2019-12-08   15:43:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ronneby Cup 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
1 25m Fjärilsim Damer C
RSS 14.93 Sofie Karlsson 2000 RONNEBY SS SWE Tyringe Cup 2012-10-06
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 99 Penny Kennerwall Ronneby Simsällskap 2008 AK5808 25m 19.83
2 97 Isa Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2008 AE4208 25m 20.49
3 98 Hannah Kranstedt Ronneby Simsällskap 2008 AG5608 25m 20.57
4 76 Maya Svensson Karlshamns Simklubb 2009 AF7609 25m 24.63
5 77 Ebba Tegvald Karlshamns Simklubb 2009 AH6609 25m 26.68
6 100 Elmina Svedberg Ronneby Simsällskap 2008 AV7208 25m 27.64
7 75 Astrid Bengtsson Karlshamns Simklubb 2009 AF3609 25m 36.27
8 113 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap 2010 AB8410 25m EFT,EXT
2019-12-04 22:11:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
2 25m Fjärilsim Herrar C
RSS 15.03 Elias Kromnow 1999 RONNEBY SS SWE Tyringe Cup 2012-10-06
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 112 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap 2009 AB6709 25m 18.07
2 109 Adam Gustafsson Ronneby Simsällskap 2008 AP7908 25m 23.40
3 101 Malte Ramström Andersson Ronneby Simsällskap 2009 AE5709 25m 35.89
2019-12-01 23:29:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
3 50m Fjärilsim Damer A-B
WR 24.38 Therese Alshammar 1977 Sweden Swe Singapore 2009-11-22
SR 24.38 Therese Alshammar 1977 Täby Sim SWE Singapore 2009-11-22
SJR 24.90 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Herning 2013-12-13
RSS 2000 30.53 Viktoria Gadd 1975 RONNEBY SS SWE 1991-01-01
RSS 30.83 Ida-Marie Andersson 1988 RONNEBY SS SWE 2005-02-05
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 94 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 31.36
2 88 Ella Simander Ronneby Simsällskap 2002 AU4802 25m 31.86
3 92 Disa Knutsson Ronneby Simsällskap 2002 BV7802 25m 32.69
4 90 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 32.86
5 66 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 50m 34.35
6 63 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 35.21
7 69 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 50m 38.00
8 64 Ida Karlsson Karlshamns Simklubb 2002 BC8202 25m 40.33
9 95 Alva Mikonyte Ronneby Simsällskap 2007 AI9407 25m 41.69
10 89 Alva Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2006 AG2806 25m 41.91
11 91 Alma Olofsson Ronneby Simsällskap 2007 AF7607 25m 43.69
12 67 Emilia Blomé Karlshamns Simklubb 2006 AI4806 25m 44.49
13 72 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 25m 46.65
14 103 Josephine Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2007 BI6007 25m 47.57
2019-12-01 23:29:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
4 50m Fjärilsim Herrar A-B
WR 21.75 Nicholas Santos 1980 Brazil Bra Budapest 2018-10-06
SR 22.97 Lars Frölander 1974 Sundsvalls SS SWE New York 2001-10-20
SJR 23.49 Henrik Lindau 1990 Karlskrona SS SWE Stockholm 2009-11-10
RSS 2000 26.45 Robert Tollerud 1971 RONNEBY SS SWE 1991-01-01
RSS 28.51 Per Friberg 1980 RONNEBY SS SWE 2000-05-07
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 87 Jesper Molin Ronneby Simsällskap 2001 AN3701 25m 31.19
2 78 Malte Olsson Karlshamns Simklubb 2005 AW7905 25m 35.52
3 65 Kim Johnsson Karlshamns Simklubb 2000 AW7100 25m 36.62
4 105 Emil Lindquist Ronneby Simsällskap 2004 BW4304 25m 37.76
5 93 Jacob Edlund Ronneby Simsällskap 2006 AH2306 25m 40.65
6 96 Axel Persson Ronneby Simsällskap 2007 AE8907 25m 47.83
2019-12-01 23:29:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
5 25m Ryggsim Damer D
RSS 16.06 Sofie Karlsson 2000 RONNEBY SS SWE Tyringe Cup 2012-10-06
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 81 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 23.94
2 106 Hala Albaloush Ronneby Simsällskap 2010 AI3010 25m 26.52
3 102 Beatrix Karlsson de Matos Ronneby Simsällskap 2010 AE5410 25m 26.85
4 110 Lovelia Sköld Ronneby Simsällskap 2010 AI3210 25m 27.09
5 83 Zoe Petersson Karlshamns Simklubb 2011 AC8411 25m 29.11
6 84 Hilda Enocson Karlshamns Simklubb 2010 AJ3410 25m 30.43
7 71 Augusta Kläfverud Karlshamns Simklubb 2010 AA7410 25m 37.61
8 80 Elin Johansson Karlshamns Simklubb 2010 AE5210 25m 38.72
9 113 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap 2010 AB8410 25m
2019-12-01 23:29:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
6 25m Ryggsim Herrar D
RSS 16.94 Elias Kromnow 1999 RONNEBY SS SWE Tyringe Cup 2012-10-06
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 107 Mohamad Albaloush Ronneby Simsällskap 2011 AC2111 25m 26.36
2 104 Aivaras Mikonis Ronneby Simsällskap 2010 AC7710 25m 27.58
3 108 Mateo Forero Ronneby Simsällskap 2010 AE1510 25m 28.42
4 73 Leo Binders Karlshamns Simklubb 2011 AA1311 25m 28.64
5 86 Elvis Kabashi Ronneby Simsällskap 2010 25m
6 60 Albin Grankvist Karlshamns Simklubb 2010 25m
2019-12-01 23:29:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
7 50m Ryggsim Damer A-B-C
WR 25.67 Etiene Medeiros 1991 Brazil Bra Doha 2014-12-07
SR 26.62 Therese Alshammar 1977 Täby Sim SWE Gothenburg 2009-11-29
SJR 26.67 Michelle Coleman 1993 Täby Sim SWE Herning 2013-12-14
RSS 2000 32.40 Viktoria Gadd 1975 RONNEBY SS SWE 1991-01-01
RSS 33.31 Sofie Karlsson 2000 RONNEBY SS SWE 2012-12-08
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 94 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 35.20
2 88 Ella Simander Ronneby Simsällskap 2002 AU4802 25m 35.22
3 66 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 50m 35.77
4 92 Disa Knutsson Ronneby Simsällskap 2002 BV7802 25m 35.87
5 90 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 38.02
6 99 Penny Kennerwall Ronneby Simsällskap 2008 AK5808 25m 39.18
7 91 Alma Olofsson Ronneby Simsällskap 2007 AF7607 25m 39.42
8 62 Sigrid Lundström Karlshamns Simklubb 2003 AB9403 25m 39.67
9 68 Alma Larsson Karlshamns Simklubb 2006 AI8806 50m 39.85
10 97 Isa Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2008 AE4208 25m 40.69
11 63 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 40.81
12 64 Ida Karlsson Karlshamns Simklubb 2002 BC8202 25m 41.09
13 69 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 25m 41.76
14 89 Alva Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2006 AG2806 25m 43.79
15 72 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 25m 44.01
16 95 Alva Mikonyte Ronneby Simsällskap 2007 AI9407 25m 44.44
17 98 Hannah Kranstedt Ronneby Simsällskap 2008 AG5608 25m 45.61
18 76 Maya Svensson Karlshamns Simklubb 2009 AF7609 25m 46.96
19 67 Emilia Blomé Karlshamns Simklubb 2006 AI4806 25m 48.15
20 100 Elmina Svedberg Ronneby Simsällskap 2008 AV7208 25m 49.33
21 70 Minéa Bergstedt Karlshamns Simklubb 2008 AC7208 25m 50.33
22 74 Nelly Berggren Karlshamns Simklubb 2009 AF2609 25m 55.57
23 77 Ebba Tegvald Karlshamns Simklubb 2009 AH6609 25m 56.44
24 103 Josephine Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2007 BI6007 25m 59.46
25 75 Astrid Bengtsson Karlshamns Simklubb 2009 AF3609 25m 1:04.27
26 111 Johanna Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2009 AU2609 25m
2019-12-01 23:29:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
8 50m Ryggsim Herrar A-B-C
WR 22.22 Florent Manaudou 1990 France Fra Doha 2014-12-06
SR 23.78 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Stockholm 2018-11-18
SJR 23.78 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Stockholm 2018-11-18
RSS 2000 29.40 Per Friberg 1980 RONNEBY SS SWE 2000-01-01
RSS 31.00 Per Friberg 1980 RONNEBY SS SWE 2000-05-07
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 105 Emil Lindquist Ronneby Simsällskap 2004 BW4304 25m 37.97
2 93 Jacob Edlund Ronneby Simsällskap 2006 AH2306 25m 40.70
3 78 Malte Olsson Karlshamns Simklubb 2005 AW7905 25m 41.59
4 112 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap 2009 AB6709 25m 42.91
5 79 Love Ane Karlshamns Simklubb 2007 AP9507 25m 45.47
6 87 Jesper Molin Ronneby Simsällskap 2001 AN3701 25m 47.61
7 109 Adam Gustafsson Ronneby Simsällskap 2008 AP7908 25m 48.00
8 101 Malte Ramström Andersson Ronneby Simsällskap 2009 AE5709 25m 1:02.94
9 61 Albin Malmros Karlshamns Simklubb 2009 25m
10 96 Axel Persson Ronneby Simsällskap 2007 AE8907 25m
2019-12-01 23:29:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
9 25m Bröstsim Damer D
RSS 19.19 Sofie Karlsson 2000 RONNEBY SS SWE 2012-05-13
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 106 Hala Albaloush Ronneby Simsällskap 2010 AI3010 25m 25.01
2 84 Hilda Enocson Karlshamns Simklubb 2010 AJ3410 25m 26.94
3 81 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 27.03
4 102 Beatrix Karlsson de Matos Ronneby Simsällskap 2010 AE5410 25m 27.57
5 110 Lovelia Sköld Ronneby Simsällskap 2010 AI3210 25m 28.02
6 82 Holly Hulte Karlshamns Simklubb 2011 AC8211 25m 28.35
7 71 Augusta Kläfverud Karlshamns Simklubb 2010 AA7410 25m 28.63
8 80 Elin Johansson Karlshamns Simklubb 2010 AE5210 25m 42.75
9 83 Zoe Petersson Karlshamns Simklubb 2011 AC8411 25m 43.10
10 113 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap 2010 AB8410 25m
2019-12-01 23:29:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
10 25m Bröstsim Herrar D
RSS 17.02 Emil Lindquist 2004 RONNEBY SS SWE 2019-10-19
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 107 Mohamad Albaloush Ronneby Simsällskap 2011 AC2111 25m 28.00
2 104 Aivaras Mikonis Ronneby Simsällskap 2010 AC7710 25m 28.32
3 73 Leo Binders Karlshamns Simklubb 2011 AA1311 25m 28.41
4 108 Mateo Forero Ronneby Simsällskap 2010 AE1510 25m
5 60 Albin Grankvist Karlshamns Simklubb 2010 25m
6 86 Elvis Kabashi Ronneby Simsällskap 2010 25m
2019-12-01 23:29:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
11 50m Bröstsim Damer A-B-C
WR 28.56 Alia Atkinson 1988 Jamaica Jam Budapest 2018-10-06
SR 29.77 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Copenhagen 2017-12-13
SJR 29.77 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Copenhagen 2017-12-13
RSS 2000 37.48 Nina Setälä 1984 RONNEBY SS SWE 2000-01-01
RSS 36.71 Johanna Persson 1989 RONNEBY SS SWE 2007-03-31
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 92 Disa Knutsson Ronneby Simsällskap 2002 BV7802 25m 37.39
2 88 Ella Simander Ronneby Simsällskap 2002 AU4802 25m 37.59
3 62 Sigrid Lundström Karlshamns Simklubb 2003 AB9403 25m 38.44
4 63 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 39.57
5 94 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 41.31
6 66 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 50m 41.37
7 68 Alma Larsson Karlshamns Simklubb 2006 AI8806 25m 42.36
8 90 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 43.59
9 72 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 25m 44.64
10 99 Penny Kennerwall Ronneby Simsällskap 2008 AK5808 25m 44.87
11 89 Alva Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2006 AG2806 25m 45.12
12 91 Alma Olofsson Ronneby Simsällskap 2007 AF7607 25m 45.70
13 64 Ida Karlsson Karlshamns Simklubb 2002 BC8202 25m 45.94
14 69 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 50m 47.63
15 97 Isa Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2008 AE4208 25m 48.74
16 67 Emilia Blomé Karlshamns Simklubb 2006 AI4806 25m 50.14
17 95 Alva Mikonyte Ronneby Simsällskap 2007 AI9407 25m 50.31
18 98 Hannah Kranstedt Ronneby Simsällskap 2008 AG5608 25m 51.36
19 76 Maya Svensson Karlshamns Simklubb 2009 AF7609 25m 52.89
20 70 Minéa Bergstedt Karlshamns Simklubb 2008 AC7208 25m 55.50
21 103 Josephine Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2007 BI6007 25m 1:03.34
22 75 Astrid Bengtsson Karlshamns Simklubb 2009 AF3609 25m 1:05.61
23 77 Ebba Tegvald Karlshamns Simklubb 2009 AH6609 25m 1:07.69
24 100 Elmina Svedberg Ronneby Simsällskap 2008 AV7208 25m 1:08.98
25 74 Nelly Berggren Karlshamns Simklubb 2009 AF2609 25m 1:10.19
26 85 Sara Söderholm Karlshamns Simklubb 2007 BN8807 25m
27 111 Johanna Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2009 AU2609 25m
2019-12-01 23:29:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
12 50m Bröstsim Herrar A-B-C
WR 25.25 Cameron van der Burgh 1988 South Africa Sou Berlin 2009-11-14
SR 26.17 Johannes Skagius 1995 SK Neptun SWE Hangzhou 2018-12-15
SJR 26.57 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Herning 2013-12-14
RSS 2000 30.96 Sverker Persson 1975 RONNEBY SS SWE 1993-01-01
RSS 32.77 Per Friberg 1980 RONNEBY SS SWE 2000-05-07
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 114 Gustav Widerström Ronneby Simsällskap 2000 AR3300 25m 36.50 EFT
2 78 Malte Olsson Karlshamns Simklubb 2005 AW7905 25m 37.75
3 105 Emil Lindquist Ronneby Simsällskap 2004 BW4304 25m 39.97
4 65 Kim Johnsson Karlshamns Simklubb 2000 AW7100 25m 41.89
5 79 Love Ane Karlshamns Simklubb 2007 AP9507 25m 46.14
6 87 Jesper Molin Ronneby Simsällskap 2001 AN3701 25m 47.32
7 112 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap 2009 AB6709 25m 47.87
8 96 Axel Persson Ronneby Simsällskap 2007 AE8907 25m 57.68
9 93 Jacob Edlund Ronneby Simsällskap 2006 AH2306 25m 58.57
10 101 Malte Ramström Andersson Ronneby Simsällskap 2009 AE5709 25m 1:01.36
11 109 Adam Gustafsson Ronneby Simsällskap 2008 AP7908 25m
12 61 Albin Malmros Karlshamns Simklubb 2009 25m
2019-12-01 23:29:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
17 25m Frisim Damer D
RSS 14.34 Sofie Karlsson 2000 RONNEBY SS SWE 2012-05-13
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 81 Linnèa Eriksson Karlshamns Simklubb 2010 AF3410 25m 19.17
2 110 Lovelia Sköld Ronneby Simsällskap 2010 AI3210 25m 22.14
3 102 Beatrix Karlsson de Matos Ronneby Simsällskap 2010 AE5410 25m 22.40
4 106 Hala Albaloush Ronneby Simsällskap 2010 AI3010 25m 22.99
5 82 Holly Hulte Karlshamns Simklubb 2011 AC8211 25m 27.53
6 83 Zoe Petersson Karlshamns Simklubb 2011 AC8411 25m 29.29
7 84 Hilda Enocson Karlshamns Simklubb 2010 AJ3410 25m 30.56
8 71 Augusta Kläfverud Karlshamns Simklubb 2010 AA7410 25m 32.23
9 113 Sonja Duhlin Södertörns Simsällskap 2010 AB8410 25m
10 80 Elin Johansson Karlshamns Simklubb 2010 AE5210 25m
2019-12-01 23:29:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
18 25m Frisim Herrar D
RSS 13.70 Elias Kromnow 1999 RONNEBY SS SWE Tyringe Cup 2012-10-07
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 73 Leo Binders Karlshamns Simklubb 2011 AA1311 25m 20.36
2 107 Mohamad Albaloush Ronneby Simsällskap 2011 AC2111 25m 21.05
3 104 Aivaras Mikonis Ronneby Simsällskap 2010 AC7710 25m 21.64
4 108 Mateo Forero Ronneby Simsällskap 2010 AE1510 25m 22.93
5 60 Albin Grankvist Karlshamns Simklubb 2010 25m
6 86 Elvis Kabashi Ronneby Simsällskap 2010 25m
2019-12-01 23:29:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
19 50m Frisim Damer A-B-C
WR 22.93 Ranomi Kromowidjojo 1990 Netherland Net Berlin 2017-08-07
SR 23.00 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Berlin 2017-08-07
SJR 23.79 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Herning 2013-12-15
RSS 2000 26.90 Viktoria Gadd 1975 RONNEBY SS SWE 1992-01-01
RSS 28.92 Jennie Andersson 1988 RONNEBY SS SWE Kalmar Cup 2004 2004-10-09
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 88 Ella Simander Ronneby Simsällskap 2002 AU4802 25m 28.15
2 90 Engla Löfström Ronneby Simsällskap 2003 BV5203 25m 29.33
3 66 Nora Briskog Karlshamns Simklubb 2006 AA9806 50m 29.47
4 94 Julia Andersson Ronneby Simsällskap 2007 AH2407 25m 30.01
5 92 Disa Knutsson Ronneby Simsällskap 2002 BV7802 25m 30.49
6 68 Alma Larsson Karlshamns Simklubb 2006 AI8806 25m 31.38
7 62 Sigrid Lundström Karlshamns Simklubb 2003 AB9403 25m 31.70
8 63 Maja Olson Karlshamns Simklubb 2003 AB3603 25m 32.25
9 99 Penny Kennerwall Ronneby Simsällskap 2008 AK5808 25m 32.45
10 64 Ida Karlsson Karlshamns Simklubb 2002 BC8202 25m 33.03
11 69 Axelina Kläfverud Karlshamns Simklubb 2007 AE6607 50m 33.88
12 97 Isa Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2008 AE4208 25m 34.12
13 91 Alma Olofsson Ronneby Simsällskap 2007 AF7607 25m 34.85
14 89 Alva Gunnarsson Ronneby Simsällskap 2006 AG2806 25m 34.97
15 72 Emmy Hulte Karlshamns Simklubb 2005 BQ9805 25m 35.06
16 95 Alva Mikonyte Ronneby Simsällskap 2007 AI9407 25m 36.29
17 98 Hannah Kranstedt Ronneby Simsällskap 2008 AG5608 25m 36.91
18 67 Emilia Blomé Karlshamns Simklubb 2006 AI4806 25m 38.24
19 70 Minéa Bergstedt Karlshamns Simklubb 2008 AC7208 25m 38.62
20 100 Elmina Svedberg Ronneby Simsällskap 2008 AV7208 25m 41.41
21 76 Maya Svensson Karlshamns Simklubb 2009 AF7609 25m 42.78
22 77 Ebba Tegvald Karlshamns Simklubb 2009 AH6609 25m 43.26
23 74 Nelly Berggren Karlshamns Simklubb 2009 AF2609 25m 52.12
24 111 Johanna Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2009 AU2609 25m 52.14
25 103 Josephine Culpa Bergqvist Ronneby Simsällskap 2007 BI6007 25m 54.03
26 75 Astrid Bengtsson Karlshamns Simklubb 2009 AF3609 25m 56.41
27 85 Sara Söderholm Karlshamns Simklubb 2007 BN8807 25m
2019-12-01 23:29:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
20 50m Frisim Herrar A-B-C
WR 20.26 Florent Manaudou 1990 France Fra Doha 2014-12-05
SR 20.70 Stefan Nystrand 1981 SK Neptun SWE Berlin 2009-11-15
SJR 21.66 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Copenhagen 2017-12-13
RSS 2000 25.04 Mats Hulting 1966 RONNEBY SS SWE 1987-01-01
RSS 25.63 Per Friberg 1980 RONNEBY SS SWE 2000-05-07
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 87 Jesper Molin Ronneby Simsällskap 2001 AN3701 25m 27.54
2 114 Gustav Widerström Ronneby Simsällskap 2000 AR3300 25m 29.06 EFT
3 105 Emil Lindquist Ronneby Simsällskap 2004 BW4304 25m 30.42
4 78 Malte Olsson Karlshamns Simklubb 2005 AW7905 25m 31.13
5 65 Kim Johnsson Karlshamns Simklubb 2000 AW7100 25m 33.74
6 79 Love Ane Karlshamns Simklubb 2007 AP9507 50m 36.84
7 93 Jacob Edlund Ronneby Simsällskap 2006 AH2306 25m 37.21
8 112 Folke Duhlin Södertörns Simsällskap 2009 AB6709 25m 37.89
9 109 Adam Gustafsson Ronneby Simsällskap 2008 AP7908 25m 41.38
10 101 Malte Ramström Andersson Ronneby Simsällskap 2009 AE5709 25m 55.39
11 96 Axel Persson Ronneby Simsällskap 2007 AE8907 25m
12 61 Albin Malmros Karlshamns Simklubb 2009 25m
2019-12-01 23:29:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap
Document
Startlista
Ronneby Cup 2019
Plats: Ronneby Simhall Arrangör: Ronneby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 dec 2019 till den 7 dec 2019
33 100m Ryggsim Herrar
RSS 2000 1:02.04 Thomas Masseck 1961 RONNEBY SS SWE 1980-01-01
RSS 1:11.18 Arvid Svensson 2003 RONNEBY SS SWE 2018-03-24
WR 48.88 Jiayu Xu 1995 China Chi Tokyo 2018-11-11
SR 51.35 Pontus Renholm 1986 Polisens IF SWE Istanbul 2009-12-12
SJR 52.53 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS SWE Copenhagen 2017-12-14
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 105 Emil Lindquist Ronneby Simsällskap 2004 BW4304 25m EFT
2019-12-07 08:45:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Ronneby Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner