2020-04-08   02:06:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö TYR Invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö TYR invitational    Utskriftsdatum  02 februari 2020   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2020         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
363  Tyra Rundgren  2008  AQ1808  YSTADS SS    50m   
197  Lava Piuva  2006  BO9806  MKK    50m  2:56.13 
348  Elize Jönsson  2006  AE2606  YSTADS SS    25m  2:43.56 
356  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  2:37.62 
176  Ebba Holm  2005  AW8805  MKK    25m  2:39.57 
183  Alicia Ekelund  2007  AG8407  MKK    25m  2:44.03 
317  Anna Jörgensen  2007  AK2207  SK TRITON    25m  3:05.50 
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Nellie Björkqvist  2007  AX2207  SJÖBO SS    25m  2:34.05 
177  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  2:33.15 
170  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  2:28.46 
112  Klara Pantev  2005  AO6805  HS    25m  2:27.80 
277  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  2:27.83 
173  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  2:28.71 
189  Malva Collvin  2007  AL0207  MKK    25m  2:33.61 
355  Hannah Nilsson  2006  AE5406  YSTADS SS    25m  2:36.21 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
307  Julia Nilsson  2006  AK9806  SK TRITON    25m  2:25.77 
223  Linnea Nimander  2002  BQ8802  SK RAN    25m  2:23.90 
337  Julia Frederiksen  2001  AD4801  YSTADS SS    25m  2:23.06 
250  Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  S 71    25m  2:21.89 
336  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  2:21.91 
110  Izabelle Agrell  2006  AF5406  HS    25m  2:23.28 
102  Johanna Hofvendahl  2004  AO6804  HS    25m  2:25.27 
253  Lovisa Fast  2006  AJ9206  S 71    25m  2:26.61 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    25m  2:20.86 
103  Anna Nilsson  2003  BF3203  HS    25m  2:19.50 
325  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  2:19.17 
258  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  2:18.08 
321  Antonia Sandblom  2003  AG4603  VELLINGE-N    25m  2:18.12 
280  Maja Kiceec  2006  AL9806  SK SYDSIM    25m  2:19.42 
255  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  2:20.04 
248  Agnes Alm  2006  AA0806  S 71    25m  2:21.78 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
156  Lina Ostreus  2002  AV4202  MKK    25m  2:16.41 
301  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  2:15.62 
341  Irma Nilsson  2004  AD5204  YSTADS SS    25m  2:14.95 
380  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  2:13.23 
207  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  POSEIDON    25m  2:14.11 
94  Karla Stjepanetic  2003  AT2803  HS    25m  2:15.20 
296  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  2:16.09 
294  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  2:17.24 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  2:12.21 
217  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  2:11.15 
81  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    25m  2:10.73 
212  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  2:09.95 
216  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  2:10.41 
85  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  2:11.04 
101  Cajsa Wöhl  2004  AP3204  HS    25m  2:11.93 
115  Vega Vollmer  2005  AO3805  HS    25m  2:12.27 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
377  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  KIVIKS SK    25m  2:09.58 
291  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  2:08.87 
119  Liv Bexell  2005  BD2205  HS    25m  2:08.03 
381  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  2:07.73 
166  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  2:07.96 
91  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  2:08.26 
246  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  S 71    25m  2:09.48 
365  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  2:09.66 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  2:06.96 
93  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    25m  2:06.79 
165  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  2:01.49 
70  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  1:59.85 
68  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  2:01.23 
379  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  2:02.92 
198  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    25m  2:06.88 
203  Moa Karlsson  2002  AC1202  POSEIDON    25m  2:07.39 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner