2020-04-05   00:30:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö TYR Invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
16 år och äldre 
70  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  1:59.85   
68  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:01.23   
165  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:01.49   
379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  2:02.92   
93  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  25 m  2:06.79   
198  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  2:06.88   
151  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:06.96   
203  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  2:07.39   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  2:07.73   
10  166  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  2:07.96   
11  91  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  2:08.26   
12  291  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  2:08.87   
13  246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  2:09.48   
14  377  Anderberg-Richard Tilde  1999  KIVIKS SK  AU5499  25 m  2:09.58   
15  365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  2:09.66   
16  212  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:09.95   
17  216  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  2:10.41   
18  81  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  2:10.73   
19  85  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  2:11.04   
20  217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  2:11.15   
21  101  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  2:11.93   
22  88  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  2:12.21   
23  380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  2:13.23   
24  207  Åsberg Carolina  2002  POSEIDON  AJ1802  25 m  2:14.11   
25  341  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  2:14.95   
26  94  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  2:15.20   
27  301  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  2:15.62   
28  296  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:16.09   
29  156  Ostreus Lina  2002  MKK  AV4202  25 m  2:16.41   
30  258  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  2:18.08   
31  321  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  25 m  2:18.12   
32  325  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  2:19.17   
33  103  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  2:19.50   
34  255  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  2:20.04   
35  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  2:21.89   
36  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  2:21.89   
37  336  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  2:21.91   
38  337  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  2:23.06   
39  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  2:23.90   
40  102  Hofvendahl Johanna  2004  HS  AO6804  25 m  2:25.27   
41  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  2:27.83   
42  170  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:28.46   
43  178  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  2:32.19   
44  218  Leidersdorff Mathilda  2002  SK RAN  AK9602  25 m  2:41.11   
15 år och yngre 
119  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  2:08.03   
115  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  2:12.27   
108  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  2:12.71   
294  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  2:17.24   
280  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m  2:19.42   
281  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  2:20.86   
125  Cederlund Kerstin  2006  HS  AQ6806  25 m  2:21.35   
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  2:21.78   
150  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  2:21.96   
10  110  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  2:23.28   
11  113  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  2:25.38   
12  307  Nilsson Julia  2006  SK TRITON  AK9806  25 m  2:25.77   
13  253  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  2:26.61   
14  112  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  2:27.80   
15  173  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  2:28.71   
16  177  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  2:33.15   
17  189  Collvin Malva  2007  MKK  AL0207  25 m  2:33.61   
18  129  Holst Saga  2006  HS  BA6606  25 m  2:33.65   
19  266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  2:34.05   
20  355  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  25 m  2:36.21   
21  356  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  2:37.62   
22  176  Holm Ebba  2005  MKK  AW8805  25 m  2:39.57   
23  348  Jönsson Elize  2006  YSTADS SS  AE2606  25 m  2:43.56   
24  183  Ekelund Alicia  2007  MKK  AG8407  25 m  2:44.03   
25  197  Piuva Lava  2006  MKK  BO9806  50 m  2:56.13   
26  317  Jörgensen Anna  2007  SK TRITON  AK2207  25 m  3:05.50   
27  363  Rundgren Tyra  2008  YSTADS SS  AQ1808  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
16 år och äldre 
155  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  1:49.97   
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  1:50.07   
209  Falk David  2003  POSEIDON  AD3103  25 m  1:51.33   
137  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  1:52.02   
89  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  1:52.46   
90  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  1:53.21   
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:53.91   
202  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:54.06   
205  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m  1:54.96   
10  210  Salbrink Filip  2002  POSEIDON  AH6502  25 m  1:56.07   
11  159  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  1:56.87   
12  144  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  1:56.89   
13  285  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  1:57.12   
14  136  Persson Lenny  1977  MKK  AA2577  25 m  1:57.40   
15  215  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  1:57.56   
16  271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  1:58.13   
17  364  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  1:58.14   
18  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:58.27   
19  284  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  1:59.51   
20  242  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  1:59.92   
21  247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  2:00.54   
22  204  Hangård Ian  2002  POSEIDON  AB5302  25 m  2:00.78   
23  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  2:01.15   
24  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  2:01.52   
25  162  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  25 m  2:01.71   
26  324  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  2:01.86   
27  256  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:01.90   
28  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  2:03.28   
29  286  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  2:03.50   
30  100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  2:03.82   
31  116  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  2:04.90   
32  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  2:05.77   
33  368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:05.82   
34  388  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  ap5391  50 m  2:06.16   
35  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  2:07.21   
36  275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:07.34   
37  117  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  25 m  2:07.60   
38  104  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  2:08.51   
39  99  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  2:09.90   
40  77  Lundgren Malte  2002  HS  AC5302  25 m  2:09.99   
41  387  Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  2:10.00   
42  272  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  2:11.51   
43  149  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  25 m  2:11.80   
44  214  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  2:12.70   
45  333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  2:16.51   
46  186  Lentonsson Melvin  2004  MKK  AT1704  25 m  2:58.19   
15 år och yngre 
97  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  2:00.79   
98  Vaide Axel  2005  HS  AB2705  25 m  2:00.92   
331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:03.82   
126  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  25 m  2:07.37   
160  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  50 m  2:07.39   
174  Ravn Rehnström Jonathan  2005  MKK  AG1505  25 m  2:09.74   
292  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:09.99   
396  Svensson Malte  2005  HS  an2305  50 m  2:10.09   
122  Holst Viggo  2006  HS  AI0106  25 m  2:14.13   
10  128  Losvall Melvin  2006  HS  AM2906  25 m  2:15.04   
11  279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  2:15.29   
12  131  Forsberg Anton  2005  HS  AU7305  25 m  2:17.51   
13  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  2:17.80   
14  185  Bech Axel  2006  MKK  AH8906  25 m  2:22.51   
15  120  Cokalic Teo  2006  HS  AH6906  25 m  2:24.08   
16  297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  2:24.47   
17  304  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  2:27.49   
18  303  Björnström Albin  2007  SK TRITON  AB9107  25 m  2:38.88   
19  260  Krantz Axel  2005  SJÖBO SS  AO9505  25 m  2:39.40   
20  175  Lövberg Viktor  2007  MKK  AB0307  25 m  2:48.78   
21  194  Östman Zack  2007  MKK  AJ8307  25 m  2:56.35   
22  361  Frank Simon  2007  YSTADS SS  AF3507  50 m  2:58.16   
23  195  Mengelbier Ivar  2007  MKK  AK5307  25 m  3:03.67   
24  188  Sörum Hugo  2006  MKK  AL4706  25 m  3:06.67   
25  134  Green Vidar  2006  HS  AS7506  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
3_S
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
201  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  31.70   
76  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  32.03   
75  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  33.10   
254  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  25 m  33.27   
96  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  34.12   
82  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  34.33   
147  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  34.47   
268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  34.51   
148  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  35.51   
10  365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  35.55   
11  164  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  35.87   
12  379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  36.32   
13  299  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  36.67   
14  151  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  36.86   
15  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  38.03   
16  269  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  38.58   
17  288  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  38.62   
18  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  38.68   
19  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  39.62   
20  342  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  39.94   
21  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  43.48   
22  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  44.93   
15 - 16 år 
158  Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  25 m  33.01   
106  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  33.44   
293  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  34.96   
262  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  35.32   
370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  35.49   
121  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  35.82   
380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  35.96   
294  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  35.97   
273  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  36.32   
10  295  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  37.00   
11  328  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  37.00   
12  146  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  37.42   
13  354  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  37.55   
14  341  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  37.96   
15  300  Plantin Lina  2005  SK TRITON  AJ7605  25 m  38.00   
16  179  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  38.02   
17  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  38.32   
18  263  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  38.52   
19  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  39.06   
20  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  39.13   
21  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  50 m  39.55   
22  372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  39.72   
23  163  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  39.81   
24  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  39.99   
25  330  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  40.66   
26  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  40.77   
27  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  41.36   
28  306  Nilsson Jenny  2005  SK TRITON  AV9805  25 m  41.82   
29  315  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  25 m  42.69   
30  350  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  42.84   
31  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  43.84   
32  376  Rosén Celie  2005  TRELLEBORG  BP0605  25 m  45.75   
33  340  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  46.24   
34  358  Viberg Mårtensson Ida  2005  YSTADS SS  AN1205  25 m  47.44   
35  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  48.34   
36  389  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  ay7204  50 m     
37  392  Isaksson Frida  2005  SK SYDSIM  ar3805  50 m     
14 år och yngre 
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  34.98   
356  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  35.42   
385  Hua Isabella  2007  RINGSJÖ SK  AE0607  25 m  37.18   
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  38.13   
183  Ekelund Alicia  2007  MKK  AG8407  50 m  39.00   
305  Erkselius Julia  2006  SK TRITON  AK7806  25 m  39.29   
180  Krüger Charlotte  2007  MKK  AF9407  25 m  39.86   
253  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  40.38   
317  Jörgensen Anna  2007  SK TRITON  AK2207  25 m  40.79   
10  357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  41.12   
11  309  Stalbohm Liv  2007  SK TRITON  AC9807  25 m  42.47   
12  190  Gajmark Vilma  2006  MKK  AX5606  25 m  42.62   
13  360  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  25 m  43.55   
14  355  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  25 m  43.78   
15  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  44.53   
16  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  44.90   
17  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  45.16   
18  310  Clarén Amy  2007  SK TRITON  AD5207  25 m  45.62   
19  351  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  25 m  45.75   
20  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  25 m  47.58   
21  346  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS  AA5208  25 m  47.84   
22  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  50 m  49.70   
23  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  50.23   
24  390  Mengjiqi Aurora  2006  SK SYDSIM  ax2606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
4_S
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  28.13   
73  Mathisen August  2001  HS  AF5901  25 m  28.50   
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  28.90   
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  29.27   
139  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  25 m  29.61   
143  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  29.63   
199  Larsson Isak  2000  POSEIDON  AF4900  25 m  29.68   
138  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  29.81   
153  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  29.99   
10  283  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  30.22   
11  339  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  30.23   
12  154  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  30.70   
13  83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  31.34   
14  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  31.77   
15  200  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  32.09   
16  213  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  32.30   
17  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  32.97   
18  162  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  25 m  33.36   
19  270  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  33.57   
20  155  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  33.84   
21  168  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  34.16   
22  284  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  34.65   
23  320  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  34.75   
24  105  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  34.76   
25  265  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  35.88   
26  211  Modigh Joar  2001  POSEIDON  AO1101  25 m  36.30   
27  276  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m  38.93   
15 - 16 år 
382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  31.76   
384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  31.96   
386  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  32.00   
344  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  32.36   
366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  32.52   
247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  32.97   
99  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  33.26   
369  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  33.99   
279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  35.06   
10  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  35.10   
11  332  Bondzic-Rasic Stefan  2005  VELLINGE-N  AL2105  25 m  35.50   
12  174  Ravn Rehnström Jonathan  2005  MKK  AG1505  25 m  35.55   
13  387  Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  36.00   
14  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  36.25   
15  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  36.46   
16  259  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  37.85   
17  329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  38.54   
18  312  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  39.42   
19  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  39.48   
20  304  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  40.32   
21  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  40.48   
22  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  40.89   
23  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  41.48   
24  260  Krantz Axel  2005  SJÖBO SS  AO9505  25 m  42.40   
25  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  25 m  43.19   
26  171  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  43.75   
27  187  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  44.11   
28  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  45.18   
14 år och yngre 
252  Oredsson Karl  2006  S 71  AD9706  25 m  35.62   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  37.50   
361  Frank Simon  2007  YSTADS SS  AF3507  25 m  38.85   
303  Björnström Albin  2007  SK TRITON  AB9107  25 m  39.19   
297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  39.36   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  39.52   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m  39.90   
311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  43.02   
192  Ivan Stefan  2007  MKK  AF2507  25 m  45.08   
10  191  Brodelius Filip  2006  MKK  AL2506  25 m  47.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
5_S
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
71  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  1:01.72   
217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  1:02.23   
140  Lareva Davilda  2000  MKK  AE4400  25 m  1:03.60   
88  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  1:04.76   
84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  1:05.02   
296  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:05.69   
268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:07.24   
141  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  1:07.57   
79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  1:08.43   
10  87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  1:09.49   
11  207  Åsberg Carolina  2002  POSEIDON  AJ1802  25 m  1:11.91   
12  103  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  1:13.21   
13  274  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:13.41   
14  336  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  1:13.51   
15  172  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  1:13.54   
16  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  1:14.25   
17  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  1:14.88   
18  338  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  1:17.18   
19  342  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  1:19.34   
20  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  1:26.41   
21  218  Leidersdorff Mathilda  2002  SK RAN  AK9602  25 m  1:28.31   
15 - 16 år 
109  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:05.28   
130  Podric Nina  2004  HS  BU7604  25 m  1:05.78   
119  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:06.24   
298  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  1:07.18   
367  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:07.84   
101  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  1:08.95   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  1:09.83   
108  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  1:10.03   
169  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  1:10.16   
10  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  1:12.59   
11  293  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:12.79   
12  112  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  1:12.87   
13  287  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:12.87   
14  115  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  1:13.70   
15  107  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:13.98   
16  308  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  1:14.02   
17  244  Rohlin Lovisa  2004  S 71  AB9404  25 m  1:14.35   
18  113  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  1:14.51   
19  372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  1:14.77   
20  121  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  1:15.28   
21  170  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  1:15.56   
22  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  1:16.69   
23  182  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  1:17.19   
24  281  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  1:18.28   
25  349  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  1:18.29   
26  330  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:18.74   
27  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  1:18.89   
28  328  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:19.72   
29  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:21.13   
30  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  1:21.28   
31  340  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  1:27.02   
32  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  1:39.22   
33  392  Isaksson Frida  2005  SK SYDSIM  ar3805  50 m     
34  393  Olsson Hanna  2004  SK SYDSIM  bo6804  50 m     
14 år och yngre 
118  Berg Ella  2006  HS  AQ0606  25 m  1:11.97   
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:12.53   
305  Erkselius Julia  2006  SK TRITON  AK7806  25 m  1:12.55   
125  Cederlund Kerstin  2006  HS  AQ6806  25 m  1:13.45   
124  Persson Sally  2006  HS  AQ0806  25 m  1:14.85   
110  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  1:15.11   
309  Stalbohm Liv  2007  SK TRITON  AC9807  25 m  1:16.45   
133  Palmö Alma  2006  HS  BL9606  25 m  1:18.15   
353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  1:18.36   
10  123  Jönsson Emma  2006  HS  AQ6406  25 m  1:18.45   
11  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  1:19.50   
12  317  Jörgensen Anna  2007  SK TRITON  AK2207  25 m  1:20.61   
13  129  Holst Saga  2006  HS  BA6606  25 m  1:20.77   
14  310  Clarén Amy  2007  SK TRITON  AD5207  25 m  1:21.10   
15  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  25 m  1:21.49   
16  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  1:23.60   
17  348  Jönsson Elize  2006  YSTADS SS  AE2606  25 m  1:24.00   
18  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  25 m  1:25.00   
19  357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  1:26.07   
20  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  1:26.96   
21  360  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  25 m  1:27.73   
22  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  1:29.55   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
6_S
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  54.93   
69  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  55.33   
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  55.78   
208  Wergeland Nils  2002  POSEIDON  AE4902  25 m  57.58   
322  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  57.98   
144  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  59.72   
80  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  1:00.18   
142  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  1:00.84   
152  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:01.69   
10  78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  1:02.52   
11  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:02.52   
12  364  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  1:02.81   
13  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:03.07   
14  214  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:05.20   
15  104  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  1:05.67   
16  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  1:08.36   
17  77  Lundgren Malte  2002  HS  AC5302  50 m     
15 - 16 år 
100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  1:01.76   
275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:01.79   
114  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  1:02.25   
329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:02.28   
117  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  25 m  1:02.64   
111  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  1:02.75   
368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  1:04.64   
160  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:04.96   
221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  1:06.69   
10  396  Svensson Malte  2005  HS  an2305  50 m  1:07.66   
11  331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:08.17   
12  333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  1:08.78   
13  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:09.75   
14  292  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:09.81   
15  382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:10.45   
16  332  Bondzic-Rasic Stefan  2005  VELLINGE-N  AL2105  25 m  1:11.11   
17  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  1:11.91   
18  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:13.39   
19  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:13.54   
20  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:15.64   
21  302  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  1:15.69   
22  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  1:16.07   
23  304  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  1:16.45   
24  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  1:19.53   
25  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  1:20.47   
26  264  Jemeljanov Alex  2005  SJÖBO SS  AR4305  25 m  1:20.94   
27  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  25 m  1:27.05   
14 år och yngre 
122  Holst Viggo  2006  HS  AI0106  25 m  1:08.58   
128  Losvall Melvin  2006  HS  AM2906  25 m  1:10.55   
132  Näsström Erik  2006  HS  AS3506  25 m  1:11.69   
120  Cokalic Teo  2006  HS  AH6906  25 m  1:12.71   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  1:15.69   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m  1:16.48   
311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  1:17.58   
316  Madsen William  2006  SK TRITON  AI8506  25 m  1:17.77   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  1:18.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
68  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  25.52   
201  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  25.70   
70  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  25.79   
141  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  26.64   
79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  26.76   
365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  26.81   
91  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  27.03   
379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  27.28   
140  Lareva Davilda  2000  MKK  AE4400  25 m  27.36   
10  198  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  27.36   
11  87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  27.44   
12  217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  27.56   
13  145  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  27.97   
14  75  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  28.17   
15  268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  28.27   
16  76  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  28.30   
17  321  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  25 m  28.35   
18  394  Eilertsson Ester  2003  MKK  ae0203  50 m  28.50   
19  203  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  28.52   
20  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  28.55   
21  377  Anderberg-Richard Tilde  1999  KIVIKS SK  AU5499  25 m  28.56   
22  81  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  28.63   
23  258  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  28.68   
24  96  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  28.79   
25  94  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  28.86   
26  82  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  29.10   
27  243  Petersen Alexandra  2003  S 71  AC1803  25 m  29.17   
28  156  Ostreus Lina  2002  MKK  AV4202  25 m  29.26   
29  103  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  29.80   
30  274  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  29.91   
31  148  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  29.92   
32  164  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  30.11   
33  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  30.33   
34  269  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  30.33   
35  337  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  30.70   
36  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  30.79   
37  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  30.81   
38  157  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  31.08   
39  172  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  31.46   
40  299  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  32.35   
41  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  33.31   
15 - 16 år 
165  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  26.40   
298  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  27.53   
370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  27.72   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  27.78   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  27.79   
166  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  27.87   
93  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  25 m  27.95   
246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  28.47   
325  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  28.57   
10  294  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  28.67   
11  380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  28.74   
12  293  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  28.79   
13  287  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  29.19   
14  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  29.56   
15  150  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  29.90   
16  163  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  29.90   
17  262  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  29.91   
18  308  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  29.95   
19  300  Plantin Lina  2005  SK TRITON  AJ7605  25 m  29.97   
20  273  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  30.05   
21  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  30.33   
22  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  30.37   
23  372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  30.40   
24  244  Rohlin Lovisa  2004  S 71  AB9404  25 m  30.73   
25  295  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  30.80   
26  330  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  30.93   
27  281  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  30.97   
28  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  50 m  31.03   
29  182  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  31.10   
30  146  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  31.11   
31  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  31.31   
32  179  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  31.35   
33  306  Nilsson Jenny  2005  SK TRITON  AV9805  25 m  31.47   
34  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  31.62   
35  102  Hofvendahl Johanna  2004  HS  AO6804  25 m  31.76   
36  315  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  25 m  31.86   
37  350  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  32.24   
38  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  32.51   
39  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  32.59   
40  263  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  32.70   
41  349  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  32.70   
42  176  Holm Ebba  2005  MKK  AW8805  25 m  32.87   
43  178  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  33.39   
44  376  Rosén Celie  2005  TRELLEBORG  BP0605  25 m  33.74   
45  340  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  35.62   
46  358  Viberg Mårtensson Ida  2005  YSTADS SS  AN1205  25 m  36.25   
47  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  44.59   
48  389  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  ay7204  50 m     
49  392  Isaksson Frida  2005  SK SYDSIM  ar3805  50 m     
50  393  Olsson Hanna  2004  SK SYDSIM  bo6804  50 m     
14 år och yngre 
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  29.23   
307  Nilsson Julia  2006  SK TRITON  AK9806  25 m  29.89   
280  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m  30.07   
357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  30.22   
385  Hua Isabella  2007  RINGSJÖ SK  AE0607  25 m  30.29   
253  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  30.55   
261  Jönsson Sofie  2007  SJÖBO SS  AI9607  25 m  31.06   
353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  31.25   
355  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  25 m  31.40   
10  309  Stalbohm Liv  2007  SK TRITON  AC9807  25 m  31.56   
11  317  Jörgensen Anna  2007  SK TRITON  AK2207  25 m  31.57   
12  266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  31.62   
13  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  31.75   
14  196  Fransson Sarah  2006  MKK  BL4406  25 m  32.15   
15  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  32.16   
16  180  Krüger Charlotte  2007  MKK  AF9407  25 m  32.58   
17  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  25 m  32.68   
18  310  Clarén Amy  2007  SK TRITON  AD5207  25 m  33.01   
19  360  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  25 m  33.35   
20  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  33.63   
21  348  Jönsson Elize  2006  YSTADS SS  AE2606  25 m  33.79   
22  190  Gajmark Vilma  2006  MKK  AX5606  25 m  34.14   
23  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  50 m  34.90   
24  346  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS  AA5208  25 m  34.97   
25  189  Collvin Malva  2007  MKK  AL0207  25 m  35.30   
26  351  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  25 m  35.59   
27  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  50 m  35.73   
28  390  Mengjiqi Aurora  2006  SK SYDSIM  ax2606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
155  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  22.45   
200  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  22.95   
199  Larsson Isak  2000  POSEIDON  AF4900  25 m  23.01   
271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  23.31   
159  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  23.74   
78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  24.28   
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  24.28   
206  Falk Robin  2001  POSEIDON  AJ9101  25 m  24.32   
89  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  24.63   
10  324  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  24.68   
11  73  Mathisen August  2001  HS  AF5901  25 m  24.71   
12  127  Turkowitch Philip  2003  HS  AY0703  25 m  24.82   
13  142  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  24.82   
14  284  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  24.83   
15  322  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  24.95   
16  242  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  24.97   
17  83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  25.30   
18  211  Modigh Joar  2001  POSEIDON  AO1101  25 m  25.40   
19  215  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  25.41   
20  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  25.75   
21  205  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m  25.85   
22  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  25.86   
23  270  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  25.96   
24  153  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  26.13   
25  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  26.52   
26  144  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  26.88   
27  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  26.98   
28  161  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  27.44   
29  320  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  27.67   
30  286  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  27.72   
31  276  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  27.99   
32  272  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  28.38   
33  168  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  28.42   
34  105  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  29.34   
35  265  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  29.83   
36  391  Zeiler Lukas  2002  UPSALA S  aq1302  50 m     
15 - 16 år 
290  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  25.32   
98  Vaide Axel  2005  HS  AB2705  25 m  25.42   
386  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  25.50   
369  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  26.01   
247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  26.02   
387  Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  26.10   
368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  26.38   
366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  26.39   
275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  26.55   
10  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  26.60   
11  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  27.23   
12  382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  27.30   
13  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  28.17   
14  186  Lentonsson Melvin  2004  MKK  AT1704  25 m  28.19   
15  279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  28.25   
16  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  28.34   
17  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  28.71   
18  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  29.04   
19  259  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  29.31   
20  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  29.49   
21  181  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  29.51   
22  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  29.61   
23  302  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  29.73   
24  171  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  50 m  29.76   
25  187  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m  31.09   
26  264  Jemeljanov Alex  2005  SJÖBO SS  AR4305  50 m  31.48   
27  304  Strand Sebastian  2005  SK TRITON  AJ9305  25 m  31.87   
28  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  32.05   
29  312  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  32.82   
30  260  Krantz Axel  2005  SJÖBO SS  AO9505  25 m  33.72   
31  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  50 m  34.40   
14 år och yngre 
252  Oredsson Karl  2006  S 71  AD9706  25 m  27.07   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  29.03   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  30.28   
185  Bech Axel  2006  MKK  AH8906  50 m  30.54   
361  Frank Simon  2007  YSTADS SS  AF3507  25 m  30.65   
297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  31.69   
311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  32.72   
303  Björnström Albin  2007  SK TRITON  AB9107  25 m  33.52   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  50 m  33.80   
10  195  Mengelbier Ivar  2007  MKK  AK5307  50 m  34.20   
11  188  Sörum Hugo  2006  MKK  AL4706  25 m  34.42   
12  194  Östman Zack  2007  MKK  AJ8307  50 m  37.97   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
9_S
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
71  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  1:01.50   
212  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:03.88   
76  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  1:04.09   
91  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  1:04.48   
147  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:05.26   
379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:05.73   
217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  1:06.04   
84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  1:06.36   
79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  1:06.85   
10  145  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:07.25   
11  216  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  1:07.45   
12  87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  1:07.98   
13  334  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  1:09.74   
14  243  Petersen Alexandra  2003  S 71  AC1803  25 m  1:10.30   
15  85  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  1:11.17   
16  94  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  1:12.15   
17  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  1:12.17   
18  157  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:13.20   
19  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:14.80   
20  338  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  1:14.82   
21  269  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:20.26   
22  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  50 m  1:38.02   
23  218  Leidersdorff Mathilda  2002  SK RAN  AK9602  50 m     
15 - 16 år 
246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  1:04.08   
158  Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  25 m  1:04.60   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  1:04.95   
106  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  1:05.66   
380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  50 m  1:06.53   
109  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:07.18   
367  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:07.69   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:07.86   
291  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:08.39   
10  370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  1:08.56   
11  130  Podric Nina  2004  HS  BU7604  25 m  1:10.07   
12  169  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  1:11.81   
13  301  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:12.11   
14  173  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:12.73   
15  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  1:15.18   
16  354  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  1:15.25   
17  107  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:15.29   
18  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  1:16.62   
19  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:20.92   
20  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  1:21.10   
21  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  1:23.83   
22  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:24.26   
23  244  Rohlin Lovisa  2004  S 71  AB9404  25 m  1:25.13   
24  176  Holm Ebba  2005  MKK  AW8805  25 m  1:28.20   
25  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  1:29.80   
26  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  1:46.16   
14 år och yngre 
261  Jönsson Sofie  2007  SJÖBO SS  AI9607  25 m  1:09.28   
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:09.79   
118  Berg Ella  2006  HS  AQ0606  25 m  1:10.03   
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  1:11.20   
123  Jönsson Emma  2006  HS  AQ6406  25 m  1:11.58   
266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  1:12.01   
356  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  1:14.38   
124  Persson Sally  2006  HS  AQ0806  25 m  1:16.77   
133  Palmö Alma  2006  HS  BL9606  25 m  1:16.89   
10  363  Rundgren Tyra  2008  YSTADS SS  AQ1808  50 m  1:18.86   
11  280  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m  1:19.03   
12  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  25 m  1:19.65   
13  353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  1:19.83   
14  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  1:23.67   
15  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  1:23.77   
16  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  25 m  1:27.91   
17  348  Jönsson Elize  2006  YSTADS SS  AE2606  25 m  1:28.43   
18  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  1:37.26   
19  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  1:43.08   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
10_S
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  53.01   
324  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  54.29   
209  Falk David  2003  POSEIDON  AD3103  25 m  54.38   
69  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  54.52   
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  55.30   
388  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  ap5391  50 m  55.84   
78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  56.07   
271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  56.40   
204  Hangård Ian  2002  POSEIDON  AB5302  25 m  56.99   
10  80  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  57.06   
11  139  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  25 m  57.64   
12  137  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  58.10   
13  339  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  58.28   
14  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  58.34   
15  159  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  59.02   
16  202  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  59.17   
17  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  59.19   
18  210  Salbrink Filip  2002  POSEIDON  AH6502  25 m  59.46   
19  208  Wergeland Nils  2002  POSEIDON  AE4902  25 m  59.81   
20  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  1:00.81   
21  161  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  1:01.06   
22  143  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:01.24   
23  83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  1:01.67   
24  213  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  1:01.91   
25  127  Turkowitch Philip  2003  HS  AY0703  25 m  1:02.00   
26  256  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:02.39   
27  154  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:02.60   
28  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:02.69   
29  242  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  1:02.80   
30  152  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:03.15   
31  286  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:03.41   
32  104  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  1:04.27   
33  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  1:05.16   
34  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  1:05.86   
35  391  Zeiler Lukas  2002  UPSALA S  aq1302  50 m     
15 - 16 år 
90  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  57.60   
290  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  59.79   
97  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  1:00.33   
331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:01.31   
114  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  1:01.38   
100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  1:03.15   
292  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:03.44   
369  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  1:03.63   
366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  1:03.93   
10  275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  1:04.38   
11  247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:04.43   
12  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:04.52   
13  111  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  1:05.04   
14  333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  1:05.17   
15  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:05.41   
16  382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:07.39   
17  116  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  1:07.40   
18  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  1:07.53   
19  329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:07.65   
20  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:08.00   
21  131  Forsberg Anton  2005  HS  AU7305  25 m  1:08.79   
22  126  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  25 m  1:09.50   
23  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  1:11.17   
24  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  1:11.21   
25  344  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  1:11.93   
26  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:12.04   
27  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  1:19.44   
28  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  1:20.26   
29  312  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  1:21.14   
30  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  1:24.73   
31  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  25 m  1:27.69   
14 år och yngre 
132  Näsström Erik  2006  HS  AS3506  25 m  1:09.70   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  1:12.76   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  1:13.76   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m  1:14.42   
134  Green Vidar  2006  HS  AS7506  25 m  1:17.24   
297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  1:20.77   
316  Madsen William  2006  SK TRITON  AI8506  25 m  1:21.24   
175  Lövberg Viktor  2007  MKK  AB0307  25 m  1:28.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
16 år och äldre 
201  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:12.94   
158  Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  25 m  2:19.70   
70  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:20.91   
147  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  2:21.96   
257  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:22.76   
216  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  2:24.74   
88  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  2:25.80   
93  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  25 m  2:26.58   
379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  2:27.00   
10  151  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:27.04   
11  296  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:28.06   
12  246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  2:28.23   
13  84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  2:28.50   
14  268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:28.72   
15  87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  2:29.69   
16  380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  2:29.85   
17  101  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  2:32.21   
18  370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  2:35.18   
19  287  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  2:36.51   
20  328  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:36.82   
21  338  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  2:41.88   
22  321  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  25 m  2:42.26   
23  341  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  2:43.63   
24  170  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:43.75   
25  102  Hofvendahl Johanna  2004  HS  AO6804  25 m  2:45.95   
26  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  2:46.04   
27  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  2:52.47   
28  343  Cassé Mimmi  2002  YSTADS SS  BR6202  50 m     
15 år och yngre 
106  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  2:25.18   
119  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  2:26.24   
108  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  2:32.26   
115  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  2:33.22   
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  2:33.38   
293  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  2:33.68   
123  Jönsson Emma  2006  HS  AQ6406  25 m  2:35.66   
121  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  2:35.82   
169  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  2:36.69   
10  118  Berg Ella  2006  HS  AQ0606  25 m  2:36.72   
11  107  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  2:38.75   
12  356  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  2:39.89   
13  261  Jönsson Sofie  2007  SJÖBO SS  AI9607  25 m  2:39.91   
14  125  Cederlund Kerstin  2006  HS  AQ6806  25 m  2:41.35   
15  173  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  2:41.38   
16  266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  2:41.75   
17  385  Hua Isabella  2007  RINGSJÖ SK  AE0607  25 m  2:43.43   
18  133  Palmö Alma  2006  HS  BL9606  25 m  2:43.99   
19  281  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  2:44.00   
20  124  Persson Sally  2006  HS  AQ0806  25 m  2:44.16   
21  179  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  2:44.47   
22  110  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  2:46.44   
23  183  Ekelund Alicia  2007  MKK  AG8407  25 m  2:48.22   
24  129  Holst Saga  2006  HS  BA6606  25 m  2:54.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
12_S
Gren 12, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
16 år och äldre 
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  1:58.90   
69  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  2:02.24   
209  Falk David  2003  POSEIDON  AD3103  25 m  2:04.23   
202  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  2:07.08   
208  Wergeland Nils  2002  POSEIDON  AE4902  25 m  2:07.20   
139  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  25 m  2:07.82   
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:08.42   
324  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  2:09.19   
90  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  2:09.56   
10  210  Salbrink Filip  2002  POSEIDON  AH6502  25 m  2:09.65   
11  137  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  2:09.86   
12  152  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:11.25   
13  204  Hangård Ian  2002  POSEIDON  AB5302  25 m  2:14.33   
14  100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  2:14.40   
15  271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:15.75   
16  144  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:17.03   
17  247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  2:18.46   
18  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  2:19.07   
19  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  2:19.33   
20  256  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:19.70   
21  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  2:20.17   
22  382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  2:21.21   
23  388  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  ap5391  50 m  2:21.28   
24  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  2:21.82   
25  116  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  2:21.99   
26  326  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  2:22.08   
27  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  2:22.27   
28  117  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  25 m  2:23.11   
29  344  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  2:23.73   
30  149  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  25 m  2:23.91   
31  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  2:25.68   
32  104  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  2:26.00   
33  99  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  2:26.50   
34  368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:26.58   
35  275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  2:27.21   
36  329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:30.07   
37  105  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  2:34.10   
38  312  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  2:59.77   
39  77  Lundgren Malte  2002  HS  AC5302  50 m     
15 år och yngre 
97  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  2:15.38   
98  Vaide Axel  2005  HS  AB2705  25 m  2:16.25   
114  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  2:17.28   
396  Svensson Malte  2005  HS  an2305  50 m  2:23.10   
331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:23.29   
126  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  25 m  2:25.93   
174  Ravn Rehnström Jonathan  2005  MKK  AG1505  25 m  2:26.47   
292  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:27.63   
132  Näsström Erik  2006  HS  AS3506  25 m  2:34.00   
10  122  Holst Viggo  2006  HS  AI0106  25 m  2:34.31   
11  279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  2:34.91   
12  128  Losvall Melvin  2006  HS  AM2906  25 m  2:36.20   
13  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  2:38.97   
14  181  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  2:41.53   
15  134  Green Vidar  2006  HS  AS7506  25 m  2:41.74   
16  120  Cokalic Teo  2006  HS  AH6906  25 m  2:41.88   
17  383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  2:42.06   
18  131  Forsberg Anton  2005  HS  AU7305  25 m  2:47.40   
19  297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  2:49.80   
20  316  Madsen William  2006  SK TRITON  AI8506  25 m  2:50.11   
21  345  Silow Alexander  2005  YSTADS SS  AF1505  25 m  2:50.75   
22  303  Björnström Albin  2007  SK TRITON  AB9107  25 m  2:52.34   
23  313  Sternerup Alfred  2006  SK TRITON  AG0506  25 m  2:52.65   
24  184  Alyasvand Ashkan  2006  MKK  AH9906  25 m  3:02.32   
25  175  Lövberg Viktor  2007  MKK  AB0307  25 m  3:10.59   
26  188  Sörum Hugo  2006  MKK  AL4706  25 m  3:18.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
13_S
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  29.01   
140  Lareva Davilda  2000  MKK  AE4400  25 m  29.07   
365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  30.23   
84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  30.49   
91  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  30.59   
257  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  31.09   
79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  31.54   
268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  31.74   
141  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  32.18   
10  96  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  32.23   
11  395  Lennartsson Tove  2000  MKK  am1800  50 m  34.00   
12  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  34.07   
13  274  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  34.15   
14  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  34.54   
15  172  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  34.60   
16  336  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  34.62   
17  255  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  34.74   
18  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  35.15   
19  103  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  35.21   
20  337  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  36.60   
21  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  50 m     
22  343  Cassé Mimmi  2002  YSTADS SS  BR6202  50 m     
15 - 16 år 
109  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  30.55   
367  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  30.97   
146  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  31.24   
130  Podric Nina  2004  HS  BU7604  25 m  31.39   
298  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  31.54   
273  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  32.56   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  32.57   
308  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  34.25   
372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  34.38   
10  306  Nilsson Jenny  2005  SK TRITON  AV9805  25 m  34.49   
11  354  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  34.59   
12  112  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  34.86   
13  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  35.06   
14  182  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  35.38   
15  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  35.89   
16  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  35.92   
17  330  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  35.96   
18  349  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  36.68   
19  262  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  36.97   
20  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  37.00   
21  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  37.08   
22  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  38.29   
23  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  38.34   
24  263  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  38.35   
25  178  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  38.41   
26  170  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  38.59   
27  340  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  40.06   
28  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  50 m  40.98   
29  193  Kruse Maja  2005  MKK  BL2205  25 m  42.07   
30  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  50 m     
31  392  Isaksson Frida  2005  SK SYDSIM  ar3805  50 m     
14 år och yngre 
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  33.60   
352  Leo Felicia  2006  YSTADS SS  AE8606  25 m  33.87   
305  Erkselius Julia  2006  SK TRITON  AK7806  25 m  34.96   
359  Alstierna Tindra  2006  YSTADS SS  AO4606  25 m  35.22   
353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  35.44   
307  Nilsson Julia  2006  SK TRITON  AK9806  25 m  36.19   
309  Stalbohm Liv  2007  SK TRITON  AC9807  25 m  36.81   
357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  37.37   
373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  37.83   
10  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  40.67   
11  355  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  25 m  40.73   
12  346  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS  AA5208  25 m  41.50   
13  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  50 m  41.68   
14  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  42.22   
15  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  42.88   
16  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  50 m  46.33   
17  314  Hånell Nellie  2006  SK TRITON  AN4606  25 m  52.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
14_S
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
199  Larsson Isak  2000  POSEIDON  AF4900  25 m  25.72   
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  25.72   
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  25.87   
322  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  26.97   
142  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  27.53   
83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  27.75   
80  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  27.77   
200  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  28.60   
127  Turkowitch Philip  2003  HS  AY0703  25 m  28.65   
10  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  28.73   
11  152  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  29.09   
12  89  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  29.21   
13  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  29.30   
14  256  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  29.77   
15  211  Modigh Joar  2001  POSEIDON  AO1101  25 m  30.95   
16  214  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  31.04   
17  326  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  31.94   
18  272  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  32.64   
19  289  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  36.65   
15 - 16 år 
117  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  25 m  29.26   
100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  29.33   
275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  29.43   
160  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  30.77   
368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  30.79   
333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  30.92   
222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  31.56   
382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  32.15   
327  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  32.52   
10  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  32.77   
11  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  32.84   
12  332  Bondzic-Rasic Stefan  2005  VELLINGE-N  AL2105  25 m  33.58   
13  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  34.09   
14  302  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  34.59   
15  344  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  34.70   
16  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  35.13   
17  259  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  36.25   
18  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  36.52   
19  167  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  38.19   
20  171  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  40.24   
21  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  40.80   
22  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  25 m  42.51   
23  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  44.73   
24  260  Krantz Axel  2005  SJÖBO SS  AO9505  50 m  47.84   
14 år och yngre 
252  Oredsson Karl  2006  S 71  AD9706  25 m  33.56   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  34.68   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  36.32   
311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  38.14   
313  Sternerup Alfred  2006  SK TRITON  AG0506  25 m  38.15   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m  41.57   
362  Silow Maximilian  2007  YSTADS SS  AI2907  25 m  49.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
15_S
Gren 15, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
201  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  55.05   
68  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  55.06   
70  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  55.50   
141  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  57.48   
379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  58.00   
91  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  58.11   
365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  58.62   
198  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  58.65   
87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  58.73   
10  79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  58.75   
11  217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  59.02   
12  140  Lareva Davilda  2000  MKK  AE4400  25 m  59.60   
13  145  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:00.07   
14  216  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  1:00.24   
15  212  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:00.42   
16  203  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  1:01.08   
17  394  Eilertsson Ester  2003  MKK  ae0203  50 m  1:01.10   
18  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  1:01.30   
19  377  Anderberg-Richard Tilde  1999  KIVIKS SK  AU5499  25 m  1:01.44   
20  94  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  1:01.63   
21  81  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  1:01.75   
22  296  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:01.89   
23  334  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  1:02.08   
24  258  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  1:02.42   
25  156  Ostreus Lina  2002  MKK  AV4202  25 m  1:02.67   
26  85  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  1:03.08   
27  207  Åsberg Carolina  2002  POSEIDON  AJ1802  25 m  1:03.68   
28  243  Petersen Alexandra  2003  S 71  AC1803  25 m  1:03.79   
29  319  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  1:04.03   
30  274  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:04.22   
31  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  1:05.44   
32  336  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  25 m  1:05.47   
33  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  1:05.52   
34  164  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  1:05.78   
35  157  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:05.82   
36  103  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  1:05.94   
37  172  Mattson Emma  2003  MKK  BO5803  25 m  1:07.56   
38  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  1:11.95   
39  299  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  1:12.29   
40  218  Leidersdorff Mathilda  2002  SK RAN  AK9602  25 m  1:12.96   
15 - 16 år 
165  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  56.71   
298  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  58.40   
93  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  25 m  59.03   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  59.30   
166  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  59.32   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  59.87   
115  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  1:00.03   
246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  1:00.18   
370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  1:00.18   
10  291  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:00.22   
11  109  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  1:00.46   
12  119  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  25 m  1:00.62   
13  101  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  1:01.29   
14  380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:01.89   
15  130  Podric Nina  2004  HS  BU7604  25 m  1:01.94   
16  108  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  1:03.12   
17  301  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:04.02   
18  182  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  1:04.22   
19  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  1:04.48   
20  150  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  1:04.76   
21  163  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:04.98   
22  372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  1:05.09   
23  300  Plantin Lina  2005  SK TRITON  AJ7605  25 m  1:05.59   
24  173  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:05.85   
25  281  Bodell Ella  2005  SK SYDSIM  AX2605  25 m  1:05.93   
26  282  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  25 m  1:06.05   
27  262  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  1:06.19   
28  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  1:06.44   
29  112  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  25 m  1:07.00   
30  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:07.04   
31  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  1:07.15   
32  113  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  25 m  1:07.59   
33  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:07.96   
34  306  Nilsson Jenny  2005  SK TRITON  AV9805  25 m  1:08.04   
35  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  1:08.23   
36  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  1:08.47   
37  350  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  1:10.03   
38  315  Siöland Nellie  2005  SK TRITON  BD0405  25 m  1:10.27   
39  178  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:10.44   
40  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  1:15.57   
41  263  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  1:17.24   
42  193  Kruse Maja  2005  MKK  BL2205  25 m  1:23.03   
43  389  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  ay7204  50 m     
44  392  Isaksson Frida  2005  SK SYDSIM  ar3805  50 m     
45  393  Olsson Hanna  2004  SK SYDSIM  bo6804  50 m     
14 år och yngre 
125  Cederlund Kerstin  2006  HS  AQ6806  25 m  1:03.49   
280  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m  1:03.77   
110  Agrell Izabelle  2006  HS  AF5406  25 m  1:04.12   
261  Jönsson Sofie  2007  SJÖBO SS  AI9607  25 m  1:04.33   
118  Berg Ella  2006  HS  AQ0606  25 m  1:04.39   
307  Nilsson Julia  2006  SK TRITON  AK9806  25 m  1:04.61   
305  Erkselius Julia  2006  SK TRITON  AK7806  25 m  1:05.23   
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  1:05.25   
352  Leo Felicia  2006  YSTADS SS  AE8606  25 m  1:05.47   
10  385  Hua Isabella  2007  RINGSJÖ SK  AE0607  25 m  1:05.92   
11  359  Alstierna Tindra  2006  YSTADS SS  AO4606  25 m  1:06.42   
12  253  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  1:06.70   
13  197  Piuva Lava  2006  MKK  BO9806  25 m  1:07.07   
14  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  25 m  1:07.09   
15  124  Persson Sally  2006  HS  AQ0806  25 m  1:07.32   
16  196  Fransson Sarah  2006  MKK  BL4406  25 m  1:07.35   
17  353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  1:07.77   
18  133  Palmö Alma  2006  HS  BL9606  25 m  1:07.94   
19  266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  1:08.11   
20  123  Jönsson Emma  2006  HS  AQ6406  25 m  1:08.15   
21  357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  1:08.35   
22  129  Holst Saga  2006  HS  BA6606  25 m  1:08.89   
23  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  1:09.67   
24  309  Stalbohm Liv  2007  SK TRITON  AC9807  25 m  1:09.91   
25  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  1:10.64   
26  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  1:12.21   
27  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  25 m  1:13.21   
28  360  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  25 m  1:13.70   
29  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  1:14.01   
30  314  Hånell Nellie  2006  SK TRITON  AN4606  25 m  1:17.89   
31  351  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  25 m  1:20.71   
32  390  Mengjiqi Aurora  2006  SK SYDSIM  ax2606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
16_S
Gren 16, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
155  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  49.00   
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  50.05   
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  50.08   
209  Falk David  2003  POSEIDON  AD3103  25 m  50.88   
271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  51.21   
267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  51.24   
89  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  51.34   
159  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  52.25   
78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  52.51   
10  202  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  52.57   
11  322  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  52.58   
12  364  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  53.13   
13  210  Salbrink Filip  2002  POSEIDON  AH6502  25 m  53.54   
14  83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  54.01   
15  127  Turkowitch Philip  2003  HS  AY0703  25 m  54.22   
16  208  Wergeland Nils  2002  POSEIDON  AE4902  25 m  54.25   
17  204  Hangård Ian  2002  POSEIDON  AB5302  25 m  54.36   
18  215  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  54.50   
19  242  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  54.64   
20  285  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  54.78   
21  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  55.63   
22  205  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m  55.66   
23  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  55.66   
24  162  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  25 m  56.13   
25  388  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  ap5391  50 m  56.22   
26  142  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  56.33   
27  143  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  56.39   
28  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  57.02   
29  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  57.59   
30  161  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  57.95   
31  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  57.96   
32  320  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  58.83   
33  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  59.11   
34  104  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  59.18   
35  326  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:00.47   
36  168  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  1:00.99   
37  276  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:02.13   
38  289  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:02.41   
39  265  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  1:06.74   
40  391  Zeiler Lukas  2002  UPSALA S  aq1302  50 m     
15 - 16 år 
90  Lundblad William  2004  HS  AC9904  25 m  52.39   
290  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  52.84   
97  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  25 m  55.22   
329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  55.40   
331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  55.40   
247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  55.68   
111  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  56.05   
387  Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  56.23   
160  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  56.32   
10  369  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  56.39   
11  368  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  56.49   
12  327  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  56.93   
13  275  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  25 m  57.12   
14  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  57.13   
15  116  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  50 m  57.42   
16  366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  57.70   
17  384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  58.15   
18  333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  58.22   
19  126  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  25 m  58.33   
20  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  59.19   
21  292  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  59.23   
22  382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  59.72   
23  186  Lentonsson Melvin  2004  MKK  AT1704  25 m  59.96   
24  279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:00.09   
25  131  Forsberg Anton  2005  HS  AU7305  25 m  1:00.50   
26  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  1:00.83   
27  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:02.50   
28  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  1:02.90   
29  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  1:02.93   
30  167  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  1:03.05   
31  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  1:03.53   
32  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  1:03.83   
33  302  Gyllenskiöld Lucas  2004  SK TRITON  AO9104  25 m  1:04.31   
34  345  Silow Alexander  2005  YSTADS SS  AF1505  25 m  1:05.02   
35  259  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  1:05.46   
36  171  Isik Berkay  2005  MKK  AG8105  25 m  1:06.42   
37  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  1:08.48   
38  264  Jemeljanov Alex  2005  SJÖBO SS  AR4305  25 m  1:10.07   
39  260  Krantz Axel  2005  SJÖBO SS  AO9505  25 m  1:11.60   
40  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  25 m  1:12.91   
14 år och yngre 
132  Näsström Erik  2006  HS  AS3506  25 m  1:00.16   
128  Losvall Melvin  2006  HS  AM2906  25 m  1:01.24   
122  Holst Viggo  2006  HS  AI0106  25 m  1:01.29   
252  Oredsson Karl  2006  S 71  AD9706  25 m  1:01.31   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  25 m  1:01.59   
120  Cokalic Teo  2006  HS  AH6906  25 m  1:02.91   
134  Green Vidar  2006  HS  AS7506  25 m  1:03.77   
185  Bech Axel  2006  MKK  AH8906  25 m  1:04.45   
313  Sternerup Alfred  2006  SK TRITON  AG0506  25 m  1:06.18   
10  297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  1:06.54   
11  383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  1:07.67   
12  316  Madsen William  2006  SK TRITON  AI8506  25 m  1:08.02   
13  228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  25 m  1:08.05   
14  311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  1:08.55   
15  303  Björnström Albin  2007  SK TRITON  AB9107  25 m  1:10.59   
16  184  Alyasvand Ashkan  2006  MKK  AH9906  25 m  1:13.01   
17  188  Sörum Hugo  2006  MKK  AL4706  25 m  1:15.52   
18  194  Östman Zack  2007  MKK  AJ8307  25 m  1:15.94   
19  318  Rasmusson Oscar  2006  SK TRITON  AU0506  25 m  1:19.41   
20  362  Silow Maximilian  2007  YSTADS SS  AI2907  25 m  1:30.86   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
17_S
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
365  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  28.15   
257  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  28.32   
212  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  29.04   
217  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  29.45   
140  Lareva Davilda  2000  MKK  AE4400  25 m  29.53   
79  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  29.62   
84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  30.04   
75  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  30.09   
198  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  30.11   
10  379  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  30.11   
11  96  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  30.50   
12  147  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  30.82   
13  88  Persson Alice  2003  HS  AN5803  25 m  30.88   
14  151  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  31.12   
15  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  31.13   
16  377  Anderberg-Richard Tilde  1999  KIVIKS SK  AU5499  25 m  31.35   
17  82  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  31.45   
18  94  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  31.60   
19  243  Petersen Alexandra  2003  S 71  AC1803  25 m  31.65   
20  319  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  31.68   
21  334  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  31.85   
22  321  Sandblom Antonia  2003  VELLINGE-N  AG4603  25 m  32.24   
23  207  Åsberg Carolina  2002  POSEIDON  AJ1802  25 m  32.85   
24  203  Karlsson Moa  2002  POSEIDON  AC1202  25 m  32.96   
25  157  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  32.97   
26  395  Lennartsson Tove  2000  MKK  am1800  50 m  33.00   
27  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  33.27   
28  164  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  33.54   
29  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  33.58   
30  343  Cassé Mimmi  2002  YSTADS SS  BR6202  25 m  34.03   
31  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  34.58   
32  269  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  34.88   
33  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  42.56   
15 - 16 år 
165  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  28.65   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  29.17   
146  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  29.48   
246  Ragnarsson Emma  2004  S 71  AI4203  25 m  29.70   
380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  29.77   
367  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  30.10   
370  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  30.16   
381  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  30.78   
298  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  30.90   
10  166  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  31.09   
11  273  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  50 m  31.88   
12  107  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  32.07   
13  371  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  32.14   
14  308  Pålsson Amanda  2005  SK TRITON  AV6805  25 m  32.27   
15  300  Plantin Lina  2005  SK TRITON  AJ7605  25 m  32.44   
16  341  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  25 m  32.52   
17  301  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  32.60   
18  372  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  32.67   
19  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  33.28   
20  150  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  25 m  33.85   
21  177  Ingner Emma  2005  MKK  AW3805  25 m  34.34   
22  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  50 m  34.72   
23  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  35.03   
24  306  Nilsson Jenny  2005  SK TRITON  AV9805  25 m  35.71   
25  349  Jönsson Johanna  2005  YSTADS SS  AN5205  25 m  35.87   
26  350  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  35.90   
27  169  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  36.15   
28  347  Emilsson Nellie  2005  YSTADS SS  AN8205  25 m  36.47   
29  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  50 m  36.84   
30  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  37.44   
31  176  Holm Ebba  2005  MKK  AW8805  25 m  38.37   
32  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  50 m     
33  393  Olsson Hanna  2004  SK SYDSIM  bo6804  50 m     
14 år och yngre 
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  30.86   
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  31.82   
266  Björkqvist Nellie  2007  SJÖBO SS  AX2207  25 m  31.90   
352  Leo Felicia  2006  YSTADS SS  AE8606  25 m  32.24   
280  Kiceec Maja  2006  SK SYDSIM  AL9806  25 m  32.30   
261  Jönsson Sofie  2007  SJÖBO SS  AI9607  25 m  32.38   
363  Rundgren Tyra  2008  YSTADS SS  AQ1808  25 m  32.56   
359  Alstierna Tindra  2006  YSTADS SS  AO4606  25 m  32.92   
307  Nilsson Julia  2006  SK TRITON  AK9806  25 m  33.51   
10  353  Malmborg Olivia  2006  YSTADS SS  AE0806  25 m  34.25   
11  373  Härstedt Freja  2007  TRELLEBORG  AB5407  25 m  34.86   
12  357  Strömberg Alice  2007  YSTADS SS  AB4207  25 m  35.42   
13  355  Nilsson Hannah  2006  YSTADS SS  AE5406  25 m  37.13   
14  234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  37.28   
15  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  50 m  40.44   
16  314  Hånell Nellie  2006  SK TRITON  AN4606  25 m  42.90   
17  346  Emilsson Molly  2008  YSTADS SS  AA5208  25 m  43.06   
18  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  44.14   
19  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  45.40   
20  225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  50 m  48.11   
21  390  Mengjiqi Aurora  2006  SK SYDSIM  ax2606  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
18_S
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
74  Rydahl Johan  2001  HS  AF4901  25 m  23.98   
155  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  24.12   
199  Larsson Isak  2000  POSEIDON  AF4900  25 m  24.45   
271  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  24.58   
209  Falk David  2003  POSEIDON  AD3103  25 m  24.72   
69  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  25.21   
200  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  25.60   
78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  25.83   
322  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  25.92   
10  204  Hangård Ian  2002  POSEIDON  AB5302  25 m  26.25   
11  137  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  26.29   
12  267  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  26.33   
13  80  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  26.45   
14  73  Mathisen August  2001  HS  AF5901  25 m  26.66   
15  127  Turkowitch Philip  2003  HS  AY0703  25 m  26.74   
16  335  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  26.99   
17  211  Modigh Joar  2001  POSEIDON  AO1101  25 m  27.15   
18  95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  27.18   
19  83  Vaide Hugo  2003  HS  AD8903  25 m  27.27   
20  206  Falk Robin  2001  POSEIDON  AJ9101  25 m  27.28   
21  378  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  27.30   
22  144  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  27.49   
23  364  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  27.49   
24  270  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  25 m  27.79   
25  89  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  27.84   
26  242  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  27.95   
27  161  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  28.42   
28  213  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  28.51   
29  323  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  28.52   
30  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  28.66   
31  256  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  29.37   
32  214  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  29.41   
33  215  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  29.64   
34  205  Jansson Anton  2002  POSEIDON  AC4702  25 m  29.95   
35  276  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m  30.38   
36  289  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  30.55   
37  320  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  30.55   
38  272  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  30.91   
39  168  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m  34.49   
40  162  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  37.11   
41  391  Zeiler Lukas  2002  UPSALA S  aq1302  50 m     
15 - 16 år 
290  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  26.60   
331  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  27.44   
369  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  28.14   
327  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  28.36   
384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  28.67   
333  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  28.84   
111  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  25 m  28.88   
382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  29.06   
366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  29.08   
10  387  Fröjd Jonathan  2004  MKK  AC8704  50 m  29.90   
11  174  Ravn Rehnström Jonathan  2005  MKK  AG1505  25 m  30.35   
12  186  Lentonsson Melvin  2004  MKK  AT1704  25 m  30.89   
13  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  30.96   
14  278  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  31.18   
15  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  31.67   
16  181  Krüger Jannes  2005  MKK  AM9105  25 m  31.79   
17  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  31.98   
18  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  32.05   
19  240  Cakmak Robin  2004  SK RAN  AY0504  25 m  32.68   
20  259  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  32.83   
21  224  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  25 m  33.80   
22  226  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  25 m  34.88   
23  345  Silow Alexander  2005  YSTADS SS  AF1505  25 m  35.32   
24  227  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  38.90   
25  230  Andersson Kevin  2005  SK RAN  AJ8905  50 m  39.09   
14 år och yngre 
252  Oredsson Karl  2006  S 71  AD9706  25 m  29.89   
383  Huasson Benjamin  2007  RINGSJÖ SK  AA5707  25 m  31.94   
313  Sternerup Alfred  2006  SK TRITON  AG0506  25 m  34.27   
185  Bech Axel  2006  MKK  AH8906  50 m  34.59   
239  Koumbaros Nikolas  2006  SK RAN  AR6106  50 m  34.59   
192  Ivan Stefan  2007  MKK  AF2507  25 m  34.67   
297  Nyholm Albin  2007  SK TRITON  AA2307  25 m  35.09   
311  Mårtensson Rasmus  2006  SK TRITON  AF1306  25 m  35.39   
228  Hjalmarsson Emil  2006  SK RAN  AF5306  50 m  36.29   
10  191  Brodelius Filip  2006  MKK  AL2506  25 m  41.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
19_S
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
75  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:10.75   
147  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:12.91   
254  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  25 m  1:13.41   
85  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  1:13.98   
82  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:15.02   
268  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:16.48   
299  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  1:19.95   
87  Alman Sabina  2003  HS  AL0403  25 m  1:20.14   
148  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  1:20.31   
10  92  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  1:21.98   
11  245  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  25 m  1:22.02   
12  269  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:22.82   
13  84  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  25 m  1:23.30   
14  337  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  1:23.78   
15  288  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:25.47   
16  223  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  25 m  1:26.49   
17  343  Cassé Mimmi  2002  YSTADS SS  BR6202  25 m  1:29.75   
18  219  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  25 m  1:32.33   
19  218  Leidersdorff Mathilda  2002  SK RAN  AK9602  25 m  1:35.54   
20  236  Kvakic Edina  2003  SK RAN  CA0803  25 m  1:36.23   
15 - 16 år 
106  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  1:10.31   
158  Winblad Tea  2004  MKK  AH7404  25 m  1:10.48   
293  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:15.33   
328  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:15.69   
367  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:16.64   
121  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  25 m  1:17.11   
374  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  25 m  1:17.45   
262  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  1:18.49   
273  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  25 m  1:19.02   
10  380  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:19.53   
11  179  Olsson Nora  2005  MKK  AW9805  25 m  1:19.68   
12  354  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  25 m  1:21.93   
13  163  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:22.02   
14  263  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  1:24.14   
15  113  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  50 m  1:24.66   
16  233  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  25 m  1:26.07   
17  277  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:27.00   
18  330  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:27.15   
19  375  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  1:27.50   
20  229  Seitzberg Elena  2005  SK RAN  AX3205  25 m  1:27.61   
21  250  Ungureanu Rebecka  2004  S 71  AX7404  25 m  1:27.75   
22  102  Hofvendahl Johanna  2004  HS  AO6804  25 m  1:28.54   
23  231  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  1:30.85   
24  238  Cakmak Havin  2005  SK RAN  BQ3405  25 m  1:47.04   
25  389  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  ay7204  50 m     
14 år och yngre 
248  Alm Agnes  2006  S 71  AA0806  25 m  1:13.89   
123  Jönsson Emma  2006  HS  AQ6406  25 m  1:15.31   
356  Stark Friis Tea  2006  YSTADS SS  AE6406  25 m  1:16.25   
385  Hua Isabella  2007  RINGSJÖ SK  AE0607  25 m  1:20.78   
251  Ruzic Veronika  2006  S 71  AH1606  25 m  1:21.46   
253  Fast Lovisa  2006  S 71  AJ9206  25 m  1:25.95   
225  Harde Lisa  2006  SK RAN  AH7406  25 m  1:30.82   
129  Holst Saga  2006  HS  BA6606  25 m  1:31.67   
234  Mårtensson Vega  2006  SK RAN  AS4406  25 m  1:31.82   
10  237  Engström Alexandra  2006  SK RAN  BI0406  25 m  1:32.11   
11  133  Palmö Alma  2006  HS  BL9606  25 m  1:32.68   
12  360  Lundstedt Elsa  2007  YSTADS SS  AN1607  25 m  1:33.44   
13  235  Sonesson Wilma  2007  SK RAN  AH5407  25 m  1:37.42   
14  241  Johansson Lindkvist Amelia  2006  SK RAN  BS1806  25 m  1:38.66   
15  351  Karlsson Tindra  2006  YSTADS SS  AE2806  25 m  1:43.26   
16  314  Hånell Nellie  2006  SK TRITON  AN4606  25 m  1:44.87   
17  363  Rundgren Tyra  2008  YSTADS SS  AQ1808  25 m  1:53.09   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  07:06 
 
20_S
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
17 år och äldre 
135  Kahl Linus  2001  LANDSKRONA  AE1501  25 m  1:00.16   
73  Mathisen August  2001  HS  AF5901  25 m  1:02.58   
324  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  1:04.56   
153  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  1:04.67   
138  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  1:04.87   
139  Nicklasson Erik  1998  MKK  AG2598  25 m  1:05.33   
143  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:06.03   
95  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  1:08.01   
213  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  1:08.34   
10  86  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  1:08.84   
11  149  Lövberg Oskar  2003  MKK  AC9903  25 m  1:12.00   
12  78  Auer Axel  2003  HS  AB8103  25 m  1:12.14   
13  105  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  1:12.89   
14  220  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  1:13.20   
15  320  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:15.27   
16  326  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:17.93   
17  159  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  1:19.91   
18  265  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  25 m  1:20.26   
19  77  Lundgren Malte  2002  HS  AC5302  50 m     
15 - 16 år 
100  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  1:09.12   
344  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  1:09.23   
382  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:09.46   
384  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:09.72   
99  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  1:09.80   
396  Svensson Malte  2005  HS  an2305  50 m  1:11.01   
114  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  1:11.47   
366  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  1:11.71   
247  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:12.43   
10  232  Sultan Yaser  2005  SK RAN  AK5105  25 m  1:13.29   
11  98  Vaide Axel  2005  HS  AB2705  25 m  1:13.79   
12  332  Bondzic-Rasic Stefan  2005  VELLINGE-N  AL2105  25 m  1:14.75   
13  279  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:17.13   
14  249  Johnsson Hugo  2005  S 71  AD4905  25 m  1:17.54   
15  167  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  1:19.87   
16  222  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:20.56   
17  221  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  25 m  1:23.12   
18  329  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:23.99   
19  181