2020-07-03   22:44:09
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Arena Lyngby Open 2020 Stadion

Her vises alle stśvnets startlister og programlister opdelt i stśvneafsnit.

1_S
LÝb 1, 50m Butterfly Damer 
 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
50  Kuras Magdalena  1988  MKK  AR9288  50 m  26.93   
331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  27.94   
140  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  28.00   
270  SchÝn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  28.00   
323  Salmonsen Cecilie Daluiso  2001  GTI  0108AH  50 m  28.01   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  28.17   
212  Enemśrke Amalie Kruse  2003  HERLEV  0392AI  50 m  28.42   
36  Gradinarska Boiana  2004  TEAM WEST  AJ5204  50 m  28.68   
30  Morin Tilde  2002  TEAM WEST  AM5202  50 m  28.71   
10  193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  28.81   
11  45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  28.96   
12  31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  28.99   
13  153  Jakobsen Marina Nissen  2000  HōRSHOLM  0022AI  50 m  29.26   
14  211  Wrist-Elkjśr Anna  2003  HERLEV  0398AE  50 m  29.31   
15  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  29.33   
16  336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  29.58   
17  32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  TEAM WEST  AO3602  50 m  29.62   
18  379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  29.68   
19  223  Thorsen Mathilde Maria  2004  HERLEV  0484AI  50 m  29.70   
20  159  Holm Elena Westmark  2003  HōRSHOLM  0336AD  50 m  29.75   
21  256  Bartels Sara Damkjśr  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  30.16   
22  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  30.18   
23  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  30.24   
24  254  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  50 m  30.25   
25  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  30.37   
26  315  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  50 m  30.43   
27  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  30.44   
28  354  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  50 m  30.49   
29  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  30.50   
30  272  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  30.52   
31  318  SÝrensen Josefine Arbo  2004  GTI  0446AD  50 m  30.58   
32  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  30.65   
33  277  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  30.69   
34  271  JÝrgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  30.70   
35  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  30.71   
36  23  Avdic Selma  2003  TEAM WEST  AM6803  50 m  30.80   
37  348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  30.87   
38  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  30.88   
39  278  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  30.90   
40  Baldursdůttir Gunnhildur BjŲrg  2000  IRB  021100-3310  50 m  30.93   
41  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  31.03   
42  119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  31.03   
43  284  BrÝnnicke Maya Krogh  2005  VAT CPH  0508AB  50 m  31.03   
44  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  31.09   
45  307  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  31.16   
46  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  31.17   
47  310  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  31.23   
48  316  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  31.25   
49  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  31.31   
50  155  Britze Martha Hjuler  2004  HōRSHOLM  0488AC  50 m  31.43   
51  40  Almqvist Cornelia  2002  TEAM WEST  AJ6602  50 m  31.50   
52  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  31.52   
53  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  31.63   
54  274  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  31.69   
55  355  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  31.72   
56  114  Larsen Nikoline Skovly  2003  N∆STVED  0322AE  50 m  31.73   
57  147  Jensen Cecilie Salskov  2000  HōRSHOLM  0012AQ  50 m  31.74   
58  73  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  31.79   
59  266  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  31.81   
60  125  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  31.99   
61  219  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  31.99   
62  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  32.00   
63  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  32.11   
64  151  HaugbÝlle Kaya Vennick  2004  HōRSHOLM  0418AB  50 m  32.13   
65  243  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  32.15   
66  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  32.19   
67  87  WallstrŲm Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  32.21   
68  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  32.21   
69  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  32.30   
70  80  RŲdin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  32.38   
71  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  32.40   
72  13  Sigurūardůttir Ństa Kamilla  2004  IRB  230204-2760  50 m  32.46   
73  Baldursdottir Sůlveig MarŪa  2004  IRB  040104-2160  50 m  32.48   
74  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  32.53   
75  37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  32.56   
76  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  32.62   
77  81  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  50 m  32.94   
78  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  32.94   
79  361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  33.03   
80  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  33.10   
81  188  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  33.23   
82  383  Larsen Ida  2000  HOLB∆K  0008BA  50 m  33.45   
83  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  33.60   
84  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  33.73   
85  34  Bergdahl Moa  2003  TEAM WEST  BB8603  50 m  33.91   
86  176  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  34.04   
87  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  34.15   
88  72  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  34.24   
89  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  34.56   
90  263  MÝller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  35.25   
91  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  35.34   
92  168  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  35.42   
93  232  Clausen Lśrke Marie  2005  GTI  0504AE  50 m  35.51   
94  115  Nielsen Olivia My  2004  N∆STVED  0446AT  50 m  36.25   
95  166  Tůmasdůttir BrŪet NatalŪa  2004  HVIDOVRE  0442BE  50 m  36.50   
96  273  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  37.17   
97  116  Jensen Thea Torndal  2004  N∆STVED  0456AJ  50 m  37.63   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
2_S
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: DagliīBrugsen ōrholm 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Hansen Tobias Dan  2002  HERLEV  0243AC  50 m  24.66   
149  Tullberg Sebastian  2000  HōRSHOLM  0073AC  50 m  24.76   
214  Munk Julius  2000  HERLEV  0055AA  50 m  24.86   
226  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  25.30   
39  Carlsson Jonatan  2001  TEAM WEST  AJ6301  50 m  25.32   
170  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  25.71   
257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  25.93   
146  Tullberg Alexander  2003  HōRSHOLM  0377AA  50 m  26.07   
295  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  26.11   
10  84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  26.24   
11  20  Reinholdsson David  2002  TEAM WEST  AI3502  50 m  26.27   
12  356  SÝrensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  26.27   
13  129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  26.40   
14  67  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  26.51   
15  117  LÝhr Magnus  2001  N∆STVED  0173AJ  50 m  26.52   
16  369  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  26.53   
17  35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  26.62   
18  192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  26.71   
19  305  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  26.81   
20  51  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  50 m  26.90   
21  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  26.95   
22  377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  27.00   
23  65  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  27.04   
24  346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  27.04   
25  206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  27.08   
26  202  Noe Elias  2004  HOLB∆K  0475AH  50 m  27.09   
27  322  Isberg Oscar  2004  GTI  0433AC  50 m  27.13   
28  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  27.15   
29  205  Toft Mads  2001  HOLB∆K  0175AL  50 m  27.16   
30  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  27.16   
31  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  27.20   
32  154  HaugbÝlle Martin Vennick  2001  HōRSHOLM  0155AE  50 m  27.20   
33  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  27.50   
34  296  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  50 m  27.56   
35  362  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  27.64   
36  145  BrÝns Malte Egholm  2003  HōRSHOLM  0331AC  50 m  27.79   
37  195  Ottosen Mads  1997  HOLB∆K  9745AH  50 m  27.79   
38  247  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  27.80   
39  293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  27.82   
40  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  27.88   
41  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  27.93   
42  163  Kaavť Lucas  2004  HōRSHOLM  0457AE  50 m  27.94   
43  244  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  27.95   
44  267  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  28.00   
45  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  28.06   
46  169  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  50 m  28.08   
47  374  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  28.08   
48  234  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  28.09   
49  292  Nielsen Mads ōrsted  1999  VAT CPH  9921AF  50 m  28.10   
50  18  Holmdahl Linus  2001  TEAM WEST  AE4101  50 m  28.15   
51  160  Steenberg Emil  2002  HōRSHOLM  0229AC  50 m  28.16   
52  297  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  28.31   
53  303  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  28.38   
54  111  Maar Lauge Bastian  2001  N∆STVED  0159AP  50 m  28.39   
55  221  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  28.49   
56  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  28.52   
57  27  Ekholm Richard  2002  TEAM WEST  AV1702  50 m  28.53   
58  240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  28.54   
59  275  JÝrgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  28.57   
60  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  28.63   
61  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  28.65   
62  54  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  28.66   
63  79  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  28.66   
64  41  Almqvist Malte  2004  TEAM WEST  AB9904  50 m  28.68   
65  208  Pedersen Alexander E.  2002  HOLB∆K  0255AQ  50 m  28.69   
66  108  Franck Harald  2003  N∆STVED  0345AK  50 m  28.73   
67  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  28.85   
68  325  Munkholm Matias  2004  VAT CPH  0435AB  50 m  28.93   
69  181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  28.94   
70  301  Brandelev Bertram GrÝn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  29.02   
71  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  29.03   
72  384  Thygesen Magnus Bśklund  2003  VAT CPH  0361AT  50 m  29.03   
73  118  Nissen Gustav  2001  N∆STVED  0177AM  50 m  29.27   
74  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  29.38   
75  112  Pedersen Lucas Jul  2003  N∆STVED  0387AJ  50 m  29.51   
76  231  Englev Alexander Marcus  2004  GTI  0481AI  50 m  29.57   
77  300  NÝrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  29.57   
78  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  29.63   
79  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  29.70   
80  200  Nielsen Silas Storm  2002  HOLB∆K  0291AL  50 m  30.13   
81  236  Jensen Villads Brasch  2004  GTI  0419AK  50 m  30.28   
82  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  30.37   
83  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  30.46   
84  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  30.65   
85  190  Hoelgaard Marius Kjśr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  30.91   
86  10  Jůnsson Alexander Logi  2004  IRB  171104-3270  50 m  31.15   
87  286  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  31.58   
88  DavŪūsson StefŠn ElŪas  2003  IRB  081003-4080  50 m  33.40   
89  38  Evertsson MŚns  2003  TEAM WEST  AR2103  50 m  33.46   
90  187  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  33.69   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
3_S
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
50  Kuras Magdalena  1988  MKK  AR9288  50 m  27.87   
224  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  27.91   
120  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  28.46   
308  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  50 m  29.02   
270  SchÝn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  29.30   
123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  29.35   
60  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  29.37   
141  Svendsen Julie KrÝyer  2002  GTI  0222AA  50 m  29.78   
193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  30.31   
10  171  Elkjśr Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  31.04   
11  164  Dann-Nielsen Lśrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  31.27   
12  229  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  31.42   
13  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  31.50   
14  88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  31.52   
15  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  31.57   
16  368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  31.62   
17  78  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  31.80   
18  31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  31.94   
19  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  31.94   
20  354  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  50 m  31.96   
21  278  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  31.97   
22  107  Hansen Agnes Barner  2005  N∆STVED  0522AL  50 m  31.98   
23  315  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  50 m  32.14   
24  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  32.22   
25  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  32.31   
26  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  32.37   
27  304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  32.42   
28  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  32.55   
29  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  32.61   
30  273  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  32.93   
31  307  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  33.03   
32  21  Hšll Thilda  2005  TEAM WEST  AE5205  50 m  33.11   
33  348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  33.26   
34  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  33.29   
35  313  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  50 m  33.29   
36  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  33.42   
37  279  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  33.83   
38  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  33.95   
39  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  34.28   
40  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  34.45   
41  281  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  34.48   
42  116  Jensen Thea Torndal  2004  N∆STVED  0456AJ  50 m  35.02   
43  75  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  35.30   
44  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  35.46   
45  324  KÝhn Annika  2005  VAT CPH  0596AK  50 m  35.99   
46  162  Taylor Camilla  2000  HōRSHOLM  0012BI  50 m  36.00   
47  59  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  36.33   
48  110  MÝrkeberg Katrine  2004  N∆STVED  0424AJ  50 m  36.92   
49  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  37.20   
50  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  37.25   
51  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  37.36   
52  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  37.86   
53  167  Andersen Nicoline MÝrch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  38.01   
54  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  38.07   
55  183  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  38.48   
56  261  Orben Helene  2005  FARUM  0548BA  50 m  38.99   
57  288  Kronborg Helena Fogh  2005  VAT CPH  0506AK  50 m  39.66   
58  260  Borgmann Isabella  2005  FARUM  0502AX  50 m  40.59   
59  143  BÝgh Maria  2002  HōRSHOLM  0206BF  50 m  40:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
4_S
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
215  Pedersen Nicklas ÷stman  2002  HERLEV  0231AC  50 m  25.43   
255  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  26.67   
249  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  26.73   
149  Tullberg Sebastian  2000  HōRSHOLM  0073AC  50 m  26.75   
225  Brenner Luccas Dam  2001  HERLEV  0193AK  50 m  26.84   
150  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HōRSHOLM  0077AN  50 m  26.96   
363  SÝgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  27.19   
295  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  27.24   
206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  27.26   
10  306  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  27.29   
11  39  Carlsson Jonatan  2001  TEAM WEST  AJ6301  50 m  27.53   
12  337  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  27.67   
13  82  StrŲmberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  27.77   
14  25  Johansson Oskar  1993  TEAM WEST  AY7593  50 m  27.87   
15  170  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  27.90   
16  52  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  28.33   
17  320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  28.55   
18  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  28.61   
19  356  SÝrensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  28.69   
20  184  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  28.76   
21  55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  28.79   
22  312  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  29.02   
23  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  29.05   
24  17  Cavka Anes  1999  TEAM WEST  AG9799  50 m  29.27   
25  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  29.53   
26  191  Eliasen Simon Rytter  2003  HOLB∆K  0319AE  50 m  29.64   
27  145  BrÝns Malte Egholm  2003  HōRSHOLM  0331AC  50 m  29.68   
28  366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  29.74   
29  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  29.79   
30  235  Hansen Nicolai D. B.  2004  GTI  0423AG  50 m  29.81   
31  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  29.87   
32  205  Toft Mads  2001  HOLB∆K  0175AL  50 m  29.89   
33  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  29.91   
34  370  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  29.94   
35  309  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  50 m  30.18   
36  346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  30.22   
37  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  30.72   
38  285  Kjśr Jeppe  2004  VAT CPH  0419AB  50 m  30.75   
39  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  30.85   
40  208  Pedersen Alexander E.  2002  HOLB∆K  0255AQ  50 m  31.19   
41  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  31.36   
42  11  KristŪnarson Aron Fannar  2003  IRB  140603-3330  50 m  31.37   
43  302  LÝgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  31.55   
44  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  31.56   
45  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  31.91   
46  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  31.99   
47  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  32.25   
48  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  32.31   
49  299  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  50 m  32.31   
50  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  33.80   
51  139  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  50 m  34.08   
52  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  34.20   
53  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  34.29   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
5_S
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer 
 
Sponsor: Arena 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  31.29   
32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  TEAM WEST  AO3602  50 m  32.79   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  32.82   
256  Bartels Sara Damkjśr  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  33.22   
276  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  33.45   
26  Dahlgren Lina  2005  TEAM WEST  AD8805  50 m  33.50   
124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  33.53   
212  Enemśrke Amalie Kruse  2003  HERLEV  0392AI  50 m  33.55   
Arngeirsdůttir Karen Mist  2000  IRB  090200-2320  50 m  33.86   
10  140  Mortensen Jessica Yu  2000  LYNGBY  0072AG  50 m  33.98   
11  311  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  33.98   
12  34  Bergdahl Moa  2003  TEAM WEST  BB8603  50 m  34.24   
13  323  Salmonsen Cecilie Daluiso  2001  GTI  0108AH  50 m  34.27   
14  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  34.44   
15  40  Almqvist Cornelia  2002  TEAM WEST  AJ6602  50 m  34.59   
16  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  34.76   
17  307  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  34.80   
18  Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  34.99   
19  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  35.43   
20  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  35.67   
21  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  36.02   
22  119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  36.06   
23  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  36.12   
24  81  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  50 m  36.16   
25  219  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  36.19   
26  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  36.31   
27  185  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  36.40   
28  189  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  36.40   
29  173  Hansen Silja Nielsdůttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  36.51   
30  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  36.65   
31  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  36.67   
32  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  36.75   
33  316  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  36.88   
34  114  Larsen Nikoline Skovly  2003  N∆STVED  0322AE  50 m  37.11   
35  355  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  37.12   
36  351  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  50 m  37.16   
37  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  37.20   
38  368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  37.41   
39  379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  37.82   
40  281  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  37.96   
41  87  WallstrŲm Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  38.00   
42  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  38.14   
43  222  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  38.15   
44  233  Svendsen Mathilde  2004  GTI  0472AQ  50 m  38.27   
45  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  38.44   
46  232  Clausen Lśrke Marie  2005  GTI  0504AE  50 m  38.46   
47  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  38.91   
48  166  Tůmasdůttir BrŪet NatalŪa  2004  HVIDOVRE  0442BE  50 m  39.00   
49  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  39.09   
50  342  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  39.17   
51  Baldursdottir Sůlveig MarŪa  2004  IRB  040104-2160  50 m  39.39   
52  167  Andersen Nicoline MÝrch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  40.16   
53  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  41.90   
54  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  42.49   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
6_S
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Arena 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  29.09   
16  Olsson Elliot  1999  TEAM WEST  AD2799  50 m  29.24   
113  Hansen Mads Ingeman  1997  N∆STVED  9719AC  50 m  29.61   
144  Steenberg Rasmus  2000  HōRSHOLM  0021AB  50 m  29.63   
298  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  29.70   
27  Ekholm Richard  2002  TEAM WEST  AV1702  50 m  30.36   
305  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  30.39   
51  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  50 m  30.71   
154  HaugbÝlle Martin Vennick  2001  HōRSHOLM  0155AE  50 m  30.90   
10  292  Nielsen Mads ōrsted  1999  VAT CPH  9921AF  50 m  30.95   
11  169  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  50 m  31.11   
12  337  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  31.19   
13  84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  31.26   
14  44  Gustafson Oskar  2002  TEAM WEST  AE1302  50 m  31.39   
15  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  31.85   
16  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  31.93   
17  218  Struberg Harald Wiehe  2003  HERLEV  0331AT  50 m  32.09   
18  118  Nissen Gustav  2001  N∆STVED  0177AM  50 m  32.25   
19  79  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  32.26   
20  346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  32.29   
21  366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  32.51   
22  231  Englev Alexander Marcus  2004  GTI  0481AI  50 m  32.68   
23  325  Munkholm Matias  2004  VAT CPH  0435AB  50 m  32.70   
24  250  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  32.91   
25  38  Evertsson MŚns  2003  TEAM WEST  AR2103  50 m  33.15   
26  362  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  33.15   
27  293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  33.50   
28  150  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HōRSHOLM  0077AN  50 m  33.62   
29  138  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  33.81   
30  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  33.91   
31  Halldůrsson KŠri Snśr  2004  IRB  130104-3470  50 m  33.92   
32  289  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VAT CPH  0471AH  50 m  33.95   
33  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  34.04   
34  108  Franck Harald  2003  N∆STVED  0345AK  50 m  34.08   
35  372  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  34.13   
36  206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  34.18   
37  29  Johansson Alexander  2004  TEAM WEST  AV1504  50 m  34.27   
38  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  34.28   
39  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  34.37   
40  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  34.46   
41  385  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m  34.49   
42  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  34.75   
43  290  Knudsen Kalle Gerner  2004  VAT CPH  0487AE  50 m  34.77   
44  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  34.79   
45  302  LÝgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  34.81   
46  181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  35.12   
47  58  LŲvberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  35.33   
48  371  Haslev Marcus SkÝtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  35.44   
49  209  Nielsen Mikkel  2004  HOLB∆K  0403AC  50 m  35.47   
50  268  MÝller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  36.21   
51  240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  36.32   
52  374  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  36.38   
53  10  Jůnsson Alexander Logi  2004  IRB  171104-3270  50 m  36.44   
54  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  36.80   
55  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  37.20   
56  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  38.31   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
7_S
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
50  Kuras Magdalena  1988  MKK  AR9288  50 m  25.52   
141  Svendsen Julie KrÝyer  2002  GTI  0222AA  50 m  26.41   
194  Mortensen Amalie SÝby  2001  HOLB∆K  0112AJ  50 m  26.51   
30  Morin Tilde  2002  TEAM WEST  AM5202  50 m  26.60   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  26.75   
270  SchÝn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  26.84   
45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  26.90   
310  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  26.90   
153  Jakobsen Marina Nissen  2000  HōRSHOLM  0022AI  50 m  27.04   
10  223  Thorsen Mathilde Maria  2004  HERLEV  0484AI  50 m  27.10   
11  224  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  27.11   
12  120  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  27.14   
13  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  27.19   
14  313  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  50 m  27.36   
15  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  27.40   
16  272  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  27.50   
17  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  27.55   
18  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  27.65   
19  311  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  27.86   
20  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  28.00   
21  164  Dann-Nielsen Lśrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  28.10   
22  60  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  28.11   
23  32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  TEAM WEST  AO3602  50 m  28.13   
24  36  Gradinarska Boiana  2004  TEAM WEST  AJ5204  50 m  28.15   
25  159  Holm Elena Westmark  2003  HōRSHOLM  0336AD  50 m  28.17   
26  229  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  28.24   
27  155  Britze Martha Hjuler  2004  HōRSHOLM  0488AC  50 m  28.37   
28  193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  28.43   
29  304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  28.43   
30  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  28.44   
31  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  28.47   
32  24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  28.59   
33  73  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  28.67   
34  277  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  28.68   
35  78  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  28.70   
36  279  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  28.72   
37  271  JÝrgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  28.80   
38  23  Avdic Selma  2003  TEAM WEST  AM6803  50 m  28.83   
39  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  28.85   
40  174  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  28.88   
41  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  28.91   
42  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  28.92   
43  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  29.00   
44  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  29.01   
45  171  Elkjśr Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  29.01   
46  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  29.04   
47  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  29.12   
48  81  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  50 m  29.15   
49  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  29.15   
50  284  BrÝnnicke Maya Krogh  2005  VAT CPH  0508AB  50 m  29.17   
51  196  MÝrkedal Mie  2003  HOLB∆K  0324AD  50 m  29.22   
52  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  29.25   
53  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  29.37   
54  379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  29.37   
55  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  29.39   
56  233  Svendsen Mathilde  2004  GTI  0472AQ  50 m  29.44   
57  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  29.46   
58  107  Hansen Agnes Barner  2005  N∆STVED  0522AL  50 m  29.62   
59  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  29.63   
60  147  Jensen Cecilie Salskov  2000  HōRSHOLM  0012AQ  50 m  29.64   
61  88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  29.65   
62  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  29.68   
63  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  29.68   
64  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  29.68   
65  263  MÝller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  29.95   
66  318  SÝrensen Josefine Arbo  2004  GTI  0446AD  50 m  29.97   
67  13  Sigurūardůttir Ństa Kamilla  2004  IRB  230204-2760  50 m  29.98   
68  383  Larsen Ida  2000  HOLB∆K  0008BA  50 m  29.98   
69  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  30.01   
70  188  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  30.01   
71  Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  30.07   
72  26  Dahlgren Lina  2005  TEAM WEST  AD8805  50 m  30.24   
73  266  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  30.25   
74  376  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  50 m  30.25   
75  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  30.41   
76  321  Schau Nomi I. K.  2004  GTI  0408AI  50 m  30.44   
77  375  HŲesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  50 m  30.49   
78  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  30.52   
79  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  30.52   
80  Baldursdůttir Gunnhildur BjŲrg  2000  IRB  021100-3310  50 m  30.57   
81  80  RŲdin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  30.57   
82  59  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  30.70   
83  185  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  30.71   
84  167  Andersen Nicoline MÝrch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  30.74   
85  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  30.74   
86  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  30.88   
87  72  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  30.91   
88  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  31.31   
89  110  MÝrkeberg Katrine  2004  N∆STVED  0424AJ  50 m  31.43   
90  75  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  31.46   
91  116  Jensen Thea Torndal  2004  N∆STVED  0456AJ  50 m  31.53   
92  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  31.54   
93  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  31.83   
94  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  31.91   
95  162  Taylor Camilla  2000  HōRSHOLM  0012BI  50 m  32.00   
96  183  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  32.32   
97  261  Orben Helene  2005  FARUM  0548BA  50 m  32.37   
98  342  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  32.75   
99  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  32.79   
100  115  Nielsen Olivia My  2004  N∆STVED  0446AT  50 m  32.87   
101  260  Borgmann Isabella  2005  FARUM  0502AX  50 m  33.73   
102  351  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  50 m  34.11   
103  143  BÝgh Maria  2002  HōRSHOLM  0206BF  50 m  32:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
8_S
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Stark 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
170  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  23.23   
249  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  23.51   
149  Tullberg Sebastian  2000  HōRSHOLM  0073AC  50 m  23.58   
17  Cavka Anes  1999  TEAM WEST  AG9799  50 m  23.63   
146  Tullberg Alexander  2003  HōRSHOLM  0377AA  50 m  23.67   
217  MÝller Frederik  2002  HERLEV  0263AL  50 m  23.68   
227  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  50 m  23.80   
129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  23.92   
226  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  24.03   
10  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  24.47   
11  247  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  24.57   
12  16  Olsson Elliot  1999  TEAM WEST  AD2799  50 m  24.67   
13  113  Hansen Mads Ingeman  1997  N∆STVED  9719AC  50 m  24.67   
14  25  Johansson Oskar  1993  TEAM WEST  AY7593  50 m  24.69   
15  257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  24.78   
16  205  Toft Mads  2001  HOLB∆K  0175AL  50 m  24.82   
17  369  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  24.82   
18  363  SÝgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  24.86   
19  35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  24.89   
20  117  LÝhr Magnus  2001  N∆STVED  0173AJ  50 m  24.90   
21  292  Nielsen Mads ōrsted  1999  VAT CPH  9921AF  50 m  25.00   
22  298  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  25.02   
23  144  Steenberg Rasmus  2000  HōRSHOLM  0021AB  50 m  25.03   
24  192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  25.11   
25  195  Ottosen Mads  1997  HOLB∆K  9745AH  50 m  25.12   
26  377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  25.28   
27  20  Reinholdsson David  2002  TEAM WEST  AI3502  50 m  25.33   
28  220  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  25.33   
29  303  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  25.35   
30  84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  25.58   
31  268  MÝller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  25.59   
32  356  SÝrensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  25.59   
33  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  25.61   
34  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  25.62   
35  370  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  25.63   
36  150  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HōRSHOLM  0077AN  50 m  25.70   
37  52  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  25.72   
38  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  25.79   
39  275  JÝrgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  25.80   
40  216  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  25.83   
41  297  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  25.84   
42  82  StrŲmberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  25.85   
43  108  Franck Harald  2003  N∆STVED  0345AK  50 m  25.89   
44  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  26.03   
45  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  26.06   
46  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  26.11   
47  202  Noe Elias  2004  HOLB∆K  0475AH  50 m  26.13   
48  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  26.15   
49  306  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  26.16   
50  112  Pedersen Lucas Jul  2003  N∆STVED  0387AJ  50 m  26.21   
51  111  Maar Lauge Bastian  2001  N∆STVED  0159AP  50 m  26.29   
52  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  26.36   
53  255  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  26.38   
54  27  Ekholm Richard  2002  TEAM WEST  AV1702  50 m  26.45   
55  184  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  26.46   
56  296  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  50 m  26.57   
57  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  26.62   
58  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  26.65   
59  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  26.71   
60  207  Pedersen Frederik  2002  HOLB∆K  0261AO  50 m  26.81   
61  206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  26.86   
62  138  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  26.91   
63  163  Kaavť Lucas  2004  HōRSHOLM  0457AE  50 m  26.91   
64  250  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  26.91   
65  234  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  27.03   
66  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  27.07   
67  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  27.08   
68  11  KristŪnarson Aron Fannar  2003  IRB  140603-3330  50 m  27.11   
69  267  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  27.12   
70  208  Pedersen Alexander E.  2002  HOLB∆K  0255AQ  50 m  27.20   
71  54  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  27.22   
72  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  27.27   
73  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  27.27   
74  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  27.30   
75  312  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  27.33   
76  41  Almqvist Malte  2004  TEAM WEST  AB9904  50 m  27.51   
77  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  27.53   
78  191  Eliasen Simon Rytter  2003  HOLB∆K  0319AE  50 m  27.59   
79  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  27.63   
80  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  27.65   
81  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  27.70   
82  300  NÝrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  27.70   
83  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  27.71   
84  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  28.07   
85  240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  28.08   
86  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  28.32   
87  285  Kjśr Jeppe  2004  VAT CPH  0419AB  50 m  28.33   
88  DavŪūsson StefŠn ElŪas  2003  IRB  081003-4080  50 m  28.42   
89  236  Jensen Villads Brasch  2004  GTI  0419AK  50 m  28.42   
90  385  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m  28.42   
91  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  28.52   
92  139  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  50 m  28.52   
93  299  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  50 m  28.53   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
9_S
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
194  Mortensen Amalie SÝby  2001  HOLB∆K  0112AJ  50 m  4:15.83   
378  Krog Emilie  2002  HOVEDSTAD  0224AU  50 m  4:22.30   
24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  4:24.34   
243  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  4:25.21   
21  Hšll Thilda  2005  TEAM WEST  AE5205  50 m  4:28.79   
Merkle Bettina  1989  NECKARSULM    50 m  4:29.90   
119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  4:33.44   
124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  4:33.63   
365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  4:34.55   
10  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  4:36.57   
11  125  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  4:37.07   
12  45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  4:39.09   
13  73  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  4:39.63   
14  376  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  50 m  4:40.20   
15  123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  4:40.92   
16  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  4:43.45   
17  199  Nielsen Mathilde  2003  HOLB∆K  0392AH  50 m  4:45.79   
18  361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  4:46.36   
19  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  4:47.83   
20  47  Nielsen Lina  2005  TEAM WEST  AD5605  50 m  4:48.83   
21  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  4:48.99   
22  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  4:50.00   
23  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  4:50.24   
24  324  KÝhn Annika  2005  VAT CPH  0596AK  50 m  4:51.82   
25  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  4:54.33   
26  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  4:54.59   
27  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  4:56.43   
28  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  4:56.95   
29  196  MÝrkedal Mie  2003  HOLB∆K  0324AD  50 m  4:59.69   
30  262  MÝller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  5:00.17   
31  288  Kronborg Helena Fogh  2005  VAT CPH  0506AK  50 m  5:00.96   
32  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  5:02.00   
33  64  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  5:04.10   
34  265  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  5:06.00   
35  59  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  5:06.18   
36  37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  5:07.99   
37  151  HaugbÝlle Kaya Vennick  2004  HōRSHOLM  0418AB  50 m  5:08.33   
38  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  5:15.42   
39  186  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  5:18.50   
40  168  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  5:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
10_S
LÝb 10, 400m FrisvÝmning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
201  Brown Christopher H.  2002  HOLB∆K  0297AQ  50 m  4:04.20   
293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  4:06.65   
200  Nielsen Silas Storm  2002  HOLB∆K  0291AL  50 m  4:09.73   
377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  4:10.14   
371  Haslev Marcus SkÝtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  4:10.77   
246  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  4:11.39   
322  Isberg Oscar  2004  GTI  0433AC  50 m  4:11.92   
314  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  4:13.57   
55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  4:14.95   
10  221  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  4:15.04   
11  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  4:15.84   
12  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  4:16.30   
13  18  Holmdahl Linus  2001  TEAM WEST  AE4101  50 m  4:16.56   
14  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  4:20.35   
15  372  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  4:22.72   
16  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  4:22.98   
17  65  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  4:24.14   
18  309  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  50 m  4:24.39   
19  44  Gustafson Oskar  2002  TEAM WEST  AE1302  50 m  4:25.72   
20  320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  4:28.15   
21  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  4:28.28   
22  29  Johansson Alexander  2004  TEAM WEST  AV1504  50 m  4:30.13   
23  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  4:30.18   
24  67  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  4:31.43   
25  235  Hansen Nicolai D. B.  2004  GTI  0423AG  50 m  4:33.59   
26  244  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  4:34.00   
27  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  4:34.50   
28  190  Hoelgaard Marius Kjśr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  4:34.50   
29  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  4:34.72   
30  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  4:35.06   
31  289  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VAT CPH  0471AH  50 m  4:35.56   
32  264  KrŁger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  4:37.34   
33  301  Brandelev Bertram GrÝn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  4:38.03   
34  286  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  4:43.59   
35  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  4:43.64   
36  290  Knudsen Kalle Gerner  2004  VAT CPH  0487AE  50 m  4:44.83   
37  187  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  4:45.43   
38  209  Nielsen Mikkel  2004  HOLB∆K  0403AC  50 m  4:54.43   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
13_S
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer 
 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
224  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  1:00.26   
308  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  50 m  1:01.71   
141  Svendsen Julie KrÝyer  2002  GTI  0222AA  50 m  1:02.72   
123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:03.14   
60  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:04.24   
193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  1:05.16   
Merkle Bettina  1989  NECKARSULM    50 m  1:06.80   
311  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  1:06.93   
164  Dann-Nielsen Lśrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  1:07.13   
10  368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:07.43   
11  229  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  1:08.36   
12  304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  1:08.41   
13  273  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  1:08.49   
14  278  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  1:08.59   
15  315  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  50 m  1:08.75   
16  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:08.85   
17  313  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  50 m  1:09.10   
18  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  1:09.63   
19  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  1:09.77   
20  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  1:09.84   
21  30  Morin Tilde  2002  TEAM WEST  AM5202  50 m  1:10.00   
22  348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  1:10.00   
23  254  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  50 m  1:10.06   
24  94  Andersen Juliane Bo  2005  A6  0564AL  50 m  1:10.09   
25  361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  1:10.13   
26  46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  1:10.18   
27  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  1:10.27   
28  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  1:10.28   
29  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  1:10.29   
30  336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  1:10.42   
31  78  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  1:10.55   
32  128  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:10.65   
33  379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  1:10.76   
34  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  1:10.91   
35  107  Hansen Agnes Barner  2005  N∆STVED  0522AL  50 m  1:11.08   
36  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:11.24   
37  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  1:11.51   
38  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  1:11.83   
39  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  1:12.01   
40  109  Duus Katrine  2003  N∆STVED  0318AR  50 m  1:12.06   
41  47  Nielsen Lina  2005  TEAM WEST  AD5605  50 m  1:12.15   
42  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  1:12.60   
43  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  1:12.78   
44  155  Britze Martha Hjuler  2004  HōRSHOLM  0488AC  50 m  1:12.82   
45  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  1:12.89   
46  284  BrÝnnicke Maya Krogh  2005  VAT CPH  0508AB  50 m  1:13.14   
47  326  Hansen Liva Lund  2005  VAT CPH  0542AE  50 m  1:13.87   
48  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  1:13.94   
49  281  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  1:14.03   
50  174  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  1:14.19   
51  232  Clausen Lśrke Marie  2005  GTI  0504AE  50 m  1:14.34   
52  34  Bergdahl Moa  2003  TEAM WEST  BB8603  50 m  1:14.39   
53  324  KÝhn Annika  2005  VAT CPH  0596AK  50 m  1:14.48   
54  75  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:14.84   
55  376  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  50 m  1:14.88   
56  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  1:16.10   
57  321  Schau Nomi I. K.  2004  GTI  0408AI  50 m  1:16.47   
58  106  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6  0546AV  50 m  1:16.81   
59  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  1:17.17   
60  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  1:17.19   
61  59  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  1:17.53   
62  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  1:17.61   
63  168  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  1:18.00   
64  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  1:19.03   
65  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  1:19.28   
66  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  1:19.40   
67  110  MÝrkeberg Katrine  2004  N∆STVED  0424AJ  50 m  1:19.51   
68  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  1:19.66   
69  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:19.69   
70  162  Taylor Camilla  2000  HōRSHOLM  0012BI  50 m  1:20.00   
71  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  1:20.56   
72  233  Svendsen Mathilde  2004  GTI  0472AQ  50 m  1:21.46   
73  189  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:21.80   
74  115  Nielsen Olivia My  2004  N∆STVED  0446AT  50 m  1:21.87   
75  261  Orben Helene  2005  FARUM  0548BA  50 m  1:22.02   
76  183  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  1:22.09   
77  288  Kronborg Helena Fogh  2005  VAT CPH  0506AK  50 m  1:24.05   
78  260  Borgmann Isabella  2005  FARUM  0502AX  50 m  1:28.00   
79  351  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  50 m  1:29.98   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
14_S
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
215  Pedersen Nicklas ÷stman  2002  HERLEV  0231AC  50 m  55.05   
298  Stjernholm Gustav Klit  2002  TRITON B  0215AD  50 m  56.26   
225  Brenner Luccas Dam  2001  HERLEV  0193AK  50 m  56.83   
206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  57.38   
150  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HōRSHOLM  0077AN  50 m  58.23   
306  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  58.58   
149  Tullberg Sebastian  2000  HōRSHOLM  0073AC  50 m  58.71   
320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  59.52   
39  Carlsson Jonatan  2001  TEAM WEST  AJ6301  50 m  59.55   
10  25  Johansson Oskar  1993  TEAM WEST  AY7593  50 m  59.82   
11  312  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  1:01.09   
12  337  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  1:01.11   
13  55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  1:01.12   
14  247  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:01.70   
15  235  Hansen Nicolai D. B.  2004  GTI  0423AG  50 m  1:01.98   
16  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  1:02.05   
17  184  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  1:02.23   
18  52  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  1:02.24   
19  370  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  1:02.37   
20  191  Eliasen Simon Rytter  2003  HOLB∆K  0319AE  50 m  1:02.47   
21  111  Maar Lauge Bastian  2001  N∆STVED  0159AP  50 m  1:02.62   
22  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  1:02.63   
23  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  1:03.68   
24  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  1:03.92   
25  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  1:03.97   
26  201  Brown Christopher H.  2002  HOLB∆K  0297AQ  50 m  1:04.60   
27  17  Cavka Anes  1999  TEAM WEST  AG9799  50 m  1:04.90   
28  285  Kjśr Jeppe  2004  VAT CPH  0419AB  50 m  1:05.10   
29  98  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  50 m  1:05.29   
30  11  KristŪnarson Aron Fannar  2003  IRB  140603-3330  50 m  1:05.66   
31  309  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  50 m  1:05.69   
32  101  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  50 m  1:05.83   
33  200  Nielsen Silas Storm  2002  HOLB∆K  0291AL  50 m  1:05.91   
34  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  1:05.94   
35  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  1:06.14   
36  177  Hansen Gustav HaugŚrd  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  1:06.43   
37  62  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:06.60   
38  275  JÝrgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  1:07.12   
39  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  1:07.33   
40  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  1:07.63   
41  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  1:07.66   
42  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  1:08.27   
43  325  Munkholm Matias  2004  VAT CPH  0435AB  50 m  1:08.42   
44  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  1:08.69   
45  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  1:08.80   
46  299  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  50 m  1:08.82   
47  181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  1:09.21   
48  301  Brandelev Bertram GrÝn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  1:10.41   
49  246  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  1:10.66   
50  96  Jensen Mikkel Bjellekjśr  2003  A6  0359AN  50 m  1:10.86   
51  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:11.52   
52  230  Larsson Sofus Norby  2004  HERLEV  0431AR  50 m  1:11.71   
53  102  Olsen Marco Stub  2004  A6  0429AC  50 m  1:11.81   
54  118  Nissen Gustav  2001  N∆STVED  0177AM  50 m  1:11.91   
55  286  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  1:13.12   
56  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  1:14.02   
57  187  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:16.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
15_S
LÝb 15, 100m Butterfly Damer 
 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
50  Kuras Magdalena  1988  MKK  AR9288  50 m  1:00.81   
331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  1:02.20   
31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  1:02.81   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  1:02.85   
45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  1:03.33   
36  Gradinarska Boiana  2004  TEAM WEST  AJ5204  50 m  1:03.61   
197  Nielsen Ida Maria  2000  HOLB∆K  0002AR  50 m  1:04.13   
379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  1:04.20   
223  Thorsen Mathilde Maria  2004  HERLEV  0484AI  50 m  1:05.30   
10  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  1:05.79   
11  57  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:06.56   
12  99  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  1:06.59   
13  95  Schelde-Mollerup Lśrke  2003  A6  0358AB  50 m  1:06.65   
14  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  1:06.68   
15  Baldursdůttir Gunnhildur BjŲrg  2000  IRB  021100-3310  50 m  1:07.18   
16  23  Avdic Selma  2003  TEAM WEST  AM6803  50 m  1:07.33   
17  326  Hansen Liva Lund  2005  VAT CPH  0542AE  50 m  1:07.66   
18  254  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  50 m  1:07.79   
19  318  SÝrensen Josefine Arbo  2004  GTI  0446AD  50 m  1:07.83   
20  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  1:08.28   
21  310  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  1:08.41   
22  32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  TEAM WEST  AO3602  50 m  1:08.44   
23  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  1:08.50   
24  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  1:08.74   
25  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  1:08.74   
26  256  Bartels Sara Damkjśr  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  1:08.87   
27  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:08.89   
28  354  Nielsen Stine Eskebo  2001  VEST  0156AB  50 m  1:09.07   
29  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:09.18   
30  274  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:09.22   
31  258  SÝrensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  50 m  1:09.29   
32  378  Krog Emilie  2002  HOVEDSTAD  0224AU  50 m  1:09.39   
33  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  1:09.41   
34  307  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  1:09.42   
35  159  Holm Elena Westmark  2003  HōRSHOLM  0336AD  50 m  1:09.45   
36  40  Almqvist Cornelia  2002  TEAM WEST  AJ6602  50 m  1:09.65   
37  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:09.65   
38  173  Hansen Silja Nielsdůttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  1:09.71   
39  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  1:09.84   
40  105  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  1:10.11   
41  316  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  1:10.19   
42  125  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:10.38   
43  37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  1:10.59   
44  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:10.64   
45  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:10.87   
46  243  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  1:11.03   
47  153  Jakobsen Marina Nissen  2000  HōRSHOLM  0022AI  50 m  1:11.13   
48  88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  1:11.39   
49  355  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  1:11.45   
50  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  1:11.52   
51  266  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  1:11.97   
52  13  Sigurūardůttir Ństa Kamilla  2004  IRB  230204-2760  50 m  1:12.60   
53  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  1:12.95   
54  Baldursdottir Sůlveig MarŪa  2004  IRB  040104-2160  50 m  1:13.10   
55  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  1:13.45   
56  151  HaugbÝlle Kaya Vennick  2004  HōRSHOLM  0418AB  50 m  1:13.56   
57  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:13.66   
58  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  1:13.86   
59  64  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:14.50   
60  176  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  1:16.54   
61  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:16.83   
62  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  1:17.98   
63  186  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  1:18.57   
64  383  Larsen Ida  2000  HOLB∆K  0008BA  50 m  1:21.53   
65  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:24.11   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
16_S
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer 
 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
210  Hansen Tobias Dan  2002  HERLEV  0243AC  50 m  54.38   
217  MÝller Frederik  2002  HERLEV  0263AL  50 m  55.49   
363  SÝgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  55.68   
84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  55.69   
226  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  55.74   
214  Munk Julius  2000  HERLEV  0055AA  50 m  55.85   
35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  56.34   
295  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  57.67   
257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  57.80   
10  20  Reinholdsson David  2002  TEAM WEST  AI3502  50 m  57.82   
11  227  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  50 m  57.90   
12  305  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  57.95   
13  65  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  58.33   
14  356  SÝrensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  58.37   
15  93  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  58.44   
16  192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  58.90   
17  82  StrŲmberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  58.99   
18  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  59.03   
19  51  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  50 m  59.04   
20  117  LÝhr Magnus  2001  N∆STVED  0173AJ  50 m  59.05   
21  377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  59.05   
22  346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  59.16   
23  202  Noe Elias  2004  HOLB∆K  0475AH  50 m  59.59   
24  144  Steenberg Rasmus  2000  HōRSHOLM  0021AB  50 m  59.77   
25  255  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  59.85   
26  146  Tullberg Alexander  2003  HōRSHOLM  0377AA  50 m  1:00.05   
27  369  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  1:00.05   
28  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  1:00.19   
29  234  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  1:00.39   
30  67  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:00.42   
31  145  BrÝns Malte Egholm  2003  HōRSHOLM  0331AC  50 m  1:00.42   
32  362  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  1:00.45   
33  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  1:00.49   
34  97  Wiuff Nicolai  2002  A6  0243AB  50 m  1:00.51   
35  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:00.61   
36  195  Ottosen Mads  1997  HOLB∆K  9745AH  50 m  1:00.61   
37  293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  1:00.69   
38  322  Isberg Oscar  2004  GTI  0433AC  50 m  1:00.80   
39  129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  1:00.83   
40  41  Almqvist Malte  2004  TEAM WEST  AB9904  50 m  1:01.02   
41  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  1:01.11   
42  374  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  1:01.26   
43  267  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  1:01.53   
44  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  1:01.65   
45  205  Toft Mads  2001  HOLB∆K  0175AL  50 m  1:01.94   
46  244  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  1:02.03   
47  54  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:02.09   
48  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  1:02.11   
49  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  1:02.13   
50  314  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  1:02.19   
51  292  Nielsen Mads ōrsted  1999  VAT CPH  9921AF  50 m  1:02.39   
52  160  Steenberg Emil  2002  HōRSHOLM  0229AC  50 m  1:02.41   
53  68  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  1:02.46   
54  335  Montier Antoine  1993  VAT CPH-MK  9327AO  50 m  1:02.52   
55  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  1:02.68   
56  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  1:02.74   
57  303  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  1:02.77   
58  38  Evertsson MŚns  2003  TEAM WEST  AR2103  50 m  1:02.97   
59  296  Borch Alexander Ravn  2001  TRITON B  0151AN  50 m  1:03.24   
60  240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  1:03.50   
61  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  1:03.59   
62  98  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  50 m  1:04.13   
63  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:04.26   
64  297  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  1:04.97   
65  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  1:05.25   
66  221  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  1:05.88   
67  92  RÝpke Emil Stenholt  2004  A6  0429AA  50 m  1:06.54   
68  208  Pedersen Alexander E.  2002  HOLB∆K  0255AQ  50 m  1:06.65   
69  302  LÝgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  1:07.20   
70  372  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  1:07.44   
71  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:07.47   
72  100  ToftehÝj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  1:07.71   
73  236  Jensen Villads Brasch  2004  GTI  0419AK  50 m  1:08.34   
74  91  Kortegaar Anders Kousgard  2004  A6  0471AB  50 m  1:10.84   
75  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  1:10.97   
76  231  Englev Alexander Marcus  2004  GTI  0481AI  50 m  1:11.13   
77  290  Knudsen Kalle Gerner  2004  VAT CPH  0487AE  50 m  1:13.46   
78  209  Nielsen Mikkel  2004  HOLB∆K  0403AC  50 m  1:18.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
17_S
LÝb 17, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  5:08.89   
361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  5:10.31   
47  Nielsen Lina  2005  TEAM WEST  AD5605  50 m  5:14.02   
119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  5:14.34   
46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  5:14.38   
Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  5:14.41   
212  Enemśrke Amalie Kruse  2003  HERLEV  0392AI  50 m  5:15.40   
90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  5:15.51   
Baldursdůttir Gunnhildur BjŲrg  2000  IRB  021100-3310  50 m  5:20.21   
10  368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  5:23.31   
11  87  WallstrŲm Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  5:29.24   
12  171  Elkjśr Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  5:32.02   
13  Baldursdottir Sůlveig MarŪa  2004  IRB  040104-2160  50 m  5:41.72   
14  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  5:45.28   
15  166  Tůmasdůttir BrŪet NatalŪa  2004  HVIDOVRE  0442BE  50 m  6:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
18_S
LÝb 18, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  4:29.91   
11  KristŪnarson Aron Fannar  2003  IRB  140603-3330  50 m  4:52.49   
250  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  4:54.07   
181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  4:54.88   
235  Hansen Nicolai D. B.  2004  GTI  0423AG  50 m  4:56.42   
10  Jůnsson Alexander Logi  2004  IRB  171104-3270  50 m  4:58.42   
103  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  4:58.59   
200  Nielsen Silas Storm  2002  HOLB∆K  0291AL  50 m  5:02.25   
240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  5:03.51   
10  29  Johansson Alexander  2004  TEAM WEST  AV1504  50 m  5:06.55   
11  58  LŲvberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  5:08.83   
12  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  5:10.79   
13  190  Hoelgaard Marius Kjśr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  5:12.32   
14  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  5:19.75   
15  230  Larsson Sofus Norby  2004  HERLEV  0431AR  50 m  5:35.06   
16  300  NÝrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  5:42.56   
17  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  7:27.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
19_S
LÝb 19, 200m FrisvÝmning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
194  Mortensen Amalie SÝby  2001  HOLB∆K  0112AJ  50 m  2:01.51   
120  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:03.78   
24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  2:04.60   
Merkle Bettina  1989  NECKARSULM    50 m  2:07.38   
378  Krog Emilie  2002  HOVEDSTAD  0224AU  50 m  2:07.62   
128  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:07.78   
45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  2:08.01   
31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  2:08.21   
95  Schelde-Mollerup Lśrke  2003  A6  0358AB  50 m  2:08.96   
10  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  2:09.26   
11  348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  2:09.29   
12  211  Wrist-Elkjśr Anna  2003  HERLEV  0398AE  50 m  2:09.43   
13  243  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:09.57   
14  124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:09.76   
15  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  2:10.30   
16  283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  2:10.43   
17  73  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  2:10.86   
18  21  Hšll Thilda  2005  TEAM WEST  AE5205  50 m  2:11.11   
19  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  2:11.30   
20  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  2:11.43   
21  223  Thorsen Mathilde Maria  2004  HERLEV  0484AI  50 m  2:11.80   
22  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  2:11.91   
23  153  Jakobsen Marina Nissen  2000  HōRSHOLM  0022AI  50 m  2:12.59   
24  23  Avdic Selma  2003  TEAM WEST  AM6803  50 m  2:12.87   
25  174  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  2:12.90   
26  125  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  2:12.99   
27  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  2:12.99   
28  46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  2:13.38   
29  379  Vorm Victoria  2001  HOVEDSTAD  0104AF  50 m  2:13.40   
30  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  2:14.03   
31  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  2:14.27   
32  164  Dann-Nielsen Lśrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:14.38   
33  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  2:14.43   
34  123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  2:14.66   
35  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  2:14.77   
36  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  2:15.41   
37  90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  2:15.45   
38  109  Duus Katrine  2003  N∆STVED  0318AR  50 m  2:16.05   
39  258  SÝrensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  50 m  2:16.21   
40  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  2:16.25   
41  375  HŲesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  50 m  2:16.60   
42  199  Nielsen Mathilde  2003  HOLB∆K  0392AH  50 m  2:16.61   
43  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  2:16.96   
44  284  BrÝnnicke Maya Krogh  2005  VAT CPH  0508AB  50 m  2:17.20   
45  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  2:17.50   
46  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  2:17.83   
47  256  Bartels Sara Damkjśr  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  2:17.90   
48  88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  2:18.26   
49  324  KÝhn Annika  2005  VAT CPH  0596AK  50 m  2:18.32   
50  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  2:19.07   
51  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  2:19.23   
52  197  Nielsen Ida Maria  2000  HOLB∆K  0002AR  50 m  2:19.81   
53  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  2:20.40   
54  196  MÝrkedal Mie  2003  HOLB∆K  0324AD  50 m  2:20.47   
55  94  Andersen Juliane Bo  2005  A6  0564AL  50 m  2:20.56   
56  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  2:20.60   
57  147  Jensen Cecilie Salskov  2000  HōRSHOLM  0012AQ  50 m  2:20.60   
58  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  2:20.71   
59  229  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  2:20.80   
60  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  2:20.85   
61  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  2:21.10   
62  155  Britze Martha Hjuler  2004  HōRSHOLM  0488AC  50 m  2:21.19   
63  318  SÝrensen Josefine Arbo  2004  GTI  0446AD  50 m  2:21.25   
64  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  2:21.32   
65  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  2:21.38   
66  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  2:21.42   
67  78  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  2:21.50   
68  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  2:21.90   
69  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  2:22.07   
70  13  Sigurūardůttir Ństa Kamilla  2004  IRB  230204-2760  50 m  2:22.76   
71  321  Schau Nomi I. K.  2004  GTI  0408AI  50 m  2:23.00   
72  262  MÝller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  2:23.16   
73  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  2:23.93   
74  265  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  2:24.10   
75  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  2:24.51   
76  151  HaugbÝlle Kaya Vennick  2004  HōRSHOLM  0418AB  50 m  2:25.00   
77  64  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:25.10   
78  288  Kronborg Helena Fogh  2005  VAT CPH  0506AK  50 m  2:25.47   
79  188  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  2:25.61   
80  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  2:26.12   
81  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  2:26.72   
82  37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  2:26.91   
83  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  2:27.74   
84  315  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  50 m  2:28.30   
85  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  2:29.24   
86  263  MÝller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  2:29.53   
87  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  2:29.76   
88  383  Larsen Ida  2000  HOLB∆K  0008BA  50 m  2:30.01   
89  233  Svendsen Mathilde  2004  GTI  0472AQ  50 m  2:30.40   
90  176  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  2:31.00   
91  183  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  2:33.04   
92  261  Orben Helene  2005  FARUM  0548BA  50 m  2:38.29   
93  143  BÝgh Maria  2002  HōRSHOLM  0206BF  50 m  2:45.00   
94  260  Borgmann Isabella  2005  FARUM  0502AX  50 m  2:48.47   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
20_S
LÝb 20, 200m FrisvÝmning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
149  Tullberg Sebastian  2000  HōRSHOLM  0073AC  50 m  1:51.23   
386  Andersen Christoffer H.  2002  SōLLERōD  0285AH  50 m  1:52.98   
377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  1:53.41   
201  Brown Christopher H.  2002  HOLB∆K  0297AQ  50 m  1:54.06   
255  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  1:54.16   
146  Tullberg Alexander  2003  HōRSHOLM  0377AA  50 m  1:54.44   
93  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  1:54.59   
371  Haslev Marcus SkÝtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  1:56.39   
295  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  1:56.97   
10  65  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  1:57.06   
11  129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  1:57.55   
12  369  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  1:58.21   
13  293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  1:58.31   
14  363  SÝgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  1:58.58   
15  366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  1:58.58   
16  18  Holmdahl Linus  2001  TEAM WEST  AE4101  50 m  1:59.82   
17  195  Ottosen Mads  1997  HOLB∆K  9745AH  50 m  1:59.96   
18  67  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:00.07   
19  55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:00.09   
20  117  LÝhr Magnus  2001  N∆STVED  0173AJ  50 m  2:00.29   
21  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  2:00.35   
22  322  Isberg Oscar  2004  GTI  0433AC  50 m  2:00.57   
23  246  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  2:00.66   
24  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  2:00.87   
25  244  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  2:00.88   
26  111  Maar Lauge Bastian  2001  N∆STVED  0159AP  50 m  2:01.15   
27  257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  2:01.18   
28  314  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  2:01.28   
29  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:01.82   
30  221  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  2:02.04   
31  202  Noe Elias  2004  HOLB∆K  0475AH  50 m  2:02.12   
32  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  2:02.13   
33  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  2:02.36   
34  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  2:02.80   
35  388  Weiss Christoffer  2002  SōLLERōD  0273AE  50 m  2:02.87   
36  275  JÝrgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  2:02.93   
37  372  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  2:03.14   
38  337  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  2:03.34   
39  320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  2:03.53   
40  177  Hansen Gustav HaugŚrd  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  2:03.71   
41  35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  2:03.92   
42  247  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  2:03.93   
43  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  2:04.72   
44  97  Wiuff Nicolai  2002  A6  0243AB  50 m  2:04.78   
45  154  HaugbÝlle Martin Vennick  2001  HōRSHOLM  0155AE  50 m  2:05.00   
46  84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:05.06   
47  335  Montier Antoine  1993  VAT CPH-MK  9327AO  50 m  2:05.29   
48  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  2:05.33   
49  150  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HōRSHOLM  0077AN  50 m  2:05.87   
50  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  2:06.02   
51  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  2:06.28   
52  96  Jensen Mikkel Bjellekjśr  2003  A6  0359AN  50 m  2:06.53   
53  216  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  2:06.62   
54  145  BrÝns Malte Egholm  2003  HōRSHOLM  0331AC  50 m  2:06.64   
55  374  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:06.80   
56  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:06.88   
57  309  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  50 m  2:07.05   
58  207  Pedersen Frederik  2002  HOLB∆K  0261AO  50 m  2:07.07   
59  29  Johansson Alexander  2004  TEAM WEST  AV1504  50 m  2:07.62   
60  41  Almqvist Malte  2004  TEAM WEST  AB9904  50 m  2:07.72   
61  234  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  2:07.72   
62  231  Englev Alexander Marcus  2004  GTI  0481AI  50 m  2:08.40   
63  300  NÝrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  2:08.93   
64  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  2:09.14   
65  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  2:09.26   
66  54  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  2:09.28   
67  160  Steenberg Emil  2002  HōRSHOLM  0229AC  50 m  2:09.46   
68  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  2:10.88   
69  68  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  2:11.33   
70  301  Brandelev Bertram GrÝn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  2:11.56   
71  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  2:11.84   
72  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  2:12.41   
73  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  2:12.68   
74  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  2:12.97   
75  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  2:13.09   
76  302  LÝgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  2:13.33   
77  286  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  2:13.46   
78  DavŪūsson StefŠn ElŪas  2003  IRB  081003-4080  50 m  2:13.66   
79  285  Kjśr Jeppe  2004  VAT CPH  0419AB  50 m  2:13.73   
80  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  2:15.03   
81  290  Knudsen Kalle Gerner  2004  VAT CPH  0487AE  50 m  2:15.26   
82  264  KrŁger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  2:15.64   
83  91  Kortegaar Anders Kousgard  2004  A6  0471AB  50 m  2:16.22   
84  236  Jensen Villads Brasch  2004  GTI  0419AK  50 m  2:16.89   
85  101  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  50 m  2:19.09   
86  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  2:19.63   
87  92  RÝpke Emil Stenholt  2004  A6  0429AA  50 m  2:20.97   
88  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  2:20.99   
89  102  Olsen Marco Stub  2004  A6  0429AC  50 m  2:21.28   
90  100  ToftehÝj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  2:22.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
21_S
LÝb 21, 200m BrystsvÝmning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  2:27.72   
105  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  2:34.99   
304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  2:35.33   
Arngeirsdůttir Karen Mist  2000  IRB  090200-2320  50 m  2:35.84   
Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  2:36.69   
124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:37.21   
99  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  2:37.54   
311  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  2:37.99   
361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  2:38.18   
10  34  Bergdahl Moa  2003  TEAM WEST  BB8603  50 m  2:39.85   
11  40  Almqvist Cornelia  2002  TEAM WEST  AJ6602  50 m  2:41.37   
12  114  Larsen Nikoline Skovly  2003  N∆STVED  0322AE  50 m  2:42.12   
13  57  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:42.65   
14  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:43.11   
15  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  2:43.23   
16  119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  2:44.22   
17  43  Alsop Lovisa  2001  TEAM WEST  AJ9601  50 m  2:44.37   
18  26  Dahlgren Lina  2005  TEAM WEST  AD8805  50 m  2:44.46   
19  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  2:45.12   
20  106  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6  0546AV  50 m  2:45.67   
21  87  WallstrŲm Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  2:45.95   
22  387  Bruhn Emma  2002  SōLLERōD  0206AQ  50 m  2:47.11   
23  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  2:47.67   
24  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  2:47.67   
25  351  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  50 m  2:48.58   
26  189  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  2:49.57   
27  90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  2:49.82   
28  378  Krog Emilie  2002  HOVEDSTAD  0224AU  50 m  2:50.06   
29  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  2:52.58   
30  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  2:53.26   
31  281  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  2:54.79   
32  219  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  2:54.96   
33  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  2:55.00   
34  186  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  2:56.93   
35  342  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  2:58.62   
36  77  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  50 m  2:58.76   
37  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  2:58.94   
38  222  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  3:00.51   
39  232  Clausen Lśrke Marie  2005  GTI  0504AE  50 m  3:06.74   
40  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  3:15.44   
41  47  Nielsen Lina  2005  TEAM WEST  AD5605  50 m  3:33.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
22_S
LÝb 22, 200m BrystsvÝmning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
389  BrÝnnum Joakim  1997  ALLERōD  9759AT  50 m  2:18.23   
192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  2:18.55   
62  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:22.71   
366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  2:23.16   
51  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  50 m  2:23.80   
44  Gustafson Oskar  2002  TEAM WEST  AE1302  50 m  2:24.24   
16  Olsson Elliot  1999  TEAM WEST  AD2799  50 m  2:28.32   
144  Steenberg Rasmus  2000  HōRSHOLM  0021AB  50 m  2:28.74   
38  Evertsson MŚns  2003  TEAM WEST  AR2103  50 m  2:29.24   
10  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  2:29.24   
11  118  Nissen Gustav  2001  N∆STVED  0177AM  50 m  2:29.36   
12  27  Ekholm Richard  2002  TEAM WEST  AV1702  50 m  2:29.47   
13  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  2:29.47   
14  325  Munkholm Matias  2004  VAT CPH  0435AB  50 m  2:36.03   
15  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  2:36.35   
16  58  LŲvberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  2:36.54   
17  250  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  2:38.53   
18  362  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  2:39.33   
19  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:39.50   
20  218  Struberg Harald Wiehe  2003  HERLEV  0331AT  50 m  2:39.85   
21  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  2:40.48   
22  346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  2:40.80   
23  371  Haslev Marcus SkÝtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  2:41.65   
24  103  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  2:42.75   
25  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  2:43.98   
26  Halldůrsson KŠri Snśr  2004  IRB  130104-3470  50 m  2:44.96   
27  370  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  2:45.79   
28  209  Nielsen Mikkel  2004  HOLB∆K  0403AC  50 m  2:48.17   
29  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  3:00.50   
30  10  Jůnsson Alexander Logi  2004  IRB  171104-3270  50 m  3:17.71   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
25_S
LÝb 25, 100m FrisvÝmning Damer 
 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
194  Mortensen Amalie SÝby  2001  HOLB∆K  0112AJ  50 m  55.99   
120  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  57.63   
45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  58.03   
310  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  50 m  58.17   
141  Svendsen Julie KrÝyer  2002  GTI  0222AA  50 m  58.26   
Merkle Bettina  1989  NECKARSULM    50 m  58.89   
31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  58.94   
270  SchÝn Sophie Amalie  1999  FARUM  9952AB  50 m  59.05   
211  Wrist-Elkjśr Anna  2003  HERLEV  0398AE  50 m  59.09   
10  223  Thorsen Mathilde Maria  2004  HERLEV  0484AI  50 m  59.27   
11  24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  59.53   
12  30  Morin Tilde  2002  TEAM WEST  AM5202  50 m  59.56   
13  119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  59.70   
14  95  Schelde-Mollerup Lśrke  2003  A6  0358AB  50 m  59.75   
15  153  Jakobsen Marina Nissen  2000  HōRSHOLM  0022AI  50 m  59.90   
16  60  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:00.00   
17  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE  0358AH  50 m  1:00.35   
18  124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:00.36   
19  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  1:00.74   
20  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  1:00.75   
21  73  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:00.82   
22  197  Nielsen Ida Maria  2000  HOLB∆K  0002AR  50 m  1:00.82   
23  272  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:00.83   
24  348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  1:00.94   
25  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  1:01.19   
26  21  Hšll Thilda  2005  TEAM WEST  AE5205  50 m  1:01.20   
27  128  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:01.20   
28  304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  1:01.20   
29  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  1:01.30   
30  130  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  50 m  1:01.34   
31  46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  1:01.40   
32  174  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  1:01.43   
33  122  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  50 m  1:01.48   
34  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  1:01.96   
35  155  Britze Martha Hjuler  2004  HōRSHOLM  0488AC  50 m  1:01.99   
36  123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:02.01   
37  284  BrÝnnicke Maya Krogh  2005  VAT CPH  0508AB  50 m  1:02.26   
38  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:02.33   
39  381  Johnsson Emmy  2001  SJ÷BO SS  AT6801  50 m  1:02.37   
40  193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  1:02.45   
41  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  1:02.58   
42  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:02.59   
