2004 04A845 50m 2:28.75
18 37 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 2:29.54
19 226 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 2:31.16
20 238 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 2:31.41
21 446 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 2:32.38
22 653 Jeremia Varonen Åbo Simklubb 2004 04A513 50m 2:33.07
23 231 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:33.35
24 664 Eero Mäenpää Åbo Simklubb 2005 05A377 50m 2:34.10
25 236 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 2:34.94
26 512 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 2:36.23
27 329 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 25m 2:38.30
28 337 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 2:38.42
29 437 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 2:40.12
30 444 Jousef Hanna Täby Sim 2003 AS3503 25m 2:40.31
31 257 Oscar Gustafson Spårvägen Simförening 2005 AR6705 25m 2:40.34
32 455 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 2:41.16
33 296 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 2:41.43
34 411 Lowe Lundvall Tyresö Simsällskap 2004 AK8504 25m 2:42.32
35 46 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 2:44.13
36 5 Erik Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2005 AN5905 25m 2:44.76
37 398 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 2:44.93
38 47 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 2:45.79
39 223 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 2:46.36
40 493 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 50m 2:46.59
41 52 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 50m 2:46.70
42 316 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 2:47.84
43 542 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 50m 2:48.12
44 657 Aarni Linderborg Åbo Simklubb 2005 05A268 50m 2:48.15
45 480 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:49.29
46 54 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 2:49.57
47 88 Adam Joseph Michel Lidingö Simklubb 2006 AS8306 50m 2:50.76
48 514 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 50m 2:54.63
49 459 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 2:55.35
50 522 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 2:57.19
51 528 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 50m 2:59.28
52 289 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 50m 3:00.94
53 298 Jordan Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AM1706 25m 3:02.54
54 249 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 50m 3:03.34
55 258 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 3:05.31
56 470 Filip Norlin Täby Sim 2005 AV5505 25m 3:06.65
57 681 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m 3:07.65
58 490 Hilmer Bergman Wisby Simsällskap 2007 AL8107 25m 3:10.15
59 604 Rasmus Bäckman Stockholmspolisens IF SF 2006 AD4506 25m 3:10.41
60 81 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 25m 3:19.03
61 465 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 50m 3:29.04
62 618 Ludvig Timen Stockholmspolisens IF SF 2005 AP3106 25m 3:38.20
63 67 Bilal Mustefa Järfälla Simsällskap 2004 AW4304 25m
64 70 Joseph Aljumaah Järfälla Simsällskap 2004 BW4504 25m
65 60 Oscar Sjöberg Järfälla Simsällskap 2007 AC7907 25m
66 95 Albin Eriksson Simklubben Neptun 2003 AF3503 25m
67 633 David Maydagan Stockholmspolisens IF SF 2006 AX6306 25m
68 579 Alvin Johansson Solna Sundbyberg SS 04 2005 AV4705 25m
69 304 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m
70 367 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 25m
71 484 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 25m
72 68 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 2006 AN3906 25m
73 346 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 25m
74 314 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m
75 468 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m
76 319 Albin Tetli Södertälje Simsällskap 2005 AR9705 25m
77 87 Martin Gertz Lidingö Simklubb 2005 AU7905 25m
78 74 Oskar Hedberg Kanaans Simsällskap 2005 AU5505 25m
79 113 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m
2019-10-13 13:34:46 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner