2020-05-27   02:30:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2019-2020, Jönköping

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
UGP 3 2020
Plats: Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
12 200m Ryggsim
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 149 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS SWE 2:16.21 S
2 164 Märta Högfeldt 2005 Linköpings Allmänna SS SWE 2:23.37 S
3 28 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap SWE 2:29.84 S
4 147 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS SWE 2:30.39 S
5 23 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap SWE 2:32.36 S
6 154 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS SWE 2:33.39 S
7 245 Agnes Alm 2006 S 71 SWE 2:33.77 S
8 153 Alice Fransson 2004 Linköpings Allmänna SS SWE 2:34.14 S
9 139 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 2:34.14 S
10 37 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap SWE 2:35.89 S
11 374 Julia Erkselius 2006 SK Triton SWE 2:36.51 S
12 98 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap SWE 2:36.73 S
13 160 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS SWE 2:37.57 S
14 89 Thea Lindman 2003 Kalmar Simsällskap SWE 2:38.57 S
15 385 Isabel Persson 2004 SK Triton SWE 2:38.64 S
16 198 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap SWE 2:38.70 S
17 274 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap SWE 2:39.13 S
18 232 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap SWE 2:39.89 S
19 246 Freja Malmgren 2007 S 71 SWE 2:41.28 S
20 93 Viktoria Loo 2004 Kalmar Simsällskap SWE 2:41.32 S
21 346 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap SWE 2:41.66 S
22 201 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 2:41.77 S
23 261 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap SWE 2:41.89 S
24 386 Amanda Pålsson 2005 SK Triton SWE 2:42.42 S
25 57 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap SWE 2:42.74 S
26 237 Julia Almquist 2007 Oskarshamns Simsällskap SWE 2:42.75 S
27 387 Ebba Ringström 2004 SK Triton SWE 2:42.79 S
28 207 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 2:42.99 S
29 380 Jenny Nilsson 2005 SK Triton SWE 2:43.31 S
30 175 Frida Holmqvist 2005 Linköpings Allmänna SS SWE 2:44.19 S
31 11 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds SS SWE 2:44.35 S
32 4 Jennifer Jingmark 2003 Anderstorps Simsällskap SWE 2:44.51 S
33 276 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap SWE 2:45.76 S
34 110 Lina Gustafsson 2003 Kungälvs Simsällskap SWE 2:45.96 S EFT
35 193 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap SWE 2:46.12 S
36 204 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 2:47.97 S
37 345 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap SWE 2:48.65 S
38 195 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap SWE 2:50.24 S
39 348 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap SWE 2:50.45 S
40 247 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 SWE 2:51.21 S
41 187 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS SWE 2:51.34 S
42 292 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap SWE 2:51.65 S
43 340 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap SWE 2:52.07 S
44 7 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap SWE 2:52.28 S
45 5 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap SWE 2:52.51 S
46 203 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 2:53.50 S
47 174 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS SWE 2:53.69 S
48 279 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap SWE 2:53.70 S
49 111 Sofia  Viberg 2004 Kungälvs Simsällskap SWE 2:54.29 S
50 163 Frida Erlandsson 2006 Linköpings Allmänna SS SWE 2:54.43 S
51 212 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 2:55.05 S
52 184 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS SWE 2:55.57 S
53 101 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap SWE 2:55.83 S
54 354 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap SWE 2:56.27 S
55 259 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap SWE 2:57.32 S
56 6 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap SWE 2:58.17 S
57 347 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap SWE 2:58.88 S
58 178 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS SWE 2:59.03 S
59 327 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap SWE 2:59.05 S
60 17 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds SS SWE 2:59.19 S
61 333 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap SWE 2:59.70 S
62 176 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS SWE 2:59.84 S
63 118 Linnéa Brüdigam 2005 Kungälvs Simsällskap SWE 2:59.98 S
64 219 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 3:00.06 S
65 106 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap SWE 3:00.22 S
66 49 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap SWE 3:01.28 S
67 377 Anna Jörgensen 2007 SK Triton SWE 3:02.67 S
68 270 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap SWE 3:03.26 S
69 285 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap SWE 3:03.51 S
70 343 Amelia Hultqvist 2007 Växjö Simsällskap SWE 3:03.74 S
71 107 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap SWE 3:04.51 S
72 61 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap SWE 3:06.47
73 103 Stella Caneus 2006 Kalmar Simsällskap SWE 3:09.02 S
74 125 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap SWE 3:09.73 S
75 275 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap SWE 3:11.75 S
76 60 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap SWE 3:12.31 S
77 239 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap SWE 3:12.53 S
78 14 Stina Klavins 2007 Hultsfreds SS SWE 3:14.86 S
79 310 Saga Törefors 2006 Värnamo Simsällskap SWE 3:14.90 S
80 108 Kajsa Andersson 2006 Kalmar Simsällskap SWE 3:16.38 S
81 224 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS SWE 3:17.89 S
82 286 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap SWE 3:18.88 S
83 287 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap SWE 3:20.63
84 79 Vilma Lagö 2006 Jönköpings Simsällskap SWE 3:20.73 S
85 65 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap SWE 3:22.95 S
86 16 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS SWE 3:23.85 S
87 241 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap SWE 3:24.80 S
88 69 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap SWE 3:31.08 S
89 73 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap SWE 3:31.28 S
90 240 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap SWE 3:36.12 S
91 315 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap SWE 3:36.70 S
92 130 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap SWE 3:38.99 S
93 75 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap SWE 3:40.10 S
94 356 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap SWE
95 289 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap SWE
96 78 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap SWE
97 223 Mathilda Rångeby 2007 Nässjö SLS SWE
98 141 Oliwia Koniusz 2005 Linköpings Allmänna SS SWE
99 317 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap SWE
100 15 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds SS SWE
101 352 Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap SWE
102 122 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap SWE
103 273 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap SWE
104 288 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap SWE
105 309 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap SWE
106 293 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap SWE
107 213 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE
2020-03-08 14:17:52 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner