Program för Vinterneptuniaden 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4 insim 14:30-15:20 start 15:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar
|
Försök 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
NJIE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
0 |
|
Mitat Delen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
56.24 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
1 |
|
Jesper Ahlinder |
2006 |
SÖDERTÖRN |
42.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
490 |
2 |
|
Justin Åkesson |
2006 |
SPIF SF |
41.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
39.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
4 |
|
Sixten Selander |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
38.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
SK NEPTUN |
38.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
484 |
6 |
|
Rasmus Bäckman |
2006 |
SPIF SF |
39.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
7 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
SPIF SF |
41.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
398 |
8 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
SÖDERTÖRN |
53.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
9 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
0 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
LIDINGÖ SK |
38.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
1 |
|
Oliver Hagberg |
2006 |
SPIF SF |
36.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
2 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
SK NEPTUN |
36.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
SKURU IK |
35.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
4 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SKURU IK |
34.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
5 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
SK NEPTUN |
35.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
SK NEPTUN |
35.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
7 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
SKURU IK |
36.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
8 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
SK NEPTUN |
37.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
9 |
|
Theo Priftakis Abascal |
2007 |
SK NEPTUN |
38.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
0 |
|
Loe Rönngren |
2005 |
SPIF SF |
34.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
1 |
|
Sam Asaad |
2006 |
SPIF SF |
33.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
2 |
|
Albin Tetli |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
32.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Linus Thörn |
2002 |
SK NEPTUN |
32.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
4 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
SK NEPTUN |
32.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
Morten Brattgård |
2004 |
SKURU IK |
32.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Lo Sanderfelt |
2004 |
SK NEPTUN |
32.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
SK NEPTUN |
33.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
8 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
SKURU IK |
33.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
9 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
SKURU IK |
34.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
0 |
|
Felix Lindström |
2002 |
SK NEPTUN |
31.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
1 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
31.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
2 |
|
Felix Norlin |
2005 |
SKK |
31.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
3 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
31.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
4 |
|
Gustav Annas |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
30.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
5 |
|
Emil Berg |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
31.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
LIDINGÖ SK |
31.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
7 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
LIDINGÖ SK |
31.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
8 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
ESKILSTUNA |
31.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
9 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
SKK |
31.97 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
0 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
SKURU IK |
30.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
1 |
|
Emil Sageryd |
2005 |
TYRESÖ SS |
29.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
SK NEPTUN |
29.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
29.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
4 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
28.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Morris Martin |
2004 |
SK NEPTUN |
29.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
6 |
|
Martin Gertz |
2005 |
LIDINGÖ SK |
29.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
7 |
|
William Hamilton |
2006 |
SKK |
29.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
8 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
GUSTAVSBER |
30.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
9 |
|
Jakob Khaytan |
2003 |
BOTK-RÖNN |
30.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
0 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
SKURU IK |
28.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
28.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
2 |
|
Simon Brunn |
2004 |
TYRESÖ SS |
28.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SKURU IK |
28.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Siavash Vatani |
2003 |
SKURU IK |
28.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
5 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
28.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
6 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
28.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
7 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
TÄBY SIM |
28.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
8 |
|
Alexander Jansson |
2002 |
SK NEPTUN |
28.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
9 |
|
Johan Allberg |
2002 |
SKURU IK |
28.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
0 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
27.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Sid Lundgren |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
27.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
2 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
27.76 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Malte Norberg |
2003 |
SK NEPTUN |
27.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
27.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
5 |
|
Erik Bergstrand |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
27.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
6 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
27.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
7 |
|
Nicolas Jernberg |
2001 |
SK NEPTUN |
27.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
27.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
9 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
28.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
431 |
0 |
|
David Alonso |
2003 |
TÄBY SIM |
26.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
1 |
|
Gabriel Henkel |
2001 |
SKK |
26.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
2 |
|
David MacLeod |
2001 |
SPIF SF |
25.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
SK NEPTUN |
25.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
416 |
4 |
|
Linus Magnusson |
1990 |
TÄBY SIM |
23.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK NEPTUN |
24.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
6 |
|
Tor Selander |
2002 |
SKK |
25.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
7 |
|
Johannes Fällgren |
2002 |
LIDINGÖ SK |
25.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Axel Witt |
2000 |
ESKILSTUNA |
26.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
9 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
SK NEPTUN |
27.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
0 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
26.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
1 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
SK NEPTUN |
26.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Wiggo Frohde |
2000 |
SK NEPTUN |
25.56 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
3 |
|
Fabian Bergman |
1994 |
SK NEPTUN |
24.93 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
284 |
4 |
|
Erik Brandt |
1999 |
SKK |
23.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
William Brand |
1998 |
ESKILSTUNA |
24.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
25.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
7 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
25.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
8 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
SKURU IK |
26.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
9 |
|
Hugo Malmberg |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
27.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, SKINS 50m Frisim Herrar |
Försök 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
0 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
26.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
1 |
|
Malte Haargaard |
2003 |
SK NEPTUN |
25.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
2 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
25.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
3 |
|
Anton Mylläri |
2001 |
SÖDERTÖRN |
24.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
ESKILSTUNA |
22.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
5 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
SK NEPTUN |
23.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
6 |
|
Erik Falk |
2003 |
SPIF SF |
25.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
7 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
25.64 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
SS04 |
26.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
9 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
SKURU IK |
26.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-02 14:53:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|