2020-04-09   01:25:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Heatlista
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim damer
Final 1 (11)
Sponsor: AMT Radio TV
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:05
1 25m
26 2 Elin Hagberg 2004 ELFSBORG 25m
104 3 Anna-Maria Niemi 2006 S02 1:54.48 25m
108 4 Selma Holmqvist 2007 S02 1:58.80 25m
5 25m
6 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 2 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:07
1 25m
314 2 Märta Skogh 2006 TROLLHÄTTA 1:50.62 25m
52 3 Lina Holmsen 2005 GÖTEBORG 1:48.68 25m
27 4 Olivia Järrenfors 2006 ELFSBORG 1:50.16 25m
428 5 Sofia Isberg 2006 GÖTEBORG 1:53.47 25m
6 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 3 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:10
67 1 Beatrice Stucinskas 2007 GÖTEBORG 1:48.08 25m
111 2 Ella Pettersson 2007 S02 1:45.11 25m
59 3 Tuva Johannesson 2007 GÖTEBORG 1:43.79 25m
49 4 Agnes Morelli 2006 GÖTEBORG 1:44.17 25m
63 5 Emma Nedholm 2005 GÖTEBORG 1:47.15 25m
70 6 Tyra Fredlund 2007 GÖTEBORG 1:48.17 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 4 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:12
61 1 Sofia Tikotska 2007 GÖTEBORG 1:42.49 25m
69 2 Ella L Baudone 2005 GÖTEBORG 1:41.79 25m
58 3 Elin  Johannesson 2007 GÖTEBORG 1:39.18 25m
66 4 Livia Ek 2007 GÖTEBORG 1:40.65 25m
125 5 Evelina Hallman 2006 SK 1970 1:41.87 25m
42 6 Alma Mellegård Fastén 2006 GÖTEBORG 1:42.52 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 5 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
120 1 Filippa Fritzson 2005 SK 1970 1:37.98 25m
62 2 Amanda Ljungberg 2005 GÖTEBORG 1:36.10 50m
429 3 Alice Wickberg 2007 S02 1:35.79 25m
300 4 Tilda Hellström 2002 TROLLHÄTTA 1:36.06 25m
312 5 Moa Larsson 2005 TROLLHÄTTA 1:36.59 25m
320 6 Frida Blom 2006 TROLLHÄTTA 1:39.12 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 6 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:17
Anm tid
Start ca:
23 1 Emelie Johansson 2005 ELFSBORG 1:34.37 25m
43 2 Nadja Karlsson 2004 GÖTEBORG 1:32.37 50m
7 3 Elly Sjöberg 2005 ELFSBORG 1:30.81 25m
54 4 Charlize Nyström 2005 GÖTEBORG 1:31.12 25m
117 5 Matilda Hörder 2004 SK 1970 1:34.05 25m
302 6 Julia Olsson 2006 TROLLHÄTTA 1:34.60 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 7 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
22 1 Edith Fredriksson 2007 ELFSBORG 1:30.14 25m
13 2 Sarah Nilsson 2003 ELFSBORG 1:29.58 25m
303 3 Elsa Olofsson 2004 TROLLHÄTTA 1:29.37 25m
124 4 Agnes Hörder 2007 SK 1970 1:29.46 25m
309 5 Emma Jobe 2003 TROLLHÄTTA 1:29.78 25m
38 6 Elma Eklund 2005 GÖTEBORG 1:30.67 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 8 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
11 1 Svea Klasson 2006 ELFSBORG 1:28.21 25m
137 2 Felicia  Kvarnstedt 2005 SKÖVDE SS 1:26.67 25m
118 3 Clara Sandberg 2004 SK 1970 1:25.77 25m
101 4 Ella Holmqvist 2005 S02 1:26.00 25m
50 5 Selma Hahne 2004 GÖTEBORG 1:26.94 25m
123 6 Matilda Hallman 2003 SK 1970 1:28.30 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 9 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:23
98 1 Elna Magnusson 2004 S02 1:24.59 25m
33 2 Josefine Stensson 2003 FALKÖPING 1:24.21 25m
29 3 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 1:23.99 25m
36 4 Anna Maria Jökulsdottir 2003 GÖTEBORG 1:24.13 25m
60 5 Sara Högstedt 2005 GÖTEBORG 1:24.49 25m
19 6 Nirvana Cavka 2004 ELFSBORG 1:25.35 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 10 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
82 1 Sofia Wallengren 2002 MARIESTAD 1:23.18 25m
5 2 Emilia Esborn 2003 ELFSBORG 1:22.01 25m
46 3 Elin Göransson 2003 GÖTEBORG 1:21.76 25m
31 4 Julia Jonsson 2004 FALKÖPING 1:21.93 25m
15 5 Amanda Böhrén 2005 ELFSBORG 1:22.78 25m
4 6 Hannah Lilja 2004 ELFSBORG 1:23.56 25m
Gren 3, 100m Bröstsim damer Final 11 (11)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
102 1 Miray Beybutov 2005 S02 1:20.54 25m
76 2 Elin Salegård 2005 LIDKÖPING 1:19.83 25m
71 3 Klara Torén 2006 LIDKÖPING 1:17.42 25m
97 4 Klara Sillerström 2003 S02 1:19.67 25m
74 5 Agnes Carlsson-Djerf 2006 LIDKÖPING 1:20.25 25m
78 6 Clara Westh 2004 LIDKÖPING 1:20.70 25m
2020-01-24 18:16:42 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner