2020-02-28   07:14:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP1 2019
Plats: Arrangör: Spårvägen Sim & SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
5 400m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 336 Olivia Bäckström Södertörns Simsällskap 2005 AM0205 25m 4:59.11
2 309 Isabel Teglöf Södertälje Simsällskap 2003 AZ3203 25m 5:11.89
3 386 Astrid Nilsson Turebergs Simklubb 2003 AQ9403 25m 5:16.52
4 649 Maija Nurmi Åbo Simklubb 2003 03A461 25m 5:17.96
5 646 Siiri Konkka Åbo Simklubb 2004 04A103 25m 5:20.58
6 650 Aino Rantala Åbo Simklubb 2004 04A204 25m 5:20.59
7 658 Ellen Kaituri Åbo Simklubb 2006 06A086 50m 5:22.01
8 648 Kerttu Nurmi Åbo Simklubb 2003 03A462 25m 5:22.63
9 389 Sara Arnö Turebergs Simklubb 2004 AA1208 25m 5:23.88
10 645 Iris Hanski Åbo Simklubb 2003 03A234 50m 5:24.38
11 242 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 50m 5:26.72
12 671 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 25m 5:26.84
13 469 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 50m 5:28.80
14 427 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 25m 5:33.67
15 660 Ella Suominen Åbo Simklubb 2005 05A308 50m 5:34.03
16 48 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 5:34.55
17 40 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 25m 5:34.74
18 32 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 5:34.98
19 21 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 5:37.56
20 110 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 5:37.56
21 662 Maura Bergström Åbo Simklubb 2005 05A338 50m 5:37.81
22 659 Kukka Kangas Åbo Simklubb 2005 05A254 50m 5:38.65
23 50 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 5:39.37
24 441 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 5:39.77
25 442 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 5:39.80
26 107 Agnes  Behrenfeldt Simklubben Neptun 2004 AP9604 25m 5:41.96
27 186 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 5:42.63
28 523 Jessika Watanabe Väsby Simsällskap 2006 AW3606 25m 5:44.55
29 310 Linnéa Teljstedt Södertälje Simsällskap 2003 AZ6203 25m 5:44.55
30 661 Minttu Kiili Åbo Simklubb 2005 05A306 50m 5:45.82
31 479 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 5:48.50
32 117 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 25m 5:48.65
33 43 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 50m 5:48.85
34 447 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 5:49.52
35 669 Kerttu Rantanen Åbo Simklubb 2007 07A146 50m 5:50.25
36 453 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 5:51.48
37 670 Kaisla Korvonen Åbo Simklubb 2006 06A473 50m 5:54.46
38 42 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 25m 5:55.27
39 483 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 5:56.53
40 655 Wilma Turpeinen Åbo Simklubb 2006 06A089 50m 5:59.23
41 510 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 50m 5:59.85
42 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 50m 6:00.62
43 668 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb 2006 06A311 50m 6:01.26
44 452 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 6:01.74
45 307 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 6:02.17
46 51 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 25m 6:07.25
47 103 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 6:08.33
48 83 Klara Klingberg Lidingö Simklubb 2006 AW0206 50m 6:09.44
49 448 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 6:09.77
50 436 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 6:11.80
51 517 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 50m 6:12.48
52 449 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 6:12.59
53 563 Julia Zwinkels Solna Sundbyberg SS 04 2004 BM4404 25m 6:13.05
54 431 Engla Ellbrant Täby Sim 2004 AK2204 25m 6:13.95
55 45 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 6:15.57
56 435 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 6:17.13
57 312 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 6:18.23
58 11 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 50m 6:20.46
59 525 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 6:21.50
60 317 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 25m 6:31.14
61 321 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 25m 6:40.92
62 315 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 25m 6:47.09
63 460 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 25m
64 126 Alice Stenbeck Simklubben Neptun 2006 AG1406 25m
65 311 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m
66 318 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m
67 445 Maja Lingham Täby Sim 2004 BC8204 25m
68 291 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AD9807 25m
69 454 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m
70 509 Alexandra Ward Väsby Simsällskap 2005 BD7605 25m
71 457 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m
72 313 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m
73 58 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m
74 472 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 25m
75 300 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AP7207 25m
76 77 Johanna Torell Lidingö Simklubb 25m
2005 AD9205
77 565 Cornelia Utgren Solna Sundbyberg SS 04 25m
2007 AL6207
78 84 Lovisa Klingberg Lidingö Simklubb 25m
2004 BR7604
79 543 Alexandra Dombos Åkersberga Simsällskap 25m
2005 AK6605
80 413 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 25m
2005 AW9405
2019-10-13 13:34:22 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner