Startliste for Vinterneptuniaden 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
SKINS 50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
NJIE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Jonathan Kling |
Eskilstuna Simklubb |
1993 |
AF1193 |
50m |
22.95 |
|
|
|
|
|
2 |
284 |
|
Erik Brandt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
1999 |
AD5999 |
50m |
23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
416 |
|
Linus Magnusson |
Täby Sim |
1990 |
AB4790 |
50m |
23.08 |
|
|
|
|
|
4 |
520 |
|
Pontus Flodqvist |
Simklubben Neptun |
1988 |
AB5388 |
50m |
23.33 |
EFT |
|
5 |
20 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
24.19 |
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Simon Sjödin |
Simklubben Neptun |
1986 |
AG6786 |
50m |
24.58 |
|
|
|
|
|
7 |
349 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
24.89 |
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Fabian Bergman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AQ2194 |
50m |
24.93 |
|
|
|
|
|
9 |
85 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
Simklubben Neptun |
1999 |
AG9599 |
50m |
25.19 |
|
|
|
|
|
10 |
473 |
|
Erik Falk |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AL0103 |
50m |
25.20 |
|
|
|
|
|
11 |
54 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
25.28 |
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Jakob Rasmuson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP9103 |
50m |
25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
105 |
|
Wiggo Frohde |
Simklubben Neptun |
2000 |
AX3300 |
50m |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
501 |
|
David MacLeod |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BA1701 |
50m |
25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
289 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
354 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
25.69 |
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
50m |
25.81 |
|
|
|
|
|
19 |
114 |
|
Malte Haargaard |
Simklubben Neptun |
2003 |
AP2703 |
50m |
25.99 |
|
|
|
|
|
20 |
91 |
|
Albin Eriksson |
Simklubben Neptun |
2003 |
AF3503 |
50m |
26.04 |
|
|
|
|
|
21 |
290 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
454 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
26.12 |
|
|
|
|
|
23 |
199 |
|
Arvid Hallenborg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AM1902 |
50m |
26.29 |
|
|
|
|
|
24 |
21 |
|
Axel Witt |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AE5100 |
50m |
26.44 |
|
|
|
|
|
25 |
229 |
|
Rasmus Hanson |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AB1303 |
50m |
26.60 |
|
|
|
|
|
26 |
236 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
26.79 |
|
|
|
|
|
27 |
431 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
26.90 |
|
|
|
|
|
28 |
483 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
26.92 |
|
|
|
|
|
29 |
195 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AF5303 |
50m |
26.99 |
|
|
|
|
|
30 |
44 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
27.05 |
|
|
|
|
|
31 |
122 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
Simklubben Neptun |
2003 |
AQ9303 |
50m |
27.11 |
|
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
27.17 |
|
|
|
|
|
33 |
316 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AD3102 |
50m |
27.19 |
|
|
|
|
|
34 |
96 |
|
Malte Norberg |
Simklubben Neptun |
2003 |
AI7903 |
50m |
27.52 |
|
|
|
|
|
35 |
305 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
340 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
27.76 |
|
|
|
|
|
37 |
102 |
|
Nicolas Jernberg |
Simklubben Neptun |
2001 |
AU4301 |
50m |
27.88 |
|
|
|
|
|
38 |
48 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
27.92 |
|
|
|
|
|
39 |
110 |
|
Theo Djuphammar |
Simklubben Neptun |
2005 |
AC6105 |
50m |
27.92 |
|
|
|
|
|
40 |
49 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
27.92 |
|
|
|
|
|
41 |
22 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
28.00 |
|
|
|
|
|
42 |
204 |
|
Siavash Vatani |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AP0503 |
50m |
28.00 |
|
|
|
|
|
43 |
469 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
28.00 |
|
|
|
|
|
44 |
196 |
|
Arvid Nilsson |
Skuru Idrottsklubb |
2003 |
AG2703 |
50m |
28.11 |
|
|
|
|
|
45 |
247 |
|
Alan Eriksson |
Spårvägen Simförening |
2005 |
AH2905 |
50m |
28.33 |
|
|
|
|
|
46 |
407 |
|
Simon Brunn |
Tyresö Simsällskap |
2004 |
AH9704 |
50m |
28.34 |
|
|
|
|
|
47 |
429 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
28.43 |
|
|
|
|
|
48 |
29 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
28.44 |
|
|
|
|
|
49 |
181 |
|
Alexander Jansson |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO0702 |
50m |
28.44 |
|
|
|
|
|
50 |
217 |
|
Adrian Ekström |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AV6104 |
50m |
28.56 |
EFT |
|
51 |
193 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AH7502 |
50m |
28.63 |
|
|
|
|
|
52 |
365 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
28.82 |
|
|
|
|
|
53 |
106 |
|
Morris Martin |
Simklubben Neptun |
2004 |
AH0504 |
50m |
29.04 |
|
|
|
|
|
54 |
66 |
|
Axel Gustavsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AK8705 |
50m |
29.16 |
|
|
|
|
|
55 |
71 |
|
Martin Gertz |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AU7905 |
50m |
29.38 |
|
|
|
|
|
56 |
168 |
|
Alexander Olausson |
Simklubben Neptun |
2004 |
AY5504 |
50m |
29.44 |
|
|
|
|
|
57 |
312 |
|
William Hamilton |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AM2706 |
50m |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
415 |
|
Emil Sageryd |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50m |
29.77 |
EFT |
|
|
2005 |
AU9105 |
|
59 |
39 |
|
Joel Aggefors |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
50m |
30.32 |
|
|
|
2003 |
AY3903 |
|
60 |
210 |
|
Manfred Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
30.42 |
|
|
|
2005 |
AI6705 |
|
|
|
|
61 |
16 |
|
Jakob Khaytan |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
50m |
30.52 |
|
|
|
2003 |
AX6503 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
232 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
30.59 |
|
|
|
|
|
63 |
322 |
|
Emil Berg |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AK4903 |
50m |
31.03 |
|
|
|
|
|
64 |
246 |
|
Anton Jöngren |
Spårvägen Simförening |
2006 |
AD5706 |
50m |
31.12 |
|
|
|
|
|
65 |
69 |
|
Alexander Trindade |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AP6106 |
50m |
31.13 |
|
|
|
|
|
66 |
314 |
|
Felix Norlin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6705 |
50m |
31.30 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
72 |
|
Adam Joseph Michel |
Lidingö Simklubb |
2006 |
AS8306 |
50m |
31.31 |
|
|
|
|
|
68 |
337 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
31.43 |
|
|
|
|
|
69 |
30 |
|
Eric Åhlén |
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
AA1506 |
50m |
31.73 |
|
|
|
|
|
70 |
499 |
|
Daniel Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2007 |
AL9707 |
50m |
31.74 |
|
|
|
|
|
71 |
184 |
|
Felix Lindström |
Simklubben Neptun |
2002 |
BO0902 |
50m |
31.88 |
|
|
|
|
|
72 |
301 |
|
Gustav Åsbrink |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE3505 |
50m |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
144 |
|
Ludvig Löfström |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI4506 |
50m |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
200 |
|
Morten Brattgård |
Skuru Idrottsklubb |
2004 |
AE8104 |
50m |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
93 |
|
Linus Thörn |
Simklubben Neptun |
2002 |
AN6102 |
50m |
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
179 |
|
Lo Sanderfelt |
Simklubben Neptun |
2004 |
AZ9904 |
50m |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
341 |
|
Albin Tetli |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AR9705 |
50m |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
182 |
|
Alexander Richards Nilsson |
Simklubben Neptun |
2005 |
AX9905 |
50m |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
502 |
|
Sam Asaad |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AS1906 |
50m |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
211 |
|
Mikael Lanestrand |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AI7705 |
50m |
33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
515 |
|
Loe Rönngren |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AY6705 |
50m |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
209 |
|
Eskil Bränström |
Skuru Idrottsklubb |
2006 |
AE3506 |
50m |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
226 |
|
Alexander Lundström-Gars |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AS3107 |
50m |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
145 |
|
Axel Skott Storheden |
Simklubben Neptun |
2006 |
AI3506 |
50m |
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
219 |
|
Leo Brehmer |
Skuru Idrottsklubb |
2005 |
AT6305 |
50m |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
172 |
|
Marco Blix Grimaldi |
Simklubben Neptun |
2007 |
AL3307 |
50m |
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
171 |
|
Daniel Fridliand |
Simklubben Neptun |
2007 |
AL6307 |
50m |
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
225 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
Skuru Idrottsklubb |
2007 |
AP0907 |
50m |
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
494 |
|
Oliver Hagberg |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AO9906 |
50m |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
185 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
Simklubben Neptun |
2007 |
AS5907 |
50m |
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
70 |
|
Oscar Andersson |
Lidingö Simklubb |
2007 |
AK3107 |
50m |
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
173 |
|
Theo Priftakis Abascal |
Simklubben Neptun |
2007 |
AL2307 |
50m |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
333 |
|
Sixten Selander |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AF3906 |
50m |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
186 |
|
Martin Prochazka |
Simklubben Neptun |
2006 |
AX3706 |
50m |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
73 |
|
Ludvig Aronsson |
Lidingö Simklubb |
2005 |
AW0105 |
50m |
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
484 |
|
Rasmus Bäckman |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AD4506 |
50m |
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
490 |
|
Justin Åkesson |
Stockholmspolisens IF SF |
2006 |
AJ6106 |
50m |
41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
497 |
|
Otto Sahlée |
Stockholmspolisens IF SF |
2007 |
AJ2307 |
50m |
41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
394 |
|
Jesper Ahlinder |
Södertörns Simsällskap |
2006 |
AY4506 |
50m |
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
398 |
|
Elias Tsampazis |
Södertörns Simsällskap |
2011 |
AD2311 |
50m |
53.58 |
|
|
101 |
396 |
|
Mitat Delen |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
56.24 |
|
|
|
2007 |
AV0307 |
|
102 |
183 |
|
Bulut Chalashkan |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
|
|
|
|
2006 |
AW4306 |
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-02 14:25:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|