2020-04-01   11:28:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Söra simhall

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
1 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 421 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 25m 2:10.30
2 431 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 25m 2:11.20
3 26 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 25m 2:14.41
4 424 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 2:15.38
5 28 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 2:15.80
6 368 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 2:16.16
7 27 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 25m 2:16.51
8 146 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 2:17.32
9 46 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 2:17.62
10 452 Jessika Watanabe Väsby Simsällskap 2006 AW3606 25m 2:18.39
11 36 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m 2:19.02
12 415 Elin Bergman Väsby Simsällskap 2003 AI8203 25m 2:19.28
13 35 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 2:19.53
14 414 Oliwia Kantecki Väsby Simsällskap 2003 AE7203 25m 2:19.72
15 40 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 2:19.86
16 436 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 2:20.10
17 317 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 2003 AT0603 25m 2:20.30
18 369 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 2:21.29
19 422 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap 2004 AS3604 25m 2:21.32
20 400 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 25m 2:21.37
21 439 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 25m 2:22.02
22 53 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 2:22.39
23 430 Hanna Melander Väsby Simsällskap 2007 AB9807 25m 2:22.51
24 362 Emelie Bergvall Täby Sim 2003 BC4603 25m 2:23.49
25 420 Hanna Åkerman Väsby Simsällskap 2004 AJ0204 25m 2:23.82
26 453 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 2:23.89
27 37 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 2:23.98
28 382 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 25m 2:24.11
29 373 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 2:24.58
30 378 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 2:24.59
31 364 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 2:25.01
32 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 2:25.53
33 385 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m 2:26.00
34 14 Elsa Ekenbäck Danderyds Simförening 2006 BO4406 25m 2:26.33
35 429 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 25m 2:26.35
36 427 Hanna Sköld Väsby Simsällskap 2005 AP2805 25m 2:26.36
37 374 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 2:26.56
38 7 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 25m 2:26.81
39 383 Clara Westerdahl Täby Sim 2005 BG4605 50m 2:26.86
40 419 Signe Lundh Väsby Simsällskap 2005 AC5805 25m 2:26.86
41 466 Nora Rönnbro Åkersberga Simsällskap 2004 AU8404 25m 2:26.92
42 8 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 2:26.97
43 42 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 2:27.99
44 445 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 25m 2:29.44
45 9 Rebecka Barkvall Danderyds Simförening 2007 AK8807 25m 2:29.45
46 365 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 2:30.18
47 328 Ebba Näsvall Turebergs Simklubb 2006 AW7406 25m 2:30.35
48 428 Ida Johansson Väsby Simsällskap 2006 AF8806 25m 2:31.64
49 467 Klara Isaksson Åkersberga Simsällskap 2003 BI6803 25m 2:31.95
50 376 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 2:32.10
51 34 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 25m 2:33.11
52 446 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 25m 2:33.56
53 389 Hanna Gong Täby Sim 2007 AN2807 25m 2:35.16
54 442 Hanna Areblad Väsby Simsällskap 2007 AH6607 25m 2:36.03
55 41 Stella Finnhammar Järfälla Simsällskap 2005 AO7805 25m 2:36.61
56 324 Vera  Popova Turebergs Simklubb 2006 AN9406 25m 2:37.84
57 433 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m 2:39.00
58 440 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 25m 2:39.02
59 12 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 2:41.23
60 10 Mikaela Erneholm Danderyds Simförening 2006 BA7606 25m 2:42.18
61 444 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 25m 2:42.29
62 47 Olivia Larsson Järfälla Simsällskap 2007 AH2807 25m 2:42.69
63 384 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m 2:43.88
64 464 Nora Lundberg Åkersberga Simsällskap 2003 AT8203 25m 2:44.31
65 380 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 2:44.85
66 48 Kajsa Henriksson Järfälla Simsällskap 2007 AH4807 25m 2:46.91
67 435 Josefine Hafstad Väsby Simsällskap 2007 AD3807 50m 2:50.19
68 11 Hanna Bolinder Danderyds Simförening 2006 BD4206 25m 2:54.29
69 449 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 2006 AU8606 25m 2:59.41
70 450 Emma Van De Beek Väsby Simsällskap 2006 AV0206 25m 3:02.43
71 51 Elvira Sjöblom Hallner Järfälla Simsällskap 2007 AJ7807 25m 3:02.57
72 457 Tilda Flodin Väsby Simsällskap 2007 BB9207 25m 3:05.31
73 434 Fanny Karls Väsby Simsällskap 2007 AD1407 50m 3:05.54
74 469 Alexandra Dombos Åkersberga Simsällskap 2005 AK6605 25m 3:06.54
75 399 Astrid Enbom Täby Sim 2006 BL4806 25m 3:11.80
76 476 Wilma Söderqvist Åkersberga Simsällskap 2007 AI6807 25m 3:13.45
77 402 Embla Thorgrimsdottir Täby Sim 2006 BV0606 25m 3:19.46
78 329 Edith Forsell Turebergs Simklubb 2007 AR3407 25m
79 401 Amanda Göthe Täby Sim 2006 BU9406 25m
80 582 Bea Hellborg Täby Sim 2006 BQ5806 25m EFT
2020-01-23 12:41:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
2 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 441 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 1:00.26
2 423 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 1:01.26
3 32 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 1:02.29
4 418 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 25m 1:03.58
5 432 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 1:04.74
6 416 Erik Bergman Väsby Simsällskap 2004 AC1104 25m 1:05.26
7 318 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 1:05.49
8 381 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 1:05.55
9 30 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 1:06.00
10 321 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 1:07.10
11 33 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 1:07.29
12 426 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 25m 1:07.77
13 327 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 25m 1:07.91
14 461 Hampus Wikner Åkersberga Simsällskap 2002 AD3502 25m 1:08.23
15 392 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 1:08.26
16 44 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m 1:08.49
17 39 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 1:08.69
18 2 Linus Wickström Danderyds Simförening 2003 AK8303 25m 1:09.21
19 31 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 1:09.29
20 375 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 25m 1:09.29
21 366 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 1:09.38
22 320 Filip Westlund Turebergs Simklubb 2003 AL9703 25m 1:09.97
23 54 Bilal Mustefa Järfälla Simsällskap 2004 AW4304 25m 1:10.26
24 391 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 1:11.87
25 16 William Lagerlöf Danderyds Simförening 2007 AR5507 25m 1:13.61
26 38 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 1:13.86
27 471 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 1:13.91
28 323 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 1:13.93
29 319 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 1:14.57
30 322 Daniel Bebenek Turebergs Simklubb 2006 AC4706 25m 1:15.49
31 45 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 1:17.76
32 55 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 2006 AN3906 25m 1:19.24
33 49 Oscar Sjöberg Järfälla Simsällskap 2007 AC7907 25m 1:19.54
34 473 Leon Bocké Åkersberga Simsällskap 2006 AJ2906 25m 1:21.02
35 454 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 25m 1:21.73
36 448 Erik Frantz Väsby Simsällskap 2006 AK1106 25m 1:22.82
37 451 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 1:23.54
38 390 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 1:23.96
39 393 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 1:25.22
40 447 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m 1:26.12
41 443 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 1:29.96
42 57 Joseph Aljumaah Järfälla Simsällskap 2004 BW4504 25m 1:33.32
43 474 Anton  Kamakin Åkersberga Simsällskap 2007 AD7107 25m 1:35.06
44 394 Kevin Lenstad Täby Sim 2005 AU3905 25m 1:37.17
2020-01-23 12:41:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
3 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 429 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 25m 1:12.97
2 396 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 1:13.80
3 367 Tindra Håbro Karjanmaa Täby Sim 2004 BA2204 25m 1:15.51
4 420 Hanna Åkerman Väsby Simsällskap 2004 AJ0204 25m 1:16.40
5 452 Jessika Watanabe Väsby Simsällskap 2006 AW3606 25m 1:16.42
6 388 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 25m 1:17.49
7 358 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 25m 1:18.54
8 42 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 1:19.19
9 397 Amanda Sandberg Täby Sim 2003 CC3403 25m 1:19.34
10 40 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 1:19.67
11 421 Amanda Takala Väsby Simsällskap 2004 AP3804 25m 1:21.00
12 579 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 1:21.77 EFT
13 34 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 25m 1:22.34
14 436 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 1:22.94
15 147 Willma Hållinder Norrtälje Simklubb 2004 BS5404 25m 1:23.45
16 379 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 1:24.00
17 35 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 1:24.02
18 46 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 1:24.14
19 431 Linn Melander Väsby Simsällskap 2005 AR0205 25m 1:24.20
20 415 Elin Bergman Väsby Simsällskap 2003 AI8203 25m 1:24.39
21 430 Hanna Melander Väsby Simsällskap 2007 AB9807 25m 1:24.53
22 53 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 1:25.10
23 370 Clara Ersson Täby Sim 2004 BA3204 25m 1:25.11
24 414 Oliwia Kantecki Väsby Simsällskap 2003 AE7203 25m 1:25.11
25 361 Dina Larsson Täby Sim 2004 AN1804 25m 1:25.57
26 467 Klara Isaksson Åkersberga Simsällskap 2003 BI6803 25m 1:25.71
27 445 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 25m 1:26.07
28 376 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 1:26.11
29 7 Felicia Malkan-Juvelin Danderyds Simförening 2005 BH1805 25m 1:26.82
30 419 Signe Lundh Väsby Simsällskap 2005 AC5805 25m 1:28.23
31 47 Olivia Larsson Järfälla Simsällskap 2007 AH2807 25m 1:28.62
32 422 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap 2004 AS3604 25m 1:29.25
33 10 Mikaela Erneholm Danderyds Simförening 2006 BA7606 25m 1:29.40
34 324 Vera  Popova Turebergs Simklubb 2006 AN9406 25m 1:29.44
35 12 Irma Ehrengren Danderyds Simförening 2005 BN9605 25m 1:29.87
36 444 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 25m 1:30.89
37 457 Tilda Flodin Väsby Simsällskap 2007 BB9207 25m 1:31.13
38 464 Nora Lundberg Åkersberga Simsällskap 2003 AT8203 25m 1:31.42
39 51 Elvira Sjöblom Hallner Järfälla Simsällskap 2007 AJ7807 25m 1:32.51
40 434 Fanny Karls Väsby Simsällskap 2007 AD1407 25m 1:33.62
41 449 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 2006 AU8606 25m 1:33.82
42 8 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 1:34.08
43 374 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 1:34.33
44 427 Hanna Sköld Väsby Simsällskap 2005 AP2805 25m 1:34.80
45 439 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 25m 1:36.00
46 48 Kajsa Henriksson Järfälla Simsällskap 2007 AH4807 25m 1:36.23
47 329 Edith Forsell Turebergs Simklubb 2007 AR3407 25m 1:36.46
48 384 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m 1:36.66
49 582 Bea Hellborg Täby Sim 2006 BQ5806 25m 1:36.78 EFT
50 17 Linnéa Ågren Lundman Danderyds Simförening 2006 BT7606 25m 1:37.35
51 581 Tyra Hållinder Norrtälje Simklubb 2007 BC1407 25m 1:37.54 EFT
52 37 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 1:38.60
53 433 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m 1:39.62
54 13 Agnes Arver Danderyds Simförening 2006 BO1406 25m 1:40.43
55 399 Astrid Enbom Täby Sim 2006 BL4806 25m 1:41.12
56 59 Emma Wallmark Kanaans Simsällskap 2005 AH0805 25m 1:41.66
57 11 Hanna Bolinder Danderyds Simförening 2006 BD4206 25m 1:42.40
58 484 Ceverina Lindström Åkersberga Simsällskap 2007 BD0607 25m 1:44.18
59 455 Sarah Föreland Väsby Simsällskap 2007 AR3807 25m 1:44.87
60 15 Carolina Axelsson Danderyds Simförening 2006 BS4606 25m 1:46.57
61 478 Alma Cederholm Åkersberga Simsällskap 2007 AN6407 25m 1:46.87
62 469 Alexandra Dombos Åkersberga Simsällskap 2005 AK6605 25m 1:48.33
63 402 Embla Thorgrimsdottir Täby Sim 2006 BV0606 25m 1:51.69
64 476 Wilma Söderqvist Åkersberga Simsällskap 2007 AI6807 25m 1:52.44
65 435 Josefine Hafstad Väsby Simsällskap 2007 AD3807 25m 1:57.97
66 450 Emma Van De Beek Väsby Simsällskap 2006 AV0206 25m 2:04.84
67 401 Amanda Göthe Täby Sim 2006 BU9406 25m
2020-01-23 12:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 29 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 2:23.43
2 5 Benjamin Poehler Danderyds Simförening 2005 AN7905 25m 2:30.78
3 462 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 25m 2:31.02
4 359 Alexander Bergström Täby Sim 2002 AP2502 25m 2:33.53
5 363 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 25m 2:33.93
6 145 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 2:41.81
7 50 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 2:42.67
8 322 Daniel Bebenek Turebergs Simklubb 2006 AC4706 25m 2:47.96
9 441 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 2:51.65
10 425 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 50m 2:55.65
11 395 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m 2:55.76
12 387 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 3:00.88
13 31 John Zetterqvist Järfälla Simsällskap 2004 AH6504 25m 3:02.69
14 468 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 50m 3:05.35
15 471 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 3:08.64
16 451 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 3:09.54
17 473 Leon Bocké Åkersberga Simsällskap 2006 AJ2906 25m 3:12.99
18 390 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 3:13.73
19 443 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 3:22.66
20 474 Anton  Kamakin Åkersberga Simsällskap 2007 AD7107 25m 3:26.42
21 398 Filip Norlin Täby Sim 2005 AV5505 25m 3:37.97
22 393 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 3:48.22
23 447 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m
24 448 Erik Frantz Väsby Simsällskap 2006 AK1106 25m
25 454 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 25m
2020-01-23 12:40:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
5 400m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 396 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 5:14.03
2 26 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 25m 5:16.73
3 358 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 25m 5:24.41
4 373 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 5:30.24
5 400 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 25m 5:34.12
6 28 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 5:34.98
7 369 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 5:36.40
8 368 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 5:39.77
9 364 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 5:40.25
10 397 Amanda Sandberg Täby Sim 2003 CC3403 25m 5:41.13
11 453 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 5:45.19
12 27 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 25m 5:45.67
13 388 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 25m 5:46.76
14 424 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 5:47.61
15 446 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 25m 5:49.79
16 378 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 5:51.19
17 365 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 5:52.46
18 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 5:55.17
19 382 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 50m 5:59.93
20 385 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m 6:00.52
21 579 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 6:01.74 EFT
22 376 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 25m 6:12.59
23 428 Ida Johansson Väsby Simsällskap 2006 AF8806 25m 6:16.98
24 380 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 6:47.08
25 469 Alexandra Dombos Åkersberga Simsällskap 2005 AK6605 25m 7:26.93
26 444 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 25m
27 383 Clara Westerdahl Täby Sim 2005 BG4605 25m
28 389 Hanna Gong Täby Sim 2007 AN2807 25m
29 440 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 25m
30 442 Hanna Areblad Väsby Simsällskap 2007 AH6607 25m
2020-01-23 12:40:54 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
6 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 392 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 50m 21:13.26
2 426 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 50m 21:19.18
3 416 Erik Bergman Väsby Simsällskap 2004 AC1104 25m 21:23.02
4 321 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 50m 23:18.05
5 381 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m
6 395 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m
7 391 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m
8 44 Elijas Eriksson Järfälla Simsällskap 2005 AG6905 25m
9 432 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m
10 39 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m
11 33 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m
12 387 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m
13 441 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m
2020-01-23 12:40:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
7 800m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 32 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 8:55.83
2 29 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 9:00.82
3 30 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 9:28.52
4 50 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 9:44.83
5 375 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 50m 9:45.70
6 145 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 10:03.80
7 366 Leo Güleryüz Täby Sim 2006 AA4906 25m 10:06.70
8 1 Oskar Arvidsson Danderyds Simförening 2002 AN5902 25m 10:07.83
9 4 Johan Sundström Curstedt Danderyds Simförening 2002 AT3902 50m 10:17.92
10 363 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 25m 10:19.07
11 425 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 25m 10:32.79
12 38 Anton Lind Järfälla Simsällskap 2006 AB1906 25m 10:34.28
13 45 Simon Söderberg Järfälla Simsällskap 2006 AE9706 25m 10:34.75
14 468 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 50m 11:21.52
15 55 Emil Alsered Fällman Järfälla Simsällskap 2006 AN3906 25m
16 49 Oscar Sjöberg Järfälla Simsällskap 2007 AC7907 25m
17 54 Bilal Mustefa Järfälla Simsällskap 2004 AW4304 25m
18 394 Kevin Lenstad Täby Sim 2005 AU3905 25m
2020-01-23 12:40:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
8 200m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 369 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 2:28.81
2 46 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 2:33.07
3 396 Mathilda Sandberg Täby Sim 2005 BR2805 25m 2:35.80
4 35 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 2:36.36
5 415 Elin Bergman Väsby Simsällskap 2003 AI8203 50m 2:41.35
6 28 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 2:42.49
7 453 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 2:43.97
8 146 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 2:44.35
9 358 Moa Nyblom Täby Sim 2005 AA5605 25m 2:44.62
10 374 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 2:56.40
11 383 Clara Westerdahl Täby Sim 2005 BG4605 25m 3:00.10
12 382 Emma Alsén Täby Sim 2007 AJ5207 25m 3:01.14
13 579 Sofia Tossavainen Täby Sim 2005 AJ2805 25m 3:04.01 EFT
14 373 Amanda Björklund Täby Sim 2006 AF1606 25m 3:07.84
15 385 Rose Li Täby Sim 2006 AV1806 25m
16 42 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m
17 37 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m
18 364 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m
19 36 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m
20 34 Boel Jägerskog Järfälla Simsällskap 2005 AJ7205 25m
21 40 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m
22 389 Hanna Gong Täby Sim 2007 AN2807 25m
23 388 Olivia Svensson Täby Sim 2003 CA4203 25m
2020-01-23 12:40:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
9 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 29 Marcus Nykvist Järfälla Simsällskap 2004 AB1504 25m 2:16.82
2 32 Nils Malmberg Järfälla Simsällskap 2004 AI3504 25m 2:17.46
3 462 Emil Tikkanen Åkersberga Simsällskap 2002 AD2502 25m 2:19.04
4 50 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 2:19.59
5 441 Johan Montero Väsby Simsällskap 2005 AN1905 25m 2:21.33
6 33 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 2:22.29
7 381 Caspian Humble Täby Sim 2005 AO6705 25m 2:23.76
8 423 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 2:25.11
9 321 Marcus Persson Taylor Turebergs Simklubb 2005 AC4905 25m 2:26.80
10 426 Ragnar Simonsson Väsby Simsällskap 2004 AM1904 25m 2:27.22
11 39 Ludwig Skantz Järfälla Simsällskap 2005 AE6705 25m 2:27.32
12 432 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 2:27.70
13 319 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 2:28.78
14 392 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 2:29.05
15 318 Niclas Ruimeng Li Turebergs Simklubb 2004 AE0704 25m 2:29.26
16 145 Victor Karell Norrtälje Simklubb 2003 AF7103 25m 2:29.55
17 416 Erik Bergman Väsby Simsällskap 2004 AC1104 25m 2:29.62
18 461 Hampus Wikner Åkersberga Simsällskap 2002 AD3502 25m 2:30.07
19 418 Kevin Rathnasiri Väsby Simsällskap 2003 AJ0103 25m 2:32.29
20 327 Albin Argelius Turebergs Simklubb 2005 AN1105 25m 2:32.64
21 363 Hugo Westholm Täby Sim 2004 AI2904 25m 2:33.07
22 387 Benjamin Todorovac
Hallongren
Täby Sim 2006 AM7706 25m 2:33.71
23 395 Robin Suves Täby Sim 2006 AS1306 25m 2:34.56
24 323 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 2:36.80
25 471 Melvin Bosson Åkersberga Simsällskap 2006 AD7906 25m 2:38.14
26 468 Isak Widstrand Åkersberga Simsällskap 2004 AA1113 25m 2:41.36
27 443 Theo Takala Väsby Simsällskap 2007 AC5907 25m 2:44.32
28 16 William Lagerlöf Danderyds Simförening 2007 AR5507 25m 2:45.49
29 391 Oliver Haux Täby Sim 2005 AR4705 25m 2:45.66
30 448 Erik Frantz Väsby Simsällskap 2006 AK1106 25m 2:52.29
31 473 Leon Bocké Åkersberga Simsällskap 2006 AJ2906 25m 2:52.70
32 454 Erik Svensson Väsby Simsällskap 2007 AH5507 25m 2:53.52
33 451 Junes Khattab Väsby Simsällskap 2006 AK0106 25m 2:57.19
34 447 Henrik Fjellström Väsby Simsällskap 2006 AJ3906 25m 2:59.30
35 390 William Zhao Täby Sim 2006 AN8306 25m 2:59.63
36 393 Arvid Thoresson Täby Sim 2005 AS5505 25m 3:05.55
37 474 Anton  Kamakin Åkersberga Simsällskap 2007 AD7107 25m 3:06.27
38 394 Kevin Lenstad Täby Sim 2005 AU3905 25m 3:06.81
39 52 Erik Edbom Järfälla Simsällskap 2007 AD3907 25m 3:11.87
40 458 Filip Lindeberg Väsby Simsällskap 2007 AP8107 25m 3:14.02
41 61 peter Gabriel Lozinski Kanaans Simsällskap 2004 AW2104 25m 3:29.77
2020-01-23 12:40:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
10 400m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 26 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 2002 AH2802 25m 4:35.59
2 28 Louise Hertegren Järfälla Simsällskap 2004 AD0604 25m 4:44.02
3 439 Elsa Svahn Väsby Simsällskap 2007 AG9607 25m 4:47.53
4 27 Elina Leijonqvist Järfälla Simsällskap 2004 AA3804 25m 4:49.01
5 400 Ylva Lindén Täby Sim 2003 CD8203 25m 4:50.51
6 368 Filippa Bolling Täby Sim 2004 BA8404 25m 4:52.17
7 424 Felicia Brännbäck Väsby Simsällskap 2006 AC4606 25m 4:53.83
8 53 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 4:57.99
9 436 Frida Steen Väsby Simsällskap 2005 AY1805 25m 4:59.16
10 379 Ella Thermaenius Täby Sim 2005 BB7405 25m 4:59.83
11 362 Emelie Bergvall Täby Sim 2003 BC4603 25m 5:00.91
12 422 Lovisa Fantenberg Väsby Simsällskap 2004 AS3604 25m 5:01.37
13 397 Amanda Sandberg Täby Sim 2003 CC3403 25m 5:02.37
14 369 Elina Hellgren Täby Sim 2004 BA2404 25m 5:03.34
15 364 Louise Franks Täby Sim 2005 AG7605 25m 5:05.34
16 8 Ebba Rosander Danderyds Simförening 2005 BH9605 25m 5:06.00
17 429 Milla Wahlund Väsby Simsällskap 2006 AG0206 25m 5:06.29
18 419 Signe Lundh Väsby Simsällskap 2005 AC5805 25m 5:07.16
19 3 Filippa Bonorden Danderyds Simförening 2005 AH5805 25m 5:07.74
20 427 Hanna Sköld Väsby Simsällskap 2005 AP2805 25m 5:08.99
21 430 Hanna Melander Väsby Simsällskap 2007 AB9807 25m 5:11.18
22 442 Hanna Areblad Väsby Simsällskap 2007 AH6607 25m 5:12.38
23 378 Agnes Gustavsson Täby Sim 2005 AV3405 25m 5:14.15
24 445 Elin Höök Väsby Simsällskap 2005 BF0405 25m 5:16.50
25 453 Ella Renholm Väsby Simsällskap 2006 AY2206 25m 5:17.08
26 374 Hannah Haux Täby Sim 2004 BC3804 25m 5:22.23
27 444 Ebba Björkén Väsby Simsällskap 2007 AH8607 25m 5:22.75 EFT
28 9 Rebecka Barkvall Danderyds Simförening 2007 AK8807 25m 5:24.37
29 376 Alice Davies Täby Sim 2004 BH5404 50m 5:25.50
30 446 Cecilia Eklund Väsby Simsällskap 2005 BF0205 25m 5:27.44
31 47 Olivia Larsson Järfälla Simsällskap 2007 AH2807 25m 5:32.27
32 365 Amanda Borgfors Täby Sim 2004 AS1804 25m 5:33.73
33 41 Stella Finnhammar Järfälla Simsällskap 2005 AO7805 25m 5:37.74
34 433 Elise Klingh Väsby Simsällskap 2005 AT7605 25m 5:37.92
35 48 Kajsa Henriksson Järfälla Simsällskap 2007 AH4807 25m 5:40.04
36 380 Amanda Lindberg Täby Sim 2006 AP7206 25m 5:45.75
37 51 Elvira Sjöblom Hallner Järfälla Simsällskap 2007 AJ7807 25m 5:51.97
38 457 Tilda Flodin Väsby Simsällskap 2007 BB9207 25m 5:53.49
39 434 Fanny Karls Väsby Simsällskap 2007 AD1407 25m 6:03.57
40 440 Isabelle Skytt Väsby Simsällskap 2005 BE4205 50m 6:05.37
41 449 Fanny Krekula Väsby Simsällskap 2006 AU8606 25m 6:10.65
42 435 Josefine Hafstad Väsby Simsällskap 2007 AD3807 25m
43 384 Linnea Wiberg Täby Sim 2006 AV1406 25m
2020-01-23 12:40:56 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Stockholms Simförbund
Document
Startlista
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
11 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 30 Sid Lundgren Järfälla Simsällskap 2003 AF2303 25m 1:01.59
2 50 Henry Israelsson Järfälla Simsällskap 2006 AK9706 25m 1:01.80
3 423 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 1:03.46
4 425 Casper Rengart Väsby Simsällskap 2006 AB1706 25m 1:05.48
5 375 Noah Juhlin Fredriksson Täby Sim 2005 AI2505 25m 1:05.63
6 33 Oliver Harper Järfälla Simsällskap 2005 AD2705 25m 1:06.21
7 392 Ludvig Berndtsson Täby Sim 2005 AR8705 25m 1:06.84
8 432 Eddie Peng Väsby Simsällskap 2007 AA7707 25m 1:07.57
9 323 Henrik Larsson Turebergs Simklubb 2006 AF4106 25m 1:07.61
10 319 Alexander Arnö Turebergs Simklubb 2005 AB5505 25m 1:07.83
11