43  88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  1:02.65   
44  125  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  50 m  1:02.88   
45  271  JÝrgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:02.90   
46  78  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  1:02.95   
47  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  1:02.95   
48  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  1:03.05   
49  90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  1:03.07   
50  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  1:03.12   
51  277  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:03.15   
52  199  Nielsen Mathilde  2003  HOLB∆K  0392AH  50 m  1:03.17   
53  81  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  50 m  1:03.25   
54  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  1:03.33   
55  243  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  1:03.34   
56  368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  1:03.39   
57  279  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  1:03.51   
58  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  1:03.52   
59  109  Duus Katrine  2003  N∆STVED  0318AR  50 m  1:03.57   
60  134  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  50 m  1:03.80   
61  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  1:03.92   
62  258  SÝrensen Viktoria Freja  2004  GLADSAXE  0476AA  50 m  1:03.96   
63  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:03.98   
64  254  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  50 m  1:03.99   
65  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  1:04.02   
66  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  1:04.05   
67  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  1:04.16   
68  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  1:04.27   
69  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  1:04.34   
70  376  Lindberg Mia  2003  HOVEDSTAD  0322AC  50 m  1:04.35   
71  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  1:04.36   
72  355  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  1:04.36   
73  196  MÝrkedal Mie  2003  HOLB∆K  0324AD  50 m  1:04.37   
74  94  Andersen Juliane Bo  2005  A6  0564AL  50 m  1:04.47   
75  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  1:04.62   
76  375  HŲesch Hannah  2003  HOVEDSTAD  0336AM  50 m  1:04.62   
77  37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  1:04.69   
78  13  Sigurūardůttir Ństa Kamilla  2004  IRB  230204-2760  50 m  1:04.75   
79  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  1:04.81   
80  324  KÝhn Annika  2005  VAT CPH  0596AK  50 m  1:05.05   
81  321  Schau Nomi I. K.  2004  GTI  0408AI  50 m  1:05.45   
82  188  Timmerman Mikkeline  2005  HVIDOVRE  0576AR  50 m  1:05.47   
83  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  1:05.48   
84  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  1:05.51   
85  80  RŲdin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  1:05.53   
86  241  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  1:05.55   
87  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:05.66   
88  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  1:05.79   
89  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  1:05.82   
90  318  SÝrensen Josefine Arbo  2004  GTI  0446AD  50 m  1:05.86   
91  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  1:05.90   
92  274  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:05.93   
93  265  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  50 m  1:06.08   
94  59  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  1:06.26   
95  262  MÝller Line Thode  2004  FARUM  0424AU  50 m  1:06.29   
96  151  HaugbÝlle Kaya Vennick  2004  HōRSHOLM  0418AB  50 m  1:06.32   
97  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  1:06.54   
98  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:06.85   
99  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  1:07.24   
100  72  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:07.28   
101  64  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:07.32   
102  263  MÝller Mathilde Thor  2005  FARUM  0564AU  50 m  1:07.38   
103  107  Hansen Agnes Barner  2005  N∆STVED  0522AL  50 m  1:07.41   
104  288  Kronborg Helena Fogh  2005  VAT CPH  0506AK  50 m  1:07.78   
105  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  1:08.37   
106  167  Andersen Nicoline MÝrch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  1:08.66   
107  74  SŲrum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  1:08.89   
108  116  Jensen Thea Torndal  2004  N∆STVED  0456AJ  50 m  1:08.98   
109  75  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:09.06   
110  77  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  50 m  1:09.29   
111  185  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  1:09.31   
112  110  MÝrkeberg Katrine  2004  N∆STVED  0424AJ  50 m  1:09.35   
113  162  Taylor Camilla  2000  HōRSHOLM  0012BI  50 m  1:10.00   
114  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  1:10.15   
115  168  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE  0582AU  50 m  1:10.16   
116  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  1:10.51   
117  183  Larsen Caja Cederblad  2004  HVIDOVRE  0442BD  50 m  1:10.80   
118  261  Orben Helene  2005  FARUM  0548BA  50 m  1:11.61   
119  342  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  1:11.79   
120  260  Borgmann Isabella  2005  FARUM  0502AX  50 m  1:14.44   
121  143  BÝgh Maria  2002  HōRSHOLM  0206BF  50 m  1:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
26_S
LÝb 26, 100m FrisvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Spar Nord 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
170  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  51.44   
129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  51.95   
17  Cavka Anes  1999  TEAM WEST  AG9799  50 m  52.15   
217  MÝller Frederik  2002  HERLEV  0263AL  50 m  52.28   
369  Fuhrmann Jet Li  2004  HOVEDSTAD  0487AJ  50 m  52.46   
226  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  52.61   
84  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  52.96   
377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  53.21   
214  Munk Julius  2000  HERLEV  0055AA  50 m  53.45   
10  25  Johansson Oskar  1993  TEAM WEST  AY7593  50 m  53.72   
11  93  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  53.90   
12  195  Ottosen Mads  1997  HOLB∆K  9745AH  50 m  53.91   
13  67  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  53.95   
14  65  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  53.99   
15  201  Brown Christopher H.  2002  HOLB∆K  0297AQ  50 m  53.99   
16  82  StrŲmberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  54.28   
17  205  Toft Mads  2001  HOLB∆K  0175AL  50 m  54.48   
18  35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  54.55   
19  20  Reinholdsson David  2002  TEAM WEST  AI3502  50 m  54.61   
20  292  Nielsen Mads ōrsted  1999  VAT CPH  9921AF  50 m  54.72   
21  117  LÝhr Magnus  2001  N∆STVED  0173AJ  50 m  54.76   
22  248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  54.87   
23  113  Hansen Mads Ingeman  1997  N∆STVED  9719AC  50 m  54.93   
24  44  Gustafson Oskar  2002  TEAM WEST  AE1302  50 m  55.00   
25  371  Haslev Marcus SkÝtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  55.07   
26  177  Hansen Gustav HaugŚrd  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  55.29   
27  257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  55.44   
28  370  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  55.46   
29  220  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  55.53   
30  268  MÝller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  55.62   
31  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  55.73   
32  352  Bśkgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  55.74   
33  275  JÝrgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  55.84   
34  28  KvarnlŲf Hektor  2004  TEAM WEST  AT0504  50 m  55.95   
35  297  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  56.01   
36  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  56.20   
37  216  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  56.23   
38  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  56.26   
39  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  56.31   
40  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  56.31   
41  320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  56.42   
42  18  Holmdahl Linus  2001  TEAM WEST  AE4101  50 m  56.59   
43  235  Hansen Nicolai D. B.  2004  GTI  0423AG  50 m  56.68   
44  96  Jensen Mikkel Bjellekjśr  2003  A6  0359AN  50 m  56.76   
45  327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  56.82   
46  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  57.10   
47  221  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  57.18   
48  55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  57.33   
49  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  57.33   
50  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  57.36   
51  178  Hansen Mads HaugŚrd  2000  HVIDOVRE  0059AH  50 m  57.37   
52  112  Pedersen Lucas Jul  2003  N∆STVED  0387AJ  50 m  57.40   
53  314  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  57.40   
54  138  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  57.41   
55  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  57.45   
56  184  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  57.56   
57  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  57.60   
58  131  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  57.75   
59  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  57.83   
60  63  FrŲjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  57.96   
61  309  Studsgaard William  2004  TRITON B  0433AK  50 m  57.99   
62  207  Pedersen Frederik  2002  HOLB∆K  0261AO  50 m  58.10   
63  244  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  50 m  58.28   
64  294  Petersen Rasmus Hatting  2002  VAT CPH  0205AF  50 m  58.39   
65  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  58.61   
66  54  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  58.64   
67  41  Almqvist Malte  2004  TEAM WEST  AB9904  50 m  59.43   
68  312  Waterval Silas  2004  TRITON B  0491AF  50 m  59.59   
69  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  59.74   
70  285  Kjśr Jeppe  2004  VAT CPH  0419AB  50 m  59.95   
71  101  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  50 m  59.97   
72  300  NÝrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  1:00.03   
73  382  Rosberg Alfred  2003  SJ÷BO SS  AJ4103  50 m  1:00.26   
74  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  1:00.39   
75  190  Hoelgaard Marius Kjśr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  1:00.45   
76  180  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  1:00.70   
77  385  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m  1:00.99   
78  301  Brandelev Bertram GrÝn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  1:01.02   
79  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  1:01.08   
80  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  1:01.22   
81  163  Kaavť Lucas  2004  HōRSHOLM  0457AE  50 m  1:01.52   
82  DavŪūsson StefŠn ElŪas  2003  IRB  081003-4080  50 m  1:01.63   
83  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  1:01.71   
84  286  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  1:01.72   
85  264  KrŁger Mats  2004  FARUM  0497AI  50 m  1:01.86   
86  165  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HVIDOVRE  0443AS  50 m  1:01.97   
87  102  Olsen Marco Stub  2004  A6  0429AC  50 m  1:02.47   
88  299  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  50 m  1:02.60   
89  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  1:02.98   
90  187  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:03.79   
91  139  Maack Lucas Dybendal  1999  LYNGBY  9923AJ  50 m  1:04.22   
92  358  SÝrensen Kasper Feld  2002  LYNGBY  0239AG  50 m  1:04.33   
93  230  Larsson Sofus Norby  2004  HERLEV  0431AR  50 m  1:05.12   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
27_S
LÝb 27, 100m BrystsvÝmning Damer 
 
Sponsor: Home 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  1:07.94   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  1:11.94   
105  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  1:12.01   
Arngeirsdůttir Karen Mist  2000  IRB  090200-2320  50 m  1:12.16   
124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:12.53   
26  Dahlgren Lina  2005  TEAM WEST  AD8805  50 m  1:12.82   
34  Bergdahl Moa  2003  TEAM WEST  BB8603  50 m  1:12.99   
99  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  1:13.62   
40  Almqvist Cornelia  2002  TEAM WEST  AJ6602  50 m  1:14.01   
10  361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  1:14.06   
11  307  Nyegaard Emilie  2001  TRITON B  0188AF  50 m  1:14.22   
12  43  Alsop Lovisa  2001  TEAM WEST  AJ9601  50 m  1:14.35   
13  127  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:14.38   
14  276  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  1:14.57   
15  Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  1:14.93   
16  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  1:14.95   
17  32  Axelsson-Wiesel Edith  2002  TEAM WEST  AO3602  50 m  1:15.30   
18  364  Kragh Ana Rosa  2005  HOVEDSTAD  0518AD  50 m  1:15.35   
19  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  1:15.72   
20  114  Larsen Nikoline Skovly  2003  N∆STVED  0322AE  50 m  1:16.83   
21  106  Josephsen Ronja K. S.  2005  A6  0546AV  50 m  1:17.04   
22  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  1:17.11   
23  252  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:17.33   
24  189  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:17.46   
25  87  WallstrŲm Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  1:17.49   
26  350  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  50 m  1:17.68   
27  367  Andersen Jasmin Egeskov  2005  HOVEDSTAD  0506AE  50 m  1:18.13   
28  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  1:18.61   
29  104  MÝller Freja  2004  A6  0442AF  50 m  1:19.29   
30  72  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  1:19.32   
31  291  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  1:19.45   
32  46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  1:19.47   
33  351  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  50 m  1:19.58   
34  355  Mikkelsen Emma  2001  VEST  0176AB  50 m  1:19.81   
35  56  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  50 m  1:19.98   
36  233  Svendsen Mathilde  2004  GTI  0472AQ  50 m  1:20.12   
37  334  Kirketerp Cille  2005  VAT CPH-MK  0526AK  50 m  1:20.21   
38  219  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  1:20.26   
39  135  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  50 m  1:20.36   
40  332  Pedersen Hannah B.  2005  VAT CPH-MK  0574AD  50 m  1:20.81   
41  316  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  1:20.89   
42  85  SŲderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  1:21.46   
43  77  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  50 m  1:21.48   
44  281  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  1:21.78   
45  222  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  1:22.61   
46  232  Clausen Lśrke Marie  2005  GTI  0504AE  50 m  1:22.63   
47  342  Luminari Luna  2005  VAT CPH-MK  0534AO  50 m  1:22.89   
48  239  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:23.01   
49  251  Kśrgaard Amalie Brammer  2004  GLADSAXE  0418AH  50 m  1:23.90   
50  186  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  1:24.59   
51  326  Hansen Liva Lund  2005  VAT CPH  0542AE  50 m  1:26.60   
52  176  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  1:27.06   
53  282  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  1:27.24   
54  Baldursdottir Sůlveig MarŪa  2004  IRB  040104-2160  50 m  1:28.42   
55  167  Andersen Nicoline MÝrch  2005  HVIDOVRE  0534AL  50 m  1:29.68   
56  166  Tůmasdůttir BrŪet NatalŪa  2004  HVIDOVRE  0442BE  50 m  1:31.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
28_S
LÝb 28, 100m BrystsvÝmning Herrer 
 
Sponsor: Scandic Eremitage 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
192  Ottosen Niels  1998  HOLB∆K  9801AF  50 m  1:02.52   
144  Steenberg Rasmus  2000  HōRSHOLM  0021AB  50 m  1:04.78   
16  Olsson Elliot  1999  TEAM WEST  AD2799  50 m  1:05.01   
113  Hansen Mads Ingeman  1997  N∆STVED  9719AC  50 m  1:05.46   
27  Ekholm Richard  2002  TEAM WEST  AV1702  50 m  1:06.47   
247  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:06.56   
44  Gustafson Oskar  2002  TEAM WEST  AE1302  50 m  1:06.73   
62  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:06.77   
246  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  1:07.05   
10  51  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  50 m  1:07.43   
11  227  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  50 m  1:07.43   
12  91  Kortegaar Anders Kousgard  2004  A6  0471AB  50 m  1:08.98   
13  337  Larsen Carl Terp  2001  VAT CPH-MK  0119AN  50 m  1:09.12   
14  38  Evertsson MŚns  2003  TEAM WEST  AR2103  50 m  1:09.25   
15  203  Lystlund Oliver  2003  HOLB∆K  0363AA  50 m  1:09.36   
16  169  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  50 m  1:09.69   
17  238  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  1:09.94   
18  218  Struberg Harald Wiehe  2003  HERLEV  0331AT  50 m  1:10.10   
19  325  Munkholm Matias  2004  VAT CPH  0435AB  50 m  1:10.14   
20  69  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:10.73   
21  231  Englev Alexander Marcus  2004  GTI  0481AI  50 m  1:11.26   
22  289  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VAT CPH  0471AH  50 m  1:12.09   
23  204  Arneskov David  2002  HOLB∆K  0287AC  50 m  1:12.33   
24  129  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  1:12.58   
25  Halldůrsson KŠri Snśr  2004  IRB  130104-3470  50 m  1:13.01   
26  250  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  1:13.02   
27  362  Sidebotham Joshua P.  2003  HOVEDSTAD  0343AQ  50 m  1:13.18   
28  293  BrÝnnicke Philip Krogh  2000  VAT CPH  0075AI  50 m  1:13.36   
29  58  LŲvberg Oskar  2003  MKK  AC9903  50 m  1:14.10   
30  137  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:14.22   
31  290  Knudsen Kalle Gerner  2004  VAT CPH  0487AE  50 m  1:14.39   
32  70  StrŲmland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:14.73   
33  29  Johansson Alexander  2004  TEAM WEST  AV1504  50 m  1:14.75   
34  112  Pedersen Lucas Jul  2003  N∆STVED  0387AJ  50 m  1:14.88   
35  206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  1:14.98   
36  138  Jeppesen Oliver Aagaard  2001  LYNGBY  0129AL  50 m  1:15.10   
37  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  1:15.56   
38  330  Vinge-Maigaard Peter  2003  VAT CPH  0351AB  50 m  1:15.90   
39  302  LÝgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  1:17.03   
40  209  Nielsen Mikkel  2004  HOLB∆K  0403AC  50 m  1:17.28   
41  181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  1:17.52   
42  240  Grell Oskar Skov  2002  GSK  0217AC  50 m  1:18.70   
43  372  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  1:18.70   
44  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  1:19.64   
45  340  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  1:20.75   
46  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:21.98   
47  11  KristŪnarson Aron Fannar  2003  IRB  140603-3330  50 m  1:22.47   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
29_S
LÝb 29, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Baldursdůttir Gunnhildur BjŲrg  2000  IRB  021100-3310  50 m  2:22.59   
23  Avdic Selma  2003  TEAM WEST  AM6803  50 m  2:25.29   
95  Schelde-Mollerup Lśrke  2003  A6  0358AB  50 m  2:25.81   
213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  2:29.74   
36  Gradinarska Boiana  2004  TEAM WEST  AJ5204  50 m  2:29.89   
90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  2:32.87   
37  Virťn Astrid  2004  TEAM WEST  AV5204  50 m  2:34.67   
123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  2:35.00   
47  Nielsen Lina  2005  TEAM WEST  AD5605  50 m  2:35.87   
10  328  Hartvig-Olsen Clara  2004  VAT CPH  0402AP  50 m  2:36.82   
11  121  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  2:36.88   
12  33  Widerberg Karin  2003  TEAM WEST  AO3803  50 m  2:37.09   
13  64  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  2:48.45   
14  266  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  2:54.62   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
30_S
LÝb 30, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
363  SÝgaard-Andersen Oliver  2003  HOVEDSTAD  0339AK  50 m  2:04.27   
366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  2:06.85   
246  Steenberg Oliver  2002  GLADSAXE  0225AE  50 m  2:07.12   
217  MÝller Frederik  2002  HERLEV  0263AL  50 m  2:08.22   
93  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  2:10.53   
202  Noe Elias  2004  HOLB∆K  0475AH  50 m  2:10.77   
97  Wiuff Nicolai  2002  A6  0243AB  50 m  2:12.02   
327  Rendlev Alexander  2001  VAT CPH  0121AE  50 m  2:14.12   
346  Floor-BÝjden AsbjÝrn  2002  VEST  0277AI  50 m  2:14.48   
10  314  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  2:14.50   
11  374  Gammelvind Tobias  2004  HOVEDSTAD  0437AD  50 m  2:16.22   
12  322  Isberg Oscar  2004  GTI  0433AC  50 m  2:17.78   
13  35  Jedbratt Felix  2003  TEAM WEST  AJ7703  50 m  2:18.12   
14  145  BrÝns Malte Egholm  2003  HōRSHOLM  0331AC  50 m  2:18.38   
15  347  Krievs Carl Magnus  2002  VEST  0257AD  50 m  2:18.38   
16  103  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  2:18.72   
17  234  Gummer Mikkel  2002  GTI  0269AF  50 m  2:20.61   
18  98  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  50 m  2:21.90   
19  160  Steenberg Emil  2002  HōRSHOLM  0229AC  50 m  2:23.13   
20  267  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  2:25.26   
21  22  Skoglund Macmillan Charlie  2004  TEAM WEST  BA1104  50 m  2:27.40   
22  353  Nielsen Daniel BornhÝft  2004  VEST  0471AD  50 m  2:28.27   
23  49  DahlstrŲm Eddie  2004  TEAM WEST  AW0304  50 m  2:28.77   
24  200  Nielsen Silas Storm  2002  HOLB∆K  0291AL  50 m  2:30.00   
25  92  RÝpke Emil Stenholt  2004  A6  0429AA  50 m  2:30.63   
26  236  Jensen Villads Brasch  2004  GTI  0419AK  50 m  2:31.75   
27  10  Jůnsson Alexander Logi  2004  IRB  171104-3270  50 m  2:33.24   
28  Hauksson Fannar Snśvar  2004  IRB  070904-3140  50 m  2:34.64   
29  187  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  2:36.94   
30  190  Hoelgaard Marius Kjśr  2004  HVIDOVRE  0445AD  50 m  2:44.19   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
31_S
LÝb 31, 200m RygsvÝmning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
224  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  2:10.29   
308  Palmund Liva  2002  TRITON B  0246AA  50 m  2:15.38   
60  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  2:19.50   
123  Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  2:20.27   
164  Dann-Nielsen Lśrke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:25.02   
193  Wendel Zara  2002  HOLB∆K  0222AW  50 m  2:25.62   
368  Petersen Rebecca  2005  HOVEDSTAD  0572AD  50 m  2:26.85   
88  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  2:27.45   
348  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  50 m  2:27.73   
10  336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  2:28.63   
11  273  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  2:28.92   
12  359  MaagÝe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  50 m  2:29.71   
13  229  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  2:30.93   
14  317  Larsen Annika Britt  2005  GTI  0586AD  50 m  2:31.21   
15  Merkle Bettina  1989  NECKARSULM    50 m  2:31.33   
16  94  Andersen Juliane Bo  2005  A6  0564AL  50 m  2:31.84   
17  132  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  2:32.42   
18  109  Duus Katrine  2003  N∆STVED  0318AR  50 m  2:33.51   
19  21  Hšll Thilda  2005  TEAM WEST  AE5205  50 m  2:33.93   
20  48  Eriksson Hilda  2004  TEAM WEST  AO5204  50 m  2:34.05   
21  254  Lange Nikoline Marie  2005  GLADSAXE  0594AF  50 m  2:34.25   
22  357  Thorsen Emma Zambrano  2004  VEST  0402AH  50 m  2:35.01   
23  182  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  2:35.20   
24  152  Tversted Martha Vitus  2002  HōRSHOLM  0202AE  50 m  2:35.78   
25  107  Hansen Agnes Barner  2005  N∆STVED  0522AL  50 m  2:36.57   
26  156  Vendelboe-Schack Alba  2005  HōRSHOLM  0594AJ  50 m  2:36.57   
27  333  Salomonsen Kajsa  2005  VAT CPH-MK  0514AD  50 m  2:36.87   
28  90  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  2:37.32   
29  345  Rosenberg Isabella  2003  VAT CPH-MK  0366AC  50 m  2:39.21   
30  228  KallesÝe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  2:39.36   
31  19  Thid Linn  2003  TEAM WEST  AG5803  50 m  2:39.42   
32  176  Rasmussen Emma Kjer  2004  HVIDOVRE  0498AI  50 m  2:39.55   
33  373  Augustinus Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432BD  50 m  2:39.59   
34  Einarsdůttir Thelma Lind  2005  IRB  260105-3450  50 m  2:40.29   
35  381  Johnsson Emmy  2001  SJ÷BO SS  AT6801  50 m  2:40.70   
36  349  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  50 m  2:40.90   
37  74  SŲrum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  2:41.35   
38  319  Segato Julie  2005  GTI  0538AJ  50 m  2:41.80   
39  278  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  50 m  2:41.86   
40  329  Blond Lśrke  2003  VAT CPH  0362AW  50 m  2:44.55   
41  344  Kejser Nora  2004  VAT CPH-MK  0476AO  50 m  2:44.93   
42  142  Andersen Frida HÝj  2005  GTI  0504AL  50 m  2:45.43   
43  116  Jensen Thea Torndal  2004  N∆STVED  0456AJ  50 m  2:45.46   
44  157  Jensen Caroline Salskov  2005  HōRSHOLM  0526AB  50 m  2:46.29   
45  110  MÝrkeberg Katrine  2004  N∆STVED  0424AJ  50 m  2:47.74   
46  338  Roskśr Elisabeth  2004  VAT CPH-MK  0464AC  50 m  2:50.68   
47  339  Eiler Filippa  2005  VAT CPH-MK  0588AI  50 m  2:51.80   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
32_S
LÝb 32, 200m RygsvÝmning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Brenner Luccas Dam  2001  HERLEV  0193AK  50 m  2:00.58   
377  BrÝns Valdemar  2003  HOVEDSTAD  0341AC  50 m  2:02.34   
206  Schmidt Jakob  1999  HOLB∆K  9913AO  50 m  2:03.70   
306  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  2:07.94   
320  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  GTI  0345AC  50 m  2:09.43   
55  Hydťn Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:09.73   
39  Carlsson Jonatan  2001  TEAM WEST  AJ6301  50 m  2:11.28   
248  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  2:12.32   
257  SÝrensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  2:13.74   
10  253  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  50 m  2:14.65   
11  191  Eliasen Simon Rytter  2003  HOLB∆K  0319AE  50 m  2:14.73   
12  366  Riis Bertram Dreyer  2002  HOVEDSTAD  0223AG  50 m  2:15.37   
13  126  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  50 m  2:16.74   
14  89  Ramšng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  2:17.58   
15  101  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  50 m  2:20.55   
16  98  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  50 m  2:20.65   
17  242  Aarestrup Zilas  2003  GLADSAXE  0385AG  50 m  2:21.29   
18  83  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  2:21.56   
19  181  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  2:25.46   
20  179  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  2:25.85   
21  287  Dalgaard Andreas Stampe  2004  VAT CPH  0449AD  50 m  2:25.86   
22  148  Larsen Sebastian Hviid  2004  HōRSHOLM  0465AB  50 m  2:26.01   
23  12  ”marsson Flosi  2003  IRB  040903-2240  50 m  2:26.40   
24  382  Rosberg Alfred  2003  SJ÷BO SS  AJ4103  50 m  2:26.85   
25  14  Tryggvarson Gabriel Ari  2003  IRB  070403-2770  50 m  2:26.90   
26  299  Borch Magnus Ravn  2003  TRITON B  0335AO  50 m  2:28.46   
27  100  ToftehÝj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  2:29.68   
28  177  Hansen Gustav HaugŚrd  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  2:30.55   
29  237  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  2:31.11   
30  18  Holmdahl Linus  2001  TEAM WEST  AE4101  50 m  2:33.08   
31  96  Jensen Mikkel Bjellekjśr  2003  A6  0359AN  50 m  2:39.56   
32  102  Olsen Marco Stub  2004  A6  0429AC  50 m  2:40.14   
33  165  Holst Lukas Holger Pihl  2004  HVIDOVRE  0443AS  50 m  2:45.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:12 
 
33_S
LÝb 33, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  FÝdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
224  Bierre Victoria  2000  HERLEV  0022AS  50 m  2:21.25   
336  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  2:22.26   
304  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  50 m  2:22.39   
283  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  2:22.95   
256  Bartels Sara Damkjśr  2004  GLADSAXE  0478AC  50 m  2:23.16   
31  Wijk Mellie  2002  TEAM WEST  AM1602  50 m  2:23.61   
124  BjÝrnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:23.81   
212  Enemśrke Amalie Kruse  2003  HERLEV  0392AI  50 m  2:25.45   
24  Hanquet Lucie  2003  TEAM WEST  CC2403  50 m  2:25.56   
10  252  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  2:25.72   
11  331  HÝvring Sofie Bruun  2004  VAT CPH-MK  0408AB  50 m  2:25.75   
12  361  NÝddekśr Ofelia Vejsager  2005  HOVEDSTAD  0582AF  50 m  2:26.01   
13  46  Cuperus Marit  2002  TEAM WEST  BD0202  50 m  2:26.27   
14  45  Abrahamsson Sofia  2005  TEAM WEST  AB8605  50 m  2:26.59   
15  Falsdůttir Eva Margrťt  2005  IRB  050605-3020  50 m  2:26.61   
16  360  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  50 m  2:26.79   
17  128  Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  2:27.07   
18  105  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  2:27.13   
19  365  Callesen Olivia  2004  HOVEDSTAD  0432AK  50 m  2:27.60   
20  119  Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  2:27.83   
21  99  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  2:28.49   
22  313  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  50 m  2:28.59   
23  213  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  2:29.03   
24  30  Morin Tilde  2002  TEAM WEST  AM5202  50 m  2:29.34   
25  316  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  2:29.74   
26  245  Hansen Frederikke Marie  2003  GLADSAXE