2020-03-30   08:03:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö TYR Invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö TYR invitational    Utskriftsdatum  02 februari 2020   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2020         
 
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
392  Frida Isaksson  2005  ar3805  SK SYDSIM    50m   
237  Alexandra Engström  2006  BI0406  SK RAN    25m  1:29.55 
235  Wilma Sonesson  2007  AH5407  SK RAN    25m  1:26.96 
357  Alice Strömberg  2007  AB4207  YSTADS SS    25m  1:26.07 
236  Edina Kvakic  2003  CA0803  SK RAN    25m  1:26.41 
340  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  1:27.02 
393  Hanna Olsson  2004  bo6804  SK SYDSIM    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Elize Jönsson  2006  AE2606  YSTADS SS    25m  1:24.00 
241  Amelia Johansson Lindkvist  2006  BS1806  SK RAN    25m  1:21.49 
229  Elena Seitzberg  2005  AX3205  SK RAN    25m  1:21.13 
328  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:19.72 
317  Anna Jörgensen  2007  AK2207  SK TRITON    25m  1:20.61 
233  Lina Malmgren  2004  BJ4604  SK RAN    25m  1:21.28 
373  Freja Härstedt  2007  AB5407  TRELLEBORG    25m  1:23.60 
225  Lisa Harde  2006  AH7406  SK RAN    25m  1:25.00 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
250  Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  S 71    25m  1:18.89 
123  Emma Jönsson  2006  AQ6406  HS    25m  1:18.45 
349  Johanna Jönsson  2005  AN5205  YSTADS SS    25m  1:18.29 
133  Alma Palmö  2006  BL9606  HS    25m  1:18.15 
281  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    25m  1:18.28 
353  Olivia Malmborg  2006  AE0806  YSTADS SS    25m  1:18.36 
330  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:18.74 
342  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  1:19.34 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
338  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  1:17.18 
309  Liv Stalbohm  2007  AC9807  SK TRITON    25m  1:16.45 
121  Sofia Frisk  2005  BD7205  HS    25m  1:15.28 
223  Linnea Nimander  2002  BQ8802  SK RAN    25m  1:14.88 
110  Izabelle Agrell  2006  AF5406  HS    25m  1:15.11 
170  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  1:15.56 
231  Alva Larsson  2004  BJ8604  SK RAN    25m  1:16.69 
182  Emily Li  2004  BO5804  MKK    25m  1:17.19 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  S 71    25m  1:14.35 
308  Amanda Pålsson  2005  AV6805  SK TRITON    25m  1:14.02 
115  Vega Vollmer  2005  AO3805  HS    25m  1:13.70 
336  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  1:13.51 
172  Emma Mattson  2003  BO5803  MKK    25m  1:13.54 
107  Amanda Jälminger  2005  AO9605  HS    25m  1:13.98 
219  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    25m  1:14.25 
372  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  1:14.77 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Anna Nilsson  2003  BF3203  HS    25m  1:13.21 
287  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:12.87 
248  Agnes Alm  2006  AA0806  S 71    25m  1:12.53 
207  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  POSEIDON    25m  1:11.91 
118  Ella Berg  2006  AQ0606  HS    25m  1:11.97 
305  Julia Erkselius  2006  AK7806  SK TRITON    25m  1:12.55 
112  Klara Pantev  2005  AO6805  HS    25m  1:12.87 
274  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:13.41 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Cajsa Wöhl  2004  AP3204  HS    25m  1:08.95 
367  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:07.84 
268  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  1:07.24 
119  Liv Bexell  2005  BD2205  HS    25m  1:06.24 
298  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  1:07.18 
141  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  1:07.57 
79  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  1:08.43 
374  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  1:09.83 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:05.69 
84  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  1:05.02 
140  Davilda Lareva  2000  AE4400  MKK    25m  1:03.60 
71  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  1:01.72 
217  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:02.23 
88  Alice Persson  2003  AN5803  HS    25m  1:04.76 
109  Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    25m  1:05.28 
130  Nina Podric  2004  BU7604  HS    25m  1:05.78 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner