Ohjelma Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m medley pojkar 15-16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
389 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
2004 |
AC3104 |
25m |
2:11.50 |
|
|
|
|
|
2 |
289 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
25m |
2:13.28 |
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
25m |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Rasmus Skyving |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AB2703 |
25m |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
5 |
431 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
25m |
2:15.57 |
|
|
|
|
|
6 |
619 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
25m |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
7 |
36 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
25m |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
8 |
124 |
|
Hjalmar Mueller |
Simklubben Neptun |
2004 |
AR8104 |
25m |
2:17.40 |
|
|
|
|
|
9 |
623 |
|
Erik Falk |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AL0103 |
25m |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
10 |
288 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
25m |
2:17.59 |
|
|
|
|
|
11 |
107 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
25m |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
12 |
324 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
25m |
2:17.78 |
|
|
|
|
|
13 |
207 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AU6103 |
25m |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
14 |
626 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
25m |
2:17.95 |
|
|
|
|
|
15 |
335 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
25m |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
16 |
516 |
|
Elias Lyth |
Wisby Simsällskap |
2004 |
AO8504 |
25m |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
17 |
108 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
25m |
2:22.46 |
|
|
|
|
|
18 |
434 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
25m |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
19 |
627 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
25m |
2:23.42 |
|
|
|
|
|
20 |
590 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
25m |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
21 |
191 |
|
Adrian Ekström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AV6104 |
25m |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
22 |
547 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
25m |
2:25.53 |
|
|
|
|
|
23 |
412 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
25m |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
24 |
296 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
25m |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
25 |
295 |
|
Oscar Fällman |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AM5103 |
25m |
2:27.88 |
RES |
|
26 |
154 |
|
Victor Karell |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AF7103 |
25m |
2:29.55 |
RES |
|
27 |
173 |
|
Morten Brattgård |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE8104 |
25m |
2:30.16 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 08:05:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|