2020-04-04   21:11:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö TYR Invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö TYR invitational    Utskriftsdatum  02 februari 2020   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2020         
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
398  Liam Bech  2003    MKK    25m   
188  Hugo Sörum  2006  AL4706  MKK    25m  34.42 
391  Lukas Zeiler  2002  aq1302  UPSALA S    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Kevin Andersson  2005  AJ8905  SK RAN    50m  34.40 
228  Emil Hjalmarsson  2006  AF5306  SK RAN    50m  33.80 
303  Albin Björnström  2007  AB9107  SK TRITON    25m  33.52 
311  Rasmus Mårtensson  2006  AF1306  SK TRITON    25m  32.72 
312  Alexander Persson  2004  AR9704  SK TRITON    25m  32.82 
260  Axel Krantz  2005  AO9505  SJÖBO SS    25m  33.72 
195  Ivar Mengelbier  2007  AK5307  MKK    50m  34.20 
               

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
297  Albin Nyholm  2007  AA2307  SK TRITON    25m  31.69 
187  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m  31.09 
185  Axel Bech  2006  AH8906  MKK    50m  30.54 
265  Alexander Nilsson  2003  AY9903  SJÖBO SS    25m  29.83 
383  Benjamin Huasson  2007  AA5707  RINGSJÖ SK    25m  30.28 
361  Simon Frank  2007  AF3507  YSTADS SS    25m  30.65 
264  Alex Jemeljanov  2005  AR4305  SJÖBO SS    50m  31.48 
192  Stefan Ivan  2007  AF2507  MKK    50m  32.50 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Lucas Gyllenskiöld  2004  AO9104  SK TRITON    25m  29.73 
226  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    25m  29.49 
224  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    25m  29.04 
168  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  28.42 
240  Robin Cakmak  2004  AY0504  SK RAN    25m  28.71 
259  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    25m  29.31 
181  Jannes Krüger  2005  AM9105  MKK    25m  29.51 
171  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    50m  29.76 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Gabriel Hachem  2005  AE0105  SK RAN    25m  28.34 
186  Melvin Lentonsson  2004  AT1704  MKK    25m  28.19 
276  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  27.99 
161  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  27.44 
286  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  27.72 
249  Hugo Johnsson  2005  AD4905  S 71    25m  28.17 
279  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    25m  28.25 
272  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  28.38 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
384  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    25m  27.23 
86  Vlad Lupu  2003  AF8703  HS    25m  26.98 
232  Yaser Sultan  2005  AK5105  SK RAN    25m  26.60 
378  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  26.52 
275  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  26.55 
144  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  26.88 
399  Adam Ringdahl  1998    MKK    50m  27.00 
382  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    25m  27.30 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    25m  26.13 
247  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    25m  26.02 
270  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  25.96 
205  Anton Jansson  2002  AC4702  POSEIDON    25m  25.85 
335  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  25.86 
369  Ludvig Romare  2004  AA2704  TRELLEBORG    25m  26.01 
387  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  MKK    50m  26.10 
368  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  26.38 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
400  Bill Beckman  2005    MKK    50m  25.65 
98  Axel Vaide  2005  AB2705  HS    25m  25.42 
211  Joar Modigh  2001  AO1101  POSEIDON    25m  25.40 
83  Hugo Vaide  2003  AD8903  HS    25m  25.30 
290  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  25.32 
215  Pontus Hake  2001  AS8501  POSEIDON    25m  25.41 
386  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  25.50 
323  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  25.75 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
322  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  24.95 
142  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  24.82 
73  August Mathisen  2001  AF5901  HS    25m  24.71 
89  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    25m  24.63 
324  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  24.68 
127  Philip Turkowitch  2003  AY0703  HS    25m  24.82 
284  Gustaf Palmqvist  2001  AC5101  SK TRITON    25m  24.83 
242  Philip Rantzow  1999  AC7399  S 71    25m  24.97 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Axel Auer  2003  AB8103  HS    25m  24.28 
159  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  23.74 
199  Isak Larsson  2000  AF4900  POSEIDON    25m  23.01 
155  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    25m  22.45 
200  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    25m  22.95 
271  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  23.31 
267  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    25m  24.28 
206  Robin Falk  2001  AJ9101  POSEIDON    25m  24.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner