2020-04-08   02:23:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö TYR Invitational

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö TYR invitational    Utskriftsdatum  02 februari 2020   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2020         
 
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
235  Wilma Sonesson  2007  AH5407  SK RAN    25m  1:43.08 
237  Alexandra Engström  2006  BI0406  SK RAN    25m  1:37.26 
348  Elize Jönsson  2006  AE2606  YSTADS SS    25m  1:28.43 
347  Nellie Emilsson  2005  AN8205  YSTADS SS    25m  1:29.80 
236  Edina Kvakic  2003  CA0803  SK RAN    50m  1:38.02 
189  Malva Collvin  2007  AL0207  MKK    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Lisa Harde  2006  AH7406  SK RAN    25m  1:27.91 
229  Elena Seitzberg  2005  AX3205  SK RAN    25m  1:24.26 
373  Freja Härstedt  2007  AB5407  TRELLEBORG    25m  1:23.77 
277  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  1:20.92 
233  Lina Malmgren  2004  BJ4604  SK RAN    25m  1:21.10 
375  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:23.83 
244  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  S 71    25m  1:25.13 
176  Ebba Holm  2005  AW8805  MKK    25m  1:28.20 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Olivia Malmborg  2006  AE0806  YSTADS SS    25m  1:19.83 
280  Maja Kiceec  2006  AL9806  SK SYDSIM    25m  1:19.03 
133  Alma Palmö  2006  BL9606  HS    25m  1:16.89 
107  Amanda Jälminger  2005  AO9605  HS    25m  1:15.29 
231  Alva Larsson  2004  BJ8604  SK RAN    25m  1:16.62 
363  Tyra Rundgren  2008  AQ1808  YSTADS SS    50m  1:18.86 
241  Amelia Johansson Lindkvist  2006  BS1806  SK RAN    25m  1:19.65 
269  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:20.26 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
371  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:15.18 
245  Michaela Ruzic  2003  AG8203  S 71    25m  1:14.80 
157  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:13.20 
219  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    50m  1:12.17 
173  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  1:12.73 
356  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    25m  1:14.38 
338  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  1:14.82 
354  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    25m  1:15.25 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
301  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  1:12.11 
123  Emma Jönsson  2006  AQ6406  HS    25m  1:11.58 
85  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  1:11.17 
130  Nina Podric  2004  BU7604  HS    25m  1:10.07 
243  Alexandra Petersen  2003  AC1803  S 71    25m  1:10.30 
251  Veronika Ruzic  2006  AH1606  S 71    25m  1:11.20 
266  Nellie Björkqvist  2007  AX2207  SJÖBO SS    25m  1:12.01 
94  Karla Stjepanetic  2003  AT2803  HS    25m  1:12.15 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Agnes Alm  2006  AA0806  S 71    25m  1:09.79 
261  Sofie Jönsson  2007  AI9607  SJÖBO SS    25m  1:09.28 
291  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:08.39 
367  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:07.69 
381  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  1:07.86 
370  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    25m  1:08.56 
334  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  1:09.74 
118  Ella Berg  2006  AQ0606  HS    25m  1:10.03 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:07.25 
79  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  1:06.85 
84  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    25m  1:06.36 
379  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  1:05.73 
217  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:06.04 
380  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    50m  1:06.53 
109  Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    25m  1:07.18 
216  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  1:07.45 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:05.26 
158  Tea Winblad  2004  AH7404  MKK    25m  1:04.60 
246  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  S 71    25m  1:04.08 
71  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  1:01.50 
212  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:03.88 
91  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    25m  1:04.48 
374  Erma Duratovic  2005  AP2205  TRELLEBORG    25m  1:04.95 
106  Alva Landälv  2005  AO4605  HS    25m  1:05.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2020 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  09:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner