2020-03-31   19:36:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP1 2019
Plats: Arrangör: Spårvägen Sim & SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
9 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 385 August Eriksson Turebergs Simklubb 2004 AC3104 25m 2:13.56
2 227 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:13.77
3 246 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:14.47
4 33 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 2:16.82
5 37 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 2:17.46
6 234 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:17.92
7 329 Henry Plavans Södertörns Simsällskap 2005 AB6105 25m 2:19.15
8 591 Gustav Niring Stockholmspolisens IF SF 2004 AE6304 25m 2:19.47
9 480 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:20.21
10 663 Arttu Mäenpää Åbo Simklubb 2003 03A892 50m 2:20.45
11 62 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 2:20.84
12 129 Hjalmar Mueller Simklubben Neptun 2004 AR8104 50m 2:21.30
13 594 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 50m 2:21.93
14 282 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 25m 2:22.56
15 220 Rasmus Hanson Spårvägen Simförening 2003 AB1303 25m 2:23.38
16 597 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 25m 2:23.57
17 108 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 50m 2:24.68
18 381 Michael Stille Turebergs Simklubb 2002 AD7902 25m 2:24.98
19 598 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 25m 2:25.22
20 512 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 2:25.33
21 231 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:25.56
22 393 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 2:26.80
23 214 Adrian Ekström Skuru Idrottsklubb 2004 AV6104 25m 2:26.92
24 118 Isak Wallström-Blomgren Simklubben Neptun 2003 AQ9303 25m 2:27.56
25 446 David Alonso Täby Sim 2003 AS6703 25m 2:28.27
26 224 Jannis Siotis Spårvägen Simförening 2003 AL3303 25m 2:28.51
27 38 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 2:28.80
28 124 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 2:28.87
29 185 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 2:29.55
30 499 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 25m 2:29.69
31 388 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 2:30.31
32 247 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 2:30.37
33 653 Jeremia Varonen Åbo Simklubb 2004 04A513 25m 2:30.53
34 455 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 2:30.95
35 256 Markus Sandh Spårvägen Simförening 2002 AZ1302 25m 2:31.25
36 223 Gustav Annas Spårvägen Simförening 2003 AL0303 25m 2:31.84
37 665 Luka Laaksonen Åbo Simklubb 2005 05A517 50m 2:31.84
38 2 Linus Wickström Danderyds Simförening 2003 AK8303 25m 2:31.94
39 409 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 2:32.36
40 23 Morten Brattgård Gustavsbergs Simsällskap 2004 AE8104 25m 2:32.50
41 492 Erik Bergman Väsby Simsällskap 2004 AC1104 25m 2:32.92
42 248 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:33.10
43 113 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m 2:33.47
44 504 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 2:33.75
45 47 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 2:34.06
46 346 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 25m 2:34.09
47 76 Johannes Fällgren Lidingö Simklubb 2002 AP1102 50m 2:34.24
48 296 William Hamilton Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM2706 25m 2:34.86
49 180 Bulut Chalashkan Simklubben Neptun 2006 AW4306 25m 2:35.16
50 226 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 50m 2:35.35
51 352 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 2:35.50
52 482 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 2:35.78
53 236 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 2:35.81
54 157 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 2:35.87
55 52 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 2:37.23
56 657 Aarni Linderborg Åbo Simklubb 2005 05A268 50m 2:37.53
57 437 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 2:37.54
58 238 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 2:38.66
59 347 Sam Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2006 AI1306 25m 2:39.28
60 46 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 2:39.66
61 664 Eero Mäenpää Åbo Simklubb 2005 05A377 50m 2:39.69
62 22 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 2:39.90
63 232 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 2:40.84
64 401 Albin Argelius Turebergs Simklubb 50m 2:41.58
2005 AN1105
65 351 Alvin Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 50m 2:42.72
2004 AV9304
66 146 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 50m 2:43.03
2005 AR1505
67 573 Malkolm Nömm Solna Sundbyberg SS 04 25m 2:43.05
2005 AT6905
68 82 Axel Gustavsson Lidingö Simklubb 25m 2:43.35
2005 AK8705
69 459 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 25m 2:43.64
2006 AM7706
70 237 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 2:43.64
71 130 Christos Theodosiadis Simklubben Neptun 2006 AI7106 50m 2:43.71
72 240 Liam Lehtonen Hebert Spårvägen Simförening 2006 AE5706 25m 2:44.44
73 221 Aydin Sahifi Spårvägen Simförening 2002 AF6702 25m 2:44.76
74 398 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 50m 2:45.50
75 464 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 50m 2:46.09
76 54 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 2:47.12
77 417 Anton Kanth Tyresö Simsällskap 2004 AV8304 25m 2:47.34
78 67 Bilal Mustefa Järfälla Simsällskap 2004 AW4304 50m 2:49.70
79 484 Linus Nordström Wisby Simsällskap 2005 AM0505 25m 2:49.91
80 285 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 25m 2:50.00
81 134 Ludvig Löfström Simklubben Neptun 2006 AI4506 50m 2:50.89
82 173 Vincent Forss Simklubben Neptun 2007 AL9107 25m 2:51.33
83 68 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 2006 AN3906 25m 2:51.79
84 17 William Lagerlöf Danderyds Simförening 2007 AR5507 25m 2:53.44
85 418 Albin Wullt Tyresö Simsällskap 2005 AR5705 25m 2:53.67
86 545 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 2:54.66
87 159 Walter Herulf Simklubben Neptun 2006 AN3506 25m 2:54.67
88 156 Vincent Nordlander Simklubben Neptun 2007 AF2707 25m 2:54.83
89 576 Gustav Aglert Solna Sundbyberg SS 04 2004 AY4304 50m 2:55.04
90 463 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 2:55.34
91 514 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 2:55.61
92 135 Axel Skott Storheden Simklubben Neptun 2006 AI3506 25m 2:55.79
93 85 Oscar Andersson Lidingö Simklubb 2007 AK3107 25m 2:56.28
94 289 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 2:56.31
95 60 Oscar Sjöberg Järfälla Simsällskap 2007 AC7907 25m 2:56.61
96 178 Alexander Jansson Simklubben Neptun 2002 BO0702 50m 2:57.05
97 419 William Edenberg Tyresö Simsällskap 2003 AZ1103 25m 2:57.33
98 133 Theodor Gladare Simklubben Neptun 2007 AC0707 25m 2:57.77
99 131 Milton Eriksson Simklubben Neptun 2007 AC8307 25m 2:57.88
100 348 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 2:57.96
101 491 Leo Swahn Wisby Simsällskap 2004 AZ9104 25m 2:58.01
102 677 Alexander Trindade Simklubben Neptun 2006 AP6106 25m 3:00.36
103 249 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m 3:00.41
104 81 Maxim Jelagin Lidingö Simklubb 2005 AJ9505 25m 3:00.72
105 547 Leon Bocké Åkersberga Simsällskap 2006 AJ2906 25m 3:00.76
106 489 Benjamin Wirelius Wisby Simsällskap 2006 AS3306 25m 3:01.40
107 25 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 3:01.51
108 298 Jordan Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AM1706 25m 3:04.09
109 681 Ludwig Höijer Spårvägen Simförening 2006 AR6506 25m 3:05.55
110 604 Rasmus Bäckman Stockholmspolisens IF SF 2006 AD4506 25m 3:06.51
111 518 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m 3:08.05
112 528 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 25m 3:08.16
113 170 Hugo Holmlund Simklubben Neptun 2007 AL4307 25m 3:08.67
114 258 Brian Eriksson Spårvägen Simförening 2007 AF1907 25m 3:10.87
115 367 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 50m 3:11.30
116 461 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 3:11.75
117 297 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AM7506 25m 3:12.74
118 490 Hilmer Bergman Wisby Simsällskap 2007 AL8107 25m 3:14.18
119 70 Joseph Aljumaah Järfälla Simsällskap 2004 BW4504 25m 3:16.38
120 64 Erik Edbom Järfälla Simsällskap 2007 AD3907 25m 3:20.78
121 304 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m 3:20.93
122 466 Kevin Lenstad Täby Sim 2005 AU3905 25m 3:21.75
123 171 Marco Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2007 AL3307 25m 3:24.47
124 624 Frank Floren Stockholmspolisens IF SF 2007 AM5107 25m 3:27.08
125 465 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 50m 3:29.86
126 626 Theodore McMillan Stockholmspolisens IF SF 2007 AM0307 50m 3:36.35
127 617 Oliver Hagberg Stockholmspolisens IF SF 2006 AO9906 25m 3:39.04
128 623 Sam Asaad Stockholmspolisens IF SF 2006 AS1906 25m 3:43.13
129 555 Victor Kumlin Åkersberga Simsällskap 2005 AW0305 25m 3:48.20
130 470 Filip Norlin Täby Sim 2005 AV5505 25m
131 26 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m
132 642 Jonathan Hörberg Simklubben Neptun 2004 AT0304 25m
133 151 Viggo Wierup Simklubben Neptun 2005 AR5505 25m
134 468 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m
135 179 Oskar Andersen Simklubben Neptun 2005 AX9705 25m
136 182 Alejandro Rei Bacas Fujiki Simklubben Neptun 2007 AS5907 25m
137 181 Felix Lindström Simklubben Neptun 2002 BO0902 25m
138 89 Ludvig Aronsson Lidingö Simklubb 2005 AW0105 25m
139 618 Ludvig Timen Stockholmspolisens IF SF 2005 AP3106 25m
140 86 Axel Johansson Lidingö Simklubb 2005 AU9505 25m
141 634 Gabriel Romero Stockholmspolisens IF SF 2006 AX6706 25m
142 73 peter Gabriel Lozinski Kanaans Simsällskap 2004 AW2104 25m
143 632 Loe Rönngren Stockholmspolisens IF SF 2005 AY6705 25m
2019-10-13 13:34:24 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner