2020-01-20   20:26:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Heatlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
Direktfinal 1 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:00
Anm tid
Start ca:
377 1 Viggo Reit 2003 HUDIKSVALL 2:54.19 25m
291 2 Måns  Rydergren 2003 VÄSTERÅS 2:46.23 25m
226 3 Daniel Parker 2004 UPSALA S 2:40.34 25m
355 4 David Eriksson 2004 HK SIM 2:35.99 25m
361 5 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 2:36.00 25m
154 6 Lazar Jovancic 2004 KARLSTAD 2:42.04 25m
349 7 Nathaniel Miles 2004 ÖSA 2:51.42 25m
178 8 Amadeus Ahlman 2003 KATRINEHOL 3:02.15 50m
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 Direktfinal 2 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:04
41 1 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 2:34.04 25m
158 2 Filip Hedin 2003 KARLSTAD 2:32.51 25m
289 3 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 2:30.12 25m
287 4 Max Antonsson 2004 VÄSTERÅS 2:28.98 25m
38 5 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 2:29.62 25m
295 6 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 2:31.51 25m
123 7 Oskar Högqvist 2003 KARLSKO SF 2:34.00 25m
36 8 Carl Roos 2004 ESKILSTUNA 2:34.48 25m
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 Direktfinal 3 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:07
91 1 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 2:27.52 25m
174 2 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 2:26.74 25m
90 3 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 2:25.02 25m
312 4 Kian Hassani 2003 VÄSTERÅS 2:24.29 25m
122 5 Oscar  Björstam 2003 KARLSKO SF 2:24.51 25m
188 6 Olle Nilsson 2004 SALA SS 2:26.60 50m
212 7 Andreas  Savin 2003 UPSALA S 2:26.79 25m
99 8 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 2:27.55 25m
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 Direktfinal 4 (4)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:10
146 1 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 2:22.83 25m
171 2 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 2:20.43 25m
282 3 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 2:13.21 25m
221 4 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 2:11.27 25m
211 5 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 2:12.47 25m
148 6 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 2:19.13 25m
1 7 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 2:20.64 25m
281 8 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 2:23.52 25m
2019-11-09 07:43:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner