2020-02-23   18:51:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim Regionfinal 5, Västsvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Västsvenska
Plats: Valhallabadet Arrangör: Västsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
25 200m bröstsim flickor 15-16
Rekord 2:32.24 Hilja Schimmel 2003 Skövde SS SWE Göteborg 2018-11-10
Sum-Sim region VSSF
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 398 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 2:30.42
2 447 Linnéa Englund Föreningen Varbergs Sim 2003 AI5403 25m 2:34.91
3 186 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 2003 BB8603 25m 2:36.39
4 396 Malin Vestman Skövde Simsällskap 2003 AL5803 25m 2:39.28
5 122 Thindra Hackwitz Kungsbacka Simsällskap 2003 BG9403 25m 2:41.00
6 518 Daniella Alström Föreningen Uddevalla Sim 2003 AM7203 25m 2:41.07 EFT
7 166 Sigurjona Ragnheidardottir Kungsbacka Simsällskap 2003 CE3003 25m 2:41.82
8 451 Stella Warborn Föreningen Varbergs Sim 2003 AW4603 25m 2:44.77
9 446 Ronja Berggren Föreningen Varbergs Sim 2003 AE1403 25m 2:45.27
10 520 Evelina Wester Föreningen Uddevalla Sim 2004 AO6204 25m 2:47.07 EFT
11 4 Nelly Askengren Stråhle Simklubben Elfsborg 2003 AE7403 25m 2:47.93
12 20 Elsa Berge Kleber Simklubben Elfsborg 2004 AY5204 25m 2:48.35
13 188 Elsa Jonsson Simklubben Laxen 2004 AN0404 25m 2:48.58
14 260 Sara Nyqvist Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 BG4603 25m 2:48.78
15 128 Alice Karlsson Kungsbacka Simsällskap 2004 BJ3204 25m 2:49.29
16 358 Elna Magnusson Simklubben S02 2004 BG1804 25m 2:51.44
17 239 Clara Westh Lidköpings Gymnastik o SS 2004 BT2404 25m 2:53.55
18 123 Izabella Svensson Kungsbacka Simsällskap 2003 BJ6403 25m 2:54.18
19 357 Klara Sillerström Simklubben S02 2003 BR1603 25m 2:54.39
20 359 Lova Skanse Simklubben S02 2003 BS0203 25m 2:55.46
21 19 Felicia Johansson Thörngren Simklubben Elfsborg 2003 BA9203 25m 2:55.59
22 52 Filippa Lind Falköpings Simsällskap 2004 AB7204 25m 2:55.98
23 465 Ellie Geigel Föreningen Varbergs Sim 2003 BR2203 25m 2:56.93
24 489 Matilda Östblom Föreningen Uddevalla Sim 2004 AO4204 25m 2:58.95
25 81 Elin Göransson Göteborg Sim 2003 BV7603 25m 2:59.29
26 250 Tuva Gustavsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AF5604 25m 2:59.87
27 251 Melissa Nyberg Mölndals Allmänna
Simsällskap
2003 AW7403 25m 3:01.58
28 265 Elina Wang Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AV4204 25m 3:05.65
29 457 Tilda Hilbert Föreningen Varbergs Sim 2004 AZ0804 25m 3:06.59
30 256 Elsa Stenfeldt Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AJ9204 25m 3:06.73
31 87 Selma Hahne Göteborg Sim 2004 BU5604 25m 3:06.81
2019-11-09 14:49:50 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västsvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner